Založ si blog

Súcit? Korupcia? Viceprezidentka EÚ parlam. chce pre LesbosMigrantov veľké výletné lode

 

Dole je: Berlín v prípade Navaľnyj zavádza s pomocou médií celý svet. Lavrovov komentár!..// Katarina Barley (SPD), viceprezidentka EÚ parlamentu žiada od Bruselu milióny. Tie majú byť vyplatené  spoločnostiam, ktoré vlastnia veľké výletné lode (plaviace sa za normálnych okolností po moriach), ktoré by tieto potom dali k dispozícii na bývanie pre utečencov z vyhoreného tábora Moria na Lesbose. Prípadne aj ďalším tisíckam migrantov z iných gréckych ostrovov, kde žijú v preplnených táboroch.

Barley viackrát srdcervúco apelovala aj na všetky EÚ krajiny, aby prijímali úbohých a trpiacich migrantov z Lesbosu.

Jej projekt „súcitu“ s utečencami však je extrémne drahý, a to tak veľmi, že príslušná EÚ komisia napokon musela projekt svojej nadriadenej zamietnuť.

Odvôvodnenie znelo:

„Na riešenie tohoto problému sú iné možnosti, ktoré sú oveľa lacnejšie.“

Nie je však možné, aby taká skúsená politička, akou Barley nesporne je, o takých možnostiach nevedela.

Napriek tomu žiadala mnohonásobok toho, čo je možné dostať za oveľa menej peňazí.

Preto sa vynára oprávnená otázka:

Urobila tak preto, lebo si bola celkom istá, že peniaze na svoj nesmierne  predražený projekt dostane a že potom z nich ostane „niečo“ aj pre ňu?

Korupcia dnes vládne svetom a vo veľkom aj vo svete politikov. Neraz sú koruptní aj tí z nich, ktorí v tomto smere vyzerajú veľmi nevinne. Tak určite vyzerá aj Barley.

Jedno je pre mňa v každom prípade ale jasné. Viceprezidentka Barley si musela byť istá, že peniaze na svoj projekt „súcitu“ dostane.

Niekto jej však spravil nečakaný škrt cez rozpočet.

Ak by sa to nestalo, tak by sa verejnosť o veľkom, ale nesmierne drahom „súcite“ bývalej ministerky justíce Barley nebola vôbec dozvedela.

——————————

 

Berlín v prípade Navaľnyj zavádza s pomocou médií celý svet. Lavrovov komentár 

Nemeckí politici a ich médiá tvrdia, že Navaľnyj bol otrávený novičokom (novičok majú aj viaceré štáty, nielen Rusko), ale sa zdráhajú dať údajné dôkazy k dispozícii OPCW, hoci vyhlásili, že tak urobili.

Moskve ich Berlín pochopiteľne nedodal, hoci o to žiadala.

Na tlačovej konferencii nemeckej vlády prečítal hovorca Ministerstva obrany vyhlásenie, kde to už neznelo tak, že dôkazy boli nemeckou stranou odovzdané OPCW, ale bolo povedané, že Berlín túto organizáciu len informoval o použití novičoku v prípade Navaľnyj.

To je ale doslova výsmech OPCW. A OPCW sa okrem toho zosmiešňuje v tomto prípade aj sama, lebo k tomu mlčí. OPCW – Organizácia pre zákaz chemických zbraní potrebuje v tomto prípade, ak chce zaujať stanovisko, bezpodmienečne mať k dispozícii výsledky testov a všetky laboratórne podklady, ktoré s nimi súvisia, tie ale Nemecko organizácii jednoducho nedodalo.

Berlín teda svojvoľne a bez vydania dôkazov obviňuje Rusko, že otrávilo novičokom Navaľného.

Ruský minister zahraničia Lavrov na to reagoval sarkasticky:

„Už sme si dávno zvykli na neodôvodnené obvinenia zo strany Západu. Keď nejaký predstaviteľ nemeckej vlády prehlási, že žiadosť o právnu pomoc ruskej Generálnej prokuratúry v prípade Navaľného bola odovzdaná „nezávislým“ justičným úradom a preto vláda vraj nemôže nič robiť, ale súčasne žiada nás, aby sme my okamžite prípad vyšetrovali, čo je len paralelou k otráveniu v Salisbury, keď sme žiadali odtiaľ podklady vyšetrovania Britov, ale boli sme odbití tým, že prípad bol prekvalifikovaný do kategórie prísne tajné. My sme dodnes ale nedostali ani len tú informáciu, kde sa obaja ruskí občania, ktorých sa to týkalo, zdržiavajú a tak sme nemohli o mieste ich pobytu ani len ich rodinu informovať.

