Založ si blog

Z akého dôvodu? Berlín„tajne“povolil zbrane v niektorých Spolkových úradoch

Spolková vláda vydala koncom minulého roku de facto „tíško a tajne“ nariadenie, že pracovníci istých Spolkových úradov, Spolkových služobných pracovísk a Spolkových súdov sa nemusia riadiť vo všetkom spolkovým zákonom o zbraniach. Je medzi nimi aj Ministerstvo vnútra.

Nariadenie je veľmi komplexné a obsahuje celé radu komplikovaných paragrafov.

V paragrafe 1, je stanovené, ktoré Spolkové inštitúcie sú  oslobodené od dôležitých ustanovení nemeckého zákona o zbraniach.

To znamená, že ich pracovníci, keď sú v službe, tak smú nosiť zbrane.

Toto je ale absurdné a nemá to nič spoločne s princípmi demokracie. Niečo také je možné len v diktatúrach!

Možno sa oprávnene pýtať, čo to celé má znamenať a aký to má učel. Tiež je zvláštne, že sa to nemedializuje a sa nevysvetluje občanom dôvod, prečo sa tak robí.

A je veľmi pravdepodobné, že to Berlín odporučí Bruselu, aby sa také nariadenie zaviedlo vo všetkých štátoch EÚ.

Z množstva zvlášností tohto pochybného „demokratického“ zákona uvediem aspoň dve nanajvýš „pozoruhodné“ ustanovenia:

V paragrafe 25 zákona o zbraniach stojí, že v Nemecku smú byť používané  len také zbrane, ktoré sú označené – podľa  nového ustanovenia to ale neplatí pre zbrane hore uvedených pracovníkov Spolkových inštitúcií.

Ďalej pre zmiené osoby neplatí paragraf 40 odsek 1 nemeckého zákona o zbraniach, v ktorom je uvedené, ktoré zbrane sú v Nemecku povolené.

V tom istom paragrafe je presne uvedené, ktoré zbrane sú v Nemecku zakázané. O.i. sú to vojenské zbrane a plne samočinné zbrane.

Toto veľmi zarážajúce  a diktatúrou páchnuce nariadenie  sa objavilo 3. decembra 2020 v Bundesgesetzblatt a možno vychádzať z toho, že 4. decembra 2020 vstúpilo do platnosti.

A možno predpokladať, že napríklad v prípade masových protestov a demonštrácií nájdu zbrane v rukách zmienených pracovníkov aj svoje upotrebenie.

EÚ-Médiá zatajili pravý dôvod príchodu ministra USA Blinkena do Ukrajiny

08.05.2021

Je však možné, že ho nepoznali (Tu sa ho dozviete!). A preto sa len okrajovo – ak vôbec – o Blinkenovej návšteve v Kyjeve zmieňovali. Ukrajinské médiá však informovali podrobne o príchode ministra zahraničia Blinkena. Ten spoločne s Victoriou Nuland (ktorá hovorí veľmi dobre rusky a je expertkou pre východnú Europu vo vláde Bidena) sa v parlamente stretli s frakčnými [...]

Trestuhodne neskúmané: Vplyv koronavakcíny na tehotné ženy a na menštruáciu žien

07.05.2021

Až teraz priznávajú experti virológovia, čo už dlhšie vedia niektorí gynekológovia, že vplyv očkovacích látok na tehotné ženy a na menštruáciu nie je vôbec preskúmaný! A o to menej sa vie o možnom egatívnom vplyve týchto vakcín na plod v uteruse – tu pripomeniem tragickú katastrofu s konterganom, ktorý sa ako nový „zázračný“ liek podával tehotným [...]

Napoleon 1769-1821 generál, revolučný diktátor, taliansky kráľ, francúzsky cisár

05.05.2021

Včera o 20. francúzskych generáloch. Dnes o jednom. V tento deň 5. mája pred 200 rokmi veľký Napoleon vypustil svojho ducha opustený a hlboko zatrpknutý vo vyhnanstve na malom ostrove St. Helena, ďaleko od Francúzska. Významní muži vo vysokých pozíciách majú obvykle veľmi atraktívne a významné milenky. Nebolo to inakšie ani v prípade Bonaparteho. Jeho divoký, neskrotný [...]

Moskva, prehliadka, vojaci

Moskvu obsadila armáda. Rusi si pripomenuli koniec vojny veľkolepou prehliadkou

09.05.2021 14:25

Na Červenom námestí sa konala veľkolepá prehliadka pri príležitosti Dňa víťazstva - konca II. svetovej vojny. Pozrite sa, ako to v Moskve vyzeralo.

Richard Sulík

Sulík: Matovič mi osobne povedal, že zvažuje zvýšiť DPH na 25 percent

09.05.2021 14:16

O 25 % DPH však podľa ministra financií vláda nerozmýšľa a nikde v materiáloch sa to neuvádza.

Alexander Lukašenko

Lukašenko podpísal dekrét umožňujúci preniesť jeho právomoci na Radu bezpečnosti

09.05.2021 13:11

Doteraz sa v prípade uvoľnenia prezidentského úradu alebo neschopnosti hlavy štátu vykonávať funkciu mohli jej právomoci preniesť na predsedu vlády až do chvíle, kým prísahu nezložil nový prezident.

Vojenská Prehliadka / 2. Svetová Vojna / Vladimir Putin /

Putin: Nemožno odpustiť tým, ktorí opäť uvažujú o agresívnych plánoch

09.05.2021 12:09

Ruský prezident Vladimir Putin to uviedol pri príležitosti 76. výročia víťazstva Sovietskeho zväzu nad nacistickým Nemeckom v rokoch 1941-1945.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,238
Celková čítanosť: 7935543x
Priemerná čítanosť článkov: 6410x

Autor blogu

Kategórie