Založ si blog

Nadnárodné koncerny a oligarchovia musia byť pandémii nesmierne vďační

(Dole je:Nemecké malé a stredné podniky neakceptujú predĺženie Lockdownu po 10. januári)….Strach, panika z korony a Lockdowns vládnu takmer všade vo svete, a to je skvelá voda na mlyn pre medzinárodné veľkokoncerny a oligarchov, ktorým patria.

O čom vlády EÚ radšej mlčia a ľudí len ďalej strašia, znepokojujú a ich zatvárajú do „korona-väzení“, tak to je smutná a dramatická realita, že čoraz viac malých a stredných firiem doslova krachuje. A to takpovediac potichúčky, zatiaľ verejnosťou sotva pozorovane – lebo mainstream mlčí – už prebieha v Európe rastúca vlna insolvencií.

Európe hrozí veľký výpredaj a či rozpredaj. A samozrejme veľmi sa z toho teší aj Čína, ktorá bude z toho veľmi profitovať.

V Číne to medzičasom vyzerá tak, ako by tam korona nikdy nebola. V tamojších veľkomestách sa už napríklad v preplnených baroch, kaviarňach a zábavných kluboch stretávajú ľudia bez rúšok a nedodržiava sa nijaký vzájomný odstup.

Už čoskoro sa Čína vydá na „nákupnú“ cestu do EÚ a bude veľmi výhodne skupovať a pravdepodobne aj tak výhodne ako v Afrike. Čína sa opäť dostala na vzostupnú krivku ekonomickej prosperity, a to takou mierou, ako žiadna iná krajina, ktorú postihla korona.

Zo záplavy insolvencií v európskej ekonomike majú veľkú radosť nielen čínski konkurenti, ale takisto aj všetky koncerny a fondy, ktoré sú vlastníkmi obrovských množstiev finančných prostriedkov, a to napriek kríze a či vďaka kríze.

V dôsledku nespočetných európskych a mimoeurópskych Lockdowns utrpela európska ekonomika za prvých 9 mesiacov 2020 veľkú recesiu oproti roku 2019.

Vyjadrené v percentách je to 7,5 a tendecia je naďalej stúpajúca.

Malé a stredné firmy sú pre Nemecko životne dôležité. Vytvárajú až 71 percent všetkých pracovných miest v krajine. Ešte v októbri prognostikovala expertka pre ekonomiku Fritzi Koehler-Geib, teda pred začiatkom druhého Lockdownu v Nemecku, že v malých a stredných firmách bude do konca roku zničených okolo 1, 1 milión pracovných miest. Situácia sa dramatizuje ďalej a všetko poukazuje na to, že koniec Lockdownu sa posúva ďalej a ďalej a že momentálne je v nedohľadne, čo je katastrofický scenár pre Európu a mimoriadne priaznivý pre Čínu.

Už teraz sa čoraz viac Nemcov učí po čínsky a čínske koncerny majú veľký záujem o nemeckých odborníkov. V súčasnosti pracuje a trvale žije v Číne okolo 30 000 Nemcov.

————————-

Nemecké malé a stredné podniky nebudú akceptovať predĺženie Lockdownu po 10. januári

Mnoho nemeckých firiem oznámilo v médiách politikom svoje ultimátum. Zo strany politiky v Nemecku sa množia  hlasy volajúce po tom, aby Lockdown bol bezpodmienečne predĺžený minimálne do konca januára, pričom viacerí politici žiadajú jeho predĺženie až do konca februára.

V utorok večer to v dlhom televíznom príhovore už oznámila občanom kancelárka, aj keď predĺženie oficiálne ešte nepotvrdila.

Adekvátne týmto zámerom politikov sa množia aj protesty proti ich plánom. Medzičasom sa vytvorila v Nemecku obrovská skupina, počtom viac ako 40 000 členov s názvom „My otvoríme – žiadny Lockdown viac“,  ktorí navzájom komunikujú  na „Telegram-Aktionsgruppe“.

Sú to predovšetkým majitelia reštaurácií, pohostinstiev, malých obchodov, živnostníci, majitelia noclahární, a pod.

Podobnú akciu odštartovali aj Holanďania. Tí ohlásili, že ak holandskí politici do 17. januára nepredložia rozumný a vyvážený anti-korona koncept, tak otvoria svoje firmy a obchody.

