Založ si blog

Čínsky prezident skvele Demonštroval Svoju Moc na konferencii WHO-štátov v Ženeve

Z jeho rázneho diplomatického zaútočenia a spôsobu, akým to urobil, boli všetci zaskočení a umlčaní! Čína si môže kúpiť všetko – aj WHO. Keď sa raz do roka stretnú ministri zdravotníctva 194. členských štátov WHO v jej hlavnom sídle v Ženeve, tak ich stretnutiu je vo svete politiky a médií venovaná len nepatrná pozornosť.

Avšak teraz, keď korona postihla takmer celý svet, tak tohtoročná májová virtuálna konferencia WHO v Ženeve bola stredobodom svetového záujmu, a to najmä významných politikov i svetových médií.

Tento rok boli účastníkmi konferencie dokonca aj viacerí prezidenti a premiéri. Z Berlína sa prihlásila kancelárka Merkel a z Paríža prezident Macron. Obaja vo svojich príhovoroch podporili WHO, ktorá stojí v paľbe kritiky viacerých, o.i. najmä prezidenta Trumpa, ktorý konferenciu úplne ignoroval.

Ale nikým nečakaný a  mimoriadne suverénny „úder“ prišiel z Pekingu. Prezident Si Ťin-pching využil konferenciu na  veľkú demonštráciu svojej moci a dôležitosti. Jeho  vystúpenie ostane všetkým nadlho v pamäti.

Prvý mal hovoriť prezident JAR Cyril Ramaphosa, ale videospojenie zlyhalo, a to rafinovane využil (ale nemožno vylúčiť, že to nebolo dohodnuté a či dokonca „kúpené“)  Si Ťin-pching a z Pekingu sa ohlásil zo svojej superparádnej kancelárie.

Tým si bez vyzvania ako prvý vzal slovo a nikto sa neodvážil protestovať, že narušil poriadok. Najprv demonštratívne vychválil WHO, aby potom ešte viac chválil Čínu (tým aj seba) za jej excelentný úspešný boj proti korone.

Nikto sa  neodvážil kritizovať, že čínske úrady spočiatku zamlčali svetu vypuknutie korony, ako tvrdia viacerí západní experti.

Čínsky prezident sa cíti taký mocný, že sa k takým „maličkostiam“ nevyjadruje. Naopak, Wuhan a zvládnutie korony používa teraz na to, aby ukázal svetu, že Čína je už ďaleko na ceste k svojmu cieľu – stať sa najmocnejším štátom nového globálneho sveta.

Súčasťou tejto jeho stratégie sú veľké čínske aktivity v Afrike, kde mimoriadne rastie vplyv Pekingu.  Čína vie dobre prečo to robí: Afrika má najviac hlasov v mnohých dôležitých medzinárodných grémiách. Prezident doslova bombardoval z Pekingu nadneseným hlasom celú svetovú politickú elitu tým, ako veľa afrických krajín dostalo v uplynulých 70 rokov  pomoc z Číny aj v oblasti zdravotníctva.

Okrem iného ošetrili čínski lekári a čínske zdravotné tímy v Afrike viac ako 200 miliónov chorých. Prezident povedal, že v súčasnosti je v Afrike až 46 lekárskych tímov z Číny, ktoré účinne bojujú proti korone.

Na záver svojej dlhej reči, ktorú nikto neprerušil ani jedinou otázkou, povedal Si Ťin-pching niečo, čo všetkých prekvapilo a doslova ohromilo. Čína chce posilniť medzinárodnú spoluprácu v boji proti korone a urobí to tak, že dá WHO v priebehu dvoch rokoch priam neuveriteľnú sumu – dve miliardy dolárov.

Všetko ostatné čo na konferencii potom ešte zaznelo, ostalo celkom v tieni toho, čo povedal muž z Pekingu.

Mannheim: Dlh 765 milión eur, ale modernizuje Domov azylantov. O občanov sa nestará

06.06.2020

(Dole je: Koncerny zažalujú Nemecko kvôli Shutdownu). Obáva sa Mannheim agresie azylantov? Druhé najväčšie mesto Bádenska-Württemberska patrí k najviac zadĺženým mestám tejto spolkovej krajiny. V Mannheime sú školy, materské školky, kúpaliská, mosty, niektoré ulice a ďalšie zariadeni patriace mestu, ktoré sú vo veľmi zlom, prípadne až v katastrofálnom stave a [...]

Každý ďalší deň vlády kancelárky Merkel škodí Nemecku

05.06.2020

Kancelárka oklamala a klame Nemcov aj naďalej, a to v takej miere a v takých závažných záležitostiach ako to dosiaľ neurobil ani len v náznakoch žiadny iný politik povojnového Nemecka. Merkel je veľkou hanbou pre skutočných nemeckých demokratov ako je napríklad Angelika Barbe, Angelika Barbe (od roku 1996 v CDU), bývala oponentka komunistického režimu v NDR, [...]

Schopnosť milovať a poznávať: Rozvíjaj ich, len tak budeš Človekom a Mudrcom

04.06.2020

(Toto nie je vhodná„korisť“pre nenávistníkov, ktorí Tu na Mňa len Špinia). Život každého nového človeka na našej planéte sa začína poznaním a láskou. V láske bol splodený (aj keď nie vždy), s láskou je na tento svet očakávaný a s láskou je na ňom aj prijatý. Od prvého momentu, keď otvorí oči, začína objavovať a spoznávať. Objavovanie a spoznávanie je [...]

normandia oslavy 75.výročie

Oslavy vylodenia v Normandii sa niesli v komornom duchu

06.06.2020 22:07

Na miesto dorazil jediný americký veterán, ktorý sa tu v roku 1944 vylodil ako 19-ročný armádny medik.

Protest francúzsko paríž demonštrácia floyd

Protesty proti rasizmu sa konali na troch kontinentoch

06.06.2020 20:43

Desaťtisíce ľudí sa zišli v mestách v Austrálii, Ázii aj Európe, aby vyjadrili hnev nad smrťou Afroameričana Georgea Floyda.

73375516 2863339433696260 2844828964973707264 n

NAKA našla v jednej z košických budov rádioaktívny materiál

06.06.2020 19:48

Nehrozí však žiadne nebezpečenstvo ani ohrozenie obyvateľstva, uviedla polícia.

Úrad vlády

V Bratislave sa konalo protestné zhromaždenie proti vláde

06.06.2020 19:08

Demonštranti sú nespokojný s pretrvávajúcimi protiepidemiologickými opatreniami a naďalej platným núdzovým stavom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,073
Celková čítanosť: 5893662x
Priemerná čítanosť článkov: 5493x

Autor blogu

Kategórie