Založ si blog

Le Pen nemala nikdy takú šancu stať sa prezidentkou Francúzska ako teraz

(Dole: Bez neho by USA neboli dostali bin Ladena. Kde je ale ich vďaka?)…Takmer všetky francúzske inštitúty výskumu verejnej mienky to tvrdia. Necelý rok pred francúzskymi prezidentskými voľbami sa hnutie Rassemblement National, ktoré vedie Marina Le Pen teší čoraz väčšej priazni Francúzov a preferencie Le Pen stúpajú a preferencie prezidenta Macrona sú takmer vo voľnom páde.

Dokonca aj extrémne ľavicová Jean-Jaures-Nadácia, ktorá si nič tak veľmi nepraje ako politickú poražku Le Pen, priznala minulý týždeň, že existuje nie malá pravdepodobosť, že voľby vyhrá Le Pen a jej hnutie.

Hovorca nadácie povedal, že  veľa Francúzov už nie je ochtných voliť Macrona len preto, aby sa k moci nedostala pravicová populistka Marina Le Pen. Hovrca musel dokonca priznať aj to, že je aj mnoho Francúzov, ktorí už sú znechutení z Macronovej politiky a vidia v Le Pen jedinú alternatívu, ktorá  prinesie pre krajinu zlepšenie a novú nádej.

Tieto správy ale zároveň vyvolávajú veľké obavy v Bruseli a Berlíne, kde sa vie, že ak vyhrá Le Pen, tak to nesmierne posilní konzervatívnu pravicu v celej EÚ.

A nielen to spôsobuje ich obavy, veď Le Pen má tie najlepšie vzťahy k Rusku a Putinovi a ako prezidentka by urobila všetko, aby sa zmenilo smerovanie politiky EÚ voči Moskve.

—————————–             —————————————————————————————-

Bez neho by USA neboli dostali bin Ladena. Kde je ale ich vďaka?

Pakistanský lekár Shakil Afridi je už desať rokov vo väzení v Pakistane. Bol to on, kto umožnil 2. mája 2011 CIA zavraždiť bin Ladena, ktorý vtedy žil v Pakistane v blízkosti veľkého posádkového mesta Abbottabad.

Dodnes nie je celkom jasné ako pomohol Afridi Američanom identifikovať bin Ladena. Podľa oficiálnej verzie – ktorú však niekoľkí experti kriminalisti spochybňujú – sa mu to malo  podariť s fingovanou očkovacou kampaňou proti hepatitis B. Tak sa potom mal dostať na DNA viacerých ľudí v regióne, kde bol aj dom bin Ladena a mal ziskať aj jeho DNA. To znie celkom dobre pre naivných a tých je veľa.

A dosiaľ sa tiež nevie, či bin Laden tam nežil pod ochranou pakistanských generálov z posádkového mesta. Ak áno čo je veľmi pravdepodobné – tak hanebne zlyhali.

Afridi bol pôvodne odsúdený na 33 rokov väzenia za velezradu.

V USA bol oslavovaný ako veľký hrdina a Obama svojho času vyhlásil, že USA urobia všetko pre to, aby ho dostali do USA. Ostalo ale len pri slovách. A možno vychádzať z toho, že ani Joe Biden nepodnikne nič pre jeho oslobodenie, hoci pre prezidenta USA by malo byť veľmi jednoduché niečo také dosiahnuť u svojho spojenca Pakistan.

Z nejakého dôvodu ale je pre Obamu a Bidena prospešné, ak je Afridi vo väzení. Mohol by na slobode povedať  azda niečo, čo by bolo pre oboch veľmi nepríjemné a kompromitujúce v súvislosti s bin Ladenom?

Napríklad ako to bolo naozaj umožnené CIA, aby mohli zavražiť bin Ladena a možno aj to, že dodnes sa mu nedostalo kráľovskej odmeny za pomoc Obamovi a Bidenovi a namiesto toho, že musel tráviť roky vo väzení.

