Založ si blog

Čínsky prezident skvele Demonštroval Svoju Moc na konferencii WHO-štátov v Ženeve

Z jeho rázneho diplomatického zaútočenia a spôsobu, akým to urobil, boli všetci zaskočení a umlčaní! Čína si môže kúpiť všetko – aj WHO. Keď sa raz do roka stretnú ministri zdravotníctva 194. členských štátov WHO v jej hlavnom sídle v Ženeve, tak ich stretnutiu je vo svete politiky a médií venovaná len nepatrná pozornosť.

Avšak teraz, keď korona postihla takmer celý svet, tak tohtoročná májová virtuálna konferencia WHO v Ženeve bola stredobodom svetového záujmu, a to najmä významných politikov i svetových médií.

Tento rok boli účastníkmi konferencie dokonca aj viacerí prezidenti a premiéri. Z Berlína sa prihlásila kancelárka Merkel a z Paríža prezident Macron. Obaja vo svojich príhovoroch podporili WHO, ktorá stojí v paľbe kritiky viacerých, o.i. najmä prezidenta Trumpa, ktorý konferenciu úplne ignoroval.

Ale nikým nečakaný a  mimoriadne suverénny „úder“ prišiel z Pekingu. Prezident Si Ťin-pching využil konferenciu na  veľkú demonštráciu svojej moci a dôležitosti. Jeho  vystúpenie ostane všetkým nadlho v pamäti.

Prvý mal hovoriť prezident JAR Cyril Ramaphosa, ale videospojenie zlyhalo, a to rafinovane využil (ale nemožno vylúčiť, že to nebolo dohodnuté a či dokonca „kúpené“)  Si Ťin-pching a z Pekingu sa ohlásil zo svojej superparádnej kancelárie.

Tým si bez vyzvania ako prvý vzal slovo a nikto sa neodvážil protestovať, že narušil poriadok. Najprv demonštratívne vychválil WHO, aby potom ešte viac chválil Čínu (tým aj seba) za jej excelentný úspešný boj proti korone.

Nikto sa  neodvážil kritizovať, že čínske úrady spočiatku zamlčali svetu vypuknutie korony, ako tvrdia viacerí západní experti.

Čínsky prezident sa cíti taký mocný, že sa k takým „maličkostiam“ nevyjadruje. Naopak, Wuhan a zvládnutie korony používa teraz na to, aby ukázal svetu, že Čína je už ďaleko na ceste k svojmu cieľu – stať sa najmocnejším štátom nového globálneho sveta.

Súčasťou tejto jeho stratégie sú veľké čínske aktivity v Afrike, kde mimoriadne rastie vplyv Pekingu.  Čína vie dobre prečo to robí: Afrika má najviac hlasov v mnohých dôležitých medzinárodných grémiách. Prezident doslova bombardoval z Pekingu nadneseným hlasom celú svetovú politickú elitu tým, ako veľa afrických krajín dostalo v uplynulých 70 rokov  pomoc z Číny aj v oblasti zdravotníctva.

Okrem iného ošetrili čínski lekári a čínske zdravotné tímy v Afrike viac ako 200 miliónov chorých. Prezident povedal, že v súčasnosti je v Afrike až 46 lekárskych tímov z Číny, ktoré účinne bojujú proti korone.

Na záver svojej dlhej reči, ktorú nikto neprerušil ani jedinou otázkou, povedal Si Ťin-pching niečo, čo všetkých prekvapilo a doslova ohromilo. Čína chce posilniť medzinárodnú spoluprácu v boji proti korone a urobí to tak, že dá WHO v priebehu dvoch rokoch priam neuveriteľnú sumu – dve miliardy dolárov.

Všetko ostatné čo na konferencii potom ešte zaznelo, ostalo celkom v tieni toho, čo povedal muž z Pekingu.

Kyjev hrozí vojnou: Donbas reaguje svojou prvou mobilizáciou. Srbi sú zlí!

10.04.2021

Donbas sa pripravuje na ukrajinský útok a zvoláva mobilizačným rozkazom do svojej armády mladých mužov. Na Donbase bolo počas celého ukrajinsko-donbaského konfliktu vždy množstvo dobrovoľníkov. Naproti tomu Kyjev musel už od začiatku z veľkej časti svojich mladých mužov nútiť, aby šli bojovať proti svojim východným bratom. Porošenko a jeho bábková proamerická [...]

Leonardo da Vinci 1452-1519: Univerzálny génius, umelec, vynálezca, vedec

08.04.2021

(Toto nie je pre tých, ktorým mozog hlúpne, lebo ho plnia prevažne len politikou)… Vinci patrí bezpochyby k jednej z najfascinujúcejších osobností dejín ľudstva. Mnohí ho považujú za najväčšieho génia, aký sa kedy narodil. Nejednou zo svojich odvážnych hypotéz predbehol dobu, v ktorej žil o stáročia. Bol niečím tak unikátnym, čo sa v tej kvalite a [...]

Provokácia: Litva uzatvorila hranice pre nákladné autá z Bieloruska a Ruska

07.04.2021

(Dole: Agresívna hrozba: NATO odpovie silou aj na nepriateľské nevojenské aktivity)…Je verejným tajomstvom, že zahraničná politika Litvy sa z veľkej časti určuje vo Washingtone. A síce tak, aby bolo Rusko každým vhodným spôsobom provokované a šikanované. Tieto provokácie sú samozrejme v súlade s politikou EÚ, pričom Brusel nahradzuje Litve finančné straty, ktoré [...]

Rakúsko / Viedeň /

V Rakúsku zatkli možného spolupáchateľa teroristického útoku vo Viedni

10.04.2021 20:00

Teroristický útok v centre Viedne z novembra minulého roka si vyžiadal štyri životy, vyše 20 zranených. Prihlásila sa k nemu extrémistická organizácii Islamský štát.

Rio de Janeiro

V Brazílii vzniká socha Krista Ochrancu, vyššia než známy Kristus Spasiteľ

10.04.2021 19:26

Socha v meste Encantado na juhu Brazílie bude mať výšku 43 metrov vrátane podstavca, čo z nej spraví jednu z najvyšších sôch Krista s rozpaženými rukami na svete.

Igor Matovič

Riaditeľ Virologického ústavu SAV žiada Matoviča o verejné ospravedlnenie

10.04.2021 18:46

Juraj Kopáček tvrdí, že Matovič mimoriadne nevhodným spôsobom poškodil meno Virologického ústavu, znevážil prácu a ponížili vedcov ústavu.

Jemen

Boje na severe Jemenu si vyžiadali 53 mŕtvych, húsíovia mieria na strategický Márib

10.04.2021 18:13

Iránom podporovaní povstalci, tzv. húsíovia, vo februári zintenzívnili bojové akcie cieľom zmocniť sa strategického mesta Márib, ktoré je metropolou rovnomennej provincie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,224
Celková čítanosť: 7770002x
Priemerná čítanosť článkov: 6348x

Autor blogu

Kategórie