Založ si blog

Iránska raketa zničením letu PS752 Spôsobila Obrovskú Tragédiu Kanade

 

Písal som ako prvý v SR, že raketa zostrelila let 752. Hl. Správy to s vďakou prebrali. Už ma preberajú aj iné SR médiá….To čo sa stalo pri Teheráne s ukrajinským Boeingom letiacim do Kyjeva, bolo veľkou a neodpustiteľnou chybou iránskej armády. Tá spôsobila, že lietadlo sa „nechtiac“ stalo terčom iránskej rakety, ktorá pôvodne mala iný cieľ. Táto tragédia však určite veľmi mnoho zmení. Vyzerá to tak, že k lepšiemu – žiaľ, stálo to životy 176 nevinných ľudí, ktoré boli vyhasené len niekoľko minút po štarte.

Ľudstvo je jednoducho nepoučiteľné:

Napriek ušľachtilosti niektorých náboženstiev, i napriek  obrovskému množstvu skvelých morálnych a etických múdrostí od najslávnejších filozofov a mysliteľov, stalé koná neporovnateľne viac zla ako dobra!

Vláda teheránskych mullahov, ktorá sa útokom na základne USA v Iraku chcela štylizovať do pozície smelých neohrozených hrdinov a krátky čas tieto pocity aj mala, sa odrazu ocitla v morálnej defenzíve. Po veľkej ostentatívnej oslave útoku, je tu odrazu vážne obvinenie z katastrofálneho zlyhania vlády i armády.

Indície, ktoré nepripúšťajú inú príčinu pádu lietadla, ako zásah raketou, sa množia. Jedným z nich je aj video, ktoré zachytáva moment kolízie rakety s lietadlom.

Ďaleká Kanada je v obrovskom smútku. Pád ukrajinského lietadla priniesol smrť  jej početným občanom. Až 138 ľudí zo 176, ktorí boli v lietadle, boli na ceste do Kanady. Teheránska katastrofa je aj kanadskou katastrofou.

Kanada od roku 1985, keď sa udial bombový atentát  na lietadlo Air India s Kanaďanmi, až dosiaľ nestratila toľko ľudských životov v dôsledku leteckého nešťastia ako teraz. Tisícky Kanaďanov sa zhromaždili na mnohých miestach v Kanade, aby zapálili sviečky a spoločne smútili. Smútočný prejav v Ottawe mal aj kanadský ministerský predseda Justin Trudeau.

Irán mal v Kanade dosiaľ nepriameho spojenca, lebo kanadská vláda bola proti tvrdým opatreniam voči Iránu, ako ich presadzoval Donald Trump. To všetko sa teraz určite zmení.

Religiózna vláda mullahov si sama zasadila tvrdý úder a bude donútená zmeniť smerovanie svojej politiky. Bude do nej musieť vniesť viac diplomacie a zľaviť zo svojej tvrdej nekompromisnosti. Teheran už súhlasil s tým, čo by predtým bolo nemysliteľné:

Do krajiny smú prísť americkí, kanadskí a ukrajinskí experti. Ešte v deň katastrofy to Irán striktne odmietal.

Diplomatický tlak z cudziny teraz na Teherán narastá. Požaduje sa od neho,  aby akceptoval medzinárodnú konferenciu, kde sa bude hovoríť aj o jeho oprávnených požiadavkách ohľadne jeho bezpečnosti, ale aj o jeho deštruktívnej politike na Blízkom východe.

Takýto vývoj situácie si mullahovia z Teheránu nepredstavovali zaiste ani len vo sne. Ich snahou bolo dosiahnuť zmiernenie sankcií USA bez vlastnej protihnodnoty. Alebo, ak by ten cieľ nedosiali, tak chceli za to finančnú náhradu od EÚ.

