Založ si blog

Priehrade superlatívov Tri rokliny hrozí veľká katastrofa. A tým i Číne

Po niekoľkotýžd.pracov.ceste v ďalekej cudzine opäť blog: Táto čínska priehrada patrí k najgigantickejším stavbám na svete. Priehradný múr je vysoký 185 metrov a 2310 metrov dlhý.

Cez tri rokliny – 76, 44 a 8 kilometrov dlhé – vteká voda do priehradného jazera, ktoré má dĺžku okolo 600 kilometrov. Pred začatím stavby muselo opustiť svoje príbytky 1,2 milión ľudí a následne boli zaplavené nespočetné dediny, osady a mestá i stovky fabrík.

Celkový výkon generátorov priehrady je 22,5 gigawattov, a to je svetový rekord.

Elektráreň, ktorá je v provincii Hubei produkuje až 75 percent elektrickej energie Číny.

Zo strategického hľadiska je však obrovskou nevýhodou pre krajinu – ak by prišlo k vojne Číny s USA, tak Tri rokliny by boli prvým cieľom Američanov.

Tlak vody na priehradný múr je nepredstaviteľne obrovský. Výška hladiny pri múre nesmie prekročiť 175 metrov. To by však už bola veľmi kritická situácia a nikto nevie, čo by sa stalo, keby k nej prišlo.

Napriek tomu inžinieri-experti, ktorí priehradu budovali, vyhlásili, že múr vydrží po dobu 1000 rokov všetko. Kritici ale tvrdia, že silné zemetrasenie môže múr veľmi poškodiť.

 

maximálna kapacita priehradného jazera: Takmer 40 miliard kubických metrov

vodná plocha jazera: 1085 kilometrov štvorcových

pri normálnom stave hladiny jazera je 24 000 hektárov zaplavených

počet turbín: 32, každá s výkonom 700 megawatt

okrem toho  2 turbíny s výkonom 50 megawatt – dodávajú energiu pre vlastnú spotrebu

So stavbou sa začalo v roku 1994 a na sieť išla elektráreň v roku 2008.

 

Podľa informácií nemeckej žurnalistky a publicistky Hamann je situácia v týchto dňoch taká vážna a hrozivo nebezpečná, ako nikdy dosiaľ.

V tomto roku sú monzúnové dážde v regióne, kde je priehrada, mimoriadne výdatné. Obrovské množstvá dážďovej vody zaplnili priehradné jazero do takej výšky ako nikdy predtým a zdeformovali po prvý raz mohutný priehradný múr.

Dokazujú to jasne aj satelitové snímky, kde je vidno, že priehradný múr, ktorý bol dokonale rovný, sa zvlnil.

Experti sa obávajú, že môže prísť ku katastrofe nepredstaviteľných následkov. Ak tlak vody ešte trochu narastie, tak múr ho už viac neudrží a sa prelomí.

Ak sa tak stane, tak to znamená smrť miliónov ľudí a takmer celá produkcia Číny bude zničená, čo by malo katastrofálne následky i pre celú svetovú ekonomiku. Enormná hmotnosť veľkou rýchlosťou prúdiacej vody by dokonca spôsobila vibrácie zemskej osi.

Múr priehrady je samozrejme z betónu a ten vydrží extrémne veľký tlak – jeho nevýhodou je však to, že nie je elastický, čiže nie je schopný dilatácie.  Aby sa zvýšila dilatácia betónu, a to najmä v podobných prípadoch ako sú múry veľkých priehrad, tak inžinieri betónové múry opatria vhodnou oceľou. Dôležitá je pritom optimálna kvalita ocele a aj optimálne množstvo.

Experti, najmä zahraniční, sa domnievajú, že v prípade Troch roklín sa šetrilo aj pri kvalite ocele a aj pri jej množstve. To sa teraz ukazuje ako osudová chyba.

Ak by prišlo k prelomeniu priehrady, tak v priebehu extrémne krátkeho času zaplavia masy vody z priehradného jazera provinciu Hubei.

