Založ si blog

EÚ-Médiá zatajili pravý dôvod príchodu ministra USA Blinkena do Ukrajiny

Je však možné, že ho nepoznali (Tu sa ho dozviete!). A preto sa len okrajovo – ak vôbec – o Blinkenovej návšteve v Kyjeve zmieňovali. Ukrajinské médiá však informovali podrobne o príchode ministra zahraničia Blinkena.

Ten spoločne s Victoriou Nuland (ktorá hovorí veľmi dobre rusky a je expertkou pre východnú Europu vo vláde Bidena) sa v parlamente stretli s frakčnými šefmi strán. Išlo predovšetkým o dve témy, o vstup Ukrajiny do NATO (to bolo však rýchlo vybavené) a osobu bývalého šéfa ukrajinského koncernu Naftogas Andreja Koboleva. O jeho osobe sa však viedli veľmi obsiahle rozhovory a zo strany Blinkena a Nuland aj vo výrazne imperatívnom štýle.

Po Majdane Koboleva do tejto pozície dostal Joe Biden. K tomu sa vyjadrila Nuland, že jeho prepustenie je pre USA veľkým problémom.

Vtedajší viceprezident USA Joe Biden bol pre Obamovu administráciu príslušný pre záležitosti Ukrajiny (o.i. bol neoficiálnym poradcom Porošenka). Pod zámienkou boja proti korupcii mohol Biden realizovať mnoho rozhodnutí o dosadzovaní „vhodných“ ľudí na vysoké pozície v ukrajinskej ekonomike.

Prepustenie Koboleva je jediný skutočný dôvod príchodu USA ministra do Kyjevu a všetky jeho iné vyhlásenia o jeho návšteve sú len klamstvá.

Koboleva prepustil (lepšie povedané vyhodil) oficiálne 28. apríla ukrajinský prezident Zelenskyj, ale šéfom Naftogasu už nebol viac dní predtým.

V tomto prípade je dôležité vedieť, že prezident tak urobil proti vôli vlády a parlamentu. Podľa toho možno usudzovať, že tu ide len o ukrajinský politický mocenský boj.

Ak by to tak bolo, tak prečo potom leteli práve v čase vyhodenia Koboleva do Kyjeva americký minister a Nuland, ktorá bola v časoch viceprezidenta Bidena jeho zástupkyňa a bola aj hlavnou organizátorkou puču v Kyjeve v roku 2014?

Treba vedieť, že Naftogas je pre Ukrajinu mimoriadne dôležitý – kto ho kontroluje, ten má pod kontrolu prakticky celú Ukrajinu. O.i. ide tu predovšetkým o miliardy, ktoré produkuje. Oficiálne ide o štátny koncern a po Majdane bol vydaný zákon, ktorý dal dozorným radám plnú moc nad štátnymi podnikmi a tým odbral moc štátu nad nimi. Následne dosadili Biden a Soros svojich ľudí do dozorných rád a tým prebrali kontrolu nad každou štátnou firmou, ktorú chceli kontrolovať a Kobolev sa z moci Bidena stal šéfom Naftogasu.

 A že je Biden koruptný non plus ultra to písali svojho času dokonca aj USA médiá ako Politico a ďalšie. Cez syna a brata „zarobil“ miliardy aj v Číne a Iraku.

Najaktívnejší bol ale v Ukrajine, kde mal po Majdane väčšiu moc ako Porošenko. Kobolev pomáhal Bidenovi ryžovať miliardy. Okrem iných to potvrdil aj Onišenko, ktorý bol pravou rukou Porošenka, neskôr sa  ním ale rozišiel.

Kto pozná tieto súvislosti, ktoré som tu len celkom stručne uviedol, tak vie, že vyhodenie Koboleva prezidentom Ukrajiny bol takpovediac priamy útok na prezidenta Bidena.

Zelenskyj a jeho ľudia majú veľké finančné problémy a Zelenskyj sa stal prezidentom len cez peniaze oligarchu Kolomojského. Od istého času ho však už viac nepodporuje.

Biden sa o plánoch na vyhodenie Koboleva koncom apríla musel vopred dozvedieť od svojich ľudí v Ukrajine a preto ihneď poslal svojho ministra 27.apríla do Kyjeva. Kobolev bol vyrazený, ako bolo naplánované 28. apríla a už 29. apríla prevzal jeho funkciu Zelenského človek Jurij Vitrenko.

Biden musel zúriť, keď sa to dozvedel, ak mu na to jeho energia ešte stačila. Zelenskyj je pre neho aj tak už dávno podozrivý a nedôveryhodný muž. Veď spolupracoval s Giulianim, ktorý v poverení Trumpa vyšetroval v Ukrajine korupčné aktivity Bidenovcov. Preto musel teraz v poverení Bidena prísť do Kyjeva minister zahraničia, jeho dávny dôverný priateľ, aby sondoval situáciu a zistil možnosti, ako sa zbaviť Zelenského a či je možné dosiahnuť zrušenie odvolania Koboleva, alebo či by prípadne bolo možné usporiadať nový Majdan a odstaviť prezidenta podobne ako v roku 2014 Janukoviča.

Jedno je však isté: Zelenskyj nebude mať dlhú „životnosť“. Najneskôr po prezidentských voľbách zmizne ako prezident a bude rýchlo zabudnutý.

