Založ si blog

Žiadny Slov(ák)enka sa v priemere nedožije vysokého veku! Vy áno, ak budete…

Robte všetko pre to, a to už v skorej mladosti, aby vás nikdy nepostihlo niečo, čo je doslova zdravotná a životná katastrofa a o čom ale nic neviete. Je to extrémne Nebezpečná a zákerná Atrofia svalov a tá nepostihuje len starších ľudí, ale Každého!   

Svaly riadia a usmerňujú kompletne, ale aj veľmi komplexne celú našu pohyblivosť, ohybnosť, mobilitu, ako aj schopnosť vykonávať silové úkony.

Všeobecne je však celkom neznáme, že svaly majú ešte jednu nesmierne dôležitú funkciu:

Dobré a výkonné svaly veľmi chránia aj naše zdravie, avšak len za predpokladu, že robíme všetko pre to, aby neustále boli v optimálnom stave. Ak tak robíme, potom môžu byť aj vo vysokom, ba dokonca aj vo veľmi vysokom veku spoľahlivým a dobre bežiacim „motorom“ pre telo.

Z môjho pohľadu sa vysoký vek začína od 81 rokov a veľmi vysoký od 95 rokov (ako možno žiť veľmi dlho, vo veľmi dobrom zdraví a ostať pritom veľmi výkonný telesne i intelektuálne, to som už rozoberal vo viacerých článkoch a podrobne v mojej knihe Tajomstvo dlhého života – v slovenčine vyšla pred rokmi v Bratislave).

Žiaľ, slovenský muž, ani slovenská žena sa v priemere vysokého veku nedožívajú a od veľmi v vysokého veku sú až roky vzdialení (v roku 2019 dosiahla stredná dĺžka života žien pri narodení hodnotu 80,84 roka a stredná dĺžka života mužov pri narodení 74,31 roka) – na vine je ich zlý spôsob života!

Každý človek má okolo 650 svalov. Ich podiel za normálnych okolností by mal byť aspoň 57 percent z váhy tela. V mojom prípade je to viac.

 

Veľmi dôležité je nasledovné:

 

Len ak naše svaly pravidelne trénujeme a zaťažujeme, tak produkujú dostatočné množstvo istých chemických látok s názvom Messengers/Botenstoffe, ktoré významne podporujú naše zdravie.

Ja som svoje svalstvo trénoval aktívne športom od desiatich rokov a robím to pravidelne aj dnes.

Svalstvo nôh trénujem behom minimálne 2x týždenne 10 až 12 km  a jazdami bicyklom viackrát v týždni minimálne 25 km a robievam každý deň niekoľko desiatok drepov so záťažou 20 – 40 kg.

Pozor, tu treba mať v poriadku kolená i členky.

Svalstvo rúk a chrbta trénujem pomocou činiek 3x týždenne a denne sa viackrát  vyťahujem na hrazdu. A 4x týždenne trénujem i svalstvo brucha.

Potrebné náradie mám k dispozícii v priestoroch, kde pracujem. Takže, keď preruším prácu, tak cvičím, a to sa opakuje – cvičenie striedam s intelektuálnou prácou.

Choroby nepoznám, lieky nepotrebujem a lekárov nenavštevujem – duševné i telesné zdravie sú u mňa optimálne.

Svalstvo možno v prenesenom zmysle porovnať s dirigentom veľkého orchestru. Ako on udáva takt pre všetkých jeho členov, tak aj svalstvo má riadiaci vplyv na všetky orgány – a to v dobrom, ale aj v zlom.

Ak sa začne svalová atrofia (miznutie a či ubúdanie svalovej hmoty), tak sa začína zlo pre telo, ale aj pre duševný stav.

Ľudia si myslia, že s vekom telo zákonite slabne a stráca výkonnosť – to je ale obrovský omyl a či neznalosť faktov!!!

 

A myslite aj na to že:

 

Silné a zdravé svalstvo znamená aj silné a zdravé kosti do vysokého veku!

Mimochodom, v Nemecku žilo minulý rok zaregistrovaných takmer 21000 ľudí 100 a viac ročných! V SR menej ako 200!

Na záver ešte krátko vysvetlím kedy a prečo prichádza k svalovej atrofii:

Mimochodom, k nej prichádza niekedy dokonca už u detí.

Svalová atrofia sa spravidla začína už v tridsiatke! To ale ľudia vo všeobecnosti ani len netušia!

Hlavnými dôvodmi (pokiaľ to nespôsobila nejaká choroba) sú najmä nedostatok pohybu, nezdravý spôsob stravovania, ubúdanie bielkovín v tele.

Zásadne platí, že u Každého po Tridsiatke (ak proti tomu nič nerobíme) stráca telo každých 10 rokov až  5 percent svalovej hmoty. Kto sa dožije 80, tak stratil až 25 percent svalovej hmoty.

Najhoršie na tom je ale to, že ľudia vôbec ani len nevedia, že môžu strácať svalstvo a neregistrujú postupné, ale pomalé miznutie ich svalovej hmoty. Veď ako to aj možno zbadať, keď za rok zmizne z nej len pol percenta?

Ešte poviem, že je veľmi dôležité prijímať dostatočné množstvo potravy obsahujúcej bielkoviny. Naše svalové bunky potrebujú bezpodmienečne aminokyseliny, ktoré sú v nich. Ideálne je denne prijať 0,8 gramu bielkovín na  kilo telesnej váhy.

