Založ si blog

Urobí korona pandémia z Číny jedinú svetovú superveľmoc? Fakty to svedčia

(Dole: Ruskí chemici vytvorili nový skvelý systém usporiadania prvkov)..//..Západ má strach z Číny a obáva sa jej ekonomickej sily, a to plným právom. Viacerí západní ekonómovia a politológovia si myslia, že pandémia môže vo svete vytvoriť takú situácia, že 21. storočie sa stane storočím čínskej hegemónoie.

Už som písal o tom, že Čína sa z hospodárskej krízy zapríčinenej pandémiou zotavuje podstatne lepšie ako zvyšok sveta. V neposlednom rade aj preto, lebo lockdown, ktorý v európskych krajinách pretrváva, spôsobuje len ďalší dramatický rast krízy ekonomík európskych štátov.

Keď Čína a 14 ďalších ázijských krajín v novembri minulého roku oznámili, že spoločne vytvoria najväčšiu oblasť slobodného obchodovania, tak Západ bol nielen prekvapený, ale aj zaskočený.

V Európe nás podľa oficiálnych údajov bičuje korona čoraz viac a početné krajiny ohlásili koncom roka opätovný a veľmi prísny lockdown, ktorý ničí existencie a ľuďom berie radosť zo života.

Naproti tomu v mnohých krajinách Ázie je lockdown už len minulosťou a počas dosiaľ najväčšej krízy tohto storočia oznamujú zmienené krajiny nadšene celému svetu:

„Rozbiehame slobodné obchodovanie, a to v takom rozsahu, ako to svet dosiaľ nepozná“.

Podpísanie ich dohody názvu RCEP (Regional Comprehensive Economic Partnership) je obrovským geopolitickým víťazstvom Číny nad Západom a predovšetkým nad USA, ale náš mainstream sa o tom nezmieňuje. Ani o tom, že  Obama ako prezident sa neúspešne pokúšal Čínu ekonomicky aspoň čiastočne izolovať.

Čína je však doslova stohlavým drakom a RCEP nie je jediným úspechom  vlády v Pekingu. Ekonomika v Číne sa priam neuveriteľne rýchlo dostala na vzostupnú krivku. Už v treťom štvrťroku 2020  zaznamenala o 5 percent vyšší rast ako v tom istom období rok predtým.

Málokto na svete pozná tak dobre Čínu a USA ako profesor Kishore Mahbubani, ktorý bol 30 rokov diplomatom Singapuru, o.i. aj ako jeho stály zástupca v OSN.

Po ukončení diplomatických aktivít začal prednášať na viacerých ázijských univerzitách a publikovať knihy. Nedávno vydal knihu Has China won? Vyhrala Čína? V nej tvrdí, že Čína Západ už porazila a podrobne analyzuje, prečo je to tak.

Podľa profesora Mahbubaniho má Čína už dávnejšie lepších vedcov a inžinierov ako USA a korona len zvýraznila, že je schopnejšia a úspešnejšia ako USA. Tvrdí, že USA nemajú nijaké vízie pre multipolárny svet.

Uvádza ešte niekoľko dôvodov, z ktorých vplýva, že USA budú voči Číne čoraz viac zaostávať. Jeden z nich – a síce mimoriadne závažný – je ten, že Čína je meritokraciou, to znamená, že každý, kto je schopný a to aj neustále dokazuje, má možnosť dosahovať čoraz viac.

Naproti tomu USA sa podľa profesora vyznačujú plutokraciou a tá je z pohľadu potrieb našej epochy dekadentná a stredoveko spiatočnícka, lebo reprezentuje spoločnosť, kde platí, že bohatstvo a obrovský majetok sú zárukou vzostupu a kariéry.

 

——————————-

Dvaja ruskí chemici vytvorili nový systém usporiadania chemických elementov

Chemici sú známi tým, že obľubujú štrukturovaný poriadok, kategorizovanie a usporiadané systémy. To je napokon aj základom a osnovou chémie, či už organickej alebo anorganickej.

Tabuľkové usporiadanie – tzv. Mendelejevova periodická tabuľka chemických prvkov – chemických elementov je toho jednoznačným dôkazom.

Už viac ako 151 rokov sú všetky chemické elementy štrukturovane usporiadané v dvojdimenzionálnej tabuľke podľa rastúceho protónového čísla a podľa ich chemických vlastností.

Avšak, ak by sa zvolili iné parametre usporiadania elementov, tak by v istých prípadoch mohla nová tabuľka vyznieť účelovejšie. Preto mnohí chemici hľadali už dlhšiu dobu vhodné alternatívy odlišujúce sa od klasického usporiadania chemických prvkov.

Dvaja ruskí vedci, chemici Artem Oganov a Zahed Alahyari z Inštitútu pre vedu a technológiu v  Moskve teraz predstavili vo vedeckom magazíne Journal of Physical Chemistry svoju alternatívu, a tou je jednodimenzionálne usporiadanie chemických prvkov.

