Založ si blog

EÚ médiá zamlčali dôležitú návštevu Lavrova v Číne! Aj to, čo uviedli čínske médiá

(Dole je tiež: Nemecké médiá klamú a prekrúcajú, keď píšu: Moskva sa vyhráža Západu)…V  tomto roku je dvadsiate výročie uzatvorenia rusko-čínskej zmluvy o priateľstve. Lavrov prišiel do Pekingu na pozvanie čínskeho ministra zahraničia, aby spoločne pripravili stretnutie svojich prezidentov, ktorí v Číne tento rok slávnostne túto zmluvu obnovia. Pritom pôjde len o formálne obnovenie, lebo je trvale platná. V podstate pôjde len o demonštráciu rusko-čínskeho spojenectva.

Obaja ministri urobili niekoľko zaujímavých výpovedí, ktoré naznačujú, že do zmluvy o priateľstve budú zabudované nové dôležité elementy, ktoré Západu nebudú veľmi príjemné. V tejto súvislosti možno očakávať, že ruský a čínsky prezident sa pri svojom stretnutí dohodnú na spoločných geopolitických krokoch, ktoré USA a EÚ nebudú veľmi prospešné.

Uvediem len jednu z výpovedí ministra Lavrova:

„Rusko a Čína by sa mali ešte rýchlejšie a spoločnou cestu vzdialiť od západných platobných a finančných systémov. To okrem iného úplne oslabí zmysel a účinok sankcií Západu proti našim krajinám.“

V náväznosti na to pripomeniem, že západné médiá úplne ignorujú „bavlnovú vojnu“, ktorú vedú proti Číne západné firmy a podľa všetkého na tlak USA bojkotujú čínsku bavlnu. To ale pôsobí ako bumerang – Číňania sa v priebehu desaťročí stali nesmierne hrdým národom (a pokiaľ existujú dva obrovské nacionálne štáty Čína a Rusko nemajú západní globalisti možnosť rozbiť a eliminovať nacionality a vytvoriť globálne nenárodné a ľahko manipulovateľné ľudstvo) a na niečo také reagujú veľmi citlivo a začali okamžite bojkotovať tovary týchto firiem.

Odpoveď od hrdých čínskych spotrebiteľov adresovaná Západu znie:

„Vy bojkotujete našu bavlnu, v poriadku, my to prežijeme,  ale budeme bojkotovať vaše šaty a vy to potom sotva prežijete.“

Malý príklad pomsty urazenej čínskej hrdosti: Známa švédska značka H&M bola stiahnutá zo všetkých čínskych internetových platforiem. V Pekingu veľká predajňa H&M trvale zýva prázdnotou.

Čínske médiá napísali z príležitosti príchodu Sergeja Lavrova:

„Žiadna krajina nemôže vzdorovať Číne alebo Rusku – a už vôbec nie v boji proti ním obom. A bolo by katastrofou pre každú krajinu, ktorá by sa v aliancii s USA postavila proti Číne a Rusku.“

To je jasný signál vyslaný na EÚ a USA.

——————–   —————————–  ———————————————————————————

Nemecké médiá klamú, keď píšu: Moskva sa vyhráža Západu

Nemecký mainstream napísal v piatok, že v konflikte na Ukrajine hrozí nová eskalácia. A hrozbou Moskvy má byť to, že ruská vláda dôrazne varovala Západ pred tým, aby vyslal  na Ukrajinu armádu. Putinov hovorca Peskov povedal, že taký krok by prispel k ďalšiemu zvýšeniu napätia na rusko-ukrajinských hraniciach.

To je podľa mainstreamu ale ruské vyhrážanie sa Západu.

Je predsa len samozrejmé a úplne legitimné, že v takom prípade musí Moskva reagovať vojenským posilnením svojich hraníc, aby tak zvýšila bezpečnosť Ruska. Už tak aj urobila.

Washington preto už ostro odsúdil údajné agresívne a provokačné aktivity Ruska pri východnej Ukrajine. Hovorca Amerického zahraničného úradu Ned Price povedal, že USA nedovolí, aby Moskva ohrozovala a sa vyhrážala americkému priateľovi a partnerovi Ukrajine.

