Založ si blog

Šéf Zelených Habeck chce dodať Kyjevu zbrane! Je za tým Biely Dom a Soros?

(Dole: Neobyčajný postreh jedneho pána zo stred.Slovenska)…Robert Habeck je na pozvanie ukrajinského prezidenta niekoľko dní na Ukrajine. Po stretnutí s Volodymyrom Zelenskym prišlo prekvapujúce vyhlásenie od šéfa nemeckých Zelených. Habeck sa vyslovil za to, že v súčasnej situácii je potrebné a dôležité dodať Ukrajine zbrane. Svoju požiadavku dodať Ukrajine zbrane špecifikoval v Deutschlandfunk:

„Ukrajina nebojuje na svojom území len za seba – nie, ona bojuje aj za bezpečnosť Európy. A Ukrajina sa v tomto boji cíti byť prenechaná svojmu osudu a je to naozaj tak.“

Habeck nepovedal kto podľa neho ohrozuje bezpečnosť Európy, ale možno s istotou tvrdiť, že jednoznačne myslel na Rusko.

V tejto súvislosti si pripomeňme, že keď začiatkom mája bol v Kyjeve minister zahraničia USA Antony Blinken, tak o. i. vyhlásil:

„Naša finančná podpora pre ukrajinskú armádu bude s okamžitou platnosťou novým zákonom navýšená a bude ročne obnášať 300 miliónov dolárov.“

Ešte predtým prezident Joe Biden uistil slávnostne Zelenského „neotrasiteľnou podporou USA“, a to v súvislosti s trvalou ruskou agresiou v doneckej a luhanskej oblasti a na Kryme.

Podobnú rétoriku voči Rusku používa aj Soros, blízky priateľ Bidena. A Soros má veľmi blízko aj k viacerým aktivistickým zoskupeniam nemeckých Zelených.

Robert Habeck akoby svojou návštevou na Ukrajine len napĺňal slová Bidena a Blinkena a „vykonával ich vôľu“.

Ukrajina bude mať americké peniaze a Nemecko môže dodať zbrane. Agresora voči Ukrajine pomenoval už prezident USA a jeho minister a Habeck to teraz len umocnil.

Ale buď bol Habeck naivný, alebo sa prepočítal. Merkel síce jeho vyjadrenia nekomentovala (z opatrnosti), ale jeho požiadavka na dodávku zbraní Kyjevu narazila na veľmi ostrú kritiku SPD a aj Ľavice.

Šéf SPD-frakcie Rolf Mützenich povedal:

„Je nepochopiteľné, čo Habeck žiada. Akoby nepoznal vnútornú situáciu Ukrajiny. Okrem toho asi zabudol, že vo volebnom programe jeho strany je napísané, že chce ukončiť dodávky zbraní všetkých EÚ štátov na územia, kde vládne napätie a hrozia vojenské konflikty. Možno sa však snaží o nový imidž. V každom prípade sú jeho vyjadrenia nielen kontraproduktívne, ale aj nebezpečné“.

Dietmar Bartsch, šéf frakcie Ľavice k Habeckovej požiadavke povedal:

„Zbrane pre Ukrajinu sú naozaj to posledné, čo tento región potrebuje. Okrem toho je nezodpovedné, že Habeck sa nahlas zamýšľa aj o prijatí Ukrajiny do NATO. Preto je otázkou, či Politika  Zelených nie je viac politikou eskalácie, ako politikou zmierňovania napätia.“

V každom prípade je politika, ako ju v Kyjeve formuloval Robert Habeck aj politikou Bidena a jeho vlády!

Robert Habeck ale zrejme nevie, že viac ako 65 percent Nemcov pokladá USA za najväčšie nebezpečie pre mier vo svete.

Habecka skritizovali za jeho slová v Kyjeve dokonca aj veľké časti Zelených.

Tagespiegel sa dozvedal čo povie na vyjadrenia svojho kolegu Annalena Baerbock, kandidátka Zelených na kancelárske kreslo. Zatiaľ od nej neprišiel žiadny komentár.

————————————-     ———————-

 

Vo vlastnej veci:

Moja spolupracovníčka, ktorá prehliada stovky mailov, ktoré dostávame každy mesiac, mi vcera vybrala jeden z nich, ktorý prišiel zo stredneho Slovenska. Tyka sa mojej tvorby i mojich blogov a citujem nieco z neho – bol velmi dlhý:

Vážený pán Bednár,

………………………

Ste jediný autor na blogu Pravda, ktorý dáva obrovské a neobyčajne rôznorodé množstvo tém z náučnej literatúry a literatúry faktu, ktoré ponúkaju čitateľovi rozsiahle poznanie. Skrátka, otvorené a bystré hlavy sa z toho môžu mnoho naučiť.

Sledujem Vás už mnoho rokov a mám doma väčšinu Vašich kníh. Obdivujem Vás i Váš spôsob života – ak by som sa ešte raz narodil, chcel by som byť ako Vy – veľmi veľa vo mne zmenila Vaša kniha Tajomstvo dlhého života – prestal som fajčiť a prestal som konzumovať akýkoľvek alkohol. Ďakujem Vám  – zmenili ste môj život.