Voda bude prúdiť rýchlosťou 100 kilometrov za hodinu, a to pri prietoku  nepredstaviteľných 2 370 000 kubických metrov za sekundu.

Pod vodou zmiznú miliónové mestá  Yichang, Jingzhou a Wuhan. Za štyri až päť hodín dorazí masa vody do Yichangu a zaplaví ho do výšky asi 67 metrov!

Voda by sa dostala aj do Pekingu a dokonca za 24 hodín až do mesta Nanjing.

Podľa armádnej analýzy, urobenej armádnym hovorcom Yang Langom by takáto katastrofa zničila 45 percent  čínskej armády, 20 percent tankových divízií, 38 percent  infantérie a 100 percent vojenskéhjo letectva.

Okrem toho by bolo zaplavených 25 percent ornej pôdy.

Prelomenie priehrady Tri rokliny by znamenalo zničenie veľkej časti čínskej armády a zruinovanie čínskej ekonomiky.

Súcit? Korupcia? Viceprezidentka EÚ parlam. chce pre LesbosMigrantov veľké výletné lode

18.09.2020

Dole je: Berlín v prípade Navaľnyj zavádza s pomocou médií celý svet. Lavrovov komentár!..// Katarina Barley (SPD), viceprezidentka EÚ parlamentu žiada od Bruselu milióny. Tie majú byť vyplatené spoločnostiam, ktoré vlastnia veľké výletné lode (plaviace sa za normálnych okolností po moriach), ktoré by tieto potom dali k dispozícii na bývanie pre utečencov z [...]

100 000 eur Tomu, kto mi Predloží Vedecký Dôkaz, že Koronavírus Skutočne Existuje!

16.09.2020

Tu sa ľudia„vyhýbajú“utajeným info! IndeIchČítajúMasy! Tu som„prepadák“Všade Inde ale Super-Trhák!…// Budú to veľmi ľahko zarobené peniaze! Veď predsa keď všetci tí premúdri virológovia, ktorí v médiách a televízii neustále presvedčivo hlásajú existenciu korony a dokazujú to nespočetnými štúdijnými prácami (za ktoré dostali milióny eur), tak nie [...]

Nemci dali hlasy Islamistom: Voľby NRW! Od 2015: 2645 procesov pre teror v De! Teror Islamizmu

15.09.2020

Len tu najdete „Zadržiavané“ informácie: V nedeľu 13.9. sa konali komunálne voľby v spolkovej krajine s najväčším počtom obyvateľov (18 miliónov obyvateľov, hlavné mesto Düsseldorf), kde je v Nemecku aj najviac moslimov. Kandidovali aj prívrženci politického islamu, ktorí robia všetko pre to, aby sa dostali do významných pozícií komunálnej politiky, najmä [...]

Virus Outbreak Venezuela

Šéf diplomacie USA Pompeo povedal, že venezuelský prezident Maduro by mal odísť

19.09.2020 16:53

Pompeo Madura označil za vodcu, ktorý zničil svoju vlastnú krajinu.

Migrant / Utečenec /

Do nového tábora na ostrove Lesbos presunuli už približne 9-tisíc migrantov

19.09.2020 16:00

Niektorí z migrantov sa zdráhali presunúť sa do nového tábora v obavách, že v ňom zostanú uviaznutí.

Ľudovít Makó

Sudca rozhoduje o väzbe pre Makóa

19.09.2020 15:34, aktualizované: 16:01

Pôjde bývalý šéf kriminálky finančnej správy do väzby? Rozhoduje o tom súd v Banskej Bystrici.

Sviatlana Cichanovská

Minsk odsúdil stretnutie Cichanovskej s Borrellom a šéfmi diplomacií štátov EÚ

19.09.2020 15:26

Bieloruské ministerstvo zahraničia označilo jej účasť za bezočivé zasahovanie do vnútorných záležitostí Bieloruskej republiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,110
Celková čítanosť: 6354501x
Priemerná čítanosť článkov: 5725x

Autor blogu

Kategórie