Založ si blog

Putin: „O stretnutí s Bidenom a čo si myslím o ľudských právach Západu“

Už za niekoľko dní sa stretne prezident Putin s Joe Bidenom v Ženeve. Pôvodne chcel Biely Dom stretnutie s Putinom takpovediac bez vopred dohodnutých štruktúr a bez dohodnutých tém. O Putinovi je ale známe, že neznáša „prázdne reči“ a len mrhanie časom. Preto Kremeľ takéto stretnutie kategoricky odmietol. Bidenova administratíva napokon pochopila, že ak chce mať stretnutie s ruským prezidentom, tak musí prijať jeho podmienky. A tak 16. júna, keď sa bude konať vrcholové stretnutie oboch prezidentov v Ženeve, tak má byť na programe sedem tém, tak ako to chcel Vladimír Putin.

Ruský prezident sa k niektorým vyjadril nasledovne:

„Budeme hovoriť aj o bilaterálnych vzťahoch a mali by sme sa pokúsiť nájsť možnosti, ako tieto vzťahy, ktoré sú extrémne zlé, zlepšiť.

Prezident Biden pred časom verejne oznámil, že je vraj povinný hovoriť o ľudských právach, lebo to je údajne významné posolstvo USA.“

Pre Putina je samozrejme táto téma veľmi vítaná. A Biden je potom buď naivný alebo nevedomý, lebo ak ruského prezidenta vyzval k debate o tejto téme, tak už vopred prehral, lebo to, čo mu ten v tejto veci prednesie, na to mu ostane jediná možná, ale veľmi potupná reakcia. Odmietne to, ako miešanie sa do vnútorných záležitostí USA. Putin už teraz  v tejto veci povedal pre ruské médiá:

„Prezidenta Bidena možno konfrontovať v otázke ľudských práv nasledovne: Po voľbách v USA je tam presvedčená takmer polovica voličov, že voľby neboli férové. To zistili americké inštitúty, a nie my. To sú zistenia provládnych inštitúcií. A do Kongresu nevtrhli len výtržníci, ale aj sklamaní voliči-demonštranti. Prišli tam s politickými požiadavkami a 450 z nich bolo zatknutých a proti všetkým bolo zavedené trestné stíhanie a 31 z nich je ešte stále vo väzení. Na základe čoho? Nás o tom nikto neinformuje. Prečo?

Napríklad v Bielorusku je mnoho vnútorných problémov. My chceme k tomu zaujať neutrálnu pozíciu. To celé je záležitosťou bieloruského národa. Ale Západ to všetko stavia do iného svetla a hodnotí to veľmi svojsky. Avšak, ak to isté sa deje v USA, tak sa to hodnotí celkom inakšie.

To je ale používanie dvojakého metra. A je nevyhnutné s tým skončiť. V inom prípade kričí Západ, že ruskí policajti zasahujú neobyčajne tvrdo pri niektorých demonštráciách.

Pričom je pre Západ normálne, keď tam policajti aj v EÚ krajinách strieľajú do ľudí s gumovými strelami a nejednému z nich vystrelia oči, policajti zabijú ľudí, nasadzujú vodné delá i slzotvorné plyny.

Pred časom som sa rozprával s jedným mojím kolegom z EÚ štátu – nebudem ho menovať – o Bielorusku. Potom som sa ho opýtal, či u nich je všetko dovolené. Jeho odpoveď bola, že jeho krajina je demokratický štát.

To je ale úbohá odpoveď – niekomu tam vystrelia oko gumovou strelou a on to musí akceptovať, lebo mu povedia, že mu ho vystrelila predsa demokratická strela.“

Už som povedal, že Putin neznáša pri stretnutiach s významnými štátnikmi zbytočné prázdne reči a nerád plytvá časom.

Ak mu Biden v Ženeve neponúkne nič viac len toto, tak to bude prvé a posledné stretnutie súčasného prezidenta USA s Vladimírom Putinom.

VladimírPutin v interwiev pre NBC  sa viackrát vyjadril pohrdlivo o Bidenovi – o.i. povedal, že je len „kariére-človek, ktorý celý život robil všetko len pre ňu. O Donaldovi Trumpovi sa naproti tomu vyjadroval v superlatívoch a zdôraznil, že je mimoriadnou, veľmi talentovanou a prížažlivou osobnosťou.

Aktuality. sk klamali vo svojom článku o nemeckých popieračoch očkovania!

02.08.2021

Už len titulok tohto článku z 31.7. je klamstvo: „Nemeckí popierači očkovania vyjdú do ulíc. Polícia im protesty zakázala“ Obrovské Hnutie Querdenker, ktorých článok lživo nazýva popieračmi očkovania, nimi však vôbec nie sú. Títo ľudia odvážne a plným právom, ktoré im zaručuje demokracia (tá ale už v Nemecku má veľké trhliny) demonštrujú proti korona [...]

Slávna speváčka Nena upadla do nemilosti: Burcuje občanov proti korona opatreniam

31.07.2021

Patrí k najúspešnejším speváčkam nemeckej hudobnej histórie. Predalo sa už viac ako 25 miliónov jej hudobných nosičov. Je aj úspešnou skladateľkou a herečkou. Jej obrovská popularita, ktorá sa rýchlo šírila aj do zahraničia, sa začala v roku 1983 hitom 99 Luftballons. Nena je známa aj u nás, na Slovensku. Nena veľmi dbá o svoje zdravie a vedie príkladnú [...]

Bomba: Vicešéf bavorskej vlády Aiwanger verejne odmieta korona očkovanie!

30.07.2021

Bravo: Hubert Aiwanger je prvým nemeckým politikom, ktorý verejne odmieta dať sa očkovať a má na to svoje pádne argumenty a zároveň extrémne kompromituje Markusa Södera. Odkedy to viem, tak užíva moje maximálne sympatie a môj obrovský rešpekt. Medzi nemeckými politikmi je ich nemálo, ktorí sa nedali očkovať, ale o tom verejne nehovoria – chýba im odvaha. A to nehovorím [...]

martin klus

SaS je pripravená diskutovať o možnosti voliť z karantény

03.08.2021 23:30

Opozičný Hlas odmieta novelu volebného zákona z dielne Ministerstva vnútra.

výbuch, explózia, baghuz, syria, islamský štát

Prominentnou štvrťou Kábulu otriasol silný výbuch

03.08.2021 22:12

K zodpovednosti za incident sa zatiaľ nikto neprihlásil.

grécko požiar

Pre lesné požiare museli v Grécku evakuovať tisíce ľudí

03.08.2021 21:53

Grécko v súčasnosti sužuje vlna horúčav, ktorá je podľa tamojšej vlády najhoršia od roku 1987.

Pentagón

V okolí amerického Pentagónu sa strieľalo, hlásia zranených

03.08.2021 17:33, aktualizované: 18:42

Na nástupišti priľahlej stanice metra bolo hlásených niekoľko výstrelov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 8414964x
Priemerná čítanosť článkov: 6584x

Autor blogu

Kategórie