Odteraz myslite každý deň na svoje svalstvo a robte preň to, čo nevyhnutne potrebuje a ono vám to mnohonásobne v dobrom splatí.

 

A ešte niečo velmi  dôležité:

 

Kto robí všetko proti atrofii svalov, ten robí veľa aj pre svoju pokožku, lebo svalstvo, ktoré nepodľahlo zhubnej atrofii drží vo vybornej forme aj pleť a to na celom tele. Je pevná a hladka bez vrások alebo len s minimom vrasok a to hoci aj v 85-ke

Ak k tomu pridáte ešte každodenné studené sprchovanie a či dokonca 5-10 minutovy kupel vo vani plnej s ladovou vodou, tak aj vo vysokom veku moze vasa plet vyzerat ako 30 či 40 ročneho. Je samozrejme – že nefajčiť, nepiť alkohol – jesť striedmo, neprejedať sa – a len minimum mäsa –  veľa mäsa je otrava pre pleť!!!

(moja pleť je stale vo skvelej forme)

 

———————–

Facit: 

Je nesmierny luxus a jedinecny dar kozmu, ale aj dar seba n a seba samého ak niekto moze vo vysokom a potom aj vo velmi vysokom veku zit v plnej skvelej kondícii, v prekvitajucom zdravi, bez lekarov a liekov, a

plný tvorivych kreativnych energii ducha. To mu zaroven  umoznuje byt stale v strede zivota, lebo kontakt k nemu vyhladava mnozstvo ludi kazdeho veku.

Was braucht man mehr zu einem fantastischen und faszinierenden Leben?!

 

Zasluzenie si a dosiahnutie takeho daru zelam kazdemu Slovakovi, ktory neholduje konzumizmu a ma dobre a uslachtile srdce, lebo len  taky ma moznost sa k takemu vzacnemu dostat – Najvzacnejsiemu daru, aky nam Bytie nuka v zmysle psychologie Ericha Fromma, ktoreho priatelom som mal cest stat sa – a ktory mi dal bytostne nesmierne vela….

Politici a vedci sú plne zodpovední za Kolektívnú Korona Psychózu! Viac ako 30 000 Samovrážd. .. .. USAvojakov

21.09.2021

A šup ho! Opat mi vyrazili moj (Posledny)clanok z titulky! Prispievam uz desatrocia do roznych SR medii, ale nikto ma necenzuroval, ani za Meciara, Dzurindu ci za Fica. Ani tu dlho nic! Este ani za p.Nitona nic! Az teraz sa to zosypalo. Zrejme som na nejakom ciernom indexe!!! Takze som na Pravde najcenzurovanejsi autor. Ani len v SME a DennikuN, ked som tam uz davnejsie prispieval – som nebol [...]

Záhada v Rakúsku: Množia sa nečakané úmrtia ľudí, ktorí boli ešte plní života!

19.09.2021

(Cenzurovanie mojej osoby zosilnieva! Opat bol brutalne vcera dalsi moj clanok stiahnuty(kde pisem len pravdu, ktora ma byt na vyssi prikaz umlcana) uz za 2 hodiny z titulky. Je to uz 8. krat v kratkom case. Ludia bdite – hovorieval J. Fučík. A vy budete bdiet, ked si precitate moje clanky (patria k mojim najlepsim), ktore mi cenzura stiahla z titulky a tak vyrobila z nich malo citane [...]

Covid-pas a digitalizácia človeka=koniec slobody! Tehotná rakúska speváčka odmietla očkovanie a stratila prácu

18.09.2021

Kanaďan Michel Chossudovsky je ruského pôvodu (otec Jevgenij sa narodil v Rusku) a je veľkým prívržencom Donalda Trumpa. Je profesorom ekonomiky a expertom pre globalizáciu. Má vlastný internetový portál globalresearch.ca, ktorý je v oblasti tém globalizácie najčítanejším. O. i. dlhodobo analyzuje vyplyv korona pandémie na globalizáciu. Podľa neho v súčasnosti ľudstvo [...]

Mali / Afrika / Junta / Prevrat / Vlajka / Zástava /

Tisíce ľudí demonštrovali v hlavnom meste Mali na podporu vládnucej junty a proti Francúzsku

23.09.2021 07:00

K protestu došlo v čase, keď dočasný prezident a vojenský veliteľ Assimi Goita čelí výzvam, aby odmietol potenciálnu spoluprácu so súkromnou ruskou bezpečnostnou firmou Vagner.

škola, banska bystrica

Asistentov majú školám prideľovať inak. Nebude ich však dosť

23.09.2021 06:30

Školy by potrebovali aj viac digitálnych koordinátorov.

súd Pezinok Kuciak  pojednávanie spis

Marušiak: Komisia nevyrieši dôveru v právny štát

23.09.2021 06:20

Obnova dôvery v právny štát je politická úloha, ktorú nevyrieši žiadna komisia. Je to dlhodobá záležitosť, hovorí politológ SAV Juraj Marušiak.

Vakcína / Covid / Koronavírus /

ONLINE: Tretiu dávku odporučili v USA seniorom a rizikovým, mladším zatiaľ nie

23.09.2021 06:00

Poradný výbor nezávislých expertov FDA odmietol pôvodný návrh Pfizeru odporúčať tretiu dávku vakcíny pre všetkých ľudí vo veku 16 a viac rokov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,302
Celková čítanosť: 8693815x
Priemerná čítanosť článkov: 6677x

Autor blogu

Kategórie