Založ si blog

Kyjev hrozí vojnou: Donbas reaguje svojou prvou mobilizáciou. Srbi sú zlí!

Donbas sa pripravuje na ukrajinský útok a zvoláva mobilizačným rozkazom do svojej armády mladých mužov.  Na Donbase bolo počas celého ukrajinsko-donbaského konfliktu  vždy množstvo dobrovoľníkov. Naproti tomu Kyjev musel už od začiatku z veľkej časti svojich mladých mužov  nútiť, aby šli bojovať proti svojim východným bratom.

Porošenko a jeho bábková proamerická vláda nasľubovali vojakom hory doly predtým, ako ich ako hrdinov zachraňujúcich celú Ukrajinu pred doneckými banditmi, podporovanými Moskvou, vyslali do bratovražednej vojny na východ. Boli im sľúbené peniaze a práca po návrate a celoživotné zabezpečenie pre rodinu, ak by padli na fronte. Okrem toho im boli propagandisticky premyté mozgy a tiež im bolo nahovorené, že separatistické bandy sú len amatéri, ktorí nevedia bojovať a že za niekoľko týždňov ich porazia a rozprášia a sa vrátia domov ako víťazní hrdinovia, ktorých bude oslavovať cely národ za to, že ho svojou odvahou zachránili.

Nič z toho sa nenaplnilo a za Porošenka sa ani nepodarilo „odovzdať“ celú Ukrajinu do rúk Obamu a Bidena, ako to bolo vtedy v Bielom Dome naplánované.

Prišiel Trump a plán Joe a Huntera Bidena o prevzatí bohatstiev Ukrajiny a ich odovzdanie pod kontrolu amerických koncernov nevyšiel. K veľkej vojne neprišlo a Donbas nepotreboval mobilizaciu.

Ale v januári po príchode Bidena do Washingtonu sa veci dramaticky zmenili. Prezident Ukrajiny sa vydal politicky Porošenkovou cestou a stal ešte nebezpečnejším diktátorom ako jeho predchodca. Pisal som už o tom – opozíciu umlčal a stupňuje napätie na hraniciach Donbasu. Minská dohoda ho nezaujíma – nedrží sa na ňu. Dal už ostreľovať Donbas i transportovať značné vojenské sily na východ. Zbrane vo veľkom prídu z USA. A Washington sa už príkladne stará o potrebnú mediálnu protiruskú propagandu. A Pentagon hlásí každý deň, že za všetkým zlom na východe Ukrajiny sú len Rusi.

Kto nemal problém démonizovať a zničiť vlastného prezidenta, tak ten so svojimi médiami dokáže aj z anjela urobiť Lucifera. A tak sa za Bidena veľmi účinne vyrába z ruského prezidenta Lucifer.

Obavy sú v Donbase z vojny veľké a Republika Doneck po prvý raz odkedy konflikt s Kyjevom vypukol  mobilizuje a síce ročníky 1994 až 2003.

Ruskí vojenskí experti vyslovili veľké obavy už krátko po „zvolení“ Bidena, že na Ukrajine príde k veľkej vojne. A teraz všetko poukazuje na to, že môžu mať pravdu. Minulý týždeň požiadal  stály ukrajinský zástupca pri NATO, aby lietadlá NATO kontrolovali a zabezpečovali spolu s ukrajinskými ukrajinsko-ruské hranice.

 

—————————-

Americké Yahoo sa vysmieva zo zlýchSrbov, lebo nazývajú Číňanov svojimi bratmi

Majú Srbi ale azda nejaký dôvod nazývať tak Američanov? Podľa Yahoo trvá láska medzi Srbskom a Čínou už veľa rokov. Už Slobodan Miloševič bol jej vyznávačom. Ako uvádza Yahoo tak naplno prepukla na začiatku pandémie pred rokom. Vtedy napísal srbský prezident Vučič čínskemu prezidentovi list, v ktorom ho nazval priateľom a bratom a prosil ho o pomoc v boji proti korone. Ten sa nenechal dlho prosiť a reagoval okamžite.

Podľa Yahoo ale nie ako brat, ale ako ten, čo si chce ešte pevnejšie Srbsko pripútať. Belehrad dostal od Číny ako dar veľké množstvo rúšok a pred niekoľkými mesiacmi aj vakcínu.

Yahoo ironizuje, že za to Srbi robia Číne veľkú melodramatickú propagandu  a Vučič, že pateticky devótne bozkával čínsku zástavu   a keď prileteli čínski lekári, tak twittroval ako úbožiak:

„Milí čínski priatelia, sestry, bratia, vítajte v Srbsku –  veľká vďaka môjmu bratovi, prezidentovi Si Ťin-Pchingovi, komunistickej strane Číny a čínskemu národu, nech žije naše nerozborné priateľstvo.“

EÚ ale nechala Srbsko nielen v tomto prípade odkázané len na seba – to priznáva dokonca aj Yahoo.