Súčasne s nemeckou iniciatívou malých a stredných podnikov bola zaregistrovaná webová stránka www.coronapedia.de, ktorá informuje aj Rakúšanov a Švajčiarov o aktivite nemeckých podnikov proti predĺženie Lockdownu.

 

——————————————–


Moja Štatistika vystrednej nevšednosti :

 

Tri politicke temy ako hrom a medzi nimi Schliemann – logika jasne hovori, ze  Schliemann v citanosti musi b yt daleko za tymi troma polit.temami – ale:

 

Zvlastne:  citatelia Pravdy miluju ovela viac Schliemanna ako vysoko aktuálne polit. témy……..naozaj zvlastne……a to neobycajne zvlastne a vynimocn e

 

Ako to bolo naozaj: Pence Zradil Trumpa! Zbabelo mu„vrazil dýku do chrbta“

  1. januára 2021, Prečítané 1 244x Bednar

Heinrich Schliemann (1822-1890) – geniálny archeológ, obdivovaný polyglot, vizionár

  1. januára 2021, Prečítané 1 804x Bednar

Pasca: Demokrati obvinili Trumpa z pokusu o manipuláciu volebných výsledkov v Georgii

  1. januára 2021, Prečítané 961x, Bednar

Trump pozýva národ na protestnú demonštráciu 6. januára do Washingtonu

  1. januára 2021, Prečítané 994x, B ednar

V hercovi sa ukrýval diktátor! Stal sa väčší nepriateľ Ruska ako Porošenko

07.03.2021

Západné média to nevedia a či len mlčia? V týchto dňoch sa v Ukrajine etabluje diktatúra. Ukrajinský prezident dal protizákonne a protiústavne odstaviť kritické televízne vysielače, šéfa opozície tiež a Ústavnému súdu odobral dôležité právomoci. Všetko to urobil v štýle diktátorov. Vo februári bol odstavený posledný kritický televízny vysielač. Vodca opozície [...]

Gates pracuje na tom, aby sa stal „majiteľom“ DI každého človeka na Zemi

05.03.2021

(Dole:Smutná správa o smrti p.Petra Šveca, veľkého roduverného Slováka, ktorú mi poslal p.Jozef Šedovič)…Keď sa B. Gates stane pánom digitálnej identity (DI) každého, tak bude mať absolútnu moc nad všetkými a zároveň mu to prinesie nepredstaviteľné bohatstvo, a to podstatne väčšie ako ho už má. Kľúč k tomu je digitálny očkovací pas (DOP). Médiá [...]

Protón: Záhadná asymetria v jeho vnútri je pre vedcov obrovské prekvapenie

03.03.2021

Vedci žasli, keď objavili, že v zdanlivo jednoduchom protóne sa odohrávajú milióny doslova kozmických procesov. Protón, ako je známe, je jednou z troch základných častíc, z ktorých pozostáva hmota, a to kdekoľvek v kozme, kde v nejakej forme existuje. Spolu s neutrónom vytvára jadro každého atómu – s výnimkou vodíka, v ktorého atómovom jadre je len jeden protón. V [...]

kremel shutterstock

ESVČ: V centre ruských dezinformačných kampaní stojí Nemecko

09.03.2021 07:28

Viacero konšpirácií sa šírilo aj v súvislosti s ruským opozičným politikom a kritikom Kremľa Alexejom Navaľným.

vakcína koronavírus očkovanie

Koniec hororu s prihlásením na očkovanie? Chystajú sa zmeny

09.03.2021 06:44

Po víkendovom nočnom striehnutí na voľné termíny očkovania by mala vzniknúť "čakáreň". Vraj do týždňa.

Venezuela

Spojené štáty ponúknu dočasný ochranný štatút tisíckam Venezuelčanov

09.03.2021 06:37

Americká vláda ho poskytnúť Venezuelčanom, ktorí zo svojej vlasti utiekli pred politickými represiami a ekonomickým chaosom.

Izrael, koronavírus, letisko

ONLINE: Rakúsko zatvára Wiener Neustadt, na cestu len s testom

09.03.2021 06:00, aktualizované: 07:20

Prvé väčšie rakúske mesto, odkiaľ budú môcť ľudia vycestovať len s čerstvým testom na koronavírus, je Wiener Neustadt.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,204
Celková čítanosť: 7579323x
Priemerná čítanosť článkov: 6295x

Autor blogu

Kategórie