Založ si blog

Sociálne médiá USA sa stali cenzormi slobodnej mienky a katmi demokracie! Prebudiť sa je neskoro!

Dole je:Veľvysl.Ukrajiny v DE kritizuje šéfku vlády Mecklenburg-Vorpommern za jej lásku k Rusku))…Vždy keď demokracia niekde stroskotala a potom prišlo k diktatúre, tak najprv začala politika cenzúrovať a obmedzovať médiá. V našej dobe je to však opačne. Mediá, a to predovšetkým sociálne médiá, teraz cenzúrujú politikov, ktorí im z nejakého dôvodu nevyhovujú a cenzúrujú aj ľudí, ktorí sa podľa nich nesprávajú politicky korektne, alebo hlásajú svoj slobodný názor, ktorý je v rozpore s ideológiou, ktorú šíria vlastníci sociálnych médií.

V USA sa stal obeťou cenzúry sociálnych médií prezident Trump. Internetoví giganti Twitter a Facebook deaktivovali prezidentove Accounts. Tým bola zničená a „vygumovaná“ štvorročná história jeho tweetov. Bola tak vykonaná dokonalá digitálna cenzúra vlastného demokraticky zvoleného prezidenta.

Možno to vnímať aj ako smrtiacu ranu zasadenú americkej demokracii. A možno s istotou predpokladať, že to bolo vykonané so súhlasom a či dokonca na podnet Demokratov.

Krátko pred poslaním prezidenta do trvalého digitálneho vyhnanstva odstránil Facebook a Twitter dokonca aj jeho video, v ktorom vyzýval demonštrantov a svojich prívržencov, aby išli pokojne domov a aby z ich strany neprišlo k násilnostiam.

Je úbohým vysvedčením celého žurnalizmu – ale najmä nemeckého – ktorý sa hlási k politickej korektnosti, že nad touto cenzúrou amerického prezidenta prejavili veľkú radosť.

Nejde mi tu o obhajovanie Donalda Trumpa, ale každý skutočný demokrat musí, alebo mal by vidieť v tomto vývoji obrovské nebezpečie pre demokraciu.

Lebo ak sociálne média bez mihnutia oka si dovolili vyhasiť „twitterový život“ amerického prezidenta, tak to ešte oveľa ľahšie urobia s každým, kto sa im nejakým spôsobom znepáči.

Toto je začiatkom konca každej slobodnej spoločnosti – lebo to, čo sa v súčasnosti odohráva, je koniec jednej epochy a začiatok novej. Nastavujú sa úplne nové pravidlá a občania sú štátom v spolupráci s médiami transportovaní do novodobého stredoveku a stávajú sa podľa potrieb takéhoto štátu jeho rukojemníkmi bez práva na vlastné samostatné rozhodovanie.

Štát a sociálne médiá tu idú spoločne ruka v ruke proti občanovi v zbavovaní jeho slobôd a jeho demokratických práv a robia to pod zámienku „šľachetných“ vyhlásení, že ho ochraňujú a že je to len a len pre jeho dobro.

A nástupom k moci Demokratov v USA, s nastrčenou figurkou prezidenta Bidena, ktorý je ovládaný a manipulovaný kruhmi, ktoré budú mať reálnu moc, padnú aj posledné zábrany na ceste k totálne ovládanému občanovi.

Žiaľ, občan tento vývoj nesmierne podcenil a prvé náznaky tohto politického trendu, ktorý sa markantne začal prejavovať na prelome tisícročí, a odštartoval novú epochu ľudstva, ponechal úplne bez povšimnutia.

Bol úplne unesený a zaslepený tým, čo všetko, aké „úžasné vymoženosti“ mu sociálne siete na čele s Googlom ponúkali. A naivne a bez rozmyšľania padal čoraz hlbšie a odovzdanejšie do pasce, ktorá mu bola šikovne nastavená a za cenu toho, že ich používal im postupne a dobrovoľne odovzdal celú kontrolu nad svojou osobou a takpovediac aj všetky informácie o nej.

A tak sa rýchlo stal len úbohou a bezmocnou korisťou v ich rukách. Svojim nesmierne povrchným životným štýlom, ktorý si dal nanútiť, sa stal totálne závislý od nich, takpovediac drogovo závislý – lebo sociálne médiá sa stali jeho najvyššou drogou a či jeho novým najvyšším božstvom, ktorému sa len devótne a oddane klania.

———————————————————-

Veľvyslanec Ukrajiny v Nemecku ostro kritizuje šéfku vlády Meklenburska-Predpomoranska za jej sympatie voči Rusku     

Manuela Schwesig sa netají so svojím konštruktívnym vzťahom k Rusku. Veľmi sa angažuje aj za zrealizovanie ruského projektu Nord Stream 2, ktorý chceli prekaziť za každú cenu Američania, ako aj Kyjev.