Afridi je väznený na utajenom mieste a ako vyhlásil jeho právnik, tak v pondelok začal s hladovkou. Z USA neprišlo k tomu nijaké vyhlásenie a podľa jeho právnika ani nič čo by naznačovalo, že Biely Dom urobí niečo, aby svojho „národného hrdinu“ konečne dostal na slobodu a zasypal ho prejavmi vďaky a samozrejme aj miliónmi.

Ešte dodám, že prvý právnik Afridiho bol zavraždený. Okolnosti jeho vraždy ostali nevyjasnené. Sú ľudia, ktorí sú presvedčení, že prsty v tom mala CIA.

 

 

 

Ak Le Pen v júni zvíťazí na juhu Francúzska, tak Elyzejský palác má na dosah

22.06.2021

Marina Le Pen a jej RN (Rassemblement National) získavajú čoraz väčší počet priaznivcov. Svedčia o tom viaceré prieskumy. S veľkou pravdepodobnosťou sa jej strana môže stať víťazkou v regionálnych voľbách koncom júna na juhovýchode krajiny, a tak prevziať vládu nad veľkým, 5 miliónovým regiónom Provence-Alpes-Côte d´Azur (PACA). Desať mesiacov pred prezidentskými [...]

Všetky objekty v kozme rotujú! Aj tie najgigantickejšie. Ale prečo tak robia?

21.06.2021

(Kto má v hlave len politiku, tomu sa vyprázdňuje mozog – Prírodné vedy a História ho zveľaďujú!)…Je všeobecne známe, že všetky planéty a ich mesiace sa otáčajú. Menej známe ale je už to, že sa otáčajú aj všetky hviezdy a dokonca aj všetky galaxie. Avšak to, že v kozme sa otáčajú aj obrovské štruktúry o veľkosti niekoľko desiatok, ba dokonca stovák [...]

V boji proti islamizmu veria Nemci najviac AfD. Pomáha SPD islamizmu?

19.06.2021

To v SRmédiách nemáte!(Dole: Hanba diktátorom Ľavice: Sahra Wagenknecht má byť vylúčená zo strany)..Veľká časť Nemcov je presvedčená, že z politických strán v Nemecku je AfD najaktívnejšia v boji proti radikálnemu islamu. V strane Zelených prevláda tendencia označiť všetkých kritikov islamizmu za islamofóbov. Prieskum verejnej mienky Nemcov vo vzťahu k islamizmu [...]

Vladimír Ledecký

Východ žiada Remišovú o septembrový snem Za ľudí

24.06.2021 12:02

Ministerka Kolíková predpokladá, že sa k uzneseniu Košického kraja pripoja aj ďalšie kraje.

APTOPIX Germany Hungary Euro 2020 Soccer

Dúha prekazila Orbánovi futbalový zápas roka

24.06.2021 11:43

Najhorlivejší futbalový fanúšik medzi európskymi premiérmi v poslednej chvíli zrušil plánovanú cestu na zápas roka svojho reprezentačného tímu. Viktor Orbán sa rozhodol, že neodletí v stredu večer na finále skupinovej fázy majstrovstiev Európy do Mníchova.

Vakcína / Očkovanie / Covid / Koronavírus /

Očkovať v ambulanciách chce zatiaľ 64 lekárov

24.06.2021 11:39

Prioritou je dostať očkovanie k ľuďom, ktorí nevedia alebo nemôžu prísť do očkovacieho centra.

očkovanie

Žiadne úmrtie, 36 pozitívnych. Zaočkovali doteraz takmer 2 milióny ľudí

24.06.2021 10:34

Prvú vakcínu proti koronavírusu na Slovensku už dostalo 1 978 168 ľudí, druhú 1 420 954 ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,259
Celková čítanosť: 8186050x
Priemerná čítanosť článkov: 6502x

Autor blogu

Kategórie