Založ si blog

Mannheim: Dlh 765 milión eur, ale modernizuje Domov azylantov. O občanov sa nestará

(Dole je: Koncerny zažalujú Nemecko kvôli Shutdownu). Obáva sa Mannheim agresie azylantov?  Druhé najväčšie mesto Bádenska-Württemberska patrí k najviac zadĺženým mestám tejto spolkovej krajiny. V Mannheime sú školy, materské školky, kúpaliská, mosty, niektoré ulice a ďalšie zariadeni patriace mestu, ktoré sú vo veľmi zlom, prípadne až v katastrofálnom  stave a nutne by potrebovali opravy a modernizácie.

Mesto Mannheim ale už roky tvrdí, že mu na to chýbajú peniaze.

Domov azylantov – veľká trojposchodová budova, ktorá je v dobrom stave – sa nachádza v Industriestrasse a z neho sú azylanti dočasne preložení do iných zariadení a okamžite sa začne s modernizáciou, ktorá bude stáť značnú sumu eur.

Nemenovaný informant tvrdí, že zo strany azylantov prišli viaceré sťažnosti a prejavy nespokojnosti nad stavom budovy a mesto odrazu našlo potrebné financie na modernizáciu vonkajšiu i vnútornú.

Mannheim samozrejme nie je ani zďaleka jediné nemecké mesto, ktoré migrantom a azylantom v podobných prípadoch rýchlo vyhovie, lebo tí majú svoje účinné „metódy“, ako to dosiahnuť  v prípade neochoty.

V budove býva okolo 150 azylantov. Hneď po ukončení modernizácie a naplnení istých želaní azylantov, ktoré sú s tým spojené, sa samozrejme všetci opať vrátia, a to do veľkého komfortu, aký nemajú mnohí občani, žijúci v tejto krajine už desaťročia.

V tejto súvislosti uvediem jeden brutálny mannheimský kontrast:

V RTL2 beží od 2. januára seriál Hartz und Herzlich, kde je ukazovaný reálny život stoviek Mannheimčanov, ktorí žijú v katastrofálnych podmienkach v úbohých ošarpaných domoch v štvrti Benz-Baracken. Zakaždým je vysielaný príbeh inej rodiny alebo jednotlivca. Je to vždy smutné a dojímavé. Napríklad príbeh Dagmar, ktorú nazyvajú Dobrá duša z Benz-Baracken –  a ktorá  má na mesiac len 83 eur.

Úbohé baraky týhto úbožiakov nemodernizuje Mesto Mannheim ani  zvonku ani vo vnútri. Predsa nie sú peniaze na také nepotrebné zbytočnosti. Okrem toho títo úbohí Nemci nemajú ani pre mesto ani pre štát takú veľkú „hodnotu“ ako azylanti, ktorí budú všetci pracovať a platiť dane – veď to sľúbila Merkel svojmu národu.

A  títo nemeckí chudáci z barakov, to je predsa len akýsi sociálny odpad – z pohľadu tých čo majú moc.

———————

Koncerny môžu Nemecko zažalovať kvôli Shutdownu

Platí to ale aj v prípade mnohých ďalších štátov. Nemeckí právnici počítajú s tým, že koncerny a firmy sa čoskoro budú usilovať zažalovať nemecký štát a dosiahnuť súdnou cestou náhradu škôd, ktoré im spôsobil štátom nariadený Shutdown.

Pritom pôjde o miliardové sumy. Mnohé firmy utrpeli veľké straty a veľa firiem ohlásilo konkurz.

Právnici koncernov tvrdia, že takéto žaloby môžu mať úspech. Na druhej strane budú právnici obhajujúci zažalované vlády argumentovať tým, že štáty boli nielen oprávnené chrániť svojich občanov, ale že to museli urobiť  a že v takýchto nebezpečných momentoch šíriacej sa pandémie sú ľudské životy dôležitejšie ako záujmy koncernov.

V každom prípade právnici počítajú s celou radou procesov.