Predpovedám, že tento bombastický a jedinečný článok tu bude ale len bombastickým „prepadakom“ !!!!!!!   Cim vacsi trhak napisem – tym vacsi „prepadak“ je to tu

 

v priebehu poslednych 4. Rokov som  tu mal stovky „prepadakov“ !!!!!!!! – ale priemer mi neustale zazracne rastol – som jednoducho ZAZRAK, ako nik iny!!!!!!!!  

——   ———————–    ——————-

Moja „úboha“ štatistika:

 

Som v nej velmajstrom „prepadakov“ – všade inde pisem len trhaky!

Dosiahol som tu dalsi rekord, ktory nik neprekona:

Som jediny bloger tu, ktorynapriek vysokemu priemeru 6410 „napisal“ 4  hlboké „prepadaky“, po sebe, z ktorych az dva boli pod 1000 a treti vcerajsi dokonca pod 750 a stvrty pod 1500 !!!!  Napriek tomu priemer mi nepadol – uzasne – to znamena ze tisicky navstevnikov sa opat „verne vrhali“  len na moje pradavne blogy -úkaz aky tu nepozna ziadny bloger len ja.

—————————–

Len celkom mimochodom jedna perlicka:

 

Moja argentinska spolupracovnicka so slovenskymi korenami, ktora v DE vystudovala germanistiku, bola „zhrozena“ z toho, ako Pravdových citatelov „malo zaujima toto:

Trestuhodne neskúmané: Vplyv koronavakcíny na tehotné ženy a na menštruáciu žien

  1. mája 2021, Prečítané 750x, romanbednar

Jej komentar:

V Argentine by to precitala kazda zena – Slovenky zrejme Pravdu sotva citaju a slovenski muzi take temy asi ignoruju.

Povedal som jej na to s ironickym  usmevom: Mi querida amiga, Entonces, sabes que es un poco diferente de lo que piensas…….

Prerusila ma a povedala:    Hodim to do nasej tlace a zajtra to precitaju statisice……..

 

Ak Le Pen v júni zvíťazí na juhu Francúzska, tak Elyzejský palác má na dosah

22.06.2021

Marina Le Pen a jej RN (Rassemblement National) získavajú čoraz väčší počet priaznivcov. Svedčia o tom viaceré prieskumy. S veľkou pravdepodobnosťou sa jej strana môže stať víťazkou v regionálnych voľbách koncom júna na juhovýchode krajiny, a tak prevziať vládu nad veľkým, 5 miliónovým regiónom Provence-Alpes-Côte d´Azur (PACA). Desať mesiacov pred prezidentskými [...]

Všetky objekty v kozme rotujú! Aj tie najgigantickejšie. Ale prečo tak robia?

21.06.2021

(Kto má v hlave len politiku, tomu sa vyprázdňuje mozog – Prírodné vedy a História ho zveľaďujú!)…Je všeobecne známe, že všetky planéty a ich mesiace sa otáčajú. Menej známe ale je už to, že sa otáčajú aj všetky hviezdy a dokonca aj všetky galaxie. Avšak to, že v kozme sa otáčajú aj obrovské štruktúry o veľkosti niekoľko desiatok, ba dokonca stovák [...]

V boji proti islamizmu veria Nemci najviac AfD. Pomáha SPD islamizmu?

19.06.2021

To v SRmédiách nemáte!(Dole: Hanba diktátorom Ľavice: Sahra Wagenknecht má byť vylúčená zo strany)..Veľká časť Nemcov je presvedčená, že z politických strán v Nemecku je AfD najaktívnejšia v boji proti radikálnemu islamu. V strane Zelených prevláda tendencia označiť všetkých kritikov islamizmu za islamofóbov. Prieskum verejnej mienky Nemcov vo vzťahu k islamizmu [...]

diaľnica D2, zápchy, oprava mosta

Zápchy na D2 pokračujú, za víkend by most neopravili ani Japonci

24.06.2021 10:13

Japonci takúto opravu urobia cez víkend, tvrdil poslanec Peter Kremský z OĽaNO. Minister Andrej Doležal sa mu snažil vysvetliť, že technologické postupy nepustia.

prezidentka Zuzana Čaputová, vyhlásenie

Za šesť týždňov môže mutácia delta ovládnuť Slovensko

24.06.2021 09:15

Slovensko v EÚ patrí k najmenej zaočkovaným štátom. Prezidentka Čaputová vyzýva na očkovanie. V Česku sa už hovorí o komunitnom šírení delta mutácie.

dôchodok, peniaze, eurá, euro

ŠTB-áci prídu o časť dôchodku, podľa poslancov udržiavali totalitný režim

24.06.2021 08:00

Krivdy histórie si nemôžeme len pamätať, musíme ich aj naprávať, povedal po prijatí zákona o odobratí nezaslúžených benefitov premiér Eduard Heger.

Stalin

Pre viac ako polovicu Rusov je Stalin veľký vodca

24.06.2021 06:57

Viac ako polovica Rusov považuje Josifa Stalina za "veľkého vodcu"; vníma ho tak 56 percent ľudí. Na Ukrajine obdobne zmýšľa 16 percent obyvateľov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,259
Celková čítanosť: 8185462x
Priemerná čítanosť článkov: 6502x

Autor blogu

Kategórie