Založ si blog

Experti sú zarazení: Talianska dedina v epicentre korony je bez nakazených

Dole nižšie: Keď Korona je Silnejšia ako Vzťah a Láska(((…Ferrera Erbognone je neďaleko Milána, ktoré, ako aj celý jeho región, je koronou najpostihnutejšia časť Talianska. Ale v tejto obci, ktorá má o niečo viac ako tisíc obyvateľov, nie je nikto infikovaný. Je to veľká záhada, na ktorú vedci hľadajú vysvetlenie.

Úplne neznáma Ferrera sa tak odrazu stala stredobodom obrovského záujmu.

Záhada je o to väčšia, že Ferrera patrí v Taliansku k lokalitám s najviac prestarnutým obyvateľstvom. Okolo 66 percent jej obyvateľov má 60 a viac rokov. Práve tí sú Covidom-19 najviac ohrození.

Vedci už uvažujú aj o tom, že práve táto skupina ľudí by mohla mať celkom iné, vysokoúčinné antigény v krvi, ako ich má „zvyšok sveta“. Tiež pripúšťajú takú možnosť, že ich imúnny systém pracuje inakším spôsobom, ako je to u iných ľudí.

V každom prípade tu ide o fenomenálny efekt. A ak sa expertom túto záhadu podarí rozlúštiť a naozaj objavia celkom špecifické antigény v krvi ľudí z Ferrera Erbognone, potom určite budú hľadať metódu ako ich dostať aj do krvi iných ľudí.

Takmer polovica infikovaných v Taliansku je z Lombardska, kde leží aj Ferrera Erbognone.

In keinem anderen Land der Welt sind bisher so viele Menschen an den Folgen des Coronavirus gestorben wie in Italien. Gerade die Lombardei, eine Region im Norden des Landes, ist besonders stark betroffen.

———————————–

 Keď vírus korony ohrozuje aj vzťahy i veľkú lásku

„Cezhraničná“ láska? To je v Európe už dávno samozrejmosť. Lepšie povedané v nejednom prípade už len bola. Korona to pokazila, lebo v boji proti nej uzatvorili svoje hranice už mnohé európske krajiny a ďalšie budú nasledovať. Pre mnoho zamilovaných, ktorí nežijú v tej istej krajine, tak nastal čas neistoty, sklamania i ukončenia vzťahu.

Napríklad z pohľadu Českej Republiky sa Nemecko odrazu stalo rizikovým štátom. Od polovice marca tam platí zákaz vycestvania i zákaz príchodu do krajiny.

Aj manželia i zaľúbené páry, v prípade, že jeden z nich dochádza každý deň cez hranice do práce, majú odrazu obrovský problém.

Nejeden vzťah je tak „násilne“ prerušený a či až ukončený.

48 ročný Čech Robert P. pracuje v Liberci, ale už dvanásť rokov žije na druhej strane hraníc so svojou nemeckou partnerkou v saskom meste Zittau. Tá má prácu tam a aj ich dve deti navštevujú školu v Zittau.  Liberec a Zittau delí od seba len 25 kilometrov.

Odrazu z jedného dňa na druhý boli hranice uzatvorené. Keď sa v ten deň Robert ako vždy okolo 16. hodiny vracal z Liberca domov do Zittau, tak ho už cez hranice nepustili. Celý rozčarovaný a nešťastný sa musel vrátiť naspäť a prenocoval u svojej matky. Mal však veľké šťastie, lebo o tri dni neskôr Praha oznámila výnimku aj pod tlakom z Berlína, že sociálni pracovníci a zdravotný personál z Česka smú prechádzať cez hranice do Nemecka. A Robert je sociálny pracovník.

V priebehu rokov vzniklo v okolí česko-nemeckej hranice mnoho vzťahov, kde jeden z partnerov bol z Česka a druhý z Nemecka a teraz pre nich nastali nečakané problémy. Robert pozná niekoľko prípadov, keď vzťah alebo láska už stroskotali na korone.

Korona zabíja nielen ľudí, ale môže zničiť vzťahy i lásku – s tým nepočítal asi nikto. Podobné prípady sú aj na nemecko-poľských hraniciach.

 

Mannheim: Dlh 765 milión eur, ale modernizuje Domov azylantov. O občanov sa nestará

06.06.2020

(Dole je: Koncerny zažalujú Nemecko kvôli Shutdownu). Obáva sa Mannheim agresie azylantov? Druhé najväčšie mesto Bádenska-Württemberska patrí k najviac zadĺženým mestám tejto spolkovej krajiny. V Mannheime sú školy, materské školky, kúpaliská, mosty, niektoré ulice a ďalšie zariadeni patriace mestu, ktoré sú vo veľmi zlom, prípadne až v katastrofálnom stave a [...]

Každý ďalší deň vlády kancelárky Merkel škodí Nemecku

05.06.2020

Kancelárka oklamala a klame Nemcov aj naďalej, a to v takej miere a v takých závažných záležitostiach ako to dosiaľ neurobil ani len v náznakoch žiadny iný politik povojnového Nemecka. Merkel je veľkou hanbou pre skutočných nemeckých demokratov ako je napríklad Angelika Barbe, Angelika Barbe (od roku 1996 v CDU), bývala oponentka komunistického režimu v NDR, [...]

Schopnosť milovať a poznávať: Rozvíjaj ich, len tak budeš Človekom a Mudrcom

04.06.2020

(Toto nie je vhodná„korisť“pre nenávistníkov, ktorí Tu na Mňa len Špinia). Život každého nového človeka na našej planéte sa začína poznaním a láskou. V láske bol splodený (aj keď nie vždy), s láskou je na tento svet očakávaný a s láskou je na ňom aj prijatý. Od prvého momentu, keď otvorí oči, začína objavovať a spoznávať. Objavovanie a spoznávanie je [...]

Zuzana Čaputová

Prezidentka zdvihla prst a naznačila hranice

07.06.2020 05:00

Všeobecnosť a menšia adresnosť kritiky v správe o stave republiky zo strany prezidentky sa dala očakávať, hovorí politologička Aneta Világi.

normandia oslavy 75.výročie

Oslavy vylodenia v Normandii sa niesli v komornom duchu

06.06.2020 22:07

Na miesto dorazil jediný americký veterán, ktorý sa tu v roku 1944 vylodil ako 19-ročný armádny medik.

Protest francúzsko paríž demonštrácia floyd

Protesty proti rasizmu sa konali na troch kontinentoch

06.06.2020 20:43

Desaťtisíce ľudí sa zišli v mestách v Austrálii, Ázii aj Európe, aby vyjadrili hnev nad smrťou Afroameričana Georgea Floyda.

73375516 2863339433696260 2844828964973707264 n

NAKA našla v jednej z košických budov rádioaktívny materiál

06.06.2020 19:48

Nehrozí však žiadne nebezpečenstvo ani ohrozenie obyvateľstva, uviedla polícia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,073
Celková čítanosť: 5894135x
Priemerná čítanosť článkov: 5493x

Autor blogu

Kategórie