Založ si blog

Koronaepidémia? Nie! Skutočná epidémia ešte len príde s ničivou silou. ..

Dole je reakcia na „kolektívne“ špinenie na moju osobu…….Nasledovné riadky sú pozorovania, poznatky a skúsenosti získané v nemeckej prítomnosti, ale v mnohom reflektujú aj situáciu v celej EÚ. Skutočná epidémia, ak neurobíme všetko pre jej odvrátenie, bude ničivá. Je preto potrebné ostro kritizovať a upozorňovať politikov. Ako som už písal v predošlom článku, tak politici by nemali a nesmú šíriť paniku a obavy, ale optimizmus.

V opačnom prípade budú  následky epidémie horšie ako samotná korona, a to bude potom skutočná epidémia.

Zneistenie obyvateľstva po mnohých rečiach politikov, ktoré prinášajú hororové vízie o korone, sa prejavuje napr. aj v jeho panike pri vykupovaní obrovských množstiev tovarov, predovšetkým potravín.

Nemecko redukuje verejný život na minimum. Hospodárske škody sú enormné a rastú ďalej.

Politici a  médiá namiesto prehnaného neustáleho napomínania občanov, by ich radšej mali upokojovať a redukovať na minimum ich strachy a šíriť optimizmus. A práve to však nerobia takmer vôbec.

Namiesto neustáleho opakovania počtu nakazených a  mŕtvych, by mali neustále opakovať a zdôrazňovať ľuďom, aby robili všetko pre to, čo posilní ich imunitný systém a odstavili všetko to, čo ho oslabuje a či dokonca ničí. O tom sa ale nehovorí takmer nič.

Politici ale všeobecne o tom nemajú ani poňatia a keďže väčšina z nich žila a žije excesívne, tak v tomto smere nemôžu ani byť príkladom.

O tom ako neustále posilňovať imunitný systém som už viackrát písal.

Pokiaľ nemáme účinný medikament, tak je to len náš imunitný systém, ktorý je jedinou spoľahlivou baštou – ak je v optimálnom stave – proti votrelcovi korone.

A zomrieť na koronu možno v každom veku – nie je pravdou, ako sa spočiatku myslelo a často ešte aj myslí, že  starí na ňu musia zomrieť a mladí nie. V Číne sa vyliečila z infekcie Covid-19 žena 94 ročná, a to len preto, že mala vo výbornom stave imunitný systém.

A Covid-19 môže zabiť aj 20 ročného, ak jeho imunita je z nejakého dôvodu minimálna, ako sa už aj stalo.

A je obrovským panikárčením, ak kancelárka povie, že 60 až 70 percent obyvateľov Nemecka sa nakazí koronou. Taká nerozvážna výpoveď musí vyvolať u množstva ľudí strach a doslova zhrozenie.

Len ak to myslela, že sa tak stane v priebehu ďalších 30 až 50 rokov, tak by to mohlo byť realitou – to však nepovedala.

Aj bežnú chrípku napokon v priebehu mnohých rokov dostane aspoň raz takmer každý človek.

Istý múdry a neobyčajne inteligentny Nemec, osobnosť, ktorú pozná takmer celé Nemecko, povedal:

„Skutočná epidémia ešte len príde. Preto sa nemusíme obávať koronavírusu, lebo ten väčšina z nás prežije, ale musíme sa obávať toho, čo potom príde. A to je masívna hopodárska recesia a tá nám prinesie problémy, o akých teraz ani len netušíme. Budú zničené nespočetné existencie, čo sa už teraz rysuje.“

To sú slová, ktoré su aj mojimi slovami.

Aj posledná veľká banková kríza zničila nespočetné existencie a dohnala mnohých ľudí k suicidu. Ale politici vtedy nezachraňovali úbohých ľudí, ale zachraňovali len banky.

A všetko poukazuje na to, že podobný scenár sa zopakuje aj teraz. Veď už teraz sú zničené mnohé existencie alebo sú na pokraji zničenia.

———————————–

Kedze pod mojim poslednym – vcerajsim – blogom mohla beztrestne vycinat a ma hanebne a urazlivo osocovat „organizovana“ skupinka mna-nenavistnikov, ktori nevedia co je pravo na vlastnu mienku (a len destruktivne a za kazdu cenu spinia na mna – namiesto rozumnych protiargumentov….) a

Ktora je naviac velmi fundovana a ludi povzbudzje k optimizmu a posilnovaniu imunitneho systemu,

tak pre vsekych, ktori im pripadne naleteli,

 

Tu uvadzam riadky vedeckeho redaktora  z uznavaneho Deutschlandfunk – ktoreho si priatelsky cenim a vazim – a ktoremu nech skupinka na cele s ich „odvaznym“ vodcom napise, ze je hlupak a ze ho treba zavriet za to co napisal – lebo hovori a kaze ludom podobne veci ako aj ja.

