Založ si blog

V hercovi sa ukrýval diktátor! Stal sa väčší nepriateľ Ruska ako Porošenko

Západné média to nevedia a či len mlčia? V týchto dňoch sa v Ukrajine etabluje diktatúra. Ukrajinský prezident dal protizákonne a protiústavne odstaviť kritické televízne vysielače, šéfa opozície tiež a Ústavnému súdu odobral dôležité právomoci. Všetko to urobil v štýle diktátorov. Vo februári bol odstavený posledný kritický televízny vysielač.

Vodca opozície bol sankcionovaný, stovky internetových stránok bolo zablokovaných a boli zavedené aj ďalšie nedemokratické opatrenia. Takmer každý deň – ako oznamuje nemenovaný slobodný nemecký žurnalista z Ukrajiny –  sa v Ukrajine udejú ďalšie šokujúce udalosti. Keď Zelenskyj vyhral voľby, tak občania Ukrajiny vkladali do neho veľké nádeje, že bude robiť všetko lepšie a demokratickejšie ako jeho predchodca.

Postupne sa však ukazovalo, že to tak nebude. Spočiatku sympatický muž sa časom menil a teraz ho kritickí ukrajinskí žurnalisti označujú ako bezohľadného diktátora, ktorého  moc úplne premenila. Keď sa stal prezidentom, tak tvrdil, že dá všetko do poriadku a že druhý raz už nebude kandidovať, lebo potom chce vraj žiť len svoj súkromný život ako predtým. Nič však nepokuzajue na to, že to tak bude.

Ruská televízia informovala v nedeľňajšom vysielaní „Správy z uplynulého týždňa“ o situácii v Ukrajine.  V nasledovnom krátke zhrnutie:

„Už dlhšie sme nehovorili obšírnejšie o štáte s našim bratským národom. Vládny systém v Kyjeve sa zmenil a keď Porošenko bral aspoň formálne ohľad na Parlament, tak Zelenskyj sa správa akoby nebol v Európe a robí svojvoľne čo len chce. Tento bývalý umelec vládne otvorene ako diktátor. Vyhlásil bez súdneho konania tvrdé sankcie voči šéfovi opozície Viktorovi Medvedčukovi a jeho manželke a okradol ich jediným svojim podpisom o ich majetok. Keďže bol veľmi obľúbený, tak sa rozhodol ho zničiť, a to bez ohľadu na ústavu. Súčasne dekrétom prepustil – hoci na to nemal nijaké zákonné právo – prezidenta Ústavného súdu, Alexandra Tupitského.

Môže robiť, čo len chce – USA a EÚ ho podporujú.  Tí sa samozrejme nestarajú o záujmy Ukrajiny, ale len o to, aby Kyjev robil protiruskú politiku. Preto hovorí Zelenskyj provokačne, že Krym je vytrhnuté srdce Ukrajiny.“

Na to prišla reakcia šéfa vlády Krymu, Sergeja Aksyonova. Nazval patetický výrok Zelenského  škrupulóznou demagógiou a povedal, že srdce Ukrajiny bolo predsa vytrhnuté v roku 2014, keď v Kyjeve prozápadní zradcovia zorganizovali štátny prevrat.

Zelenskyj nastúpil do úradu prezidenta pred dvoma rokmi ako nositeľ nádeje, že sa všetko v Ukrajine zlepší – aj vzťahy s Ruskom. Nič z toho sa nenaplnilo. Ukrajina je najchudobnejšou krajinou Európy.

Dokazuje to o.i. najlepšie extrémny úbytok jej obyvateľstva. Pred prevratom 2014 žilo v Ukrajine 40 miliónov obyvateľov. Po šiestich rokoch je to už len 30 miliónov.

Zdravotný systém Ukrajiny je takmer nefunkčný a Zelenskyj odmieta riešenia, ktoré Kyjevu ponúka Moskva. To, ako sa správa „diktátor“ Zelenskyj voči Moskve je groteskná tragikomédia plná paradoxov. Napr. Ukrajina importuje elektrinu z Ruska, ale Sputnik V Kyjev odmieta s tým, že Ukrajinci nebudú pokusnými králikmi Moskvy.

Ukrajina padá do čoraz dezolátnejšieho stavu.

 

Ak Le Pen v júni zvíťazí na juhu Francúzska, tak Elyzejský palác má na dosah

22.06.2021

Marina Le Pen a jej RN (Rassemblement National) získavajú čoraz väčší počet priaznivcov. Svedčia o tom viaceré prieskumy. S veľkou pravdepodobnosťou sa jej strana môže stať víťazkou v regionálnych voľbách koncom júna na juhovýchode krajiny, a tak prevziať vládu nad veľkým, 5 miliónovým regiónom Provence-Alpes-Côte d´Azur (PACA). Desať mesiacov pred prezidentskými [...]

Všetky objekty v kozme rotujú! Aj tie najgigantickejšie. Ale prečo tak robia?

21.06.2021

(Kto má v hlave len politiku, tomu sa vyprázdňuje mozog – Prírodné vedy a História ho zveľaďujú!)…Je všeobecne známe, že všetky planéty a ich mesiace sa otáčajú. Menej známe ale je už to, že sa otáčajú aj všetky hviezdy a dokonca aj všetky galaxie. Avšak to, že v kozme sa otáčajú aj obrovské štruktúry o veľkosti niekoľko desiatok, ba dokonca stovák [...]

V boji proti islamizmu veria Nemci najviac AfD. Pomáha SPD islamizmu?

19.06.2021

To v SRmédiách nemáte!(Dole: Hanba diktátorom Ľavice: Sahra Wagenknecht má byť vylúčená zo strany)..Veľká časť Nemcov je presvedčená, že z politických strán v Nemecku je AfD najaktívnejšia v boji proti radikálnemu islamu. V strane Zelených prevláda tendencia označiť všetkých kritikov islamizmu za islamofóbov. Prieskum verejnej mienky Nemcov vo vzťahu k islamizmu [...]

APTOPIX Germany Hungary Euro 2020 Soccer

Dúha prekazila Orbánovi futbalový zápas roka

24.06.2021 11:43

Najhorlivejší futbalový fanúšik medzi európskymi premiérmi v poslednej chvíli zrušil plánovanú cestu na zápas roka svojho reprezentačného tímu. Viktor Orbán sa rozhodol, že neodletí v stredu večer na finále skupinovej fázy majstrovstiev Európy do Mníchova.

Vakcína / Očkovanie / Covid / Koronavírus /

Očkovať v ambulanciách chce zatiaľ 64 lekárov

24.06.2021 11:39

Prioritou je dostať očkovanie k ľuďom, ktorí nevedia alebo nemôžu prísť do očkovacieho centra.

očkovanie

Žiadne úmrtie, 36 pozitívnych. Zaočkovali doteraz takmer 2 milióny ľudí

24.06.2021 10:34

Prvú vakcínu proti koronavírusu na Slovensku už dostalo 1 978 168 ľudí, druhú 1 420 954 ľudí.

diaľnica D2, zápchy, oprava mosta

Zápchy na D2 pokračujú, za víkend by most neopravili ani Japonci

24.06.2021 10:13

Japonci takúto opravu urobia cez víkend, tvrdil poslanec Peter Kremský z OĽaNO. Minister Andrej Doležal sa mu snažil vysvetliť, že technologické postupy nepustia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,259
Celková čítanosť: 8186010x
Priemerná čítanosť článkov: 6502x

Autor blogu

Kategórie