Založ si blog

Merkel nechce Merza: Vedenie CDU Preto Odkladá Zjazd! Spiegel: Je ako Trump

Takúto analýzu nemáte Nikde v SRmédiách! Merz: Vedenie CDU odkladá zjazd, aby prekazilo moju voľbu. Prezídium CDU rozhodlo, že zjazd strany, na ktorom mal byť zvolený nový šéf CDU a ktorý sa mal konať začiatkom decembra, sa odkladá na neurčito. Až koncom januára sa rozhodne, či bude zvolaný, alebo či sa uskutoční tzv. digitálny zjazd strany s následnou poštovou voľbou nového šéfa CDU.

Friedrich Merz, ambiciózny kandidát na nového šéfa CDU ostro kritizoval rozhodnutie vedenia strany. Na twitteri napísal, že ide o rozhodnutie proti členskej základni CDU.

Okrem toho uviedol:

„Ľutujem, že prezídium zamietlo môj kompromisný návrh, aby sa zrealizoval digitálny zjazd strany začiatkom decembra, ako bol jeho termín naplánovaný pôvodne. V každom  prípade malo byť možne zrealizovať v decembri aspoň voľbu nového predsedu CDU.“

Merz vyjadril presvedčenie, že preloženie zjazdu súvisí s tým, že prezídium chce prekaziť jeho zvolenie za predsedu CDU:

„Ak nezvoláme zjazd teraz v decembri, tak z toho pre mňa vyplýva len to, že sa to nedá zdôvodniť koronou.

Potom ale sú tu dôvody, ktoré sú iné. Pozorujem to už celé týždne – sú tu časti straníckeho establishmentu, ktoré chcú prekaziť, aby som sa stal šéfom strany.“

Merzov hovorca sa k odďalovaniu termínu zjazdu strany vyjadril posmešne ironicky:

„Môžeme ho presunúť hoci aj na rok 2022, alebo ešte lepšie až v roku 2030.“

Momentálne sa Friedrich Merz doslova slní v priazni členov CDU a s veľkým odstupom by voľby vyhral.

Podľa prieskumu urobeného organizáciou FORSA by mu dalo svoj hlas až 45 percent členov CDU, Armin Laschet by mal 24 percent hlasov a tretí kandidát Norbert Röttgen by dostal len 13 percent.  Merza by volili viac členovia CDU na východe Nemecka – až 54 percent, na západe krajiny by to bolo 45 percent. A volili by ho hlavne tí členovia CDU, ktorí sa pokladajú za konzervatívnych – takmer 60 percent.

V tejto situácii je pochopiteľné, že pre Merza by bolo najlepšie, keby sa  zjazd strany konal už začiatkom decembra.

Spiegel uvádza, že Merz sa správa trochu podobne ako Donald Trump, ktorý si svoju kandidatúru v roku 2016 vybojoval proti tzv. establishmentu Republikánov. Berlínsky TAZ ho dokonca nazval nemeckou verziou Donalda Trumpa.

Dodám, že 64 ročný Friedrich Merz je aktívnym katolíkom. V mladosti sa angažoval v Katolíckej organizácii mladých mužov. Okrem toho bol vo svojom rodisku Brilone miništrantom a počas vysokoškolského štúdia v Bonne bol členom Katolíckeho študentského spolku.

Je tu ešte niečo, čo Friedrich Merz dobre vie, ale nemôže verejne povedať. Kancelárka Merkel si neželá Merza ako šéfa CDU – medzi nimi panuje dlhodobé utajované nepriateľstvo.

Merz si nikdy neprial, aby to bola Merkel, ktorá takpovediac zdedí kancelárstvo po Helmutovi Kohlovi.

Ak sa mu podarí stať sa predsedom CDU, tak to bude jeho sladká pomsta na Merkel.

 

—————-

 

K mojej   štatistike:

 

Aj moj  posledny blog o Oppermannovi  mal „vraj“ ovela nizsiu citanost 1980x  ako je moja priemerna citanost 5818x –  to je nevysvetlitelne, najma ak je to už takmer 60 blogov po sebe v tomto trende (ak neratam jeden).

————-

Pekny den  vsetkym, ktorí pozitivne vnimajú moje clanky –  posielam im za „naruc“ z mojich neustale vibrujucich pozitivnych energii

Arcibiskup z Mosulu: Džihádisti infiltrujú Európu a tá len sníva o integrácii naivne

30.11.2020

Posledný blog(tyka sa kazdého krestana)tu bol zahadnym sposobom totálny prepadak-800x-inde to citali vsetci osvieteni krestania.. Dole: V nemeckých školách vládne strach a teror: 13 r. Turek dobodal nožom spolužiaka //.. Katolícky arcibiskup v Mosule, Najib Michael Moussa nás varuje, keď hovorí, že medzi záplavami sýrskych migrantov, ktorí prichádzajú cez Turecko do [...]

Premiér Sánchez a jeho vláda kooperujú so Sorosom. Darujú Španielsko Maroku?

29.11.2020

Okydávači sa stale chodia„ucit“tu do mojej školy! Ich mozgom ale niet pomoci…Dole je: Orbán: Soros patrí k najkoruptnejším ľuďom sveta a ohrozuje Maďarsko i Poľsko///..Ako premiér Španielska sa P. Sánchez, šéf španielských socialistov stretáva oveľa častejšie so Sorosom, ako s Pablom Casadom, šéfom Partido Popular, najsilnejšej opozičnej strany. Sánchezove [...]

USA moderátor Carlson: Manipulovali pred našimi očami voľby a dovolili im to

27.11.2020

TotoBude tu zas„prepadák“,leboPisemCoNieJe v SRmédiách. AlePretoToRobim!!! Dole je: Biden podporí Merkel: Ako prezident uzná milióny ilegálnych migrantov v USA..//.. Známy televízny moderátor T. Carlson obvinil Silicon Valley a mainstream média, že v prezidentských voľbách pomohli Demokratom neférovým spôsobom ich ovplyvniť. Carlson povedal, že elektronické hlasovanie [...]

Ivan Korčok

Korčok: Rusko je bezpečnostnou výzvou pre NATO aj Slovensko

01.12.2020 21:05, aktualizované: 21:35

Minister sa vyjadril, že silná Severoatlantická aliancia pripravená na výzvy budúceho desaťročia je životným záujmom Slovenska.

slony, Afrika, India, kly

Botswana repatriuje tisíce slonov do Angoly

01.12.2020 19:09

Desaťtisíce slonov žijúcich v Botswane sú "utečenci" z občianskej vojny v Angole, ktorá prebiehala v rokoch 1975 - 2002.

Jaroslav Haščák

SaS: Haščák je symbolom korupcie a bielych golierov

01.12.2020 19:08

Šéfa finančnej skupiny Penta obvinil policajný vyšetrovateľ z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Donald Trump

Trump chce v ďalších voľbách opäť kandidovať za prezidenta

01.12.2020 18:06

Trump stále oficiálne nepriznal svoju porážku a opakuje obvinenia, že jeho demokratický súper Biden zvíťazil vďaka podvodom, čo však nedoložil žiadnymi dôkazmi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,149
Celková čítanosť: 6808156x
Priemerná čítanosť článkov: 5925x

Autor blogu

Kategórie