Šéfka krajinskej vlády Schwesig bola začiatkom januára iniciátorkou založenia nadácie na podporu ruského projektu, a to teraz vyvolalo veľkú nevôľu veľvyslanca Ukrajiny v Berlíne, Andrija Melnyka.

Ten v nemeckých médiách vyhlásil, že ruská pipline Nord Stream 2 je mimoriadnym nebezpečenstvom pre kompletnú energetickú premenu nemeckej energetiky. Povedal aj to, že Schwesig týmto činom narúša aj európsku solidaritu a že Nemecko si takto neurobí priateľov v Európe.

Nadácia plánuje nakúpiť dôležité stroje, prístroje a ďalšie stavebné dielce a súčasti potrebné na dokončenie Nord Stream 2, a tak eliminovať sankcie, ktoré USA uvalili na túto rusko-nemeckú spoluprácu.

Veľvyslanec Melnyk si dokonca nepriamo dovolil vyzvať kancelárku, aby proti Schwesig zakročila, keď povedal:

“Podľa mňa je na čase, aby tu zakročil Berlín.“

Melnykove útoky voči Manuele Schwesig sú nielen nekompetentné, arogantné a absurdné, ale sú zároveň hrubým porušením zaužívaných diplomatických zvyklostí veľvyslancov a sú aj absolútne neoprávneým zasahovaním do vnútorných záležitostí krajiny, v ktorej je hosťom.

A zakročenie z Berlína by naozaj malo nasledovať, ale veľmi ostré, a to proti Melnykovi.

 

V hercovi sa ukrýval diktátor! Stal sa väčší nepriateľ Ruska ako Porošenko

07.03.2021

Západné média to nevedia a či len mlčia? V týchto dňoch sa v Ukrajine etabluje diktatúra. Ukrajinský prezident dal protizákonne a protiústavne odstaviť kritické televízne vysielače, šéfa opozície tiež a Ústavnému súdu odobral dôležité právomoci. Všetko to urobil v štýle diktátorov. Vo februári bol odstavený posledný kritický televízny vysielač. Vodca opozície [...]

Gates pracuje na tom, aby sa stal „majiteľom“ DI každého človeka na Zemi

05.03.2021

(Dole:Smutná správa o smrti p.Petra Šveca, veľkého roduverného Slováka, ktorú mi poslal p.Jozef Šedovič)…Keď sa B. Gates stane pánom digitálnej identity (DI) každého, tak bude mať absolútnu moc nad všetkými a zároveň mu to prinesie nepredstaviteľné bohatstvo, a to podstatne väčšie ako ho už má. Kľúč k tomu je digitálny očkovací pas (DOP). Médiá [...]

Protón: Záhadná asymetria v jeho vnútri je pre vedcov obrovské prekvapenie

03.03.2021

Vedci žasli, keď objavili, že v zdanlivo jednoduchom protóne sa odohrávajú milióny doslova kozmických procesov. Protón, ako je známe, je jednou z troch základných častíc, z ktorých pozostáva hmota, a to kdekoľvek v kozme, kde v nejakej forme existuje. Spolu s neutrónom vytvára jadro každého atómu – s výnimkou vodíka, v ktorého atómovom jadre je len jeden protón. V [...]

kremel shutterstock

ESVČ: V centre ruských dezinformačných kampaní stojí Nemecko

09.03.2021 07:28

Viacero konšpirácií sa šírilo aj v súvislosti s ruským opozičným politikom a kritikom Kremľa Alexejom Navaľným.

vakcína koronavírus očkovanie

Koniec hororu s prihlásením na očkovanie? Chystajú sa zmeny

09.03.2021 06:44

Po víkendovom nočnom striehnutí na voľné termíny očkovania by mala vzniknúť "čakáreň". Vraj do týždňa.

Venezuela

Spojené štáty ponúknu dočasný ochranný štatút tisíckam Venezuelčanov

09.03.2021 06:37

Americká vláda ho poskytnúť Venezuelčanom, ktorí zo svojej vlasti utiekli pred politickými represiami a ekonomickým chaosom.

Izrael, koronavírus, letisko

ONLINE: Rakúsko zatvára Wiener Neustadt, na cestu len s testom

09.03.2021 06:00, aktualizované: 07:20

Prvé väčšie rakúske mesto, odkiaľ budú môcť ľudia vycestovať len s čerstvým testom na koronavírus, je Wiener Neustadt.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,204
Celková čítanosť: 7579370x
Priemerná čítanosť článkov: 6295x

Autor blogu

Kategórie