Založ si blog

Dve aktuálne politické udalosti: Jedna mnou Otriasla, druhá Pobavila veľmi

1, Merkel, zober si ich, my už s nimi nemôžeme žiť – Gréci z Lesbosu 2, Demokrat Nadler: Trump je diktátor, preto musí byť odvolaný ihneď

1, Na ostrove Lesbos sa v sobotu konali veľké demonštrácie proti EÚ i proti Merkel. Okolo 10 000 obyvateľov sa zhromaždilo a dávali najavo, že už nemôžu tak ďalej žiť, ako musia žiť v súčasnosti. Boli spokojní a šťastní na svojich ostrovoch. Teraz je všetko inakšie.

Utečenecké vlny sa na nich valia jedna za druhou. Predovšetkým na Lesbos, ktorý je od Turecka vzdialený  len niekoľko málo kilometrov. Ostrovania majú pocit, že ich krásne ostrovy nie sú viac ich, že im už nepatria. Utečenci zmenili ich život totálne.  Ľudia  z ostrovov sa tešili slobode, takej slobode, ako ju málokto pozná. A na ich ostrovoch bolo úplne bezpečne. To všetko sa zmenilo. Ich ženy majú strach, čo nikdy predtým nepoznali.

Na ostrovoch Lesbos, Leros, Samos a Chios žije okolo 210 000 Grékov a v súčasnosti aj do 50 000 utečencov a migrantov. To je extrémna a katastroálna situácia. Ostrovania sa obávajú, lepšie povedané vedia s istotou, že s príchodom jari a leta, keď je more pokojné, sa vydá k nim opäť množstvo nových prišelcov.

V táboroch, kde sú utečenci umiestnení, sú sprchy, toalety a postele len pre 6 000 ľudí. Situácia preto skutočne je veľmi explozívna. Všade v okolí táborov sú množstvá odpadkov a špiny. Množia sa preto potkany.

Ešte pred niekoľkými rokmi boli ostrovy veľmi vyhľadávanou destináciou pre turistov. To je už len minulosť. Nikde inde v Európe nie je taká situácia, že na štyroch domorodcov pripadá jeden migrant. V prípade Nemcka by to bolo 20  miliónov a v prípade SR 1,25 milión. Čo však ešte nie je, môže byť – keď sa naplno rozbehne realizácia migračného paktu OSN.

Primátor mesta Vathy na Samose, v okolí ktorého je až 7 100 utečencov, hovorí, že bitky v tábore a krádeže sú tam na dennom poriadku a neraz aj zabití po vzájomných sporoch. Informuje o zúfalstve domácich ľudí, i o tom ako im kradnú zo záhrad sliepky a ovce. Sťažuje sa do Bruselu, že aj ostrovania sú ľudia a aj oni majú ľudské práva. Reakcia však nepríde žiadna. Napokon už len rezignovane dodáva, že násilie a prostitúcia sa u nich rozmohli ako nikdy predtým.

Jerry Nadler: Donald Trump je diktátor, už len preto musí byť odvolaný       

Opoziční Demokrati doslova ochoreli na novú nebezpečnú chorobu, ktorá ešte pred niekoľkými rokmi bola v USA absolútne neznáma. Táto choroba najprv prepukla u Hillary Clinton. Potom sa začala rýchlo šíriť ďalej, lebo je veľmi nákazlivá, ale šírila sa takmer výlučne v radoch Demokratov.

Dostala celkom špeciálny názov od jedného amerického žurnalistu – nazval ju Trumpopsychóza. Veľký problém je v tom, že sa nedá vôbec liečiť. Kto raz na ňu ochorie, tak ostane nevyliečiteľne chorý.

Jeden z Demokratov, ktorý trpí na veľmi silnú Trumpopsychózu  je Jerry Nadler, šéf Justičného výboru Snemovne Reprezentantov. V procese impeachmentu proti Trumpovi je jedným zo zástupcov obžaloby prezidenta.

V senáte nečakane dostal silný akútny záchvat Trumpopsychózy a zrejm v stave krátkodobej nepríčetnosti viackrát zvýšeným hlasom označil svojho demokraticky zvoleného prezidenta ako diktátora.

