Založ si blog

Protón: Záhadná asymetria v jeho vnútri je pre vedcov obrovské prekvapenie

Vedci žasli, keď objavili, že v zdanlivo jednoduchom protóne sa odohrávajú milióny doslova kozmických procesov. Protón, ako je známe, je jednou z troch základných častíc, z ktorých pozostáva hmota, a to kdekoľvek v kozme, kde v nejakej forme existuje. Spolu s neutrónom vytvára jadro každého atómu – s výnimkou vodíka, v ktorého atómovom jadre je len jeden protón.

V kozme vládnu a všetko vo svete hmoty riadia štyri základné sily:

Gravitácia, elektromagnetizmus, slabá jadrová sila, silná jadrová sila

Podľa klasickej jadrovej fyziky pozostáva protón z troch kvarkov, ktoré sú držané navzájom pohromade silnou jadrovou silou – jej nositeľmi sú gluóny.

Ako sa jej ale podarí držať tieto tri kvarky stlačené spolu, to fyzici zatiaľ vysvetliť nevedia.

Veľmi zvláštne je pritom, že dva z týchto kvarkov (Up-kvark a Down-kvark) tvoria spoločne len nepatrný zlomok celkovej hmoty protónu. Hlavnú časť jeho hmoty vytváral tretí kvark.

A teraz prichádza do hry záhadná asymetria v protóne:

Podľa najnovších poznatkov protón neobsahuje len tri samostatné kvarky, ale okrem toho je v ňom aj doslova celé „more“  párov tvorených z kvarkov a antikvarkov, ktoré majú extrémne krátku životnosť a nepretržite v protóne vznikajú a zanikajú. Príčinou tohto zvláštneho, doslova mystriózneho fenoménu má byť silná jadrová sila.

Dosiaľ boli vedci presvedčení, že celú hmotu protónu tvoria len tri kvarky.

Proton váži 938 megaelektrónvoltov a váha zmienených troch kvarkov je však len 17 megaelektrónvoltov. Z toho vyplýva, že zvyšnú hmotu protónu v hodnote 921 megaelektrónov musí tvoriť obrovské „more“ párov z kvarkov a antikvarkov.

Nedávny experiment fyzikov ukázal, že podiel antihmoty v kvarkových pároch je extrémne asymetrický. V realite to znamená, že v protónoch sa tvorí podstatne viac anti-Down-kvarkov ako anti-Up-kvarkov.

Z akého dôvodu to je tak, ostáva záhadou. Odporuje to logike klasickej fyziky.

Je však mnoho ďalších tajomstiev neviditeľných častíc, ktoré nám  ostávajú ukryté. Jedným z nich je aj to, ako môžu neviditeľné mikročastice napokon vytvoriť obrovský viditeľný makrokozmos, kde vládnu iné zákony ako vo svete neviditeľných mikročastíc.

 

O týchto fascinujúcich suvislostiach píšem v mojej pripravovanej knihe:

 

Len neviditeľné častice môžu vytvoriť

      Viditeľný  Makrokozmos

–———————————

Moja uchvatná štatistika:

 

Posledné moje 3 blogy boli absolútne „prepadáky“ – kazdy len nieco cez 1000x – napriek tomu moja priemerna citanost aj nadalej stupala – je uz 6263x

Aby sa tento „zazrak“ mohol uskutocnit, tak v tom istom case muselo navstivit takmer 20 000 citatelov moje prastare blogy.

To je fenomen, akym sa nevyznacuje tu ani jediny autor …..len ja !!!!!

Je statisticky normalne, ze sa citaju nove blogy a nie prastare – v ziadnom pripade nie tou mierou ako je to u mna a plati to neustale uz 4 roky –

Jednoducho som tu fenomen cislo JEDNA.

Aj inde mam fenomenalne navstevy, ale vzdy najviac na

mojich aktualnych temach….co je logicke a samozrejme, ak niekto vie, ze vie……

 

 

Aktuality. sk klamali vo svojom článku o nemeckých popieračoch očkovania!

02.08.2021

Už len titulok tohto článku z 31.7. je klamstvo: „Nemeckí popierači očkovania vyjdú do ulíc. Polícia im protesty zakázala“ Obrovské Hnutie Querdenker, ktorých článok lživo nazýva popieračmi očkovania, nimi však vôbec nie sú. Títo ľudia odvážne a plným právom, ktoré im zaručuje demokracia (tá ale už v Nemecku má veľké trhliny) demonštrujú proti korona [...]

Slávna speváčka Nena upadla do nemilosti: Burcuje občanov proti korona opatreniam

31.07.2021

Patrí k najúspešnejším speváčkam nemeckej hudobnej histórie. Predalo sa už viac ako 25 miliónov jej hudobných nosičov. Je aj úspešnou skladateľkou a herečkou. Jej obrovská popularita, ktorá sa rýchlo šírila aj do zahraničia, sa začala v roku 1983 hitom 99 Luftballons. Nena je známa aj u nás, na Slovensku. Nena veľmi dbá o svoje zdravie a vedie príkladnú [...]

Bomba: Vicešéf bavorskej vlády Aiwanger verejne odmieta korona očkovanie!

30.07.2021

Bravo: Hubert Aiwanger je prvým nemeckým politikom, ktorý verejne odmieta dať sa očkovať a má na to svoje pádne argumenty a zároveň extrémne kompromituje Markusa Södera. Odkedy to viem, tak užíva moje maximálne sympatie a môj obrovský rešpekt. Medzi nemeckými politikmi je ich nemálo, ktorí sa nedali očkovať, ale o tom verejne nehovoria – chýba im odvaha. A to nehovorím [...]

martin klus

SaS je pripravená diskutovať o možnosti voliť z karantény

03.08.2021 23:30

Opozičný Hlas odmieta novelu volebného zákona z dielne Ministerstva vnútra.

výbuch, explózia, baghuz, syria, islamský štát

Prominentnou štvrťou Kábulu otriasol silný výbuch

03.08.2021 22:12

K zodpovednosti za incident sa zatiaľ nikto neprihlásil.

grécko požiar

Pre lesné požiare museli v Grécku evakuovať tisíce ľudí

03.08.2021 21:53

Grécko v súčasnosti sužuje vlna horúčav, ktorá je podľa tamojšej vlády najhoršia od roku 1987.

Pentagón

V okolí amerického Pentagónu sa strieľalo, hlásia zranených

03.08.2021 17:33, aktualizované: 18:42

Na nástupišti priľahlej stanice metra bolo hlásených niekoľko výstrelov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 8415049x
Priemerná čítanosť článkov: 6585x

Autor blogu

Kategórie