Založ si blog

Experti: 3 možné scenáre priebehu covidu-19. Šéfa veľkej kliniky Zabil Covid

TuPíšeTen čo Hovorí len Pravdu!!!….. 14.2. bolo vo svete 45 171 infikovaných ľudí vírom covid-19. Vírus k tomu dňu už usmrtil v Číne 1 115 ľudí. To sú však len oficiálne čísla – podľa expertov a neoficiálnych informácií z Číny, sa počíta s tým, že v Číne je desaťnásobne viac infikovaných, ako krajina priznáva.

Strach pred silným globálnym rozširovanín covidu rastie. Čo v tomto smere čaká na ľudstvo?

Hoci veľká väčšina postihnutých je v Číne a tam predovšetkým v obrovskom meste Wuhane, sledujú experti vývoj situácie s veľkými starosťami a obavami.

Predpokladajú tri možnosti ďalšieho vývoja:

 

1,  príde k pandémii

To je najhorší prípad z troch možností. V tom prípade sa vírus rozšíri po celom svete a vyžiada si nespočetné obete. Pri poslednej pandémii, ktorá vypukla pred viac ako pol storočím, v roku 1953, zomrelo v jej dôsledku milión a stotisíc ľudí. Usmrťoval ich vtedy nový neznámy influenza-vírus H2N2.

V prípade pandémie teraz, v súčasnosti, by mohol byť počet mŕtvych oveľe vyšší už len preto, že na svete žije okolo 7,7 miliard ľudí a v roku 1953 ich žilo približne trikrát menej, okolo 2, 6 miliard. Okrem toho intenzívna globalizácia a extrémne cestovanie obrovského počtu ľudí v súčasnosti veľmi podporuje šírenie infekcie. V roku 1953 bol tento faktor oproti dnešnej dobe oveľa nižší.

Asi najčernejší scenár pandémie predpokladá epidemiológ profesor Gabriel Leung z University Honkong. Pre britský Guardian povedal, že nevylučuje, že v krajnom prípade sa môže infikovať aj viac ako 60 percent svetovej populácie.

 

2,  koronavírus-ochorenia vyústia do tzv. civilizačných ochorení

Je úplne realistická taká možnosť, že ochorenie pľúc v dôsledku ich infikovania sa koronavírom bude prepukávať len v istých obdobiach a bude postihovať predovšetkým starších ľudí a tých, ktorí majú slabú alebo narušenú imunitu.

V tom prípade to bude podobné, ako je to s chrípkou. Vždy príde a vždy aj odíde a vždy na ňu viacerí ľudia aj zomrú. Vírus bude cirkulovať v obyvateľstve a jeho prepuknutie nastane najmä v zimných mesiacoch.

 

3,  koronavírus bude postupne utlmený

Zatiaľ koronavírus zúri takmer výlučne v Číne. Tamojší experti sa snažia robiť všetko pre to, aby jeho zúrenie utlmili. Boli zavedne´prísne opatrenia na to, aby sa to napokon podarilo.

To znamená, že v takom prípade príde niekedy k tomu, že postupne sa bude infikovať čoraz menej ľudí v Číne, až sa nakoniec infekcia prestane šíriť.

K tomu príde vtedy, keď čoraz viac infikovaných sa dokáže vírusu ubrániť, a tak ho potom už nebudú šíriť ďalej.

Tak sa to udialo aj v prípade SARS pandémie v rokoch 2002, 2003.

Zatiaľ však experti vedia príliš málo o koronavíre. Pracujú však horúčkovite na tom, aby sa o ňom dozvedeli všetko potrebné k tomu, aby ho napokon dostali pod kontrolu.

——————-

 

Po prvý raz zomrel na koronu aj renomovaný lekár –  šéflekár veľkej kliniky vo Wuhane

 

Jeho kolega informoval čínske médiá, že bol vo veľmi dobrom zdravotnom stave a vôbec si nemyslel, že by mohol na covida zomrieť.

Podľa oficiálnych údajov sa nakazilo infekciou už 1700 lekárov a ošetrovateľov. Viacerí sú v kritickom stave. Minulý týždeň zomreli už niekoľkí – podľa čínskej televízie.

 

Epidémia beží teda „veselo“ na plné obrátky. Momentálne nič nenasvedčuje, že ju dostaneme pod kontrolu.

Peking oznámil najnovšie číslo infikovaných:   72 436 a mŕtvych je viac ako 1800.

