Založ si blog

Ukrajina hrozí budovaním nukleárneho arzenálu, ak nebude v NATO

(Dole:Uznávaný virológ: Obdivoval som Nemecko i Nemcov.Teraz sa ho obávam a z neho odchádzam)…Hrozba Rusku: Ukrajinský veľvyslanec v Nemecku Andrij Melnyk vyhlásil, že ak sa jeho krajina nestane členom NATO, tak sa začne zaoberať s možnosťou vybudovania nukleárneho arzenálu.

Melnik povedal pre Deutschlandfunk:

„Alebo sa staneme súčasťou NATO a tak prispejeme k tomu, že Európa bude s nami ešte silnejšia, alebo v opačnom prípade máme len jedinú možnosť –  budeme uvažovať o vybudovaní nukleárneho arzenálu. Veď ako inakšie môžeme garantovať našu obranu?“

Melnyk kritizoval, že Nemecko zatiaľ zrejme ešte celkom nechápe, že zo strany Moskvy ide v tomto prípade o skutočnú a reálnu prípravu vojny a nového vojenského útoku na Ukrajinu. Zdôraznil, že je na čase, aby si to Berlín uvedomil. A zdôraznil aj to, že Ukrajina potrebuje najmodernejšie zbrane, aby posilnila svoju obranyschopnosť.

Veľvyslanec citoval aj ukrajinské médiá, ktoré uvádzajú, že medzičasom Rusi zhromaždili pozdĺž ukrajinskej hranice už 102 000 vojakov. Do 20. apríla mal ich počet narásť na 110 000.

Berlín sa zatiaľ ku kritike ukrajinského veľvyslanca nevyjadril.

—————————————————-

Prof. Bhakdi: Obdivoval som Nemecko i Nemcov, teraz sa obávam a z Nemecka odchádzam    

Sucharit Bhakdi sa narodil vo Washingtone. V roku 1963 prišiel do Nemecka, kde študoval medicínu na Univerzite Bonn. Po ukončení štúdií ostal v Nemecku a nadobudol nemecké občianstvo.

2. apríla 2020 som publikoval blog o profesorovi Bhakdim:   Renomovaný Profesor mikrobiológie argumentami zničil korona-politiku Merkel

  1. apríla 2020 11:53, Prečítané 5 919x, romanbednar,

Napísal som v ňom o.i. aj to, že profesor Bhakdi požiadal vo svojom liste kancelárku, aby mu dala odpoveď  na päť dôležitých otázok, aby potom mohol zistiť, či sú oprávnené obmedzenia práv nemeckých občanov.

Odpoveď od kancelárky nikdy nedostal.

Bhakdi sa stal jedným z najneúprosnejších oponentov korona politiky kancelárky. Neúnavne ju za to kritizoval a publikoval v tej súvislosti viacero odborných článkov. Mainstream ho preto začal difamovať a spochybňovať jeho odborné kvality, ktoré sú nesporné.

Tu stačí pripomenúť len to, že profesor Bhakdi bol viac ako 20 rokov šéfom Inštitútu pre lekársku mikrobiológiu a bol kolegami aj vysokouznávaným vedcom. Situácia sa pre neho v Nemecku postupne zhoršovala, až napokon stratil pocit bezpečnosti a istoty. Pred niekoľkými dňami k tomu povedal:

„Nikdy som si nemyslel, že raz opustím túto nádhernú krajinu navždy. Myslel som si ešte pred nejakým časom, že zomrieť chcem len v nej. Teraz ale viem – tu nechcem zomrieť a tu ani nezomriem.

Je to strašné a tak veľmi hrozné. Je to ako zlý sen, čo teraz v tejto krajine prežívame, v krajine, ktorá bola pre mňa voľakedy tou najúžasnejšou krajinou. Keď som sem pred mnohými rokmi prišiel,  tak som si rýchlo našiel dobrých priateľov, ktorí sú nimi až dodnes. A všetci mi hovoria to isté – to, čo pociťujem aj ja. Nemecko už nie je tou skvelou krajinou, ako bolo pred niekoľkými desaťročiami.“

 

Sucharit Bhakdi je hlboko sklamaný a cíti sa zradený Nemeckom, tým Nemeckom, pre ktoré urobil nesmierne veľa. Veľa ako vynikajúci odborník a veľa aj ako výnimočný človek, ktorý mal pre každého láskavé srdce a dobré slovo.

