Založ si blog

Začiatok Konca Rakúska, má 1. ministerku MigrantkuMoslimku. PrídeŠaria? KedySR?

Čo sa to len deje u našich susedov? Odrazu sú „merkelovskejší“ ako Nemecko. Lebo Berlín ešte nie je tak ďaleko ako Viedeň. Minulý týždeň bola v novej Kurzovej vláde za ministerku justície, ku ktorej sú priradené aj rezorty Ústava Rakúska, reformy a deregulácia, vymenovaná politička Zelených, 35 ročná migrantka z Bosny, moslimka Alma Zadič. Je to jedno z najdôležitejších ministerstiev krajiny, ktoré bude pod moslimskou kontrolou, lebo sa dá očakávať, že nová ministerka si tam dosadí niekoľkých a či viacerých jej „blízkych“ ľudí.

Niečo podobné by v predošlej koalícii ÖVP a FPÖ, aby sa moslimská migrantka stala ministerkou, bolo absolútne nemysliteľné. Sebastian Kurz teraz prekvapuje mnohých Rakúšanov  veľmi nepríjemne. A zrejme všetkých tých určite, ktorí volia FPÖ. Pre túto stranu je to absolútny škandál, že Kurz urobil ministerkou justície moslimskú migrantku. Existujú obavy, že bude môcť robiť FPÖ učité problémy.

Početní politici FPÖ atakovali Kurza a jeho moslimskú ministerku predovšetkým v sociálnych médiách aj veľmi nevyberanými slovami.

Jeden z komentárov posiela Zadič naspäť odkiaľ prišla. Iný komentár hovorí, že kriminálna moslimka sa v Rakúsku stala ministerkou justície a že Rakúsko môže očakávať zavedenie šarie.

Tento komentár naráža na to, že v nedávnej minulosti Zelená Zadič, ktorá je právničkou, bola súdom odsúdená na finančný trest, lebo neprávom označila na twitteri istého mladého muža za neonacistu a rasistu. Ten podal na ňu trestné oznámenie.

Z obrovského množstva komentárov na sociálnych sieťach, ktoré útočili na Zadič či na Kurza ešte jeden, ktorý je názvom môjho článku:

„Začiatok konca Rakúska, máme prvú migrantskú ministerku, moslimku. Príde teraz šaria?“

Sebastian Kurz sa so svojou moslimskou ministerkou solidarizuje a sľubuje jej všemožnú podporu. Na twitteri o.i. napísal:

„Budeme postupovať konzekventne voči nenávistným výpovediam v sociálnych sieťach, celkom jedno či prídu sprava alebo zľava.“

V podstate  ale možno očakávať, že to do rúk, ktoré sú teraz pre také prípady najpovolanejšie, vezme sama pani justičná ministerka Zadič a že najviac zatočí s tými prípadmi, za ktorými budú stať ľudia z FPÖ.

————————————–

Tesim sa n a bohatu debatu normalnych slusnych diskuterov

A aj na minimalne 20 000 citatelov   ——— alebo?

Experti: 3 možné scenáre priebehu covidu-19. Šéfa veľkej kliniky Zabil Covid

18.02.2020

TuPíšeTen čo Hovorí len Pravdu!!!..... 14.2. bolo vo svete 45 171 infikovaných ľudí vírom covid-19. Vírus k tomu dňu už usmrtil v Číne 1 115 ľudí. To sú však len oficiálne čísla – viac »

Ak KoronaVypukne v Afrike, migranti ňouŠtedroObohatiaEÚ. Brusel i OSN mlčia!

17.02.2020

Plačem,AkoSomTuNajnovšieMáloČítaný.HanbaPíšemZle!.......OkamžiteStopMigrácie do EÚ! Toto je Zlyhanie politiky EÚ na celej čiare. Ale aj zlyhanie OSN, ktorá svojím migrantským paktom extrémne viac »

Szijjártó: Pakt OSN, Katastrofa pre Ľudstvo! 7 miliónov, dar pre stranu! Akú?

16.02.2020

TuSlobodný ŽurnalistaPíšePravdivo!!!....Maďarsko je jedným z mála EÚ štátov, ktoré sa nepodriadilo potupnému rozkazu kancelárky a OSN k neohraničenej podpore migrácie. Pred niekoľkými viac »

Moslim / Burka / hidžáb /

Macron chce zastaviť izoláciu a radikalizáciu moslimov od zvyšku spoločnosti

19.02.2020 08:16

Na francúzskej pôde nemôžeme mať zákony Turecka, zdôraznil francúzsky prezident.

Líbya

Medzinárodne uznaná líbyjská vláda prerušila mierové rozhovory

19.02.2020 07:33

Ku kroku došlo po raketovom útoku na prístav v hlavnom meste Tripolis, ktoré je cieľom niekoľkomesačných operácií vojenského veliteľa Chalífu Haftara.

NR SR: Rokovanie 58. schôdze

Kocúrkovo okolo Istanbulského dohovoru

19.02.2020 07:00

Najskôr nie, potom áno. Vláda odsúhlasila Istanbulský dohovor. Podľa odborníkov ide len o nápravu právnej chyby.

gynekologický problém, svrbenie, žena, bolesť

Gynekológa z Myjavy vinia zo zneužívania detí

19.02.2020 07:00

Gynekológ Martin K. z Myjavy podľa polície zneužíval 12- až 13-ročné dievčatá a maloletých chlapcov. Gynekológ hovorí o mediálnom lynči.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 984
Celková čítanosť: 5104280x
Priemerná čítanosť článkov: 5187x

Autor blogu

Kategórie