Založ si blog

Drogové bandy, takmer výlučne islamské a radikálni islamisti kopú hrob Francúzsku

(Dole: Kde začalo vražedné nepriateľstvo medzi Izraelom a Palestínou?)..Vo Francúzsku je situácia hrozivá a zhoršuje sa ďalej. Bol som tam 4 dni a v rozhovoroch s tamojšími novinármi a aj s mojimi francúzskymi priateľmi som sa o tom mohol presvedčiť. Aká ale situácia je tam naozaj, o tom mlčia systémové médiá v Nemecku, Rakúsku a v ďalších EÚ štátoch – SR nevynímajúc.

  1. mája bol v Avignone pri zatýkaní jedneho drogového dílera zastrelený 36 ročný policajt, Eric Masson otec dvoch detí. Pred niekoľkými dňami sa konala spomienková slávnosť na jeho počesť i na počesť ďalších mŕtvych v Avignone, ktorí sa stali obeťami zločinov drogových dílerov, migrantov a islamistov.

Iný prípad – v predmestí v Saint-Etienne sa obyvatelia jedneho domu sťažovali polícii na neznesiteľny hluk vo večerných hodinách v blízkosti domu. Keď prišla policajná hliadka, tak jedneho z policajtov odrazu zasiahol do hlavy ťažký predmet, priamo do spánkov. Odvtedy 50 ročný  otec dvoch detí je v kóme. Pachatelia ušli.

Podobných prípadov je vo Francúzsku nespočetné množstvo.

Predstavitelia francúzskych bezpečnostných orgánov sa pokúšajú už mesiac  o stretnutie s prezidentom Macronom, zatiaľ bezvýsledne. Celé mestské štvrte  sú pod kontrolou drogových bánd, ktoré o.i. pomáhajú financovať radikálny islamizmus a jeho aktivity.

Tieto bandy sú už rozšírené po celom Francúzsku a sú veľmi dobre organizované a vybavené aj zbraňami a nemajú pred ničím strach.

Polícia odhaduje (ani ona to nevie presne), že viac ako 600 mestských časti vo francúzskych mestách je plne v rukách nebezpečne vyzbrojenej drogovej mafie. Policajti sú pre nich nepriatelia, ktorých treba likvidovať.

Michel Thoris,  generálny tajomník francúzskych policajných odborov vyhlásil niečo, čo je pre toho, kto nepozná bližšie situáciu vo Francúzsku, takmer absurdné a  nepochopiteľné:

„Už dnes je u nás občianska vojna takpovediac všade prítomná. Každý deň sú niekde moji kolegovia napadnutí drogovými teroristami. Tí vo veľkej väčšine sú prepojení s radikálnymi  islamistami a financujú džihádistické štruktúry vo Francúzsku. Vláda musí konečne konať. Už predsa nemôžeme ďalej znášať, že každých 12 dní sú nejakí kolegovia zastrelení drogovými teroristami.“

A to v tomto prípade Thoris hovorí len o Avignone, o meste, ktoré bolo v 14. storočí najväčším centrom európskeho katolicizmu a bolo aj mestom francúzskych pápežov.

Teraz v srdci tohto historického mesta prekvitá obrovský biznis s drogami, o ktorom sa všade vie.

Michel Thoris ešte poznamenáva:

„Ak  vo Francúzsku nejaké auto prerazí policajné zátarasy, tak máme zakázané strieľať a nesmieme ho ani prenasledovať. Preto sme proti drogovým  teroristom  bezmocní.

Vláda sa obáva zranených a mŕtvych a toho, čo by to malo za následky. A tak, alebo sa pokúsime opäť presadiť zákon, alebo Francúzsko sa zrúti do chaosu a tento štát, ako sme ho poznali po druhej svetovej vojne, prestane existovať.“

Podľa nedávneho prieskumu by až 40 percent francúzskych policajtov volilo za hlavu štátu Marine Le Pen.

—————————-     ———————————

 

Kde sa začalo nezmieriteľné nepriateľstvo medzi Izraelom a Palestínou?

Koncom 19. storočia patrila Palestína do Osmanskej ríše a obývalo ju okolo 450 000 Arabov a asi 30 000 židov.  Ich spolunažívanie bolo bezproblémové. Ešte počas 1. svetovej vojny v máji 2016 prišlo k tajnej dohode Francúzska a Veľkej Británie o rozdelení si niektorých území rozpadajúcej sa Osmanskej ríše. Mandát na spravovanie Palestíny pripadol Veľkej Británii.

  1. júna 1917 uznalo Francúzsko a o niečo neskôr aj Británia právo židov na návrat do Palestíny, odkiaľ boli po jej dobytí koncom prvého storočia Titusom, budúcim rímskym cisárom, navždy vyhnaní a Judea sa stala rímskou provinciou.

Keď Židovský Nacionálny Fond začal od roku 1920 v „britskej“ Palestíne skupovať systematicky územia, kde sa začali budovať židovské osady, aby z nich neskôr mohol vzniknúť židovský štát, tak prišlo k prvým napätiam s arabským obyvateľstvom. Židia v Palestíne skupovali pôdu od arabských vlastníkov, kde pracovali na nej pre jej majiteľov chudobní palestínski sedliaci. Tí stratili prácu, lebo židia chceli na nej sami pracovať, ju zveľaďovať a zvyšovať jej úrodnosť.

Tak sa začal izraelsko-palestínsky konflikt najprv ako sociálny konflikt medzi chudobnými arabskými sedliakmi a židovskými osadníkmi a nie ako konflikt religiózny – k tomu prišlo až neskôr. Medzi arabskými Palestíncami sa začalo zosilňovať nacionálne povedomie a tento proces dodal konfliktu ešte dodatočnú  dynamiku.

