Založ si blog

Kyjev hrozí vojnou: Donbas reaguje svojou prvou mobilizáciou. Srbi sú zlí!

Donbas sa pripravuje na ukrajinský útok a zvoláva mobilizačným rozkazom do svojej armády mladých mužov.  Na Donbase bolo počas celého ukrajinsko-donbaského konfliktu  vždy množstvo dobrovoľníkov. Naproti tomu Kyjev musel už od začiatku z veľkej časti svojich mladých mužov  nútiť, aby šli bojovať proti svojim východným bratom.

Porošenko a jeho bábková proamerická vláda nasľubovali vojakom hory doly predtým, ako ich ako hrdinov zachraňujúcich celú Ukrajinu pred doneckými banditmi, podporovanými Moskvou, vyslali do bratovražednej vojny na východ. Boli im sľúbené peniaze a práca po návrate a celoživotné zabezpečenie pre rodinu, ak by padli na fronte. Okrem toho im boli propagandisticky premyté mozgy a tiež im bolo nahovorené, že separatistické bandy sú len amatéri, ktorí nevedia bojovať a že za niekoľko týždňov ich porazia a rozprášia a sa vrátia domov ako víťazní hrdinovia, ktorých bude oslavovať cely národ za to, že ho svojou odvahou zachránili.

Nič z toho sa nenaplnilo a za Porošenka sa ani nepodarilo „odovzdať“ celú Ukrajinu do rúk Obamu a Bidena, ako to bolo vtedy v Bielom Dome naplánované.

Prišiel Trump a plán Joe a Huntera Bidena o prevzatí bohatstiev Ukrajiny a ich odovzdanie pod kontrolu amerických koncernov nevyšiel. K veľkej vojne neprišlo a Donbas nepotreboval mobilizaciu.

Ale v januári po príchode Bidena do Washingtonu sa veci dramaticky zmenili. Prezident Ukrajiny sa vydal politicky Porošenkovou cestou a stal ešte nebezpečnejším diktátorom ako jeho predchodca. Pisal som už o tom – opozíciu umlčal a stupňuje napätie na hraniciach Donbasu. Minská dohoda ho nezaujíma – nedrží sa na ňu. Dal už ostreľovať Donbas i transportovať značné vojenské sily na východ. Zbrane vo veľkom prídu z USA. A Washington sa už príkladne stará o potrebnú mediálnu protiruskú propagandu. A Pentagon hlásí každý deň, že za všetkým zlom na východe Ukrajiny sú len Rusi.

Kto nemal problém démonizovať a zničiť vlastného prezidenta, tak ten so svojimi médiami dokáže aj z anjela urobiť Lucifera. A tak sa za Bidena veľmi účinne vyrába z ruského prezidenta Lucifer.

Obavy sú v Donbase z vojny veľké a Republika Doneck po prvý raz odkedy konflikt s Kyjevom vypukol  mobilizuje a síce ročníky 1994 až 2003.

Ruskí vojenskí experti vyslovili veľké obavy už krátko po „zvolení“ Bidena, že na Ukrajine príde k veľkej vojne. A teraz všetko poukazuje na to, že môžu mať pravdu. Minulý týždeň požiadal  stály ukrajinský zástupca pri NATO, aby lietadlá NATO kontrolovali a zabezpečovali spolu s ukrajinskými ukrajinsko-ruské hranice.

 

—————————-

Americké Yahoo sa vysmieva zo zlýchSrbov, lebo nazývajú Číňanov svojimi bratmi

Majú Srbi ale azda nejaký dôvod nazývať tak Američanov? Podľa Yahoo trvá láska medzi Srbskom a Čínou už veľa rokov. Už Slobodan Miloševič bol jej vyznávačom. Ako uvádza Yahoo tak naplno prepukla na začiatku pandémie pred rokom. Vtedy napísal srbský prezident Vučič čínskemu prezidentovi list, v ktorom ho nazval priateľom a bratom a prosil ho o pomoc v boji proti korone. Ten sa nenechal dlho prosiť a reagoval okamžite.

Podľa Yahoo ale nie ako brat, ale ako ten, čo si chce ešte pevnejšie Srbsko pripútať. Belehrad dostal od Číny ako dar veľké množstvo rúšok a pred niekoľkými mesiacmi aj vakcínu.

Yahoo ironizuje, že za to Srbi robia Číne veľkú melodramatickú propagandu  a Vučič, že pateticky devótne bozkával čínsku zástavu   a keď prileteli čínski lekári, tak twittroval ako úbožiak:

„Milí čínski priatelia, sestry, bratia, vítajte v Srbsku –  veľká vďaka môjmu bratovi, prezidentovi Si Ťin-Pchingovi, komunistickej strane Číny a čínskemu národu, nech žije naše nerozborné priateľstvo.“

EÚ ale nechala Srbsko nielen v tomto prípade odkázané len na seba – to priznáva dokonca aj Yahoo.

