Založ si blog

Demokracia? Sotva! Exprez. Gauck kritizuje Berlín za represálie voči odporcom očkovania

(Dole: Prekvapenie pre nezasvätených: AfD sa prvý raz odkedy existuje dostala pred CDU!)…Je to vôbec ešte demokracia v Nemecku? Na základe toho, čo v pondelok vyhlásil Joachim Gauck je jasné, že má obavy o demokraciu v Nemecku a že tieto jeho obavy sa týkajú vlády.

Prezident Nemecka v rokoch 2012 – 2017 Joachim Gauck cíti v sebe povinnosť demokrata – ako to zdôraznil – verejne pozdvihnúť svoj hlas a vyjadriť opätovnú kritiku vlády a jej systémových médií za ich nedemokratické postoje a aktivity voči Querdenker (Hnutie proti korona opatreniam vlády) a  odporcom očkovania.

O jeho kritike sa museli zmieniť dokonca aj provládne médiá, aj keď ju podali veľmi „svojsky“.

Uvediem niečo z ich formulácií:

„Joachim Gauck je zas raz ustarostený kvôli diskusnej kultúre v Nemecku (čo inými slovami znamená to, že kto kritizuje oficiálnu korona politiku a očkovanie,  ten je alebo nebezpečný psychopat alebo narušený fantasta – v skutočnosti ale Gauck mienil niečo iné). O odporcoch očkovania povedal, že do istej miery síce preháňajú, ale len preto ich nemožno vyčleniť zo spoločnosti.“

Gauck sa zastal aj demonštrantov, ktorí už celé mesiace demonštrujú v  nemeckých mestách proti korona opatreniam a proti obmedzovaniu slobody občanov a ktorých viacerí vládni i opoziční politici už prirovnávajú k teroristom. A provládne médiá tieto nebezpečné antidemokratické parole preberajú a ešte viac prifarbujú a nafukujú.

Exprezident povedal, že nemožno všetkých označovať za nebezpečie pre demokraciu a že nemožno predsa všetkých, ktorí sú nespokojní s korona opatreniami vlády stigmatizovať ako spoločensky neúnosných.

Ešte v roku 2019 vydal Joachim Gauck knihu: Toleranz: einfach schwer (Tolerancia je jednoducho ťažká). Už v tejto publikácii kritizoval nedostatok tolerancie zo strany vládnúcich voči tým, ktorí vládu kritizujú, prípadne ju verbálne atakujú.

Mienil tým predovšetkým AfD, ktorá je vystavená neustále difamovaniu všetkými politickými stranami.

A práve vo svojej knihe žiadal Gauck rozšírenú toleranciu smerom do prava. Tak sa v knihe vyjadril doslovne.

V pondelok toto svoje vyjadrenie ešte doplnil a povedal, že takú rozšírenú toleranciu je nutné prejaviť aj voči odporcom očkovania a voči Hnutiu proti korona opatreniam vlády.

Všetky tieto Gauckove vyjadrenia a postoje sú jednoznačným signálom toho, že demokracia v Nemecku má veľké trhliny a tie sú čoraz väčšie.

 

——————————————————————————————————

Prekvapenie pre nezasvätených: AfD sa prvý raz odkedy existuje dostala pred CDU!

Celé mesiace hlásal (zavádzal) mainstream, že AfD neustále upadá v priazni voličov. Teraz niekoľko dní pred krajinskými voľbami v Sasku-Anhaltsku uviedol Institut INSA, že ak by sa voľby konali tento týždeň (budú v nedeľu budúci týždeň), tak CDU ministerského predsedu Reinera Haseloffa by musela počítať len s 25 percent hlasmi voličov, čo je o 5 percent menej ako dostala CDU pri voľbách 2016.

Naproti tomu by AfD so svojím kandidátom na ministerského predsedu, s Oliverom Kirchnerom dostala 26 percent hlasov, Ľavica by bola tretia s 13 percentami, Zeleným by ostala štvrtá priečka, SPD padla až na zahanbujúce piate miesto s desiatimi percentami.

Posledné, šieste miesto s 10 percentami by pripadlo na FDP.

Aj v Sasku zisťoval Institut INSA tento týždeň politické smerovanie voličov v spolkovej krajine. Aj tu je víťazom prieskumu AfD – strana by dostala dôveru až 26 percent voličov. Nasledovala by CDU s 24 percentami.

CDU, SPD a Zelení by spolu získali len 43 percent.

Tretí sú Zelení – dostali 13 percent,  FDP na štvrtej pozícii obdržala 12 percent hlasov, nasleduje Ľavica s 11 percentami.

