Založ si blog

Provokácia: Litva uzatvorila hranice pre nákladné autá z Bieloruska a Ruska

(Dole: Agresívna hrozba: NATO odpovie silou aj na nepriateľské nevojenské aktivity)…Je verejným tajomstvom, že zahraničná politika Litvy sa z veľkej časti určuje vo Washingtone. A síce tak, aby bolo Rusko každým vhodným spôsobom provokované a šikanované. Tieto provokácie sú samozrejme v súlade s politikou EÚ, pričom Brusel nahradzuje Litve finančné straty, ktoré utrpí v dôsledku svojich politických provokácií, v opačnom prípade by išlo o ekonomickú samovraždu tohto baltského miništátu.

Litva je v EÚ jeden z najdôležitejších koordinátorov a realizátorov provokácií proti Rusku a Bielorusku.

Uzavretím hraníc odštartovala ďalšiu provokáciu. EÚ sankcie proti Bielorusku, ktoré žiadala predovšetkým Litva, ale zasadili teraz tvrdú ranu práve samotnej Litve.

Malá krajina má jeden veľký prístav, ktorý bol ešte nedávno dôležitým hospodárskym faktorom.

Pre Bielorusko je zas export benzínu do EÚ významnou súčasťou ekonomiky. K tomu potrebnú ropu dostáva z Ruska. Dosiaľ sa tento benzín transportoval do EÚ cez litevský prístav v Klaipede, ale po provokáciách Litvy voči Bielorusku  a vyhrážaním sa sankciami našli Moskva a Minsk veľmi rýchlo náhradné riešenie a bieloruský benzín je transportovaný do prístavu Ust-Luga v blízkosti Petrohradu a odtiaľ do EÚ.

Táto príučka ale vláde Litvy nestačila a tá vyrobila ďalšiu provokáciu (na vlastnú škodu) a dala príkaz na uzavretie hraníc s Bieloruskom. V dôsledku toho sa tam postupne začali hromadiť stovky nákladných aut s tovarmi z Bieloruska a Ruska. Oficiálny dôvod nepriepustnosti hraníc je podľa litovských colníkov údajná komplikovaná porucha v computerovom systéme.

Nebude dlho trvať a aj v tomto prípade Bielorusko a Rusko budú mať alternatívu. Keď k tomu ale príde, tak Litva môže svoj  prístav prakticky zavrieť. Dôsledok bude, že príde o obrovské sumy.

————————————-

 

Agresívna hrozba: NATO odpovie vojenskou silou aj na nepriateľské nevojenské aktivity

Jens Stoltenberg generálny tajomník NATO vyhlásil v rámci svojej prednášky pre jednu USA univerzitu, že NATO nasadí svoje ozbrojené sily aj v takej situácii, ak voči niektorému jeho členskému štátu budú  iniciované nebezpečné nevojenské aktivity.

Tým ale Stoltenberg nepovedal nič iné, ako to, že ak  NATO bude niečo vnímať ako „agresiu“, tak vyhlási, že to je jasný dôvod na to, aby použilo vojenskú silu.

To ale zároveň znamená, že v takom prípade použitia sily poruší NATO svoj vlastný článok 5, kde sa jasne hovorí o tom, že NATO vojensky  môže reagovať len vtedy, ak ide o obranu proti ozbrojenému útoku.

Ruská spravodajská agentúra TASS už informovala o tejto Stoltenbergovej prednáške.

V tejto súvislosti nie je bez zaujímavosti, že Stoltenberg začal so svojimi neopodstatnenými agresívnymi vojenskými hrozbami potom, keď do Bieleho Domu prišiel Joe Biden.

 

 

Aktuality. sk klamali vo svojom článku o nemeckých popieračoch očkovania!

02.08.2021

Už len titulok tohto článku z 31.7. je klamstvo: „Nemeckí popierači očkovania vyjdú do ulíc. Polícia im protesty zakázala“ Obrovské Hnutie Querdenker, ktorých článok lživo nazýva popieračmi očkovania, nimi však vôbec nie sú. Títo ľudia odvážne a plným právom, ktoré im zaručuje demokracia (tá ale už v Nemecku má veľké trhliny) demonštrujú proti korona [...]

Slávna speváčka Nena upadla do nemilosti: Burcuje občanov proti korona opatreniam

31.07.2021

Patrí k najúspešnejším speváčkam nemeckej hudobnej histórie. Predalo sa už viac ako 25 miliónov jej hudobných nosičov. Je aj úspešnou skladateľkou a herečkou. Jej obrovská popularita, ktorá sa rýchlo šírila aj do zahraničia, sa začala v roku 1983 hitom 99 Luftballons. Nena je známa aj u nás, na Slovensku. Nena veľmi dbá o svoje zdravie a vedie príkladnú [...]

Bomba: Vicešéf bavorskej vlády Aiwanger verejne odmieta korona očkovanie!

30.07.2021

Bravo: Hubert Aiwanger je prvým nemeckým politikom, ktorý verejne odmieta dať sa očkovať a má na to svoje pádne argumenty a zároveň extrémne kompromituje Markusa Södera. Odkedy to viem, tak užíva moje maximálne sympatie a môj obrovský rešpekt. Medzi nemeckými politikmi je ich nemálo, ktorí sa nedali očkovať, ale o tom verejne nehovoria – chýba im odvaha. A to nehovorím [...]

martin klus

SaS je pripravená diskutovať o možnosti voliť z karantény

03.08.2021 23:30

Opozičný Hlas odmieta novelu volebného zákona z dielne Ministerstva vnútra.

výbuch, explózia, baghuz, syria, islamský štát

Prominentnou štvrťou Kábulu otriasol silný výbuch

03.08.2021 22:12

K zodpovednosti za incident sa zatiaľ nikto neprihlásil.

grécko požiar

Pre lesné požiare museli v Grécku evakuovať tisíce ľudí

03.08.2021 21:53

Grécko v súčasnosti sužuje vlna horúčav, ktorá je podľa tamojšej vlády najhoršia od roku 1987.

Pentagón

V okolí amerického Pentagónu sa strieľalo, hlásia zranených

03.08.2021 17:33, aktualizované: 18:42

Na nástupišti priľahlej stanice metra bolo hlásených niekoľko výstrelov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 8414956x
Priemerná čítanosť článkov: 6584x

Autor blogu

Kategórie