Založ si blog

Minister Maas prekvapil: Varujem vás! Nevrieskajte a nechcite s Ruskom konfrontáciu!

(Dole: Šéfka Zelených a možná kancelárka žiada tvrdú politiku voči Rusku a Číne)…Nemecký minister zahraničia Heiko Maas nečakane zmenil svoju dlhodobo zaužívanú rétoriku voči Rusku. Dosiaľ patril k tým v EÚ, ktorí neustále tvrdo kritizovali Moskvu takmer za každý jej krok a ktorí neustále žiadali zostrovanie protiruských sankcií.

V nedeľu večer v provládnej televízii ARD Maas však veľmi prekvapujúco akoby prešiel na druhú stranu a stal sa „obhajcom“ Vladimíra Putina. Prečo tak urobil, nad tým zatiaľ možno len špekulovať. Jedna z možností je jeho zjavná „nesympatia“ voči možnej kancelárke  Annalene Baerbock (strana Zelených).

Tým, že Maas dôrazne varoval všetkých tých, ktorí chcú za každú cenu len politiku konfrontácie s Ruskom, tak nepriamo zaútočil aj na Zelenú kandidátku na kancelárske kreslo Baerbock.

Šéfka Zelených je totiž inej mienky ako Maas a chce proti Moskve politiku „tvrdej ruky“.

Nemecký minster zahraničia vyhlásil neobyčajne dôrazne a emocionálne, že Nemecko sa nemôže a nesmie zaradiť do zástupu tých, čo neustále dožadujúco vyvreskujú po konfrontácii s Ruskom.

Minister Maas:

„My chceme viesť s Ruskom konštruktívny dialóg a chceme mať s Ruskom dobré susedské vzťahy.“

Ak minister zotrvá na tomto stanovisku, tak potom treba vysoko oceniť jeho odvážnu zmenu, lebo to čo povedal, je namierené nielen proti Bearbock, ale aj proti Bielemu Domu a NATO.

Na otázku, či potvrdí to, čo povedal prezident Biden o Putinovi, že je vrah, prehlásil, že dosiaľ niečo také ešte nepovedal a že ani nemá v úmysle niekedy niečo také vysloviť.

Tým v diplomatickej reči dal jednoznačne najavo, čo si o tomto úbohom výroku Joe Bidena myslí – toho muža, ktorý je spolu s Barackom Obamom priamo zodpovedný za tisícky životov vo vojnách, ktoré ich vláda rozpútala. vo svete.

———————————

Šéfka Zelených a možná kancelárka žiada tvrdú politiku voči Rusku a Číne  

Annalena Baerbock povedala v sobotu, že voči Rusku a Číne musí Nemecko zaujať tvrdú pozíciu, ale zároveň ponúkať aj dialóg. V  každom prípade ale musí Nemecko prestať s politickou podporou projektu Nord Stream 2.

Vzhľadom na aktuálne nebezpečné zhoršenie vzťahov medzi Ukrajinou a Ruskom chce Baerbock, aby Berlín zvýšil politický tlak na Moskvu a nútil ju, aby nezvyšovala nebezpečné napätie zhromažďovaním  veľkého množstva svojich ozbrojených síl na hraniciach s Ukrajinou. Medzičasom už Rusko ale stiahlo časť svojej armády z hraníc a ruské Ministerstvo obrany oznámilo, že ciele vojenských manévrov na hraniciach s Ukrajinou boli naplnené.

Baerbock sa vyjadrila kriticky aj k Číne.

Povedala, že Západ musí byť vo vzťahu k Čine veľmi otražitý a uvedomiť si, že v súčasnosti ide o boj dvoch systémov a že čínsky projekt novej hodvábnej cesty nie je nič iné ako demonštrácia neúprosnej mocenskej politiky Číny a preto musí Západ reagovať tvrdosťou, ale aj ochotou ku konštruktívnym rozhovorom.

Ak sa Baerbock stane v septembri nemeckou kancelárkou, tak nemecká politika dostane v mnohom iné smerovanie.

EÚ-Médiá zatajili pravý dôvod príchodu ministra USA Blinkena do Ukrajiny

08.05.2021

Je však možné, že ho nepoznali (Tu sa ho dozviete!). A preto sa len okrajovo – ak vôbec – o Blinkenovej návšteve v Kyjeve zmieňovali. Ukrajinské médiá však informovali podrobne o príchode ministra zahraničia Blinkena. Ten spoločne s Victoriou Nuland (ktorá hovorí veľmi dobre rusky a je expertkou pre východnú Europu vo vláde Bidena) sa v parlamente stretli s frakčnými [...]

Trestuhodne neskúmané: Vplyv koronavakcíny na tehotné ženy a na menštruáciu žien

07.05.2021

Až teraz priznávajú experti virológovia, čo už dlhšie vedia niektorí gynekológovia, že vplyv očkovacích látok na tehotné ženy a na menštruáciu nie je vôbec preskúmaný! A o to menej sa vie o možnom egatívnom vplyve týchto vakcín na plod v uteruse – tu pripomeniem tragickú katastrofu s konterganom, ktorý sa ako nový „zázračný“ liek podával tehotným [...]

Napoleon 1769-1821 generál, revolučný diktátor, taliansky kráľ, francúzsky cisár

05.05.2021

Včera o 20. francúzskych generáloch. Dnes o jednom. V tento deň 5. mája pred 200 rokmi veľký Napoleon vypustil svojho ducha opustený a hlboko zatrpknutý vo vyhnanstve na malom ostrove St. Helena, ďaleko od Francúzska. Významní muži vo vysokých pozíciách majú obvykle veľmi atraktívne a významné milenky. Nebolo to inakšie ani v prípade Bonaparteho. Jeho divoký, neskrotný [...]

počasie, terasy, reštaurácie, Bratislava

Nové pravidlá od pondelka 10. mája. Zrušenie núdzového stavu sa blíži

09.05.2021 14:41

Od pondelka sa rušia v obchodoch a prevádzkach vyhradené hodiny pre seniorov. Slovensko ako celok sa podľa Covid automatu farbí do ružova.

Moskva, prehliadka, vojaci

Moskvu obsadila armáda. Rusi si pripomenuli koniec vojny veľkolepou prehliadkou

09.05.2021 14:25

Na Červenom námestí sa konala veľkolepá prehliadka pri príležitosti Dňa víťazstva - konca II. svetovej vojny. Pozrite sa, ako to v Moskve vyzeralo.

Igor Matovič

Sulík: Ak by Matovič odišiel, ako sa vyhráža, mali by sme menej kríz

09.05.2021 14:16

Líder SaS a vicepremiér Richard Sulík to uviedol v súvislosti s otázkou o vyhrážkach ministra financií o odchode z vlády, ak sa mu nepodarí presadiť jeho návrhy pre rodiny.

Alexander Lukašenko

Lukašenko podpísal dekrét umožňujúci preniesť jeho právomoci na Radu bezpečnosti

09.05.2021 13:11

Doteraz sa v prípade uvoľnenia prezidentského úradu alebo neschopnosti hlavy štátu vykonávať funkciu mohli jej právomoci preniesť na predsedu vlády až do chvíle, kým prísahu nezložil nový prezident.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,238
Celková čítanosť: 7936432x
Priemerná čítanosť článkov: 6411x

Autor blogu

Kategórie