Čína mu ale pomohla nezištne a okamžite a za prejavenie vďačnosti Belehradu zožalo Srbsko ironický výsmech koncernu Yahoo. Pritom sa aj každý kultivovaný človek úctivo poďakuje tomu, kto  mu nezištne pomôže.

Od Číny prišla Srbom pomoc, od USA svojho času prišli na Srbsko bomby, ktoré zabíjali a rozbíjali a to v rámci vojny, ktorá bola hrubým narušením medzinárodného práva, na ktoré  sa Západ v iných prípadoch veľmi odvoláva – o tom sa koncern Yahoo ale nezmienil ani jediným slovom, keď už písal výsmešne o Srbsku.

 

——————

Bolo to presne ako som to predpovedal:

 

Bolo Len 696 tých, ktorým zaoberanie sa politikou mozog celkom nepoškodilo (aspoň to dúfam)-

Je to tu žalostne málo, ak uvazime, ze blogy tu navstevuje okolo 100 000. Je to len dôkaz toho – ze politika početnym ludom v SR vymyva mozgy dokonale.  Genialne osobnosti ich nezaujimaju….Chyba im k tomu spravny „priecinok“ v mozgu……….

  Da Vinciho napr.v Španielsku „navštívilo“ už viac ako poldruha milióna čitatelov!!!!!!!

 

Uvádzam to vsúvislosti  s tym, cim som uviedol môj blog o Leonardovi da Vincim:

„Toto nie je pre tých, ktorým mozog hlúpne, lebo ho plnia prevažne len politikou“

 

Ak Le Pen v júni zvíťazí na juhu Francúzska, tak Elyzejský palác má na dosah

22.06.2021

Marina Le Pen a jej RN (Rassemblement National) získavajú čoraz väčší počet priaznivcov. Svedčia o tom viaceré prieskumy. S veľkou pravdepodobnosťou sa jej strana môže stať víťazkou v regionálnych voľbách koncom júna na juhovýchode krajiny, a tak prevziať vládu nad veľkým, 5 miliónovým regiónom Provence-Alpes-Côte d´Azur (PACA). Desať mesiacov pred prezidentskými [...]

Všetky objekty v kozme rotujú! Aj tie najgigantickejšie. Ale prečo tak robia?

21.06.2021

(Kto má v hlave len politiku, tomu sa vyprázdňuje mozog – Prírodné vedy a História ho zveľaďujú!)…Je všeobecne známe, že všetky planéty a ich mesiace sa otáčajú. Menej známe ale je už to, že sa otáčajú aj všetky hviezdy a dokonca aj všetky galaxie. Avšak to, že v kozme sa otáčajú aj obrovské štruktúry o veľkosti niekoľko desiatok, ba dokonca stovák [...]

V boji proti islamizmu veria Nemci najviac AfD. Pomáha SPD islamizmu?

19.06.2021

To v SRmédiách nemáte!(Dole: Hanba diktátorom Ľavice: Sahra Wagenknecht má byť vylúčená zo strany)..Veľká časť Nemcov je presvedčená, že z politických strán v Nemecku je AfD najaktívnejšia v boji proti radikálnemu islamu. V strane Zelených prevláda tendencia označiť všetkých kritikov islamizmu za islamofóbov. Prieskum verejnej mienky Nemcov vo vzťahu k islamizmu [...]

očkovanie

Žiadne úmrtie, 36 pozitívnych. Zaočkovali doteraz takmer 2 milióny ľudí

24.06.2021 10:34

Prvú vakcínu proti koronavírusu na Slovensku už dostalo 1 978 168 ľudí, druhú 1 420 954 ľudí.

diaľnica D2, zápchy, oprava mosta

Zápchy na D2 pokračujú, za víkend by most neopravili ani Japonci

24.06.2021 10:13

Japonci takúto opravu urobia cez víkend, tvrdil poslanec Peter Kremský z OĽaNO. Minister Andrej Doležal sa mu snažil vysvetliť, že technologické postupy nepustia.

prezidentka Zuzana Čaputová, vyhlásenie

Za šesť týždňov môže mutácia delta ovládnuť Slovensko

24.06.2021 09:15

Slovensko v EÚ patrí k najmenej zaočkovaným štátom. Prezidentka Čaputová vyzýva na očkovanie. V Česku sa už hovorí o komunitnom šírení delta mutácie.

dôchodok, peniaze, eurá, euro

ŠTB-áci prídu o časť dôchodku, podľa poslancov udržiavali totalitný režim

24.06.2021 08:00

Krivdy histórie si nemôžeme len pamätať, musíme ich aj naprávať, povedal po prijatí zákona o odobratí nezaslúžených benefitov premiér Eduard Heger.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,259
Celková čítanosť: 8185851x
Priemerná čítanosť článkov: 6502x

Autor blogu

Kategórie