Založ si blog

Brutálne zatkli intímnu nepriateľku Merkel, 69-r. A. Barbe (CDU), aktivistku v NDR

(Upozornujem: clanok nudny nezaujimavy!“Cita“ ma tu coraz menej osob, hoci 3 roky strasne vela)..Je to výsmech dejín a hanba „demokracie“, že Angelika Barbe, ktorá na rozdiel od Merkel bola v NDR veľkou bojovníčkou za práva občanov, bola v sobotu počas Antifa-demonštrácie, ktorej sa nezúčastnila, ale išla s manželom len okolo, bezdôvodne zatknutá políciou veľmi brutálnym spôsobom.

V NDR bola nepriateľkou režimu a jeho oponentkou, bola spoluzakladateľkou východonemeckej SPD, a tak nikdy neužívala veľké výhody, ako tí, ktorí ako Merkel boli s režimom  konformní a z neho ťažili mnohé výhody.

Po zjednotení Nemecka bola poslankyňou SPD v Bundestagu do roku 1994. O dva roky  neskôr vstúpila do CDU. S Merkel nemala nikdy dobrý vzťah, čo je pochopiteľné, veď poznala jej minulosť z NDR veľmi dobre a Angelika neznášala ľudí s NDR-minulosťou, ktorí rýchlo zmenili kabát.

Keďže dobre poznala minulosť Merkel i jej charakter, tak koncom roku 1989 (keď už bolo isté, že o niekoľko mesiacov už bude len jedno Nemecko) jej verejne povedala, že nemá právo chcieť v demokratickom zjednotenom Nemecku začať robiť novú kariéru celkom „hore“, ale ak, tak musí začať len celkom odspodu.

Toto sa musel určite dopočuť aj Helmut Kohl a preto je nepochopiteľné, že keď sa rozhodol, že chce vo vláde ministerku s pôvodom z NDR, tak si vybral práve Merkel.

Malo zatknutie Angeliky Barbe ideologické dôvody? Je totiž známa tým, že aj v CDU je „protihráčkou“ a oponentkou politiky Merkel. Niekoľko príkladov: V otvorenom liste vedeniu strany označila islam ako rasistickú ideológiu. V inom prípade kritizovala uprednostňovanie migrantov voči nemeckým občanom, verejne hovorila pozitívne o Pegide, nemala problém v istých štruktúrach spolupracovať aj s AfD a ju podporovať, kritizovala prehnané opatrenia proti korone, a pod. – tým  všetkým sa „prehrešovala“ proti Merkel.

Mainstream ju ignoroval a nikdy jej nedal priestor.

Jej brutálne zatknutie bolo príkazom zhora?

Jej zatknutia bolo protizákonné a absolútne neopodstatnené. V sobotu okolo 15. hodine išla s manželom a priateľkou cez berlínsky Alexanderplatz, kde sa konala veľká Antifa demonštrácia, ktorú chránilo niekoľko stovák policajtov.

Niekoľko viet Angeliky Barbe, keď ju po zatknutí a policajnom vyšetrovaní pustili:

„Keď sme prechádzali okolo demonštrujúcich, tak som sa policajtov opýtala, prečo je všetko uzatvorené a prísne strážené, keď sa to v iných prípadoch nerobí. Na to som bola drsným spôsobom vyzvaná okamžite odísť preč.

Keď som namietla, že ako občianka mám právo sa informovať a pozorovať, čo sa deje, tak následne sa na mňa brutálne vrhli dvaja policajti a kričali, že som zatknutá. Doslova ma vliekli k policajnému autu.

Spôsobovali mi veľké bolesti a hoci som ich zúfalo prosila, aby ma pustili, že pôjdem s nimi dobrovoľne, že som po operácii kolena a mi ubližujú, vliekli ma surovo ďalej.“

V sociálnych sieťach koluje video, kde vidno celú otrasnú procedúru, ktorú pripravila policajná moc starej šedivej žene, zaslúžilej političke, ktorá má svoje ideály a neboji sa hovoriť svoju mienku.

Vo videu počuť ako k policajtom zúfalo kričí v bolestiach: „Ich will nur einkaufen – Ja chcem ísť len nakupovať.“

V  nedeľu, keď hovorca polície „vysvetloval“ hanebný, doslova kriminálny skutok, tak to znelo len úboho a totálne nezmyselne:

“Obvinená viackrát udierala policajtov. Bránila sa proti vykonaniu služobného policajného zákroku. Naši ľudia boli v práve.“

Pozrel som si toto video a bol som ako žurnalista pobúrený a ako občan zhrozený.