Ako oznámil Kyjev, tak minister obrany USA Lloyd Austin uistil telefonicky ukrajinského ministra obrany Andreja Tarana, že v prípade eskalácie ruskej agresie, Spojené Štáty Ukrajine pomôžu.

Ak sa tu v tomto prípade teda niekto niekomu vyhráža a rinčí zbraňami, tak určite to nie je Rusko.

Celé štyri roky počas Trumpovej vlády neprišlo zo strany USA ani jediný raz k tomu, aby Moskva bola obvinená  z vyhrážania sa Západu. Odrazu, keď prišiel k moci Biden, tak sa to zmenilo a preto je jasné, kto má záujem na opätovnom zhoršení vzťahov USA a Ruska.

Kyjev hrozí vojnou: Donbas reaguje svojou prvou mobilizáciou. Srbi sú zlí!

10.04.2021

Donbas sa pripravuje na ukrajinský útok a zvoláva mobilizačným rozkazom do svojej armády mladých mužov. Na Donbase bolo počas celého ukrajinsko-donbaského konfliktu vždy množstvo dobrovoľníkov. Naproti tomu Kyjev musel už od začiatku z veľkej časti svojich mladých mužov nútiť, aby šli bojovať proti svojim východným bratom. Porošenko a jeho bábková proamerická [...]

Leonardo da Vinci 1452-1519: Univerzálny génius, umelec, vynálezca, vedec

08.04.2021

(Toto nie je pre tých, ktorým mozog hlúpne, lebo ho plnia prevažne len politikou)… Vinci patrí bezpochyby k jednej z najfascinujúcejších osobností dejín ľudstva. Mnohí ho považujú za najväčšieho génia, aký sa kedy narodil. Nejednou zo svojich odvážnych hypotéz predbehol dobu, v ktorej žil o stáročia. Bol niečím tak unikátnym, čo sa v tej kvalite a [...]

Provokácia: Litva uzatvorila hranice pre nákladné autá z Bieloruska a Ruska

07.04.2021

(Dole: Agresívna hrozba: NATO odpovie silou aj na nepriateľské nevojenské aktivity)…Je verejným tajomstvom, že zahraničná politika Litvy sa z veľkej časti určuje vo Washingtone. A síce tak, aby bolo Rusko každým vhodným spôsobom provokované a šikanované. Tieto provokácie sú samozrejme v súlade s politikou EÚ, pričom Brusel nahradzuje Litve finančné straty, ktoré [...]

Rakúsko / Viedeň /

V Rakúsku zatkli možného spolupáchateľa teroristického útoku vo Viedni

10.04.2021 20:00

Teroristický útok v centre Viedne z novembra minulého roka si vyžiadal štyri životy, vyše 20 zranených. Prihlásila sa k nemu extrémistická organizácii Islamský štát.

Rio de Janeiro

V Brazílii vzniká socha Krista Ochrancu, vyššia než známy Kristus Spasiteľ

10.04.2021 19:26

Socha v meste Encantado na juhu Brazílie bude mať výšku 43 metrov vrátane podstavca, čo z nej spraví jednu z najvyšších sôch Krista s rozpaženými rukami na svete.

Igor Matovič

Riaditeľ Virologického ústavu SAV žiada Matoviča o verejné ospravedlnenie

10.04.2021 18:46

Juraj Kopáček tvrdí, že Matovič mimoriadne nevhodným spôsobom poškodil meno Virologického ústavu, znevážil prácu a ponížili vedcov ústavu.

Jemen

Boje na severe Jemenu si vyžiadali 53 mŕtvych, húsíovia mieria na strategický Márib

10.04.2021 18:13

Iránom podporovaní povstalci, tzv. húsíovia, vo februári zintenzívnili bojové akcie cieľom zmocniť sa strategického mesta Márib, ktoré je metropolou rovnomennej provincie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,224
Celková čítanosť: 7770021x
Priemerná čítanosť článkov: 6348x

Autor blogu

Kategórie