Poslední, a to s odstupom sú sociálni demokrati SPD (tí teraz spolu s CDU v Sasku vládnu), ktorí by od voličov dostali zahanbujúcich len 6 percent.

SPD, ktorá teraz spolu s CDU v Sasku vládne by od voličov dostala len 6 percent

————————    —————————-

Moja bajecná štatistika, akú nemá nijaký iny bloger:

 

Posledne dva blogy boli tu absolutne „prepadaky“ – hoci islo o optimalne témy:

  1. mája 2021, Prečítané 869x, romanbednar
  2. mája 2021, Prečítané 650x, romanbednar

Napriek tomu moj priemer v tom case stupol zo 6436x na 6447x   – to je uzasne a fenomenalne vynimocne, lebo kym nove dva blogy boli navstivene spolu cez 1500x, tak moje stare blogy viac  ako 11 000x…….. fantazia, aka sa vyskytuje len u mna.

Pisem tu už 4 roky takmer len „prepadaky“ – ale moja priemerna citanost rastie a rastie –  Prve dva roky som nemal ani jeden „ prepadak“ – vsetko nad  5000x -odrazu som sa ale zacal prepadat-  a prepadam sa stale…….a priemrna citanost mi rastla aj vtedy a  rastie aj teraz……co je fenomenalne non plus ultra

Som jednoducho fenomen, akym tu nie je nikto  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ak Le Pen v júni zvíťazí na juhu Francúzska, tak Elyzejský palác má na dosah

22.06.2021

Marina Le Pen a jej RN (Rassemblement National) získavajú čoraz väčší počet priaznivcov. Svedčia o tom viaceré prieskumy. S veľkou pravdepodobnosťou sa jej strana môže stať víťazkou v regionálnych voľbách koncom júna na juhovýchode krajiny, a tak prevziať vládu nad veľkým, 5 miliónovým regiónom Provence-Alpes-Côte d´Azur (PACA). Desať mesiacov pred prezidentskými [...]

Všetky objekty v kozme rotujú! Aj tie najgigantickejšie. Ale prečo tak robia?

21.06.2021

(Kto má v hlave len politiku, tomu sa vyprázdňuje mozog – Prírodné vedy a História ho zveľaďujú!)…Je všeobecne známe, že všetky planéty a ich mesiace sa otáčajú. Menej známe ale je už to, že sa otáčajú aj všetky hviezdy a dokonca aj všetky galaxie. Avšak to, že v kozme sa otáčajú aj obrovské štruktúry o veľkosti niekoľko desiatok, ba dokonca stovák [...]

V boji proti islamizmu veria Nemci najviac AfD. Pomáha SPD islamizmu?

19.06.2021

To v SRmédiách nemáte!(Dole: Hanba diktátorom Ľavice: Sahra Wagenknecht má byť vylúčená zo strany)..Veľká časť Nemcov je presvedčená, že z politických strán v Nemecku je AfD najaktívnejšia v boji proti radikálnemu islamu. V strane Zelených prevláda tendencia označiť všetkých kritikov islamizmu za islamofóbov. Prieskum verejnej mienky Nemcov vo vzťahu k islamizmu [...]

diaľnica D2, zápchy, oprava mosta

Zápchy na D2 pokračujú, za víkend by most neopravili ani Japonci

24.06.2021 10:13

Japonci takúto opravu urobia cez víkend, tvrdil poslanec Peter Kremský z OĽaNO. Minister Andrej Doležal sa mu snažil vysvetliť, že technologické postupy nepustia.

prezidentka Zuzana Čaputová, vyhlásenie

Za šesť týždňov môže mutácia delta ovládnuť Slovensko

24.06.2021 09:15

Slovensko v EÚ patrí k najmenej zaočkovaným štátom. Prezidentka Čaputová vyzýva na očkovanie. V Česku sa už hovorí o komunitnom šírení delta mutácie.

dôchodok, peniaze, eurá, euro

ŠTB-áci prídu o časť dôchodku, podľa poslancov udržiavali totalitný režim

24.06.2021 08:00

Krivdy histórie si nemôžeme len pamätať, musíme ich aj naprávať, povedal po prijatí zákona o odobratí nezaslúžených benefitov premiér Eduard Heger.

Stalin

Pre viac ako polovicu Rusov je Stalin veľký vodca

24.06.2021 06:57

Viac ako polovica Rusov považuje Josifa Stalina za "veľkého vodcu"; vníma ho tak 56 percent ľudí. Na Ukrajine obdobne zmýšľa 16 percent obyvateľov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,259
Celková čítanosť: 8185391x
Priemerná čítanosť článkov: 6502x

Autor blogu

Kategórie