Založ si blog

Kozmos nevznikol jednorázovým aktom. BibliaZavádza! Mars: Prekvapujúci Objav

Podľa starých modelov filozofie, fyziky kozmológie, ale predovšetkým  aj náboženstiev  platilo veľmi dlho, že vesmír vznikol takpovediac okamžite – neexistovalo Nič a odrazu existovalo Niečo. Tu sa mýlila veľmi aj  židovská Biblia (a kresťanstvo a islam to prebrali). Lepšie povedané úmyselne zavádzala.

A Bohu, ktorý neexistuje tak, ako ho opisuje, pripisuje niečo, čo nemohol vykonať. Len takým zavádzaním a či podvádzaním totiž mohla postulovať monoteizmus – vládu jediného židovského Boha. A ako história ukazuje, tak to bola aj veľmi krvavá vláda. V mene všetkých troch monoteistických relígií bolo preliate nesmierne množstvo krvi.

 

Nová fyzika a nová kozmológia, ako aj ďalšie vedné odbory v ostatných rokoch však získali veľmi mnoho dôkazov, z ktorých vyplýva opak toho, čo tvrdí Biblia:

Stvorenie a tvorenie kozmu nikdy neprestalo – ide o proces, ktorý trvá už miliardy rokov a bude pretrvávať  aj naďalej.

Jedným z renomovaných fyzikov, ktorý je o tom presvedčený, je aj anglický pofesor Paul Davies, autor početných kníh.

Davies:

„Existencia kozmu nie je vôbec vysvetlená teóriou Big Bangu – táto explózia bola len začiatkom procesu, ktorý vytváral, tvoril a aj dnes vytvára všetko čo existuje.“

Základom tohto procesu je spolupráca dvoch štruktúr –  chaosu a poriadku. Len tak vzniká neprestajne niečo nové a takmer vždy zároveň aj nepredvídateľné.

Je to možné len preto, lebo hmota a energia v kozme sa vyznačujú veľmi špecifickou vlastnosťou, ktorú nová fyzika nazvala schopnosťou „samoorganizácie“.

Túto „samoorganizáciu“ postuloval a vedecky zdôvodnil skvelý ruský fyzik a chemik s belgickým občianstvom, nositeľ Nobelovej ceny, Ilia Prigogine.

Podrobne o samoorganizácii hmoty v kozme som písal niekoľkokrát v populárno-vedeckých článkoch i v mojich knihách o kozme.

Ústredná otázka novej Fyziky znela:

„Na čom, alebo v čom  spočíva tvoriteľská potencia kozmu?“

Vďaka Prigoginovi mohla byť táto otázka vyriešená.

Až teraz vedci mohli vysvetliť ako z chaosu a beztvarovosti vznikajú rôzne poriadky, komplexity a tvary. Postupne sa ukázalo sa, že nielen vo fyzike a astrofyzike, ale aj vo všetkých iných odvetviach vedy zohrávajú procesy „smoorganizácie“ fundamentálnu rolu.

—————————

Vedci objavili na Marse nový kolobeh vody, ktorý ich prekvapil     

 

Vedci už dávno vychádzali z toho, že na Marse existovalo pomerne veľké množstvo vody. Chýbali im ale presvedčivé argumenty a dôkazy, ktoré by ich predpoklady potvrdili. V posledných rokoch sme získali niekoľko indícii, že na Marse bola voda.

Ale až objav uvedeného kolobehu vody potvrdzuje, že na povrchu Marsu v dávnych dobách pred niekoľkými miliardami rokov existoval veľký oceán i rieky. Max-Planck-Institut pre výskum slnečnej sústavy (MSP) oznámil, že objavený kolobeh vody  umožnil porozumieť to, ako a kde sa v priebehu miliónov rokov postupne stratila takmer všetka voda, ktorej bolo na červenej planéte obrovské množstvo. O tom sa dlho len vedecky špekulovalo.

Podľa MSP stratil Mars viac ako 80 percent vody z jej pôvodného množstva. Dnes na ňom existuje len relatívne málo vody v zamrznutej forme. V najvyšších vrstvách atmosféry Marsu rozkladalo ultrafialové slnečné žiarenie tam prítomné molekuly vody a vodík, ktorý v nich bol tak unikal navždy do kozmu.

Merania ukazujú, že tento proces stále ešte pokračuje. Až dosiaľ  ale nebolo jasné, ako sa dostáva vodná para do najvyšších vrstiev atmosféry, lebo za normálnych okolností by nemala prejsť cez veľmi studenú strednú vrstvu atmosféry, pretože tá by ju mala zmraziť.

Avšak nemeckí a ruskí vedci v spolupráci objavili, že tieto normálne okolnosti sú vždy na istý čas narušené až dosiaľ neznámym prírodným mechanizmom, ktorý je podľa MSP  istou analógiou pumpy.

Výpočty vedcov odhalili zvláštny fenomén:

Stredná vrstva atmosféry Marsu sa dvakrát denne „otvorí“ a prepustí vodnú paru do vyšších vrstiev.

