Kyjev hrozí vojnou: Donbas reaguje svojou prvou mobilizáciou. Srbi sú zlí!

10. apríla 2021, romanbednar, krízové situácie

Donbas sa pripravuje na ukrajinský útok a zvoláva mobilizačným rozkazom do svojej armády mladých mužov.  Na Donbase bolo počas celého ukrajinsko-donbaského konfliktu  vždy množstvo dobrovoľníkov. Naproti tomu Kyjev musel už od začiatku z veľkej časti svojich mladých mužov  nútiť, aby šli bojovať proti svojim východným bratom.

Porošenko a jeho bábková proamerická vláda nasľubovali vojakom hory doly predtým, ako ich ako hrdinov zachraňujúcich celú Ukrajinu pred doneckými banditmi, podporovanými Moskvou, vyslali do bratovražednej vojny na východ. Boli im sľúbené peniaze a práca po návrate a celoživotné zabezpečenie pre rodinu, ak by padli na fronte. Okrem toho im boli propagandisticky premyté mozgy a tiež im bolo nahovorené, že separatistické bandy sú len amatéri, ktorí nevedia bojovať a že za niekoľko týždňov ich porazia a rozprášia a sa vrátia domov ako víťazní hrdinovia, ktorých bude oslavovať cely národ za to, že ho svojou odvahou zachránili.

Nič z toho sa nenaplnilo a za Porošenka sa ani nepodarilo „odovzdať“ celú Ukrajinu do rúk Obamu a Bidena, ako to bolo vtedy v Bielom Dome naplánované.

Prišiel Trump a plán Joe a Huntera Bidena o prevzatí bohatstiev Ukrajiny a ich odovzdanie pod kontrolu amerických koncernov nevyšiel. K veľkej vojne neprišlo a Donbas nepotreboval mobilizaciu.

Ale v januári po príchode Bidena do Washingtonu sa veci dramaticky zmenili. Prezident Ukrajiny sa vydal politicky Porošenkovou cestou a stal ešte nebezpečnejším diktátorom ako jeho predchodca. Pisal som už o tom – opozíciu umlčal a stupňuje napätie na hraniciach Donbasu. Minská dohoda ho nezaujíma – nedrží sa na ňu. Dal už ostreľovať Donbas i transportovať značné vojenské sily na východ. Zbrane vo veľkom prídu z USA. A Washington sa už príkladne stará o potrebnú mediálnu protiruskú propagandu. A Pentagon hlásí každý deň, že za všetkým zlom na východe Ukrajiny sú len Rusi.

Kto nemal problém démonizovať a zničiť vlastného prezidenta, tak ten so svojimi médiami dokáže aj z anjela urobiť Lucifera. A tak sa za Bidena veľmi účinne vyrába z ruského prezidenta Lucifer.

Obavy sú v Donbase z vojny veľké a Republika Doneck po prvý raz odkedy konflikt s Kyjevom vypukol  mobilizuje a síce ročníky 1994 až 2003.

Ruskí vojenskí experti vyslovili veľké obavy už krátko po „zvolení“ Bidena, že na Ukrajine príde k veľkej vojne. A teraz všetko poukazuje na to, že môžu mať pravdu. Minulý týždeň požiadal  stály ukrajinský zástupca pri NATO, aby lietadlá NATO kontrolovali a zabezpečovali spolu s ukrajinskými ukrajinsko-ruské hranice.

 

—————————-

Americké Yahoo sa vysmieva zo zlýchSrbov, lebo nazývajú Číňanov svojimi bratmi

Majú Srbi ale azda nejaký dôvod nazývať tak Američanov? Podľa Yahoo trvá láska medzi Srbskom a Čínou už veľa rokov. Už Slobodan Miloševič bol jej vyznávačom. Ako uvádza Yahoo tak naplno prepukla na začiatku pandémie pred rokom. Vtedy napísal srbský prezident Vučič čínskemu prezidentovi list, v ktorom ho nazval priateľom a bratom a prosil ho o pomoc v boji proti korone. Ten sa nenechal dlho prosiť a reagoval okamžite.

Podľa Yahoo ale nie ako brat, ale ako ten, čo si chce ešte pevnejšie Srbsko pripútať. Belehrad dostal od Číny ako dar veľké množstvo rúšok a pred niekoľkými mesiacmi aj vakcínu.

Yahoo ironizuje, že za to Srbi robia Číne veľkú melodramatickú propagandu  a Vučič, že pateticky devótne bozkával čínsku zástavu   a keď prileteli čínski lekári, tak twittroval ako úbožiak:

„Milí čínski priatelia, sestry, bratia, vítajte v Srbsku –  veľká vďaka môjmu bratovi, prezidentovi Si Ťin-Pchingovi, komunistickej strane Číny a čínskemu národu, nech žije naše nerozborné priateľstvo.“

EÚ ale nechala Srbsko nielen v tomto prípade odkázané len na seba – to priznáva dokonca aj Yahoo.

Čína mu ale pomohla nezištne a okamžite a za prejavenie vďačnosti Belehradu zožalo Srbsko ironický výsmech koncernu Yahoo. Pritom sa aj každý kultivovaný človek úctivo poďakuje tomu, kto  mu nezištne pomôže.

Od Číny prišla Srbom pomoc, od USA svojho času prišli na Srbsko bomby, ktoré zabíjali a rozbíjali a to v rámci vojny, ktorá bola hrubým narušením medzinárodného práva, na ktoré  sa Západ v iných prípadoch veľmi odvoláva – o tom sa koncern Yahoo ale nezmienil ani jediným slovom, keď už písal výsmešne o Srbsku.

 

——————

Bolo to presne ako som to predpovedal:

 

Bolo Len 696 tých, ktorým zaoberanie sa politikou mozog celkom nepoškodilo (aspoň to dúfam)-

Je to tu žalostne málo, ak uvazime, ze blogy tu navstevuje okolo 100 000. Je to len dôkaz toho – ze politika početnym ludom v SR vymyva mozgy dokonale.  Genialne osobnosti ich nezaujimaju….Chyba im k tomu spravny „priecinok“ v mozgu……….

  Da Vinciho napr.v Španielsku „navštívilo“ už viac ako poldruha milióna čitatelov!!!!!!!

 

Uvádzam to vsúvislosti  s tym, cim som uviedol môj blog o Leonardovi da Vincim:

„Toto nie je pre tých, ktorým mozog hlúpne, lebo ho plnia prevažne len politikou“