Základom ich nového usporiadania je zoradenie elementov podľa ich „podobnosti“ vo vzťahu k rádiusu ich atómov a k ich elektronegativite. Pozícia elementov v jednodimenzionálnom usporiadaní je označená výrazom Mendelejevove číslo (MN).

Ako ruskí vedci povedali, tak ich nová alternatívna tabuľka umožní podstatne ľahšiu identifikáciu nových materiálov s užitočnými vlastnosťami ako napr. tvrdosť, pružnosť, magnetizmus.

 

—————————–

Moja nadovšetko exkluzívna štatistika:

 

Môj posledný blog bol atraktívna téma – v SR médiách o tom nebolo ani slovo:

 Začiatok konca? Lockdown na neurčito; Lauterbach zdravotný expert SPD žiada to

  1. januára 2021, Prečítané 1 118x, romanbednar

A štatistický priebeh jeho citania bol absolutne extravagantny  a aj s tým súvisiac celkova priemerna citanost mala velmi svojsky priebeh:

Za prve dve hodiny ho precitalo  okolo 700x – a v tom case tomu adekvatne narastala aj celk. priemr. Citanost.

Potom po dvoch hodinach akoby utal a za dalsie hodiny az dosial  ked preslo 46 hodin,  bolo ich uz len 418x    *!!!!!

To najlepsie na tom je ale to, ze v tom istom case narastla moja celkova priemr citanost z 6106x na 6114x –

Z toho vyplyva, ze to bolo mozne len  tym, že citatelia odrazu po dvoch hodinach prestali citat moj posledny atraktivny blog a masove sa vrhali na moje prastare blogy a prisli na ne v pocte  asi  7800x    —— priam neuveritelne, ale pravdive a jedine mozne vysvetlenie tohto fascinujuceho fenomenu – aky je tu mozny len u mna – je to, ze citatelia ignoruju moje nove clanky a miluju moje prastare……..vazim si to velmi……zaujimave, ze take spravanie ale nemali prve dva roky, ked masove citali moje nove clanky…

V hercovi sa ukrýval diktátor! Stal sa väčší nepriateľ Ruska ako Porošenko

07.03.2021

Západné média to nevedia a či len mlčia? V týchto dňoch sa v Ukrajine etabluje diktatúra. Ukrajinský prezident dal protizákonne a protiústavne odstaviť kritické televízne vysielače, šéfa opozície tiež a Ústavnému súdu odobral dôležité právomoci. Všetko to urobil v štýle diktátorov. Vo februári bol odstavený posledný kritický televízny vysielač. Vodca opozície [...]

Gates pracuje na tom, aby sa stal „majiteľom“ DI každého človeka na Zemi

05.03.2021

(Dole:Smutná správa o smrti p.Petra Šveca, veľkého roduverného Slováka, ktorú mi poslal p.Jozef Šedovič)…Keď sa B. Gates stane pánom digitálnej identity (DI) každého, tak bude mať absolútnu moc nad všetkými a zároveň mu to prinesie nepredstaviteľné bohatstvo, a to podstatne väčšie ako ho už má. Kľúč k tomu je digitálny očkovací pas (DOP). Médiá [...]

Protón: Záhadná asymetria v jeho vnútri je pre vedcov obrovské prekvapenie

03.03.2021

Vedci žasli, keď objavili, že v zdanlivo jednoduchom protóne sa odohrávajú milióny doslova kozmických procesov. Protón, ako je známe, je jednou z troch základných častíc, z ktorých pozostáva hmota, a to kdekoľvek v kozme, kde v nejakej forme existuje. Spolu s neutrónom vytvára jadro každého atómu – s výnimkou vodíka, v ktorého atómovom jadre je len jeden protón. V [...]

vakcína koronavírus očkovanie

Koniec hororu s prihlásením na očkovanie? Chystajú sa zmeny

09.03.2021 06:44

Po víkendovom nočnom striehnutí na voľné termíny očkovania by mala vzniknúť "čakáreň". Vraj do týždňa.

Venezuela

Spojené štáty ponúknu dočasný ochranný štatút tisíckam Venezuelčanov

09.03.2021 06:37

Americká vláda ho poskytnúť Venezuelčanom, ktorí zo svojej vlasti utiekli pred politickými represiami a ekonomickým chaosom.

Izrael, koronavírus, letisko

ONLINE: Rakúsko zatvára Wiener Neustadt, na cestu len s testom

09.03.2021 06:00, aktualizované: 06:45

Prvé väčšie rakúske mesto, odkiaľ budú môcť ľudia vycestovať len s čerstvým testom na koronavírus, je Wiener Neustadt.

György Gyimesi

Poslanec OĽaNO tají, o čom hovoril s maďarským ministrom

09.03.2021 05:50

"O tomto stretnutí som informoval premiéra Matoviča. Nevidím dôvod, prečo by som to mal hovoriť ministrovi Korčokovi," tvrdí György Gyimesi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,204
Celková čítanosť: 7579264x
Priemerná čítanosť článkov: 6295x

Autor blogu

Kategórie