Založ si blog

Provokácia: Litva uzatvorila hranice pre nákladné autá z Bieloruska a Ruska

(Dole: Agresívna hrozba: NATO odpovie silou aj na nepriateľské nevojenské aktivity)…Je verejným tajomstvom, že zahraničná politika Litvy sa z veľkej časti určuje vo Washingtone. A síce tak, aby bolo Rusko každým vhodným spôsobom provokované a šikanované. Tieto provokácie sú samozrejme v súlade s politikou EÚ, pričom Brusel nahradzuje Litve finančné straty, ktoré utrpí v dôsledku svojich politických provokácií, v opačnom prípade by išlo o ekonomickú samovraždu tohto baltského miništátu.

Litva je v EÚ jeden z najdôležitejších koordinátorov a realizátorov provokácií proti Rusku a Bielorusku.

Uzavretím hraníc odštartovala ďalšiu provokáciu. EÚ sankcie proti Bielorusku, ktoré žiadala predovšetkým Litva, ale zasadili teraz tvrdú ranu práve samotnej Litve.

Malá krajina má jeden veľký prístav, ktorý bol ešte nedávno dôležitým hospodárskym faktorom.

Pre Bielorusko je zas export benzínu do EÚ významnou súčasťou ekonomiky. K tomu potrebnú ropu dostáva z Ruska. Dosiaľ sa tento benzín transportoval do EÚ cez litevský prístav v Klaipede, ale po provokáciách Litvy voči Bielorusku  a vyhrážaním sa sankciami našli Moskva a Minsk veľmi rýchlo náhradné riešenie a bieloruský benzín je transportovaný do prístavu Ust-Luga v blízkosti Petrohradu a odtiaľ do EÚ.

Táto príučka ale vláde Litvy nestačila a tá vyrobila ďalšiu provokáciu (na vlastnú škodu) a dala príkaz na uzavretie hraníc s Bieloruskom. V dôsledku toho sa tam postupne začali hromadiť stovky nákladných aut s tovarmi z Bieloruska a Ruska. Oficiálny dôvod nepriepustnosti hraníc je podľa litovských colníkov údajná komplikovaná porucha v computerovom systéme.

Nebude dlho trvať a aj v tomto prípade Bielorusko a Rusko budú mať alternatívu. Keď k tomu ale príde, tak Litva môže svoj  prístav prakticky zavrieť. Dôsledok bude, že príde o obrovské sumy.

————————————-

 

Agresívna hrozba: NATO odpovie vojenskou silou aj na nepriateľské nevojenské aktivity

Jens Stoltenberg generálny tajomník NATO vyhlásil v rámci svojej prednášky pre jednu USA univerzitu, že NATO nasadí svoje ozbrojené sily aj v takej situácii, ak voči niektorému jeho členskému štátu budú  iniciované nebezpečné nevojenské aktivity.

Tým ale Stoltenberg nepovedal nič iné, ako to, že ak  NATO bude niečo vnímať ako „agresiu“, tak vyhlási, že to je jasný dôvod na to, aby použilo vojenskú silu.

To ale zároveň znamená, že v takom prípade použitia sily poruší NATO svoj vlastný článok 5, kde sa jasne hovorí o tom, že NATO vojensky  môže reagovať len vtedy, ak ide o obranu proti ozbrojenému útoku.

Ruská spravodajská agentúra TASS už informovala o tejto Stoltenbergovej prednáške.

V tejto súvislosti nie je bez zaujímavosti, že Stoltenberg začal so svojimi neopodstatnenými agresívnymi vojenskými hrozbami potom, keď do Bieleho Domu prišiel Joe Biden.

 

 

Kyjev hrozí vojnou: Donbas reaguje svojou prvou mobilizáciou. Srbi sú zlí!

10.04.2021

Donbas sa pripravuje na ukrajinský útok a zvoláva mobilizačným rozkazom do svojej armády mladých mužov. Na Donbase bolo počas celého ukrajinsko-donbaského konfliktu vždy množstvo dobrovoľníkov. Naproti tomu Kyjev musel už od začiatku z veľkej časti svojich mladých mužov nútiť, aby šli bojovať proti svojim východným bratom. Porošenko a jeho bábková proamerická [...]

Leonardo da Vinci 1452-1519: Univerzálny génius, umelec, vynálezca, vedec

08.04.2021

(Toto nie je pre tých, ktorým mozog hlúpne, lebo ho plnia prevažne len politikou)… Vinci patrí bezpochyby k jednej z najfascinujúcejších osobností dejín ľudstva. Mnohí ho považujú za najväčšieho génia, aký sa kedy narodil. Nejednou zo svojich odvážnych hypotéz predbehol dobu, v ktorej žil o stáročia. Bol niečím tak unikátnym, čo sa v tej kvalite a [...]

EÚ médiá zamlčali dôležitú návštevu Lavrova v Číne! Aj to, čo uviedli čínske médiá

06.04.2021

(Dole je tiež: Nemecké médiá klamú a prekrúcajú, keď píšu: Moskva sa vyhráža Západu)…V tomto roku je dvadsiate výročie uzatvorenia rusko-čínskej zmluvy o priateľstve. Lavrov prišiel do Pekingu na pozvanie čínskeho ministra zahraničia, aby spoločne pripravili stretnutie svojich prezidentov, ktorí v Číne tento rok slávnostne túto zmluvu obnovia. Pritom pôjde len o [...]

Rakúsko / Viedeň /

V Rakúsku zatkli možného spolupáchateľa teroristického útoku vo Viedni

10.04.2021 20:00

Teroristický útok v centre Viedne z novembra minulého roka si vyžiadal štyri životy, vyše 20 zranených. Prihlásila sa k nemu extrémistická organizácii Islamský štát.

Rio de Janeiro

V Brazílii vzniká socha Krista Ochrancu, vyššia než známy Kristus Spasiteľ

10.04.2021 19:26

Socha v meste Encantado na juhu Brazílie bude mať výšku 43 metrov vrátane podstavca, čo z nej spraví jednu z najvyšších sôch Krista s rozpaženými rukami na svete.

Igor Matovič

Riaditeľ Virologického ústavu SAV žiada Matoviča o verejné ospravedlnenie

10.04.2021 18:46

Juraj Kopáček tvrdí, že Matovič mimoriadne nevhodným spôsobom poškodil meno Virologického ústavu, znevážil prácu a ponížili vedcov ústavu.

Jemen

Boje na severe Jemenu si vyžiadali 53 mŕtvych, húsíovia mieria na strategický Márib

10.04.2021 18:13

Iránom podporovaní povstalci, tzv. húsíovia, vo februári zintenzívnili bojové akcie cieľom zmocniť sa strategického mesta Márib, ktoré je metropolou rovnomennej provincie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,224
Celková čítanosť: 7770014x
Priemerná čítanosť článkov: 6348x

Autor blogu

Kategórie