Založ si blog

Hrozí teraz EÚ Veľké Rusko? Ponukne Lukašenko spoločnú federáciu Putinovi?

V súčasnej situácii je to veľmi pravdepodobné. Západ používa teraz voči Bielorusku a prezidentovi Lukašenkovi podobnú taktiku, ako svojho času proti prezidentovi Janukovičovi a Ukrajine – vyvolanie vnútorných nepokojov a zinscenovanie Majdanu s následným zvrhnutím prezidenta a nastolenie protiruskej vlády, tak ako to bolo s dosadením Porošenka v Kyjeve.

Bolo veľkou chybou Vladimíra Putina, že to vtedy nechal tak daleko prísť a „vydal“ Ukrajinu do moci dekadentného a koristníckeho Západu. Vtedy ešte zrejme veril na možnosť serióznej dohody s USA a EÚ ako spoločne pomôcť Ukrajine pri budovaní lepšej budúcnosti. Čas však ukázal, že Západ si jeho dôveru vôbec nezaslúžil, lebo Ukrajinu považoval výlučne za svoju „korisť“.

Prezident Putin sa s istotou už podobnej chyby v prípade  Bieloruska nedopustí.

Dobre informované kruhy v Moskve vychádzajú z toho, že teraz počas návštevy prezidenta Lukašenka v Moskve sa už hovorilo o prípadnom vytvorení Rusko-Bieloruskej federatívnej republiky.

Pritom už dávnejšie pred prípadom s pristátim lietadla Ryanair v Minsku, na ktorého palube bol Roman Protasevič, sa v Rusku hovorilo o tom, že bezpodmienečným cieľom Moskvy je spojenie Ruska s Bieloruskom. Rusko si už v žiadnom prípade nemôže a nesmie dovoliť na svojich hraniciach „druhú Ukrajinu“, lebo jeho zovretie, ktoré vybudovali NATO a USA je už teraz extrémne nebezpečné.

Brusel a Berlín to musia tušiť alebo aspoň predpokladať, a tak majú veľký problém s tým, akú stratégiu potrestania Lukašenka majú zvoliť. V každom prípade je riskantné zaviesť tvrdé sankcie a zvýšiť politický tlak na Minsk. To Brusel vie dobre, že niečo také by urýchlene vohnalo Lukašenka do „Putinovho náručia“.

Západné médiá doslova bohapusto klamú, keď tvrdia, že EÚ  je schopné zaručiť Bielorusku slobodu a suverenitu, ak sa odkloní od Moskvy a že ak tak neurobí, tak ho ruské impérium zhltne. Brusel predsa rozhoduje všetko dôležité v EÚ sám a robí všetko pre to, aby úplne odstránil aj posledné zvyšky národnej suverenity členských štátov a tie, ktoré sa tomu bránia, ako Maďarsko a Poľsko, šikanuje a sankcionuje.

Okamžite, ako Lukašenko v piatok odletel do Moskvy, tak Brusel rýchlo navrhol Bielorusku, že mu poskytne a vypracuje tzv. pomocný program na zlepšenie jeho ekonomiky a  ten bude spojený  s finančnou dotáciou 3 miliardy eur.

Minsk musí splniť len jednu podmienku – Bielorusko sa musí demokratizovať. To znamená ukončiť úzke priateľstvo s Ruskom a akceptovať a dodržiavať všetky „pravidlá“ Bruselu.

Takzvaná pomoc Bruselu je však len „judášsky groš“, ktorý má podporiť tých z blízkeho okolia Lukašenka, ktori by ho radi zvrhli a vydali Bielorusko do moci Západu, aby potom za zradu boli odmenení vysokými politickými funkciami v novom „demokratickom“ prozápadnom Bielorusku.

 

————————–

 Moja „prepadáková“ štatistika:

 

Dnesny blog tu bude urcite opäť len úbohy „prepadak“  ,

hoci všade inde, kde som tuto temu publikoval bola absolutnym „trhakom“.

A dostal som na to mnozstvo skvelych reakcii.

Mal sehen, was hier passiert ????????????????????

Ak Le Pen v júni zvíťazí na juhu Francúzska, tak Elyzejský palác má na dosah

22.06.2021

Marina Le Pen a jej RN (Rassemblement National) získavajú čoraz väčší počet priaznivcov. Svedčia o tom viaceré prieskumy. S veľkou pravdepodobnosťou sa jej strana môže stať víťazkou v regionálnych voľbách koncom júna na juhovýchode krajiny, a tak prevziať vládu nad veľkým, 5 miliónovým regiónom Provence-Alpes-Côte d´Azur (PACA). Desať mesiacov pred prezidentskými [...]

Všetky objekty v kozme rotujú! Aj tie najgigantickejšie. Ale prečo tak robia?

21.06.2021

(Kto má v hlave len politiku, tomu sa vyprázdňuje mozog – Prírodné vedy a História ho zveľaďujú!)…Je všeobecne známe, že všetky planéty a ich mesiace sa otáčajú. Menej známe ale je už to, že sa otáčajú aj všetky hviezdy a dokonca aj všetky galaxie. Avšak to, že v kozme sa otáčajú aj obrovské štruktúry o veľkosti niekoľko desiatok, ba dokonca stovák [...]

V boji proti islamizmu veria Nemci najviac AfD. Pomáha SPD islamizmu?

19.06.2021

To v SRmédiách nemáte!(Dole: Hanba diktátorom Ľavice: Sahra Wagenknecht má byť vylúčená zo strany)..Veľká časť Nemcov je presvedčená, že z politických strán v Nemecku je AfD najaktívnejšia v boji proti radikálnemu islamu. V strane Zelených prevláda tendencia označiť všetkých kritikov islamizmu za islamofóbov. Prieskum verejnej mienky Nemcov vo vzťahu k islamizmu [...]

Vakcína / Očkovanie / Covid / Koronavírus /

Očkovať v ambulanciách chce zatiaľ 64 lekárov

24.06.2021 11:39

Prioritou je dostať očkovanie k ľuďom, ktorí nevedia alebo nemôžu prísť do očkovacieho centra.

očkovanie

Žiadne úmrtie, 36 pozitívnych. Zaočkovali doteraz takmer 2 milióny ľudí

24.06.2021 10:34

Prvú vakcínu proti koronavírusu na Slovensku už dostalo 1 978 168 ľudí, druhú 1 420 954 ľudí.

diaľnica D2, zápchy, oprava mosta

Zápchy na D2 pokračujú, za víkend by most neopravili ani Japonci

24.06.2021 10:13

Japonci takúto opravu urobia cez víkend, tvrdil poslanec Peter Kremský z OĽaNO. Minister Andrej Doležal sa mu snažil vysvetliť, že technologické postupy nepustia.

prezidentka Zuzana Čaputová, vyhlásenie

Za šesť týždňov môže mutácia delta ovládnuť Slovensko

24.06.2021 09:15

Slovensko v EÚ patrí k najmenej zaočkovaným štátom. Prezidentka Čaputová vyzýva na očkovanie. V Česku sa už hovorí o komunitnom šírení delta mutácie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,259
Celková čítanosť: 8185995x
Priemerná čítanosť článkov: 6502x

Autor blogu

Kategórie