Založ si blog

Putin: V EÚ parlamente viacerí Nevedia Čítať alebo Písať, alebo Nemajú Oči

Rusko bude 9. mája oslavovať 75. výročie  porážky hitlerovského Nemecka, ktorého hrôzovláda sa ukončila dobytím Berlína Červenou armádou. Vladimír Putin chce teraz sprístupniť  širokej verejnosti archívne dokumenty, ktoré súvisia s druhou svetovou vojnou. Ruský prezident to vyhlásil v sobotu v St. Petersburgu, kde pri príležitosti stretnutia s ruskými vojnovými veteránmi si s nimi pripomenul výročie prelomenia blokády Leningradu nemeckým Wehrmachtom, o čo sa zaslúžila Červená armáda 18. januára 1944.

Blokáda sa potom skončila 27. januára 1944 po dvoch rokoch a štyroch mesiacoch.  Počas blokády zahynulo v meste viac ako milión ľudí. Veľká časť z nich zomrela od hladu. Nemci blokádou chceli mesto vyhladovať. Táto blokáda je jedným z najväčších zločinov Wehrmachtu vo vojne. Dokumenty z archívu bude uložené v centre otvorenom pre verejnosť.

Rozhodnutie prezidenta Putina o sprístupnení dokumentov súvisí s nehanebnou rezolúciou EÚ parlamentu, v ktorej sa zdôrazňuje, že svoj podiel na vypuknutí druhej svetovej vojny mal aj Sovietsky Zväz. Je to absurdná provokácia Ruska (kedy EÚ parlament vydá rezolúciu, že prepadnutie Iraku armádou USA bolo bolo obrovským trestuhodným zločinom, ktorý nebol  potrestaný?).

V  sobotu prezident pred veteránmi opakovane kritizoval rezolúciu EÚ a povedal o.i.:

„Zatvoríme huby všetkým, ktorí sa pokúšajú prepísať dejiny a znižovať zásluhy našich otcov a dedov, ktorí položili životy, aby svoju vlasť a fakticky celý svet zachraňovali pred fašizmom.“

Zdôraznil, že niektorí politici na Západe nevedia držať svoje nehanebné papule a znevažujú veľké zásluhy Sovietskeho Zväzu na porážke hitlerovského fašizmu.

Podčiarkol ešte raz, že uverejnením dokumentov Rusko zapchá raz navždy  všetky nehanebné papule tých, čo naň len špinia.

V súvislosti s rezolúciou EÚ parlamentu Putin ešte rozhorčene povedal:

„Nemožno sa ubrániť dojmu,  že ľudia, ktorí ju odsúhlasili buď nevedia čítať alebo písať, alebo nemajú oči.“

Pri príležitosti 75. výročia ukončenia druhej svetovej vojny sa budú konať 9. mája v Moskve veľké oslavy víťazstva Červenej armády nad Hitlerom. Budú spojené aj s veľkou vojenskou prehliadkou. Ruská vláda očakáva množstvo štátnych hostí z celého sveta. Už sa prisľúbil napr. prezident Emmanuel Macron i izraelský premiér. Medzi pozvanými je aj prezident Trump, Angela Merkel, i nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier.

Vladimír Putin je pozvaný tento týždeň do Izraelu, kde bude mať vo štvrtok reč v Jeruzaleme v pamätníku Jad va šem  na spomienkovej  slávnosti pre obete holokaustu. Izraelský premiér pozval ruského prezidenta aj v súvislosti s tým, že pred 75. rokmi oslobodila Červená armáda koncentračný tábor Osvienčim, ktorý platí ako symbol holokaustu.

Počas návštevy Jeruzalemu Vladimír Putin otvorí v Sacher parku pamätník na blokádu Leningradu, počas ktorej zahynuli aj početní jeho židovskí občania.

————————————–

Ti, co ste necitali (z akeho dovodu neviem) moj  posledny blog, tak to urobte, su tam dolezite informacie – a n emusi dlho trvat a podobne veci cakaju aj SR………………..

EÚ-Médiá zatajili pravý dôvod príchodu ministra USA Blinkena do Ukrajiny

08.05.2021

Je však možné, že ho nepoznali (Tu sa ho dozviete!). A preto sa len okrajovo – ak vôbec – o Blinkenovej návšteve v Kyjeve zmieňovali. Ukrajinské médiá však informovali podrobne o príchode ministra zahraničia Blinkena. Ten spoločne s Victoriou Nuland (ktorá hovorí veľmi dobre rusky a je expertkou pre východnú Europu vo vláde Bidena) sa v parlamente stretli s frakčnými [...]

Trestuhodne neskúmané: Vplyv koronavakcíny na tehotné ženy a na menštruáciu žien

07.05.2021

Až teraz priznávajú experti virológovia, čo už dlhšie vedia niektorí gynekológovia, že vplyv očkovacích látok na tehotné ženy a na menštruáciu nie je vôbec preskúmaný! A o to menej sa vie o možnom egatívnom vplyve týchto vakcín na plod v uteruse – tu pripomeniem tragickú katastrofu s konterganom, ktorý sa ako nový „zázračný“ liek podával tehotným [...]

Napoleon 1769-1821 generál, revolučný diktátor, taliansky kráľ, francúzsky cisár

05.05.2021

Včera o 20. francúzskych generáloch. Dnes o jednom. V tento deň 5. mája pred 200 rokmi veľký Napoleon vypustil svojho ducha opustený a hlboko zatrpknutý vo vyhnanstve na malom ostrove St. Helena, ďaleko od Francúzska. Významní muži vo vysokých pozíciách majú obvykle veľmi atraktívne a významné milenky. Nebolo to inakšie ani v prípade Bonaparteho. Jeho divoký, neskrotný [...]

počasie, terasy, reštaurácie, Bratislava

Nové pravidlá od pondelka 10. mája. Zrušenie núdzového stavu sa blíži

09.05.2021 14:41

Od pondelka sa rušia v obchodoch a prevádzkach vyhradené hodiny pre seniorov. Slovensko ako celok sa podľa Covid automatu farbí do ružova.

Moskva, prehliadka, vojaci

Moskvu obsadila armáda. Rusi si pripomenuli koniec vojny veľkolepou prehliadkou

09.05.2021 14:25

Na Červenom námestí sa konala veľkolepá prehliadka pri príležitosti Dňa víťazstva - konca II. svetovej vojny. Pozrite sa, ako to v Moskve vyzeralo.

Igor Matovič

Sulík: Ak by Matovič odišiel, ako sa vyhráža, mali by sme menej kríz

09.05.2021 14:16

Líder SaS a vicepremiér Richard Sulík to uviedol v súvislosti s otázkou o vyhrážkach ministra financií o odchode z vlády, ak sa mu nepodarí presadiť jeho návrhy pre rodiny.

Alexander Lukašenko

Lukašenko podpísal dekrét umožňujúci preniesť jeho právomoci na Radu bezpečnosti

09.05.2021 13:11

Doteraz sa v prípade uvoľnenia prezidentského úradu alebo neschopnosti hlavy štátu vykonávať funkciu mohli jej právomoci preniesť na predsedu vlády až do chvíle, kým prísahu nezložil nový prezident.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,238
Celková čítanosť: 7935618x
Priemerná čítanosť článkov: 6410x

Autor blogu

Kategórie