Uzavriem túto drámu nasledovne:

Tak ako už aj iné štáty pred ním, tak teraz je aj Irán o jednú tragickú skúsenosť bohatší. A síce o takú skúsenosť, že aj v prípadoch, keď sa plánovaný cieľ dosiahne, tak to môže mať nepredvídané a úplne nečakané, dramaticky negatívne sprievodné vedľajšie účinky, ktoré už dosiahnutý úspech odrazu totálne nabúrajú. V najhoršom prípade ho dokonca obrátia na totálny neúspech. A to v takej miere, že tieto vedľajšie účinky v konečnom dôsledku spôsobili dehonestujúcu morálnu i politickú porážku.

Dodám, že tieto info som mal spisane už predvcerom a medzičasom sa vie, že Irán priznal zostrel ukrajin.lietadla

 

——————————————————————————————————-

Naša organizácia sprostredkovala niektore doverne info z Iránu o tragédii aj médiám v Kanade a samozrejme aj do Južnej Ameriky. Nezriedkavo sa k rôznym info dostávame ako prví.

Preto si určite treba prečítať moj blog, ktorý sa tu rychlo ocitol mimo titulky a   ktorého rozsirene informácie boli použité už predtym ako prvé aj v niektorych západoeur. Mediách : Útok Iránu len Show pre národ. Vedel to vopred Trump i Putin. Ten bol v Sýrii vtedy

 

Mnohé info, ktoré k nám z roznych zdrojov prudia sa do slovenskych médii vôbec nedostanú a ja cast z nich ani v SR nepublikujem z urcitych dôvodov. Skor dam nieco do CR. Ostatne info Sú urcene len pre ine „oci“…………

—————————————————–

Plati:  Kto cita Bednara, dozvie sa viac ako vedia ini, lebo Bednar Vie Ovela Viac ako mnohi ini………………………..

Experti: 3 možné scenáre priebehu covidu-19. Šéfa veľkej kliniky Zabil Covid

18.02.2020

TuPíšeTen čo Hovorí len Pravdu!!!..... 14.2. bolo vo svete 45 171 infikovaných ľudí vírom covid-19. Vírus k tomu dňu už usmrtil v Číne 1 115 ľudí. To sú však len oficiálne čísla – viac »

Ak KoronaVypukne v Afrike, migranti ňouŠtedroObohatiaEÚ. Brusel i OSN mlčia!

17.02.2020

Plačem,AkoSomTuNajnovšieMáloČítaný.HanbaPíšemZle!.......OkamžiteStopMigrácie do EÚ! Toto je Zlyhanie politiky EÚ na celej čiare. Ale aj zlyhanie OSN, ktorá svojím migrantským paktom extrémne viac »

Szijjártó: Pakt OSN, Katastrofa pre Ľudstvo! 7 miliónov, dar pre stranu! Akú?

16.02.2020

TuSlobodný ŽurnalistaPíšePravdivo!!!....Maďarsko je jedným z mála EÚ štátov, ktoré sa nepodriadilo potupnému rozkazu kancelárky a OSN k neohraničenej podpore migrácie. Pred niekoľkými viac »

gynekologický problém, svrbenie, žena, bolesť

Gynekológa vinia zo zneužívania detí

19.02.2020 07:00

Gynekológ Martin K. z Myjavy podľa polície zneužíval 12- až 13-ročné dievčatá a maloletých chlapcov. Gynekológ hovorí o mediálnom lynči.

zmluva, podpis, poznámky, muž

Kocúrkovo okolo Istanbulského dohovoru

19.02.2020 06:48

Najskôr nie, potom áno. Vláda odsúhlasila Istanbulský dohovor. Podľa odborníkov ide len o nápravu právnej chyby.

Koronavírus

Koronavírus v Číne má na svedomí už viac ako dvetisíc obetí

19.02.2020 06:39

Počet úmrtí na Covid-19 v pevninskej Číne dosiahol na konci utorka číslo 2004, čo je oproti predchádzajúcemu dňu zvýšenie o 136 mŕtvych.

Boeing / Lietadlo /

Boeing objavil v palivových nádržiach lietadiel 737 MAX cudzie predmety

19.02.2020 06:16

Nález môže potenciálne predstavovať bezpečnostné riziko, uvádza sa v internom obežníku Boeingu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 984
Celková čítanosť: 5104176x
Priemerná čítanosť článkov: 5187x

Autor blogu

Kategórie