Založ si blog

Vznik novej EÚ: Diskrimin. vlast. etnika! Berlín chce 35 % migrantov v štátnej službe

Migranti budú v EÚ politicky čoraz mocnejší a vplyvnejší: Berlín sa rozhodol zaviesť ako prvá nemecká spolková krajina tzv. migrantskú kvótu vo výške 35 percent pre štátnu službu. Zároveň to má byť výrazný signál a či výzva aj pre ostatné spolkove krajiny, aby to nasledovali. Návrh nového zákona je už vypracovaný a pochádza z dielne Administratívy Senátu pre integráciu.

V Berlíne vládne koalícia Zelení, SPD, Ľavica  a koalícia chce, aby návrh zákona bol predložený na odhlasovanie do Senátu ešte pred voľbami  v septembri 2021.

Jej zámer je jasný – to má ešte viac zvýšiť obľúbenosť  koalície u migrantov a Nemcov s migrantským pôvodom, a tak zabezpečiť pokračovanie vlády tejto koalície aj v ďalšom období.

Migrantská kvóta má platiť pre všetky úrady a inštitúcie Spolkovej krajiny Berlín, včítane polície, súdov, štátnej prokuratúry, ako aj pre všetky krajinské nadácie.

Berlínska senátorka pre Prácu,  Sociálne veci a Integráciu Elke Breitenbach (Ľavica) sa k novému zákonu vyjadrila nasledovne:

„Chceme, aby všetci ľudia v Berlíne mali rovnaké možnosti – štrukturálnu diskrimináciu migrantov nepripustíme. Preto sú nevyhnutné pevné pravidlá a jednoznačná podpora migrantov vo forme stanovenej kvóty 35 percent.“

Pani senátorka ale zabudla, alebo je to jej jednostranná zameranosť len na migrantov, že keď zdôrazňuje to, že nepripustí akúsi štrukturálnu diskrimináciu migrantov, tak že novým zákonom práve to robí, lebo štrukturálne diskriminuje vlastné domorodé etnikum a zároveň neguje čosi, čo by malo byť samozrejmé, a síce to, že o prijatí niekde do zamestnania, či už do firiem, na univerzitu, do vedeckých inštitútov, do štátnej služby a podobne,  má a musí rozhodovať kvalita a schopnosti a nikdy nie etnický pôvod.

Z môjho pohľadu je viac ako isté, že keď sa tento model zavedie v celom Nemecku, k čomu určite príde, tak niet pochýb, že Berlin a Brusel to potom presadia ako celoeurópsky zákon pre členské štáty EÚ.

Kyjev hrozí vojnou: Donbas reaguje svojou prvou mobilizáciou. Srbi sú zlí!

10.04.2021

Donbas sa pripravuje na ukrajinský útok a zvoláva mobilizačným rozkazom do svojej armády mladých mužov. Na Donbase bolo počas celého ukrajinsko-donbaského konfliktu vždy množstvo dobrovoľníkov. Naproti tomu Kyjev musel už od začiatku z veľkej časti svojich mladých mužov nútiť, aby šli bojovať proti svojim východným bratom. Porošenko a jeho bábková proamerická [...]

Leonardo da Vinci 1452-1519: Univerzálny génius, umelec, vynálezca, vedec

08.04.2021

(Toto nie je pre tých, ktorým mozog hlúpne, lebo ho plnia prevažne len politikou)… Vinci patrí bezpochyby k jednej z najfascinujúcejších osobností dejín ľudstva. Mnohí ho považujú za najväčšieho génia, aký sa kedy narodil. Nejednou zo svojich odvážnych hypotéz predbehol dobu, v ktorej žil o stáročia. Bol niečím tak unikátnym, čo sa v tej kvalite a [...]

Provokácia: Litva uzatvorila hranice pre nákladné autá z Bieloruska a Ruska

07.04.2021

(Dole: Agresívna hrozba: NATO odpovie silou aj na nepriateľské nevojenské aktivity)…Je verejným tajomstvom, že zahraničná politika Litvy sa z veľkej časti určuje vo Washingtone. A síce tak, aby bolo Rusko každým vhodným spôsobom provokované a šikanované. Tieto provokácie sú samozrejme v súlade s politikou EÚ, pričom Brusel nahradzuje Litve finančné straty, ktoré [...]

Rakúsko / Viedeň /

V Rakúsku zatkli možného spolupáchateľa teroristického útoku vo Viedni

10.04.2021 20:00

Teroristický útok v centre Viedne z novembra minulého roka si vyžiadal štyri životy, vyše 20 zranených. Prihlásila sa k nemu extrémistická organizácii Islamský štát.

Rio de Janeiro

V Brazílii vzniká socha Krista Ochrancu, vyššia než známy Kristus Spasiteľ

10.04.2021 19:26

Socha v meste Encantado na juhu Brazílie bude mať výšku 43 metrov vrátane podstavca, čo z nej spraví jednu z najvyšších sôch Krista s rozpaženými rukami na svete.

Igor Matovič

Riaditeľ Virologického ústavu SAV žiada Matoviča o verejné ospravedlnenie

10.04.2021 18:46

Juraj Kopáček tvrdí, že Matovič mimoriadne nevhodným spôsobom poškodil meno Virologického ústavu, znevážil prácu a ponížili vedcov ústavu.

Jemen

Boje na severe Jemenu si vyžiadali 53 mŕtvych, húsíovia mieria na strategický Márib

10.04.2021 18:13

Iránom podporovaní povstalci, tzv. húsíovia, vo februári zintenzívnili bojové akcie cieľom zmocniť sa strategického mesta Márib, ktoré je metropolou rovnomennej provincie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,224
Celková čítanosť: 7770216x
Priemerná čítanosť článkov: 6348x

Autor blogu

Kategórie