Založ si blog

Schyľuje sa ku katastrofickému výbuchu vulkanickej megabomby pri Rýne?

Satelitové zábery tomu nasvedčujú. Ide o región, v ktorom sa opakujú zemetrasenia, ktoré poukazujú na silné pohyby žeravej magmy pod zemskou kôrou.  Vedci a experti geológovia sú znepokojení a zintenzívnili svoje merania a kontroly.

Už v roku 2016 som publikoval blog Zamlčané: Ničivá geologická megabomba drieme v EÚ, v jej strede 19. novembra 2016 10:58, Prečítané 9 486x, V ňom sú dôležité info, ktoré som tu už neuvádzal.

A v ňom som poukázal na nebezpečie, ktoré nám v tomto smere hrozí. Región, kde môže táto geologická megabomba explodovať sa volá Eifel. Zábery zo satelitu ukázali, že v obci Glees na brehu jazera Laacher See sa začala dvíhať zem. Je to oblasť, ktorá nesie meno Vulkan-Eifel. Pred tisícročiami tam bolo viacero aktívnych veľkých vulkánov.

V obci Glees, tam kde sa začína Deutsche Vulkanstrasse, sa dejú od nedávna podivné veci, ktoré veľmi znepokojujú miestnych obyvateľov. V určitých nepravidelných intervaloch prichádza k ľahkým otrasom pôdy, ktoré majú obyčajne aj charakter vibrácií. Okrem toho zo žriedla, ktoré je na pozemku firmy SOL Kohlensäure GmbH & Co. KG, pri Gleese, prestala  po mnohých desaťročiach prúdiť minerálna voda bohatá na kyselinu uhličitú. Nikto nevie, s čím to súvisí. Ľudia sa domnievajú čo sa asi deje a experti to skúmajú a sa obávajú. Jedno je ale isté: Pod Gleesom bol voľakedy aktívny vulkán!

Najnovšie varovania prichádzajú z výšky 700 kilometrov a vysiela ich satelit Sentinel-1. Z jeho dát, ktoré posiela k Zemi o.i. vyplýva, že strecha malého domčeka, v ktorom je žriedlo, sa zdvihla o jeden centimeter za rok – niečo spod zeme vyvíja tlak smerom k oblohe. Za posledné 4 roky sa zdvihla o 4 centimetre.

Keď Thorsten Dahm, profesor Geofyzikálneho Centra v Potsdame, šéf oddelenia vulkánfyziky, dostal tieto dáta a informácie, tak povedal, že ho to doslova zelektrizovalo.

To všetko sú výrazné indície na to, že magma pod zemskou kôrou začala prejavovať nebezpečnú dynamiku.

V Eifel na celej ploche obrovského (približne) kruhu o priemere 200 kilometrov sa dvíha zem, hoci v porovnaní s Gleesom len slabo – niečo viac ako milimeter za rok.

Dahm vydal v roku 2019 štúdiu, kde uvádza, že magma prúdi práve tam najviac, kde pred 13 000 rokmi prišlo k zničujúcej (zatiaľ) poslednej explózii veľkého vulkánu, nad ktorým sa teraz rozprestiera malebné Laacher See.

To bola najgigantickejšia explózia vulkánu v Eifel za posledných 100 000 rokov. Mračná popolu po výbuchu tiahli na sever až do Švédska a na juh až do severného Talianska.

Nikto z expertov zatiaľ nevie povedať, kedy príde k explózii, či už v najbližšom čase, alebo o tisíc a či viac rokov.

Jedno je však isté – vulkán pod jazerom raz bude explodovať, a to s ničivou silou.

 

Aktuality. sk klamali vo svojom článku o nemeckých popieračoch očkovania!

02.08.2021

Už len titulok tohto článku z 31.7. je klamstvo: „Nemeckí popierači očkovania vyjdú do ulíc. Polícia im protesty zakázala“ Obrovské Hnutie Querdenker, ktorých článok lživo nazýva popieračmi očkovania, nimi však vôbec nie sú. Títo ľudia odvážne a plným právom, ktoré im zaručuje demokracia (tá ale už v Nemecku má veľké trhliny) demonštrujú proti korona [...]

Slávna speváčka Nena upadla do nemilosti: Burcuje občanov proti korona opatreniam

31.07.2021

Patrí k najúspešnejším speváčkam nemeckej hudobnej histórie. Predalo sa už viac ako 25 miliónov jej hudobných nosičov. Je aj úspešnou skladateľkou a herečkou. Jej obrovská popularita, ktorá sa rýchlo šírila aj do zahraničia, sa začala v roku 1983 hitom 99 Luftballons. Nena je známa aj u nás, na Slovensku. Nena veľmi dbá o svoje zdravie a vedie príkladnú [...]

Bomba: Vicešéf bavorskej vlády Aiwanger verejne odmieta korona očkovanie!

30.07.2021

Bravo: Hubert Aiwanger je prvým nemeckým politikom, ktorý verejne odmieta dať sa očkovať a má na to svoje pádne argumenty a zároveň extrémne kompromituje Markusa Södera. Odkedy to viem, tak užíva moje maximálne sympatie a môj obrovský rešpekt. Medzi nemeckými politikmi je ich nemálo, ktorí sa nedali očkovať, ale o tom verejne nehovoria – chýba im odvaha. A to nehovorím [...]

martin klus

SaS je pripravená diskutovať o možnosti voliť z karantény

03.08.2021 23:30

Opozičný Hlas odmieta novelu volebného zákona z dielne Ministerstva vnútra.

výbuch, explózia, baghuz, syria, islamský štát

Prominentnou štvrťou Kábulu otriasol silný výbuch

03.08.2021 22:12

K zodpovednosti za incident sa zatiaľ nikto neprihlásil.

grécko požiar

Pre lesné požiare museli v Grécku evakuovať tisíce ľudí

03.08.2021 21:53

Grécko v súčasnosti sužuje vlna horúčav, ktorá je podľa tamojšej vlády najhoršia od roku 1987.

Pentagón

V okolí amerického Pentagónu sa strieľalo, hlásia zranených

03.08.2021 17:33, aktualizované: 18:42

Na nástupišti priľahlej stanice metra bolo hlásených niekoľko výstrelov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 8415099x
Priemerná čítanosť článkov: 6585x

Autor blogu

Kategórie