Ani CDU a ani Merkel zatiaľ ani slovom nereagovali na to, čo polícia urobila ich straníckej kolegyni, renomovanej političke!

——————————————–

Statistika

Bolo mi jasne, ze moj posledny clanok – ktory patril podla istych kriterii do kategorie „sehr boese“ nebude tu „precitany“ viac ako 800x – inde bola tato tema „dychtivo hltana“

Aj moj clanok dnes je kategoria    „sehr, sehr boese, weil boese Merkel“ – takze dajme to citatelia moji spolocne na nejakych 420………

Takze som jasny pripad: Citatelia ma „odmietaju“ – hm,………..bin zum Boesewicht geworden, oder was?

————————————-

Co sa tyka hospodarskej krizy – pripadne aj bankovej krizy v Nemecku,

tak len tolko , ze urcite pride a bude to vacsi crash ako v 2008

Jednym  z viacerych faktorov, ktore na to poukazujú, sú instinktom zachrany mnohych Nemcov nasmerovane kroky do bank, odkial si masovo vyberaju svoje peniaze. Od zaciatku roka si tak vzali do 10 miliard eur – typicky prejav rastucej nedovery voči prosperite ekonomiky a bank.

Toto by si zasluzilo obsiahly clanok – mozno ho napisem, ale mam v hlave stovky inych zaujimavejsich tem – ekonomiku moj intelekt vzdy pokladal za nudnu a  z mojho pohladu aj za nekreativnu tematiku.

—————-

Posielam moje neustale vibrujuce pozitivne energie a myslienky mojim pocetnym priaznivcom tu: NinaR, Gray a spol.

Mannheim: Dlh 765 milión eur, ale modernizuje Domov azylantov. O občanov sa nestará

06.06.2020

(Dole je: Koncerny zažalujú Nemecko kvôli Shutdownu). Obáva sa Mannheim agresie azylantov? Druhé najväčšie mesto Bádenska-Württemberska patrí k najviac zadĺženým mestám tejto spolkovej krajiny. V Mannheime sú školy, materské školky, kúpaliská, mosty, niektoré ulice a ďalšie zariadeni patriace mestu, ktoré sú vo veľmi zlom, prípadne až v katastrofálnom stave a [...]

Každý ďalší deň vlády kancelárky Merkel škodí Nemecku

05.06.2020

Kancelárka oklamala a klame Nemcov aj naďalej, a to v takej miere a v takých závažných záležitostiach ako to dosiaľ neurobil ani len v náznakoch žiadny iný politik povojnového Nemecka. Merkel je veľkou hanbou pre skutočných nemeckých demokratov ako je napríklad Angelika Barbe, Angelika Barbe (od roku 1996 v CDU), bývala oponentka komunistického režimu v NDR, [...]

Schopnosť milovať a poznávať: Rozvíjaj ich, len tak budeš Človekom a Mudrcom

04.06.2020

(Toto nie je vhodná„korisť“pre nenávistníkov, ktorí Tu na Mňa len Špinia). Život každého nového človeka na našej planéte sa začína poznaním a láskou. V láske bol splodený (aj keď nie vždy), s láskou je na tento svet očakávaný a s láskou je na ňom aj prijatý. Od prvého momentu, keď otvorí oči, začína objavovať a spoznávať. Objavovanie a spoznávanie je [...]

Zuzana Čaputová

Prezidentka zdvihla prst a naznačila hranice

07.06.2020 05:00

Všeobecnosť a menšia adresnosť kritiky v správe o stave republiky zo strany prezidentky sa dala očakávať, hovorí politologička Aneta Világi.

normandia oslavy 75.výročie

Oslavy vylodenia v Normandii sa niesli v komornom duchu

06.06.2020 22:07

Na miesto dorazil jediný americký veterán, ktorý sa tu v roku 1944 vylodil ako 19-ročný armádny medik.

Protest francúzsko paríž demonštrácia floyd

Protesty proti rasizmu sa konali na troch kontinentoch

06.06.2020 20:43

Desaťtisíce ľudí sa zišli v mestách v Austrálii, Ázii aj Európe, aby vyjadrili hnev nad smrťou Afroameričana Georgea Floyda.

73375516 2863339433696260 2844828964973707264 n

NAKA našla v jednej z košických budov rádioaktívny materiál

06.06.2020 19:48

Nehrozí však žiadne nebezpečenstvo ani ohrozenie obyvateľstva, uviedla polícia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,073
Celková čítanosť: 5894102x
Priemerná čítanosť článkov: 5493x

Autor blogu

Kategórie