Následne potom piatok večer soptil počas procesu preskakujúcim hlasom:

“Trump je diktátor a len jeho vôľa platí. Nemá vôbec zmysel pre to, aby rešpektoval kongres a kongremanov. Dáva sa ako všemocný. Je diktátor a preto musí byť pozbavený svojho úradu.“

Demokrat Adam Schiff, šéf tímu obžalobcov zahral počas procesu proti Trumpovi zas na inú strunu.

Na záver jeho prednesu zaznelo z jeho úst:

“Opätovne vás naliehavo žiadam o férový proces, s pripustením nových dokumentov a nových svedkov.“

Potom prítomných napomínal  a pripomenul,  že celý svet sa pozerá na USA, na americkú demokraciu a na americkú spravodlivosť.

Napokon svoje trápne moralizovanie ukončil vysoko teatrálnymi slovami:

„Úpenlivo vás prosím, darujte Amerike férový proces.“

 

————————————————————–

Môžu sa aj rastliny vyznačovať inteligenciou?

  1. januára 2020

Toto je pre každého, kto miluje rastliny!…………..

 

Tak sa začínal  moj clanok – prvu vetu doplnim  :…….A ten miluje aj zivot a preto aj zivot miluje jeho!

Precitalo to len 600 – to tak malo z vas miluje zivot!?

Dosial moje clanky z biologie a biofyziky poctom 10 boli citane od 4 tisic do 10 tisic , co sa stalo? Upada laska k rastlinam a zivotu…….?

Experti: 3 možné scenáre priebehu covidu-19. Šéfa veľkej kliniky Zabil Covid

18.02.2020

TuPíšeTen čo Hovorí len Pravdu!!!..... 14.2. bolo vo svete 45 171 infikovaných ľudí vírom covid-19. Vírus k tomu dňu už usmrtil v Číne 1 115 ľudí. To sú však len oficiálne čísla – viac »

Ak KoronaVypukne v Afrike, migranti ňouŠtedroObohatiaEÚ. Brusel i OSN mlčia!

17.02.2020

Plačem,AkoSomTuNajnovšieMáloČítaný.HanbaPíšemZle!.......OkamžiteStopMigrácie do EÚ! Toto je Zlyhanie politiky EÚ na celej čiare. Ale aj zlyhanie OSN, ktorá svojím migrantským paktom extrémne viac »

Szijjártó: Pakt OSN, Katastrofa pre Ľudstvo! 7 miliónov, dar pre stranu! Akú?

16.02.2020

TuSlobodný ŽurnalistaPíšePravdivo!!!....Maďarsko je jedným z mála EÚ štátov, ktoré sa nepodriadilo potupnému rozkazu kancelárky a OSN k neohraničenej podpore migrácie. Pred niekoľkými viac »

parlament, NR SR

Začal sa druhý deň mimoriadnej schôdze parlamentu

19.02.2020 09:14

Na schôdzi by mali poslanci v skrátenom legislatívnom konaní rozhodovať o trinástom dôchodku, rodinných prídavkoch, diaľničných známkach a o Istanbulskom dohovore.

Moslim / Burka / hidžáb /

Macron chce zastaviť izoláciu a radikalizáciu moslimov od zvyšku spoločnosti

19.02.2020 08:16

Na francúzskej pôde nemôžeme mať zákony Turecka, zdôraznil francúzsky prezident.

Líbya

Medzinárodne uznaná líbyjská vláda prerušila mierové rozhovory

19.02.2020 07:33

Ku kroku došlo po raketovom útoku na prístav v hlavnom meste Tripolis, ktoré je cieľom niekoľkomesačných operácií vojenského veliteľa Chalífu Haftara.

NR SR: Rokovanie 58. schôdze

Kocúrkovo okolo Istanbulského dohovoru

19.02.2020 07:00

Najskôr nie, potom áno. Vláda odsúhlasila Istanbulský dohovor. Podľa odborníkov ide len o nápravu právnej chyby.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 984
Celková čítanosť: 5104407x
Priemerná čítanosť článkov: 5187x

Autor blogu

Kategórie