Založ si blog

To vo Francúzsku ešte nebolo: Generáli hrozia Macronovi pučom !

(ak to neprečíta aspoň 100 000, tak niekde je chyba – v hlavách?)..Vo Francúzsku dvadsať generálov a viac ako tisíc dôstojníkov hrozí otvorene pučom. O tom mainstream nepíše – prirodzene.

Že v takýchto prípadoch mlčí alebo luhá, na to sme si už „zvykli“.

A nepíše ani o tom, že radikálny islamizmus doslova ohrozuje Francúzsko a rozkladá jeho spoločnosť čoraz viac. V krajine vznikli už nespočetné lokality, kde žijú islamské paralelné spločnosti s vlastnými zákonmi a kde sa etnickí francúzski kresťania, ale ani polícia neodvážia vstúpiť.

V tejto dramatickej situácii zaslalo otvorený list viac ako tisíc aktívnych a penzionovaných dôstojníkov – medzi nimi aj dvadsať generálov – ktorí oznámili, že budú podporovať len takých politikov, ktorí sú ochotní zachrániť Francúzsko.

To v podstate nie je ale nič iné, ako hrozba pučom. V opačnom prípade by vláda nežiadala potrestanie signatárov otvoreného listu.

Otvorený list kritizuje vládu za nečinnosť a za politickú „korektnosť“ voči radikálnemu islamu. Iniciátori listu oznamujú, že sú pripravení slúžiť každému, kto obhajuje francúzsky národ.

Dôstojníci vyjadrili, že neznášajú multikulturalizmus, lebo jeho dôsledok je aj to, že sú ničené francúzské pomníky a že prichádza kultúra, ktorá doslova popiera a demontuje francúzske dejiny. Podľa nich je Francúzsko v nebezpečí a jeho zástava sa stala už len kusom látky.

Dôstojníci dávaju na známosť, že sa už viac nemôžu na to dívať, ako vo Francúzsku zapúšťa korene islamizmus a ako sa predmestia miest stali cudzími „štátmi“ s vlastnými zákonmi, ktoré nemajú nič spoločné so zákonmi francúzskej republiky.

Francúzski generáli a dôstojníci varujú, že nerozhodnosť a „kriminálne“ mlčanie vlády môžu Francúzsko vohnať do občianskej vojny.

Vo vládnych kruhoch spôsobil otvorený list od príslušníkov armády hystériu a pobúrenie, ale aj obavy. Vláda obviňuje generálov zo sprisahania proti vláde a z prípravy prevratu.

—————-   —————————-

 

Trochu z mojej štatistiky: moj posledny blog bol tu (ale len tu!!!!!!) opät len „úbohým prepadákom“ (uz po x-ty krat!!!)::::

Ani Merkel nedokázala, aby sa jej nepriateľ Maaßen CDU nestal kandidát pre Bundestag

  1. mája 2021, Prečítané 893x, romanbednar

 

A to pri neustale stupajucom priemere („co je zahada nad zahadu“ – podobne ako to, co bude z nas po smrti………hoci ja to viem presne) :::::::

Počet článkov: 1,234
Celková čítanosť: 7906061x
Priemerná čítanosť článkov: 6407x    k 4.5.21

EÚ-Médiá zatajili pravý dôvod príchodu ministra USA Blinkena do Ukrajiny

08.05.2021

Je však možné, že ho nepoznali (Tu sa ho dozviete!). A preto sa len okrajovo – ak vôbec – o Blinkenovej návšteve v Kyjeve zmieňovali. Ukrajinské médiá však informovali podrobne o príchode ministra zahraničia Blinkena. Ten spoločne s Victoriou Nuland (ktorá hovorí veľmi dobre rusky a je expertkou pre východnú Europu vo vláde Bidena) sa v parlamente stretli s frakčnými [...]

Trestuhodne neskúmané: Vplyv koronavakcíny na tehotné ženy a na menštruáciu žien

07.05.2021

Až teraz priznávajú experti virológovia, čo už dlhšie vedia niektorí gynekológovia, že vplyv očkovacích látok na tehotné ženy a na menštruáciu nie je vôbec preskúmaný! A o to menej sa vie o možnom egatívnom vplyve týchto vakcín na plod v uteruse – tu pripomeniem tragickú katastrofu s konterganom, ktorý sa ako nový „zázračný“ liek podával tehotným [...]

Napoleon 1769-1821 generál, revolučný diktátor, taliansky kráľ, francúzsky cisár

05.05.2021

Včera o 20. francúzskych generáloch. Dnes o jednom. V tento deň 5. mája pred 200 rokmi veľký Napoleon vypustil svojho ducha opustený a hlboko zatrpknutý vo vyhnanstve na malom ostrove St. Helena, ďaleko od Francúzska. Významní muži vo vysokých pozíciách majú obvykle veľmi atraktívne a významné milenky. Nebolo to inakšie ani v prípade Bonaparteho. Jeho divoký, neskrotný [...]

počasie, terasy, reštaurácie, Bratislava

Nové pravidlá od pondelka 10. mája. Zrušenie núdzového stavu sa blíži

09.05.2021 14:41

Od pondelka sa rušia v obchodoch a prevádzkach vyhradené hodiny pre seniorov. Slovensko ako celok sa podľa Covid automatu farbí do ružova.

Moskva, prehliadka, vojaci

Moskvu obsadila armáda. Rusi si pripomenuli koniec vojny veľkolepou prehliadkou

09.05.2021 14:25

Na Červenom námestí sa konala veľkolepá prehliadka pri príležitosti Dňa víťazstva - konca II. svetovej vojny. Pozrite sa, ako to v Moskve vyzeralo.

Igor Matovič

Sulík: Ak by Matovič odišiel, ako sa vyhráža, mali by sme menej kríz

09.05.2021 14:16

Líder SaS a vicepremiér Richard Sulík to uviedol v súvislosti s otázkou o vyhrážkach ministra financií o odchode z vlády, ak sa mu nepodarí presadiť jeho návrhy pre rodiny.

Alexander Lukašenko

Lukašenko podpísal dekrét umožňujúci preniesť jeho právomoci na Radu bezpečnosti

09.05.2021 13:11

Doteraz sa v prípade uvoľnenia prezidentského úradu alebo neschopnosti hlavy štátu vykonávať funkciu mohli jej právomoci preniesť na predsedu vlády až do chvíle, kým prísahu nezložil nový prezident.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,238
Celková čítanosť: 7936455x
Priemerná čítanosť článkov: 6411x

Autor blogu

Kategórie