Korona je už aj v Afrike

Mimo Číny je udajne viac ako 500 infikovaných

Nemecko má najviac infikovaných v Európe !!!!!!!!!!!!!!!!!!

——————

 

 Ako som predpovedal:    Moj zo vsetkych pravdovych   najlepsi a najdolezitejsi clanok zo vcera „precitalo“ neuveritelnych okolo 500!!!!!!!!! – to je moj absolutny rekord tu – ale inde tu istu temu mi precitalo len mizernych 82 000

Dalsi vynikajuci rekord , ktory mi tu bol „umozneny“, ze prvy raz som v troch clankoch po sebe mal ovela menj ako 1000 – fantazia, podarilo sa mi TO az po piatich rokoch usilovneho blogovania..

Takze tendencia je jasna – stale menej a menej – uz sa tesim na absolutny rekord —— ked moj clanok „precita“ len NULA navstevnikov  !!!!!!!!! to bude velka udalost,………..ha, ha, ….ha

 

Takzeeeeeee vsetko tu ma svoju Pravdu – ale kazdá Pravda je relativna – len moja Pravda v tomto pripade je jasna a absolutna – tak som predpovedal  – pre mna je alles klar – tutto claro………… aj pre vas

 

Citatelia moji ,  k tymto rekordom, ake som este nikdy NIKDE nedosiahol, prijimam vase Gratulacie.

Som tu na tejto Pravde jednoducho absolutne Vynimocny

Prekvapenie: Krvná plazma Bude Zachraňovať korona-pacientov

06.04.2020

Objav – Ukazuje sa Absolútna Senzácia: Skupina odborníkov pod vedením Prof. Dr. Holgera Hacksteina z Universitätsklinikum Erlangen vypracovala metódu, o ktorej je presvedčená, že úspešne pomôže v boji proti šíreniu korona vírusu. V sobotu profesor Hackstein – šéf oddelenia pre transfúznu medicínu – dostal od úradov oficiálne povolenie na zhotovenie [...]

Experti sú zarazení: Talianska dedina v epicentre korony je bez nakazených

03.04.2020

Dole nižšie: Keď Korona je Silnejšia ako Vzťah a Láska(((…Ferrera Erbognone je neďaleko Milána, ktoré, ako aj celý jeho región, je koronou najpostihnutejšia časť Talianska. Ale v tejto obci, ktorá má o niečo viac ako tisíc obyvateľov, nie je nikto infikovaný. Je to veľká záhada, na ktorú vedci hľadajú vysvetlenie. Úplne neznáma Ferrera sa tak odrazu stala stredobodom [...]

Renomovaný Profesor mikrobiológie argumentami zničil korona-politiku Merkel

02.04.2020

Otvorený list kancelárke ohľadne masívneho obmedzenia občianskych práv. Tak ju ešte nikto nepritlačil múru a ani tak nepoučil: Odborný nemecký lekár pre mikrobiológiu a infekčnú epidemiológiu profesor Bhakdi v liste žiada Merkel, aby mu odpovedala na 5 otázok, aby potom mohol zistiť, či sú oprávnené súčasné obmedzenia práv nemeckých občanov. Profesor bol viac ako 20 [...]

PREZIDENTKA: Prijala najvyšších ústavých èinite¾ov

Prieskum o blackoute? Premiér sa musí rozhodnúť a nie hľadať alibi, odkazuje Baránek

07.04.2020 06:26

Premiér Igor Matovič sa podľa analytika Jána Baránka zastavil na hranici šírenia nervozity, ale oceňuje návrat exministerky Andrei Kalavskej.

Vincent Bujňák

Právnik o zákaze vychádzania: Výnimky musia byť precízne stanovené

07.04.2020 06:00

Ak má niekto napríklad vlastnú záhradku v inom okrese a s nikým tam neprichádza do styku, tak zákaz by riadne vybočoval z rámca ústavného zákona.

koronavírus, Poľsko

ONLINE: Obyvatelia Wu-chanu prestávajú byť zajatcami

07.04.2020 05:45, aktualizované: 06:29

Čínske mesto Wu-chan, odkiaľ sa rozšíril koronavírus, bude od utorka opäť otvorené. Jeho uzávera trvala od 23. januára.

pôrod, bábätko

Britka porodila svoje 22. dieťa

07.04.2020 00:00

Sue Radfordová bola doteraz tehotná viac než 800 týždňov svojho života, pričom prvé dieťa porodila v štrnástich.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,018
Celková čítanosť: 5459906x
Priemerná čítanosť článkov: 5363x

Autor blogu

Kategórie