 

Ralf Krauter ist ein deutscher Physiker, Wissenschaftsjournalist und Hörfunkmoderator zu den Themenbereichen Physik, Technik, Forschungspolitik:

Coronavirus Kein Anlass zur Hysterie

Die kollektive Aufregung um die steigenden Infektionszahlen aus China sei nicht angebracht, kommentiert Ralf Krauter. Die gefühlte Bedrohung durch den neuen Coronavirus sei viel größer als die reale Gefahr. Auf den Ernstfall vorbereiten sollten wir uns dennoch

 

Ein neues Virus hält die Welt in Atem. Zumindest die Medienwelt – und alle, die ihren Erregungszyklen folgen. Doch wie so oft, wenn die Newsticker heiß laufen, ist Vorsicht geboten. Denn im kollektiven Hype gerät das Gespür für die tatsächliche Relevanz von Themen leicht verloren. Im Fall des neuen Corona-Virus wäre weniger Aufregung wünschenswert. Nach aktuellem Stand der Erkenntnis ist die gefühlte Bedrohung viel größer als die reale Gefahr, die von ihm ausgeht – für Menschen in Wuhan wie in Wuppertal.

Geschwächtes Immunsystem

Das neue Corona-Virus mag genetisch zwar eng verwandt sein mit dem SARS-Erreger, der vor 18 Jahren weltweit für Seuchenalarm sorgte und knapp 800 Menschen das Leben kostete. Aber nach allem, was wir bisher wissen, ist der neue Keim aus China längst nicht so tödlich. Bei SARS starb einer von zehn Infizierten an einer schweren Atemwegserkrankung, beim neuen Corona-Virus ist es wohl nur einer von hundert. Und die neun bisherigen Opfer waren durchweg bereits zuvor krank und hatten ein geschwächtes Immunsystem………………………………..

 

Ak ani toto nezavrie huby tych co na mna chrlia svoj vlastny hnis, tak patria do psychiatrie bez dalsieho komentara ——-

Prekvapenie: Krvná plazma Bude Zachraňovať korona-pacientov

06.04.2020

Objav – Ukazuje sa Absolútna Senzácia: Skupina odborníkov pod vedením Prof. Dr. Holgera Hacksteina z Universitätsklinikum Erlangen vypracovala metódu, o ktorej je presvedčená, že úspešne pomôže v boji proti šíreniu korona vírusu. V sobotu profesor Hackstein – šéf oddelenia pre transfúznu medicínu – dostal od úradov oficiálne povolenie na zhotovenie [...]

Experti sú zarazení: Talianska dedina v epicentre korony je bez nakazených

03.04.2020

Dole nižšie: Keď Korona je Silnejšia ako Vzťah a Láska(((…Ferrera Erbognone je neďaleko Milána, ktoré, ako aj celý jeho región, je koronou najpostihnutejšia časť Talianska. Ale v tejto obci, ktorá má o niečo viac ako tisíc obyvateľov, nie je nikto infikovaný. Je to veľká záhada, na ktorú vedci hľadajú vysvetlenie. Úplne neznáma Ferrera sa tak odrazu stala stredobodom [...]

Renomovaný Profesor mikrobiológie argumentami zničil korona-politiku Merkel

02.04.2020

Otvorený list kancelárke ohľadne masívneho obmedzenia občianskych práv. Tak ju ešte nikto nepritlačil múru a ani tak nepoučil: Odborný nemecký lekár pre mikrobiológiu a infekčnú epidemiológiu profesor Bhakdi v liste žiada Merkel, aby mu odpovedala na 5 otázok, aby potom mohol zistiť, či sú oprávnené súčasné obmedzenia práv nemeckých občanov. Profesor bol viac ako 20 [...]

pôrod, bábätko

Britka porodila svoje 22. dieťa

07.04.2020 00:00

Sue Radfordová bola doteraz tehotná viac než 800 týždňov svojho života, pričom prvé dieťa porodila v štrnástich.

päsť, bitka, úder, násilie

Nemecký terorista mal trénovať na Slovensku, bezpečnostná firma to odmieta

06.04.2020 21:12

Slovensko sa opäť ocitá na teroristickej mape Európy. Po špekuláciách o výcviku Breivika prišiel Speigel s tvrdením, že ďalší masový vrah trénoval u nás.

Koaliční poslanci / Bratislavský hrad / Koaličná dohoda / Matovič / Heger /

Štvorkoalícia zverejnila znenie koaličnej dohody

06.04.2020 19:28

Jej uzatvorením členovia koalície vyjadrili plnú podporu vláde zvolenej na obdobie rokov 2020 až 2024.

Donald Trump, koronavírus

USA zaradili na zoznam teroristických organizácií Ruské imperiálne hnutie

06.04.2020 18:55

Ide o prvý prípad, keď sa do tohto zoznamu dostalo hnutie propagujúce nadradenosť bielej rasy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,018
Celková čítanosť: 5459820x
Priemerná čítanosť článkov: 5363x

Autor blogu

Kategórie