Založ si blog

Sociálne médiá USA sa stali cenzormi slobodnej mienky a katmi demokracie! Prebudiť sa je neskoro!

Dole je:Veľvysl.Ukrajiny v DE kritizuje šéfku vlády Mecklenburg-Vorpommern za jej lásku k Rusku))…Vždy keď demokracia niekde stroskotala a potom prišlo k diktatúre, tak najprv začala politika cenzúrovať a obmedzovať médiá. V našej dobe je to však opačne. Mediá, a to predovšetkým sociálne médiá, teraz cenzúrujú politikov, ktorí im z nejakého dôvodu nevyhovujú a cenzúrujú aj ľudí, ktorí sa podľa nich nesprávajú politicky korektne, alebo hlásajú svoj slobodný názor, ktorý je v rozpore s ideológiou, ktorú šíria vlastníci sociálnych médií.

V USA sa stal obeťou cenzúry sociálnych médií prezident Trump. Internetoví giganti Twitter a Facebook deaktivovali prezidentove Accounts. Tým bola zničená a „vygumovaná“ štvorročná história jeho tweetov. Bola tak vykonaná dokonalá digitálna cenzúra vlastného demokraticky zvoleného prezidenta.

Možno to vnímať aj ako smrtiacu ranu zasadenú americkej demokracii. A možno s istotou predpokladať, že to bolo vykonané so súhlasom a či dokonca na podnet Demokratov.

Krátko pred poslaním prezidenta do trvalého digitálneho vyhnanstva odstránil Facebook a Twitter dokonca aj jeho video, v ktorom vyzýval demonštrantov a svojich prívržencov, aby išli pokojne domov a aby z ich strany neprišlo k násilnostiam.

Je úbohým vysvedčením celého žurnalizmu – ale najmä nemeckého – ktorý sa hlási k politickej korektnosti, že nad touto cenzúrou amerického prezidenta prejavili veľkú radosť.

Nejde mi tu o obhajovanie Donalda Trumpa, ale každý skutočný demokrat musí, alebo mal by vidieť v tomto vývoji obrovské nebezpečie pre demokraciu.

Lebo ak sociálne média bez mihnutia oka si dovolili vyhasiť „twitterový život“ amerického prezidenta, tak to ešte oveľa ľahšie urobia s každým, kto sa im nejakým spôsobom znepáči.

Toto je začiatkom konca každej slobodnej spoločnosti – lebo to, čo sa v súčasnosti odohráva, je koniec jednej epochy a začiatok novej. Nastavujú sa úplne nové pravidlá a občania sú štátom v spolupráci s médiami transportovaní do novodobého stredoveku a stávajú sa podľa potrieb takéhoto štátu jeho rukojemníkmi bez práva na vlastné samostatné rozhodovanie.

Štát a sociálne médiá tu idú spoločne ruka v ruke proti občanovi v zbavovaní jeho slobôd a jeho demokratických práv a robia to pod zámienku „šľachetných“ vyhlásení, že ho ochraňujú a že je to len a len pre jeho dobro.

A nástupom k moci Demokratov v USA, s nastrčenou figurkou prezidenta Bidena, ktorý je ovládaný a manipulovaný kruhmi, ktoré budú mať reálnu moc, padnú aj posledné zábrany na ceste k totálne ovládanému občanovi.

Žiaľ, občan tento vývoj nesmierne podcenil a prvé náznaky tohto politického trendu, ktorý sa markantne začal prejavovať na prelome tisícročí, a odštartoval novú epochu ľudstva, ponechal úplne bez povšimnutia.

Bol úplne unesený a zaslepený tým, čo všetko, aké „úžasné vymoženosti“ mu sociálne siete na čele s Googlom ponúkali. A naivne a bez rozmyšľania padal čoraz hlbšie a odovzdanejšie do pasce, ktorá mu bola šikovne nastavená a za cenu toho, že ich používal im postupne a dobrovoľne odovzdal celú kontrolu nad svojou osobou a takpovediac aj všetky informácie o nej.

A tak sa rýchlo stal len úbohou a bezmocnou korisťou v ich rukách. Svojim nesmierne povrchným životným štýlom, ktorý si dal nanútiť, sa stal totálne závislý od nich, takpovediac drogovo závislý – lebo sociálne médiá sa stali jeho najvyššou drogou a či jeho novým najvyšším božstvom, ktorému sa len devótne a oddane klania.

———————————————————-

Veľvyslanec Ukrajiny v Nemecku ostro kritizuje šéfku vlády Meklenburska-Predpomoranska za jej sympatie voči Rusku     

Manuela Schwesig sa netají so svojím konštruktívnym vzťahom k Rusku. Veľmi sa angažuje aj za zrealizovanie ruského projektu Nord Stream 2, ktorý chceli prekaziť za každú cenu Američania, ako aj Kyjev.

