Založ si blog

Putin: V EÚ parlamente viacerí Nevedia Čítať alebo Písať, alebo Nemajú Oči

Rusko bude 9. mája oslavovať 75. výročie  porážky hitlerovského Nemecka, ktorého hrôzovláda sa ukončila dobytím Berlína Červenou armádou. Vladimír Putin chce teraz sprístupniť  širokej verejnosti archívne dokumenty, ktoré súvisia s druhou svetovou vojnou. Ruský prezident to vyhlásil v sobotu v St. Petersburgu, kde pri príležitosti stretnutia s ruskými vojnovými veteránmi si s nimi pripomenul výročie prelomenia blokády Leningradu nemeckým Wehrmachtom, o čo sa zaslúžila Červená armáda 18. januára 1944.

Blokáda sa potom skončila 27. januára 1944 po dvoch rokoch a štyroch mesiacoch.  Počas blokády zahynulo v meste viac ako milión ľudí. Veľká časť z nich zomrela od hladu. Nemci blokádou chceli mesto vyhladovať. Táto blokáda je jedným z najväčších zločinov Wehrmachtu vo vojne. Dokumenty z archívu bude uložené v centre otvorenom pre verejnosť.

Rozhodnutie prezidenta Putina o sprístupnení dokumentov súvisí s nehanebnou rezolúciou EÚ parlamentu, v ktorej sa zdôrazňuje, že svoj podiel na vypuknutí druhej svetovej vojny mal aj Sovietsky Zväz. Je to absurdná provokácia Ruska (kedy EÚ parlament vydá rezolúciu, že prepadnutie Iraku armádou USA bolo bolo obrovským trestuhodným zločinom, ktorý nebol  potrestaný?).

V  sobotu prezident pred veteránmi opakovane kritizoval rezolúciu EÚ a povedal o.i.:

„Zatvoríme huby všetkým, ktorí sa pokúšajú prepísať dejiny a znižovať zásluhy našich otcov a dedov, ktorí položili životy, aby svoju vlasť a fakticky celý svet zachraňovali pred fašizmom.“

Zdôraznil, že niektorí politici na Západe nevedia držať svoje nehanebné papule a znevažujú veľké zásluhy Sovietskeho Zväzu na porážke hitlerovského fašizmu.

Podčiarkol ešte raz, že uverejnením dokumentov Rusko zapchá raz navždy  všetky nehanebné papule tých, čo naň len špinia.

V súvislosti s rezolúciou EÚ parlamentu Putin ešte rozhorčene povedal:

„Nemožno sa ubrániť dojmu,  že ľudia, ktorí ju odsúhlasili buď nevedia čítať alebo písať, alebo nemajú oči.“

Pri príležitosti 75. výročia ukončenia druhej svetovej vojny sa budú konať 9. mája v Moskve veľké oslavy víťazstva Červenej armády nad Hitlerom. Budú spojené aj s veľkou vojenskou prehliadkou. Ruská vláda očakáva množstvo štátnych hostí z celého sveta. Už sa prisľúbil napr. prezident Emmanuel Macron i izraelský premiér. Medzi pozvanými je aj prezident Trump, Angela Merkel, i nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier.

Vladimír Putin je pozvaný tento týždeň do Izraelu, kde bude mať vo štvrtok reč v Jeruzaleme v pamätníku Jad va šem  na spomienkovej  slávnosti pre obete holokaustu. Izraelský premiér pozval ruského prezidenta aj v súvislosti s tým, že pred 75. rokmi oslobodila Červená armáda koncentračný tábor Osvienčim, ktorý platí ako symbol holokaustu.

Počas návštevy Jeruzalemu Vladimír Putin otvorí v Sacher parku pamätník na blokádu Leningradu, počas ktorej zahynuli aj početní jeho židovskí občania.

————————————–

Ti, co ste necitali (z akeho dovodu neviem) moj  posledny blog, tak to urobte, su tam dolezite informacie – a n emusi dlho trvat a podobne veci cakaju aj SR………………..

Sociálne médiá USA sa stali cenzormi slobodnej mienky a katmi demokracie! Prebudiť sa je neskoro!

18.01.2021

Dole je:Veľvysl.Ukrajiny v DE kritizuje šéfku vlády Mecklenburg-Vorpommern za jej lásku k Rusku))…Vždy keď demokracia niekde stroskotala a potom prišlo k diktatúre, tak najprv začala politika cenzúrovať a obmedzovať médiá. V našej dobe je to však opačne. Mediá, a to predovšetkým sociálne médiá, teraz cenzúrujú politikov, ktorí im z nejakého dôvodu nevyhovujú a [...]

Varoval som dávno! Inštitút priznal: Viacerí ľudia v DE zomreli po očkovaní hneď!

16.01.2021

(toto SRmédiá neprezradia): Vo viacerých článkoch som už v priebehu roku 2020 varoval pred Covid-očkovaním. Aj v článku: Prečo sa nedám očkovať – 18. decembra. V Nemecku okrem iných aj niekoľkí umelci už dávno verejne kritizovali vakcínu i očkovanie. Teraz majú problém vo svojom povolaní – médía z nich urobili konšpirátorov. Prišlo však teraz oficiálne [...]

Urobí korona pandémia z Číny jedinú svetovú superveľmoc? Fakty to svedčia

15.01.2021

(Dole: Ruskí chemici vytvorili nový skvelý systém usporiadania prvkov)..//..Západ má strach z Číny a obáva sa jej ekonomickej sily, a to plným právom. Viacerí západní ekonómovia a politológovia si myslia, že pandémia môže vo svete vytvoriť takú situácia, že 21. storočie sa stane storočím čínskej hegemónoie. Už som písal o tom, že Čína sa z hospodárskej krízy [...]

Monika Jankovská

Obvinená Jankovská opätovne žiada o prepustenie z väzby

18.01.2021 16:29

O jej žiadosti by mal rozhodnúť Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici tento piatok.

Peter Pellegrini

Pellegrini vytvára petičný výbor

18.01.2021 16:27

Pellegrini chce vytvoriť petičný výbor pre referendum o predčasných voľbách.

Marek Krajčí

Ak sa bude ustupovať od covid automatu, Krajčí je ochotný skončiť vo funkcii

18.01.2021 16:16

Ako konštatoval, bude veľmi striktne hájiť, aby sa COVID automat dodržiaval.

Milan Krajniak, podkast, podcast,

Začalo sa pilotné očkovanie v zariadeniach sociálnych služieb

18.01.2021 15:53, aktualizované: 16:51

Oznámil to minister práce Milan Krajniak v areáli Petržalského domova seniorov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,178
Celková čítanosť: 7212848x
Priemerná čítanosť článkov: 6123x

Autor blogu

Kategórie