Západ len opakuje históriu tragédie Boeingu v Ukrajine v roku 2014. Vtedy Holanďania ignorovali všetky naše ponuky, že im dáme k dispozícii všetky naše informácie, ktoré sme mali a že môžeme spoločne všetky fakty analyzovať. Reagovali na to tak, že pravidelne vyhlasovali, že odmietame spoluprácu. Keď sme upozornili na to holandskú vládu, že naša ponuka na kooperáciu platí stále a že sa na našu iniciatívu reaguje len negatívne, dostali sme odpoveď:

Pod spoluprácou s ruskou stranou chápeme to, že priznáte svoju vinu, ktorú sme už dokázali.

Z toho pre mňa vyplýva, že nielen Holanďania, ale aj naši americkí a nemeckí kolegovia používajú tú istú metódu: Všetci sú rovní, ale my sme „rovnejší“ a preto všetci musia uveriť našim slovám.

Takže, kto im ale nechce veriť, ten je veľmi rýchlo podozrivý.“

————————-

Moja „zazracna“ blogova štatistika:

 

Moj dalsi blog-„prepadak“ o korone zo včera je už v poradi 38. blog po sebe!!!, v ktorom som ostal hlboko pod mojou priemernou citanostou- 5715x,

Napriek tomu tato narasta, hoci tu mam same „prepadaky“  !!!!!!!!

 

Je to absolutny zazrak mojej štatistiky – aky tu z blogerov si uzivam len ja!

Merkel nechce Merza: Vedenie CDU Preto Odkladá Zjazd! Spiegel: Je ako Trump

28.10.2020

Takúto analýzu nemáte Nikde v SRmédiách! Merz: Vedenie CDU odkladá zjazd, aby prekazilo moju voľbu. Prezídium CDU rozhodlo, že zjazd strany, na ktorom mal byť zvolený nový šéf CDU a ktorý sa mal konať začiatkom decembra, sa odkladá na neurčito. Až koncom januára sa rozhodne, či bude zvolaný, alebo či sa uskutoční tzv. digitálny zjazd strany s následnou poštovou [...]

Nečakaná záhadná smrť 66 roč. viceprezidenta Bundestagu (Zomiera sa takto? )

27.10.2020

Dole je aj: Radikálni moslimovia v De vzdávajú hold vrahovi parížskeho učiteľa..//..Thomas Oppermann, známy a populárny SPD politik zomrel v nedeľu večer záhadne a úplne prekvapujúco. Bol zdravý ako buk, športoval a pravidelne sa podroboval lekárskym prehliadkam!!! Nefajčil, nepil a nemal nadváhu – bol štíhly a vyšportovaný. Len prednedávnom oznámil, že po [...]

Potvrdené: Vyšetrovaný laptop je Bidenov. Sú tam i fotky maloletých dievčat

26.10.2020

ToSR-mainstreamNepise. PretoSom„Zloba“!!! Dole: Erdogan:To bol protiislamský akt. Razia v berlínskej mešite ///..FBI a Ministerstvo justície USA už dôrazne potvrdili, že v prípade najdeného a vyšetrovaného laptopu vôbec nejde o ruské dezinformácie, ako sa to snažia predkladať občanom americké mainstreamové-proDemokratické médiá, keď o tomto obrovskom škandále [...]

Naď,

Naď vyzval na pomoc zdravotníkov, ktorí môžu robiť stery

29.10.2020 11:13, aktualizované: 11:28

Aj na jeden, aj druhý deň by sa nám hodilo 2000 až 3000 takých zdravotníkov, ktorí môžu robiť stery, povedal minister.

Nice

Útočník s nožom v Nice zabil troch ľudí a niekoľko ďalších zranil

29.10.2020 10:20, aktualizované: 10:53

Medzi obeťami je žena s odrezanou hlavou. Starosta mesta na twitteri napísal, že išlo pravdepodobne o teroristický útok.

Pilotné testovanie / Dezinfekcia / Zdravotník /

Potvrdili 2 785 nových prípadov, na Covid-19 zomrelo už dvesto osôb

29.10.2020 10:08, aktualizované: 11:08

Počas stredy laboratória urobili vyše 14-tisíc testov.

Marián Kollár, Ide o pravdu

Ide o pravdu s Kollárom: Ak si premiér myslí, že je odborník na pandémiu, máme všetci problém

29.10.2020 09:37

Premiérovi Matovičovi pre neho v stredu "vybilo poistky". „Pre politikov nie sú lekári partnermi, sme len štafáž,“ hovorí prezident Slovenskej lekárskej komory Marian Kollár.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,130
Celková čítanosť: 6579088x
Priemerná čítanosť článkov: 5822x

Autor blogu

Kategórie