 

———

Opat tu uradovali bezduchi „prispievatelia“, s mozgmi plnymi zloby a nenavisti – hoci som vcera jasne napisal len to co povedali vo svojom rozhovore o Merkel Petr Bystron  a pani Barbe, tak tieto úbohe kreatury kydali spinu „povinne“  len na mna. Teraz ale naplno odhalili svoje skutocne spinave poslanie!!!

Tolko spinavosti a ubohosti kolko je v takych kreaturach ist kaum zu ueberbieten…….

Najvacsi spinavci a zakeraci sa ukryvaju „odvazne“ len v anonymite.

__—————————–_________

Statistika:

Moj najlepsi  clanok (zo vcera) o Merkel precital rekordny pocet az 830 citatelov.

Pripad je to jasny, preco tak rekordne vela.

Inde bola tato tematika precitana len 78 000x – aj to je jasne preco.

Sokrates, Najgeniálnejší filozof. Génius väčší ako Einstein. Ježiš sa učil od neho

10.07.2020

Vyhlásil o sebe niečo, čo zaznamenal len Proklos – iný starogrécky génius, svetu málo známy. Preto to aj ostalo neznáme. Znie to: Sláva mnohých mudrcov spočíva len na zlej pamäti ich poslucháčov – alebo na prílišnej hlúposti ich obdivovateľov. Moja sláva je ale založená na obdive a uznaní najmúdrejších a preto nezapadne nikdy. Bolo to proroctvo, ktoré sa naplnilo [...]

Evo Morales: Justícia vyrobila dôkazy a ma obžalovala z terorizmu. USA sú v tom

09.07.2020

Puč proti prezidentovi Salvadorovi Allendemu v Čile v roku 1973 a puč proti prezidentovi Bolívie v roku 2019 má ten istý rukopis a ten má pôvod v USA. Allende prišiel o život a Moralesa vyhnali do exilu. V pondelok Bolívijská generálna prokuratúra oficiálne obžalovala z terorizmu a financovania teroristických aktivít prezidenta Moralesa a navrhla vziať ho do vyšetrovacej [...]

Azylant sexuálne obťažoval primátorku miliónovéhoKolína n. R. Polícia stála vedľa

08.07.2020

Elfi Scho-Antwerpes (SPD) – kolínska primátorka sa stala cez víkend obeťou sexuálneho násilia. Stalo sa tak na ulici Marsilstein Straße, kde sa konali slávnosti v rámci podujatia Christopher Street Days, ktoré bolo presunuté na október. Vyjadrila sa k tomu nasledovne: „Chcela som sa osobne presvedčiť, ako sa ľudia správajú v priebehu osláv. Podišla som ku skupine mladých [...]

test, koronavírus

Z 279 testov v nedeľu bol len jeden pozitívny

13.07.2020 09:45

Počas nedele otestovali 279 ľudí, jediný pozitívny test bol z Prešovského kraja. Úmrtia žiadne, jeden človek je na pľúcnej ventilácii.

Boris Klempa

Virológ Klempa: Hranice nezatvárajme, ľudí systematicky testujme

13.07.2020 08:45

Väčšina ľudí koronavírus ďalej vôbec neprenesie, ale vyskytujú sa mimoriadne okolnosti, keď príde k masívnemu šíreniu, hovorí virológ Boris Klempa.

Ján Mazák

Šéf Súdnej rady Mazák: Medzi ľuďmi vládne obrovská nedôvera v justíciu

13.07.2020 07:22

S riešeniami nebudeme čakať do ďalšieho defilé sudcov s putami na rukách pred budovou Ústavného súdu, tvrdí Ján Mazák.

Trump Russia Probe Stone

Vzťahy USA - Rusko: útoky aj hladkanie

13.07.2020 06:00

kým sa najradšej rozpráva americký prezident Donald Trump v čase pandémie? Vyzerá to tak, že so šéfom Kremľa Vladimirom Putinom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,096
Celková čítanosť: 6083929x
Priemerná čítanosť článkov: 5551x

Autor blogu

Kategórie