Šéfka krajinskej vlády Schwesig bola začiatkom januára iniciátorkou založenia nadácie na podporu ruského projektu, a to teraz vyvolalo veľkú nevôľu veľvyslanca Ukrajiny v Berlíne, Andrija Melnyka.

Ten v nemeckých médiách vyhlásil, že ruská pipline Nord Stream 2 je mimoriadnym nebezpečenstvom pre kompletnú energetickú premenu nemeckej energetiky. Povedal aj to, že Schwesig týmto činom narúša aj európsku solidaritu a že Nemecko si takto neurobí priateľov v Európe.

Nadácia plánuje nakúpiť dôležité stroje, prístroje a ďalšie stavebné dielce a súčasti potrebné na dokončenie Nord Stream 2, a tak eliminovať sankcie, ktoré USA uvalili na túto rusko-nemeckú spoluprácu.

Veľvyslanec Melnyk si dokonca nepriamo dovolil vyzvať kancelárku, aby proti Schwesig zakročila, keď povedal:

“Podľa mňa je na čase, aby tu zakročil Berlín.“

Melnykove útoky voči Manuele Schwesig sú nielen nekompetentné, arogantné a absurdné, ale sú zároveň hrubým porušením zaužívaných diplomatických zvyklostí veľvyslancov a sú aj absolútne neoprávneým zasahovaním do vnútorných záležitostí krajiny, v ktorej je hosťom.

A zakročenie z Berlína by naozaj malo nasledovať, ale veľmi ostré, a to proti Melnykovi.

 

Ak Le Pen v júni zvíťazí na juhu Francúzska, tak Elyzejský palác má na dosah

22.06.2021

Marina Le Pen a jej RN (Rassemblement National) získavajú čoraz väčší počet priaznivcov. Svedčia o tom viaceré prieskumy. S veľkou pravdepodobnosťou sa jej strana môže stať víťazkou v regionálnych voľbách koncom júna na juhovýchode krajiny, a tak prevziať vládu nad veľkým, 5 miliónovým regiónom Provence-Alpes-Côte d´Azur (PACA). Desať mesiacov pred prezidentskými [...]

Všetky objekty v kozme rotujú! Aj tie najgigantickejšie. Ale prečo tak robia?

21.06.2021

(Kto má v hlave len politiku, tomu sa vyprázdňuje mozog – Prírodné vedy a História ho zveľaďujú!)…Je všeobecne známe, že všetky planéty a ich mesiace sa otáčajú. Menej známe ale je už to, že sa otáčajú aj všetky hviezdy a dokonca aj všetky galaxie. Avšak to, že v kozme sa otáčajú aj obrovské štruktúry o veľkosti niekoľko desiatok, ba dokonca stovák [...]

V boji proti islamizmu veria Nemci najviac AfD. Pomáha SPD islamizmu?

19.06.2021

To v SRmédiách nemáte!(Dole: Hanba diktátorom Ľavice: Sahra Wagenknecht má byť vylúčená zo strany)..Veľká časť Nemcov je presvedčená, že z politických strán v Nemecku je AfD najaktívnejšia v boji proti radikálnemu islamu. V strane Zelených prevláda tendencia označiť všetkých kritikov islamizmu za islamofóbov. Prieskum verejnej mienky Nemcov vo vzťahu k islamizmu [...]

očkovanie

Žiadne úmrtie, 36 pozitívnych. Zaočkovali doteraz takmer 2 milióny ľudí

24.06.2021 10:34

Prvú vakcínu proti koronavírusu na Slovensku už dostalo 1 978 168 ľudí, druhú 1 420 954 ľudí.

diaľnica D2, zápchy, oprava mosta

Zápchy na D2 pokračujú, za víkend by most neopravili ani Japonci

24.06.2021 10:13

Japonci takúto opravu urobia cez víkend, tvrdil poslanec Peter Kremský z OĽaNO. Minister Andrej Doležal sa mu snažil vysvetliť, že technologické postupy nepustia.

prezidentka Zuzana Čaputová, vyhlásenie

Za šesť týždňov môže mutácia delta ovládnuť Slovensko

24.06.2021 09:15

Slovensko v EÚ patrí k najmenej zaočkovaným štátom. Prezidentka Čaputová vyzýva na očkovanie. V Česku sa už hovorí o komunitnom šírení delta mutácie.

dôchodok, peniaze, eurá, euro

ŠTB-áci prídu o časť dôchodku, podľa poslancov udržiavali totalitný režim

24.06.2021 08:00

Krivdy histórie si nemôžeme len pamätať, musíme ich aj naprávať, povedal po prijatí zákona o odobratí nezaslúžených benefitov premiér Eduard Heger.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,259
Celková čítanosť: 8185883x
Priemerná čítanosť článkov: 6502x

Autor blogu

Kategórie