Deje sa tak ale len  v čase, keď na južnej pologule vládne leto a slnečné žiarenie prehreje vzduch, ktorý potom stúpa hore a spolu s ním aj vodná para a vtedy sa dostane do hornej časti atmosféry.

 

—————————–

 

Po sérii ostatnych mojich blogov, ktore mali u mna konecne relativne normalny trend  – ako sa rozbehli, tak bezali dalej,

 

Tak vcera moj blog po troch hodinach , ked mal 1300 citani opat brutalne vypadol z trendu a odrazu kazdu dalsiu hodinu a to 21 hodin uz mal len po 27 citani –

Je to o to zahadnejsie, ze tato moja tema, ktora tu doslova skrachovala, vyslovene hviezdila v inom najcitanejsom slovenskom médii a prisli aj stovky prispevkov.

 

Do tejto „zahady“ s necakanym upadnutim zaujmu o moj vcerajsi blog priam zapada mail, kde ma niekto zo SR prosi, aby som o korone uz viac nepisal tak, ako pisem, ale aby som sa dal na stranu tych, co sa jej boja — 

Zvlastna „prosba“ a ci nie?

 

 

 

Jano….@azet.sk
Predmet: Váš článok:  22.3.   Traja moji svedkovia…..
Text: Pán Bednár,

 

novinári rozširujú strach na ľudí aj v časoch, keď sa nič vážne nedeje. Zaujímavé, že vtedy Vám to nevadí. Novinári vedia písať len v extrémnych polohách- alebo veľký strach, alebo sa vysmievať tomu kto má strach. Za každú cenu upútať pozornosť na seba a svoj článok.

 

Prosil by som Vás, keby ste sa v prípade článkov o Koronavíruse na Slovensku dali na stranu tých, čo sa boja, Vy…………………

Prekvapenie: Krvná plazma Bude Zachraňovať korona-pacientov

06.04.2020

Objav – Ukazuje sa Absolútna Senzácia: Skupina odborníkov pod vedením Prof. Dr. Holgera Hacksteina z Universitätsklinikum Erlangen vypracovala metódu, o ktorej je presvedčená, že úspešne pomôže v boji proti šíreniu korona vírusu. V sobotu profesor Hackstein – šéf oddelenia pre transfúznu medicínu – dostal od úradov oficiálne povolenie na zhotovenie [...]

Experti sú zarazení: Talianska dedina v epicentre korony je bez nakazených

03.04.2020

Dole nižšie: Keď Korona je Silnejšia ako Vzťah a Láska(((…Ferrera Erbognone je neďaleko Milána, ktoré, ako aj celý jeho región, je koronou najpostihnutejšia časť Talianska. Ale v tejto obci, ktorá má o niečo viac ako tisíc obyvateľov, nie je nikto infikovaný. Je to veľká záhada, na ktorú vedci hľadajú vysvetlenie. Úplne neznáma Ferrera sa tak odrazu stala stredobodom [...]

Renomovaný Profesor mikrobiológie argumentami zničil korona-politiku Merkel

02.04.2020

Otvorený list kancelárke ohľadne masívneho obmedzenia občianskych práv. Tak ju ešte nikto nepritlačil múru a ani tak nepoučil: Odborný nemecký lekár pre mikrobiológiu a infekčnú epidemiológiu profesor Bhakdi v liste žiada Merkel, aby mu odpovedala na 5 otázok, aby potom mohol zistiť, či sú oprávnené súčasné obmedzenia práv nemeckých občanov. Profesor bol viac ako 20 [...]

Vincent Bujňák

Právnik o zákaze vychádzania: Výnimky musia byť precízne stanovené

07.04.2020 06:00

Ak má niekto napríklad vlastnú záhradku v inom okrese a s nikým tam neprichádza do styku, tak zákaz by riadne vybočoval z rámca ústavného zákona.

koronavírus, Poľsko

ONLINE: Obyvatelia Wu-chanu prestávajú byť zajatcami

07.04.2020 05:45, aktualizované: 06:21

Čínske mesto Wu-chan, odkiaľ sa rozšíril koronavírus, bude od utorka opäť otvorené. Jeho uzávera trvala od 23. januára.

pôrod, bábätko

Britka porodila svoje 22. dieťa

07.04.2020 00:00

Sue Radfordová bola doteraz tehotná viac než 800 týždňov svojho života, pričom prvé dieťa porodila v štrnástich.

päsť, bitka, úder, násilie

Nemecký terorista mal trénovať na Slovensku, bezpečnostná firma to odmieta

06.04.2020 21:12

Slovensko sa opäť ocitá na teroristickej mape Európy. Po špekuláciách o výcviku Breivika prišiel Speigel s tvrdením, že ďalší masový vrah trénoval u nás.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,018
Celková čítanosť: 5459880x
Priemerná čítanosť článkov: 5363x

Autor blogu

Kategórie