……………………………………..

A máte veľkú pravdu aj v tom, čo ste napísali pred niekoľkými rokmi v blogu – „Kto sa zaoberá len politikou, hlúpne, lebo politici s obľubou ohlupujú ľudí“.

Aj na Pravde takmer všetci blogeri neustále točia a omieľajú len politické témy a aj to takmer všetko len o našej politike – Matovič, Remišová, Kolíková, Sulík a ďalší naši smiešni a bezvýznamní politici, ktorí nemajú nijaký formát, sú ich konštantní „hrdinovia“.

Robia im neustale reklamu v dobrom ci zlom a tak im len pomáhajú ohlúpovať mozgy mnohých Slovákov. ………………………..

 

S pozdravom a v úcte…….

——————————-

Naozaj pozoruhodné postrehy od pána zo stredného Slovenska.

Za pravdu mu dáva aj porovnanie citanosti mojich blogov o dvoch významných ženách:

Rubrika: Najslávnejšie ženy histórie

Mária Curie Sklodowská 1867-1934, prvý génius s dvoma Nobelovými cenami

  1. mája 2021, Prečítané 614x, romanbednar

Mária Medici – francúzska kráľovna a jej nesmrteľné zásluhy o Paríž

  1. februára 2017, Prečítané 8 602x, romanbednar

Moj priaznivec mi napisal, ze si vsimol, že 4 roky po tom ako Medici precitalo este 8000, tak

teraz v maji precitalo genialnu Sklodowsku uz len 600

Jeho uzaver:

Aj to podla neho potvrdzuje moju tezu o hlúpnuti tych mozgov, ktore sa coraz viac plnia len politikou a stracaju  zaujem o

vecne inteligentne temy.

Ak Le Pen v júni zvíťazí na juhu Francúzska, tak Elyzejský palác má na dosah

22.06.2021

Marina Le Pen a jej RN (Rassemblement National) získavajú čoraz väčší počet priaznivcov. Svedčia o tom viaceré prieskumy. S veľkou pravdepodobnosťou sa jej strana môže stať víťazkou v regionálnych voľbách koncom júna na juhovýchode krajiny, a tak prevziať vládu nad veľkým, 5 miliónovým regiónom Provence-Alpes-Côte d´Azur (PACA). Desať mesiacov pred prezidentskými [...]

Všetky objekty v kozme rotujú! Aj tie najgigantickejšie. Ale prečo tak robia?

21.06.2021

(Kto má v hlave len politiku, tomu sa vyprázdňuje mozog – Prírodné vedy a História ho zveľaďujú!)…Je všeobecne známe, že všetky planéty a ich mesiace sa otáčajú. Menej známe ale je už to, že sa otáčajú aj všetky hviezdy a dokonca aj všetky galaxie. Avšak to, že v kozme sa otáčajú aj obrovské štruktúry o veľkosti niekoľko desiatok, ba dokonca stovák [...]

V boji proti islamizmu veria Nemci najviac AfD. Pomáha SPD islamizmu?

19.06.2021

To v SRmédiách nemáte!(Dole: Hanba diktátorom Ľavice: Sahra Wagenknecht má byť vylúčená zo strany)..Veľká časť Nemcov je presvedčená, že z politických strán v Nemecku je AfD najaktívnejšia v boji proti radikálnemu islamu. V strane Zelených prevláda tendencia označiť všetkých kritikov islamizmu za islamofóbov. Prieskum verejnej mienky Nemcov vo vzťahu k islamizmu [...]

diaľnica D2, zápchy, oprava mosta

Zápchy na D2 pokračujú, za víkend by most neopravili ani Japonci

24.06.2021 10:13

Japonci takúto opravu urobia cez víkend, tvrdil poslanec Peter Kremský z OĽaNO. Minister Andrej Doležal sa mu snažil vysvetliť, že technologické postupy nepustia.

prezidentka Zuzana Čaputová, vyhlásenie

Za šesť týždňov môže mutácia delta ovládnuť Slovensko

24.06.2021 09:15

Slovensko v EÚ patrí k najmenej zaočkovaným štátom. Prezidentka Čaputová vyzýva na očkovanie. V Česku sa už hovorí o komunitnom šírení delta mutácie.

dôchodok, peniaze, eurá, euro

ŠTB-áci prídu o časť dôchodku, podľa poslancov udržiavali totalitný režim

24.06.2021 08:00

Krivdy histórie si nemôžeme len pamätať, musíme ich aj naprávať, povedal po prijatí zákona o odobratí nezaslúžených benefitov premiér Eduard Heger.

Stalin

Pre viac ako polovicu Rusov je Stalin veľký vodca

24.06.2021 06:57

Viac ako polovica Rusov považuje Josifa Stalina za "veľkého vodcu"; vníma ho tak 56 percent ľudí. Na Ukrajine obdobne zmýšľa 16 percent obyvateľov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,259
Celková čítanosť: 8185347x
Priemerná čítanosť článkov: 6501x

Autor blogu

Kategórie