Čína mu ale pomohla nezištne a okamžite a za prejavenie vďačnosti Belehradu zožalo Srbsko ironický výsmech koncernu Yahoo. Pritom sa aj každý kultivovaný človek úctivo poďakuje tomu, kto  mu nezištne pomôže.

Od Číny prišla Srbom pomoc, od USA svojho času prišli na Srbsko bomby, ktoré zabíjali a rozbíjali a to v rámci vojny, ktorá bola hrubým narušením medzinárodného práva, na ktoré  sa Západ v iných prípadoch veľmi odvoláva – o tom sa koncern Yahoo ale nezmienil ani jediným slovom, keď už písal výsmešne o Srbsku.

 

——————

Bolo to presne ako som to predpovedal:

 

Bolo Len 696 tých, ktorým zaoberanie sa politikou mozog celkom nepoškodilo (aspoň to dúfam)-

Je to tu žalostne málo, ak uvazime, ze blogy tu navstevuje okolo 100 000. Je to len dôkaz toho – ze politika početnym ludom v SR vymyva mozgy dokonale.  Genialne osobnosti ich nezaujimaju….Chyba im k tomu spravny „priecinok“ v mozgu……….

  Da Vinciho napr.v Španielsku „navštívilo“ už viac ako poldruha milióna čitatelov!!!!!!!

 

Uvádzam to vsúvislosti  s tym, cim som uviedol môj blog o Leonardovi da Vincim:

„Toto nie je pre tých, ktorým mozog hlúpne, lebo ho plnia prevažne len politikou“

 

EÚ-Médiá zatajili pravý dôvod príchodu ministra USA Blinkena do Ukrajiny

08.05.2021

Je však možné, že ho nepoznali (Tu sa ho dozviete!). A preto sa len okrajovo – ak vôbec – o Blinkenovej návšteve v Kyjeve zmieňovali. Ukrajinské médiá však informovali podrobne o príchode ministra zahraničia Blinkena. Ten spoločne s Victoriou Nuland (ktorá hovorí veľmi dobre rusky a je expertkou pre východnú Europu vo vláde Bidena) sa v parlamente stretli s frakčnými [...]

Trestuhodne neskúmané: Vplyv koronavakcíny na tehotné ženy a na menštruáciu žien

07.05.2021

Až teraz priznávajú experti virológovia, čo už dlhšie vedia niektorí gynekológovia, že vplyv očkovacích látok na tehotné ženy a na menštruáciu nie je vôbec preskúmaný! A o to menej sa vie o možnom egatívnom vplyve týchto vakcín na plod v uteruse – tu pripomeniem tragickú katastrofu s konterganom, ktorý sa ako nový „zázračný“ liek podával tehotným [...]

Napoleon 1769-1821 generál, revolučný diktátor, taliansky kráľ, francúzsky cisár

05.05.2021

Včera o 20. francúzskych generáloch. Dnes o jednom. V tento deň 5. mája pred 200 rokmi veľký Napoleon vypustil svojho ducha opustený a hlboko zatrpknutý vo vyhnanstve na malom ostrove St. Helena, ďaleko od Francúzska. Významní muži vo vysokých pozíciách majú obvykle veľmi atraktívne a významné milenky. Nebolo to inakšie ani v prípade Bonaparteho. Jeho divoký, neskrotný [...]

počasie, terasy, reštaurácie, Bratislava

Nové pravidlá od pondelka 10. mája. Zrušenie núdzového stavu sa blíži

09.05.2021 14:41

Od pondelka sa rušia v obchodoch a prevádzkach vyhradené hodiny pre seniorov. Slovensko ako celok sa podľa Covid automatu farbí do ružova.

Moskva, prehliadka, vojaci

Moskvu obsadila armáda. Rusi si pripomenuli koniec vojny veľkolepou prehliadkou

09.05.2021 14:25

Na Červenom námestí sa konala veľkolepá prehliadka pri príležitosti Dňa víťazstva - konca II. svetovej vojny. Pozrite sa, ako to v Moskve vyzeralo.

Igor Matovič

Sulík: Ak by Matovič odišiel, ako sa vyhráža, mali by sme menej kríz

09.05.2021 14:16

Líder SaS a vicepremiér Richard Sulík to uviedol v súvislosti s otázkou o vyhrážkach ministra financií o odchode z vlády, ak sa mu nepodarí presadiť jeho návrhy pre rodiny.

Alexander Lukašenko

Lukašenko podpísal dekrét umožňujúci preniesť jeho právomoci na Radu bezpečnosti

09.05.2021 13:11

Doteraz sa v prípade uvoľnenia prezidentského úradu alebo neschopnosti hlavy štátu vykonávať funkciu mohli jej právomoci preniesť na predsedu vlády až do chvíle, kým prísahu nezložil nový prezident.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,238
Celková čítanosť: 7936482x
Priemerná čítanosť článkov: 6411x

Autor blogu

Kategórie