Odchádza naspäť ku svojím koreňom. Odchádza do krajiny jeho rodičov – do Tajska a do Nemecka, ktoré tak veľmi miloval, už nikdy viac nevkročí.

V jeho očiach (a nielen v jeho) sa Nemecko stalo krajinou, kde despotická vláda ukradla ľuďom slobodu a kde médiá z neho robili hlupáka, a to len preto, že podrobil tvrdej kritike nezmyselnú a chaotickú korona politiku kancelárky.

EÚ-Médiá zatajili pravý dôvod príchodu ministra USA Blinkena do Ukrajiny

08.05.2021

Je však možné, že ho nepoznali (Tu sa ho dozviete!). A preto sa len okrajovo – ak vôbec – o Blinkenovej návšteve v Kyjeve zmieňovali. Ukrajinské médiá však informovali podrobne o príchode ministra zahraničia Blinkena. Ten spoločne s Victoriou Nuland (ktorá hovorí veľmi dobre rusky a je expertkou pre východnú Europu vo vláde Bidena) sa v parlamente stretli s frakčnými [...]

Trestuhodne neskúmané: Vplyv koronavakcíny na tehotné ženy a na menštruáciu žien

07.05.2021

Až teraz priznávajú experti virológovia, čo už dlhšie vedia niektorí gynekológovia, že vplyv očkovacích látok na tehotné ženy a na menštruáciu nie je vôbec preskúmaný! A o to menej sa vie o možnom egatívnom vplyve týchto vakcín na plod v uteruse – tu pripomeniem tragickú katastrofu s konterganom, ktorý sa ako nový „zázračný“ liek podával tehotným [...]

Napoleon 1769-1821 generál, revolučný diktátor, taliansky kráľ, francúzsky cisár

05.05.2021

Včera o 20. francúzskych generáloch. Dnes o jednom. V tento deň 5. mája pred 200 rokmi veľký Napoleon vypustil svojho ducha opustený a hlboko zatrpknutý vo vyhnanstve na malom ostrove St. Helena, ďaleko od Francúzska. Významní muži vo vysokých pozíciách majú obvykle veľmi atraktívne a významné milenky. Nebolo to inakšie ani v prípade Bonaparteho. Jeho divoký, neskrotný [...]

Moskva, prehliadka, vojaci

Moskvu obsadila armáda. Rusi si pripomenuli koniec vojny veľkolepou prehliadkou

09.05.2021 14:25

Na Červenom námestí sa konala veľkolepá prehliadka pri príležitosti Dňa víťazstva - konca II. svetovej vojny. Pozrite sa, ako to v Moskve vyzeralo.

Richard Sulík

Sulík: Matovič mi osobne povedal, že zvažuje zvýšiť DPH na 25 percent

09.05.2021 14:16

O 25 % DPH však podľa ministra financií vláda nerozmýšľa a nikde v materiáloch sa to neuvádza.

Alexander Lukašenko

Lukašenko podpísal dekrét umožňujúci preniesť jeho právomoci na Radu bezpečnosti

09.05.2021 13:11

Doteraz sa v prípade uvoľnenia prezidentského úradu alebo neschopnosti hlavy štátu vykonávať funkciu mohli jej právomoci preniesť na predsedu vlády až do chvíle, kým prísahu nezložil nový prezident.

Vojenská Prehliadka / 2. Svetová Vojna / Vladimir Putin /

Putin: Nemožno odpustiť tým, ktorí opäť uvažujú o agresívnych plánoch

09.05.2021 12:09

Ruský prezident Vladimir Putin to uviedol pri príležitosti 76. výročia víťazstva Sovietskeho zväzu nad nacistickým Nemeckom v rokoch 1941-1945.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,238
Celková čítanosť: 7935546x
Priemerná čítanosť článkov: 6410x

Autor blogu

Kategórie