Založ si blog

V hercovi sa ukrýval diktátor! Stal sa väčší nepriateľ Ruska ako Porošenko

Západné média to nevedia a či len mlčia? V týchto dňoch sa v Ukrajine etabluje diktatúra. Ukrajinský prezident dal protizákonne a protiústavne odstaviť kritické televízne vysielače, šéfa opozície tiež a Ústavnému súdu odobral dôležité právomoci. Všetko to urobil v štýle diktátorov. Vo februári bol odstavený posledný kritický televízny vysielač.

Vodca opozície bol sankcionovaný, stovky internetových stránok bolo zablokovaných a boli zavedené aj ďalšie nedemokratické opatrenia. Takmer každý deň – ako oznamuje nemenovaný slobodný nemecký žurnalista z Ukrajiny –  sa v Ukrajine udejú ďalšie šokujúce udalosti. Keď Zelenskyj vyhral voľby, tak občania Ukrajiny vkladali do neho veľké nádeje, že bude robiť všetko lepšie a demokratickejšie ako jeho predchodca.

Postupne sa však ukazovalo, že to tak nebude. Spočiatku sympatický muž sa časom menil a teraz ho kritickí ukrajinskí žurnalisti označujú ako bezohľadného diktátora, ktorého  moc úplne premenila. Keď sa stal prezidentom, tak tvrdil, že dá všetko do poriadku a že druhý raz už nebude kandidovať, lebo potom chce vraj žiť len svoj súkromný život ako predtým. Nič však nepokuzajue na to, že to tak bude.

Ruská televízia informovala v nedeľňajšom vysielaní „Správy z uplynulého týždňa“ o situácii v Ukrajine.  V nasledovnom krátke zhrnutie:

„Už dlhšie sme nehovorili obšírnejšie o štáte s našim bratským národom. Vládny systém v Kyjeve sa zmenil a keď Porošenko bral aspoň formálne ohľad na Parlament, tak Zelenskyj sa správa akoby nebol v Európe a robí svojvoľne čo len chce. Tento bývalý umelec vládne otvorene ako diktátor. Vyhlásil bez súdneho konania tvrdé sankcie voči šéfovi opozície Viktorovi Medvedčukovi a jeho manželke a okradol ich jediným svojim podpisom o ich majetok. Keďže bol veľmi obľúbený, tak sa rozhodol ho zničiť, a to bez ohľadu na ústavu. Súčasne dekrétom prepustil – hoci na to nemal nijaké zákonné právo – prezidenta Ústavného súdu, Alexandra Tupitského.

Môže robiť, čo len chce – USA a EÚ ho podporujú.  Tí sa samozrejme nestarajú o záujmy Ukrajiny, ale len o to, aby Kyjev robil protiruskú politiku. Preto hovorí Zelenskyj provokačne, že Krym je vytrhnuté srdce Ukrajiny.“

Na to prišla reakcia šéfa vlády Krymu, Sergeja Aksyonova. Nazval patetický výrok Zelenského  škrupulóznou demagógiou a povedal, že srdce Ukrajiny bolo predsa vytrhnuté v roku 2014, keď v Kyjeve prozápadní zradcovia zorganizovali štátny prevrat.

Zelenskyj nastúpil do úradu prezidenta pred dvoma rokmi ako nositeľ nádeje, že sa všetko v Ukrajine zlepší – aj vzťahy s Ruskom. Nič z toho sa nenaplnilo. Ukrajina je najchudobnejšou krajinou Európy.

Dokazuje to o.i. najlepšie extrémny úbytok jej obyvateľstva. Pred prevratom 2014 žilo v Ukrajine 40 miliónov obyvateľov. Po šiestich rokoch je to už len 30 miliónov.

Zdravotný systém Ukrajiny je takmer nefunkčný a Zelenskyj odmieta riešenia, ktoré Kyjevu ponúka Moskva. To, ako sa správa „diktátor“ Zelenskyj voči Moskve je groteskná tragikomédia plná paradoxov. Napr. Ukrajina importuje elektrinu z Ruska, ale Sputnik V Kyjev odmieta s tým, že Ukrajinci nebudú pokusnými králikmi Moskvy.

Ukrajina padá do čoraz dezolátnejšieho stavu.

 

Kyjev hrozí vojnou: Donbas reaguje svojou prvou mobilizáciou. Srbi sú zlí!

10.04.2021

Donbas sa pripravuje na ukrajinský útok a zvoláva mobilizačným rozkazom do svojej armády mladých mužov. Na Donbase bolo počas celého ukrajinsko-donbaského konfliktu vždy množstvo dobrovoľníkov. Naproti tomu Kyjev musel už od začiatku z veľkej časti svojich mladých mužov nútiť, aby šli bojovať proti svojim východným bratom. Porošenko a jeho bábková proamerická [...]

Leonardo da Vinci 1452-1519: Univerzálny génius, umelec, vynálezca, vedec

08.04.2021

(Toto nie je pre tých, ktorým mozog hlúpne, lebo ho plnia prevažne len politikou)… Vinci patrí bezpochyby k jednej z najfascinujúcejších osobností dejín ľudstva. Mnohí ho považujú za najväčšieho génia, aký sa kedy narodil. Nejednou zo svojich odvážnych hypotéz predbehol dobu, v ktorej žil o stáročia. Bol niečím tak unikátnym, čo sa v tej kvalite a [...]

Provokácia: Litva uzatvorila hranice pre nákladné autá z Bieloruska a Ruska

07.04.2021

(Dole: Agresívna hrozba: NATO odpovie silou aj na nepriateľské nevojenské aktivity)…Je verejným tajomstvom, že zahraničná politika Litvy sa z veľkej časti určuje vo Washingtone. A síce tak, aby bolo Rusko každým vhodným spôsobom provokované a šikanované. Tieto provokácie sú samozrejme v súlade s politikou EÚ, pričom Brusel nahradzuje Litve finančné straty, ktoré [...]

Recep Tayyip Erdogan

Erdogan Zelenskému: Turecko neuzná anexiu Krymu

10.04.2021 21:28

Podľa slov tureckého prezidenta je Ankara takisto pripravená ponúknuť "potrebnú podporu" na urovnanie konfliktu na východe Ukrajiny.

Srbsko Belehrad Protest Ekológia

Tisíce ľudí v Belehrade žiadali vládu, aby lepšie chránila životné prostredie

10.04.2021 21:00

Srbsko po desaťročiach zanedbávania zaznamenalo rekordné úrovne znečistenia ovzdušia a množstvo ďalších ekologických problémov.

Rakúsko / Viedeň /

V Rakúsku zatkli možného spolupáchateľa teroristického útoku vo Viedni

10.04.2021 20:00

Teroristický útok v centre Viedne z novembra minulého roka si vyžiadal štyri životy, vyše 20 zranených. Prihlásila sa k nemu extrémistická organizácii Islamský štát.

Rio de Janeiro

V Brazílii vzniká socha Krista Ochrancu, vyššia než známy Kristus Spasiteľ

10.04.2021 19:26

Socha v meste Encantado na juhu Brazílie bude mať výšku 43 metrov vrátane podstavca, čo z nej spraví jednu z najvyšších sôch Krista s rozpaženými rukami na svete.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,224
Celková čítanosť: 7770563x
Priemerná čítanosť článkov: 6348x

Autor blogu

Kategórie