Postupne prichádzalo medzi Palestínčanmi a židmi k násilným zrážkam a nakoľko si obe strany nárokovali na Palestínu, tak napokon vznikol teritoriálny konflikt,  ktorý rokmi nadobúdal na intenzite a na brutalite a ten pretrváva až dodnes.

Židovskí prišelci legitimovali svoju prítomnosť v Palestíne dvoma argumentami:

Svetové veľmoci Francúzsko a Británia im priznali právo na návrat do Palestíny, ktorá im voľakedy dávno patrila.

Po príchode do nej modernizáciou a obnovou predsa prispievali obrovskou mierou k jej ekonomickému rastu, čo prospievalo všetkým, čo v nej žili.

Veľká väčšina Palestínčanov to ale videla inakšie. Obávali sa, že židia im postupne vezmú všetko a ak si vybudujú tam vlastný štát, tak budú napokon všetko určovať sami.

Nesporným faktom je, že z Palestíny (ak pod týmto názvom rozumieme celý dnešný Izrael), ktorá bola pod Osmanmi a obývaná Arabmi a bola stáročia len takmer vyprahnutá púšť, sa stala takpovediac krásna a úrodná rajská záhrada a za sto rokov sa zmenila na nepoznanie.

Bol som v Izraeli niekoľkokrát a videl som to na vlastné oči.

Moji izraelskí priatelia mi ukázali mnoho starých fotiek z rôznych miest Palestíny a takmer všade, kde bola púšť, je dnes všetko zelené a zúrodnené.

 

——————-    ————————

Moje odporúčanie  mladým ľuďom:

 

Žite a robte všetko pre to, aby ste sa v 4O-ke cítili

akoby ste mali 20

 

A pokračujte este intenzivnejsie v takom zivote,

aby ste sa v 80-ke citili ako keby ste mali len 40.

 

Cesta k takej pozehnanej a stastnej 80- ke je jednoducha,

napriek tomu ju velka vacsina ludi nevidi a nikdy neobjavi.

 

 

 

Kto ma cita pozorne , tak objavi „Ariadninu nit“, ktora k nej vedie.

Objavenie ale nestaci – treba tuto nit aj verne nasledovat.

 

Kázať mudre slovo a len ho pocuvat – to nestaci,

Treba ho „zvnutornit“ a kazdy den aj zit    !!!

Ak Le Pen v júni zvíťazí na juhu Francúzska, tak Elyzejský palác má na dosah

22.06.2021

Marina Le Pen a jej RN (Rassemblement National) získavajú čoraz väčší počet priaznivcov. Svedčia o tom viaceré prieskumy. S veľkou pravdepodobnosťou sa jej strana môže stať víťazkou v regionálnych voľbách koncom júna na juhovýchode krajiny, a tak prevziať vládu nad veľkým, 5 miliónovým regiónom Provence-Alpes-Côte d´Azur (PACA). Desať mesiacov pred prezidentskými [...]

Všetky objekty v kozme rotujú! Aj tie najgigantickejšie. Ale prečo tak robia?

21.06.2021

(Kto má v hlave len politiku, tomu sa vyprázdňuje mozog – Prírodné vedy a História ho zveľaďujú!)…Je všeobecne známe, že všetky planéty a ich mesiace sa otáčajú. Menej známe ale je už to, že sa otáčajú aj všetky hviezdy a dokonca aj všetky galaxie. Avšak to, že v kozme sa otáčajú aj obrovské štruktúry o veľkosti niekoľko desiatok, ba dokonca stovák [...]

V boji proti islamizmu veria Nemci najviac AfD. Pomáha SPD islamizmu?

19.06.2021

To v SRmédiách nemáte!(Dole: Hanba diktátorom Ľavice: Sahra Wagenknecht má byť vylúčená zo strany)..Veľká časť Nemcov je presvedčená, že z politických strán v Nemecku je AfD najaktívnejšia v boji proti radikálnemu islamu. V strane Zelených prevláda tendencia označiť všetkých kritikov islamizmu za islamofóbov. Prieskum verejnej mienky Nemcov vo vzťahu k islamizmu [...]

očkovanie

Žiadne úmrtie, 36 pozitívnych. Zaočkovali doteraz takmer 2 milióny ľudí

24.06.2021 10:34

Prvú vakcínu proti koronavírusu na Slovensku už dostalo 1 978 168 ľudí, druhú 1 420 954 ľudí.

diaľnica D2, zápchy, oprava mosta

Zápchy na D2 pokračujú, za víkend by most neopravili ani Japonci

24.06.2021 10:13

Japonci takúto opravu urobia cez víkend, tvrdil poslanec Peter Kremský z OĽaNO. Minister Andrej Doležal sa mu snažil vysvetliť, že technologické postupy nepustia.

prezidentka Zuzana Čaputová, vyhlásenie

Za šesť týždňov môže mutácia delta ovládnuť Slovensko

24.06.2021 09:15

Slovensko v EÚ patrí k najmenej zaočkovaným štátom. Prezidentka Čaputová vyzýva na očkovanie. V Česku sa už hovorí o komunitnom šírení delta mutácie.

dôchodok, peniaze, eurá, euro

ŠTB-áci prídu o časť dôchodku, podľa poslancov udržiavali totalitný režim

24.06.2021 08:00

Krivdy histórie si nemôžeme len pamätať, musíme ich aj naprávať, povedal po prijatí zákona o odobratí nezaslúžených benefitov premiér Eduard Heger.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,259
Celková čítanosť: 8185951x
Priemerná čítanosť článkov: 6502x

Autor blogu

Kategórie