Založ si blog

Zmení Kurz so Zelenými MigračnúPolitiku? Gabriel: NovouArbeiterpartei je AfD, Nie SPD

Zmení Sebastian Kurz vo vláde so Zelenými svoj postoj k migrácii? Zo súčasného aktuálneho politického vývoja v Rakúsku možno s veľkou pravdepodobnosťou vyvodzovať, že novú rakúsku vládu bude tvoriť koalícia  ÖVP a Zelení.

V takom prípade ale nemožno očakávať, že Sebastian Kurz bude ten istý Kurz voči migrácii a islamu, ako bol v predošlej vláde, na ktorej páde mali eminentný záujem práve Zelení, a to nielen rakúski Zelení.

A to isté platí aj pre SPÖ. Obidve tieto strany robili všetko pre to, aby difamovali FPÖ a najväčším tŕňom v oku im bol minister vnútra Heinz Christian Strache. A napokon to bol on, kto sa veľmi naivne nechal vlákať do nastavenej pasce a  sa politicky extrémne skompromitoval v prípade známom ako Ibizza-aféra.

Tá spôsobila koniec koalície a Strache odstúpil aj z funkcie šéfa FPÖ.

Preto nie je možné vylúčiť, že nitky v tejto afére ťahali v úzadí práve Zelení.

Sebastian Kurz je v prvom rade muž moci a chce ju mať za každú cenu.

Niektorí rakúski politológovia hovoria o ňom, že je veľký „Vewandlungskünstler“, to znamená, že v prípade potreby – len aby ostal pri moci – nemá najmenší problém na čas zmeniť svoje princípy.

V koalícii so Zelenými nebude v žiadnom prípade môcť pokračovať vo svojej tvrdej a nekompromisnej politike voči politickému islamu a voči migrantom. V tom bol s FPÖ absolútne na jednej línii.

Ale bolo to len preto tak, že iniciátorom a motorom tejto politiky bola FPÖ a práve preto sa táto strana  – pre Kurza už hrozivo – blížila k hranici 30 percent. A Kurz preto sám začal podporovať túto politiku.

Zelení mu v  koalícii nič také nedovolia – na veľkú radosť kancelárky Merkel a nemeckých Zelených.

——————————————

Prekvapujúce vyhlásenie Gabriela: Novou Arbeiterpartei Nemecka je AfD a už nie SPD

Exšéf SPD a bývalý minister zahraničia Sigmar Gabriel kritizoval v pondelok v Hamburgu veľmi ostro SPD a obvinil ju z toho, že robí politiku len pre menšiny a nie pre široké vrstvy národa.

Povedal, že jeho strana stratila svoju pôvodnú tvár a skritizoval, že SPD sa v prvom rade stará o práva homosexuálov, o práva menšín, o migrantov.

To isté vyčíta SPD už dávno ale aj AfD. Gabriel sa svojou kritikou  v mnohom dostáva do blízkosti AfD, aj keby to otvorene nikdy nepriznal.

Ako to však, že to Gabriel nekritizoval vtedy, keď mal moc a mohol to ako predseda SPD zmeniť? Mal na to predsa veľa času.  Bol v tejto funkcii od 2009 do 2017.

Preto jeho „osvietenie“ prišlo veľmi neskoro, a tak by si mal spytovať sám svoje vlastné svedomie.

Bol predsa veľmi vplyvnou osobnosťou tej SPD, ktorú teraz kritizuje, a tak má na vývoji SPD a na jej úpadku veľký podiel viny práve aj on sám.

 

—————————–

Vo vlastnej veci

 

Moja spolupracovnicka, ktora hovori dobre aj cesky, ma na starosti moje nespocetne autorske i zurnalisticke publikacie. I sem sa pozera.

Dnes rano mi oznamila, ze moj posledny vynikajuci blog zo vcera „precitalo“ vás niekoko desattisic – „uzasné“. To sa ale aj dalo ocakavat pri takomto titule: Porošenkov Odkaz Zelenskému: Nedôveruj Putinovi! S dodatkom: Trumpovi musketieri

A tiez mi prezradila, ze moj rovnako skvely blog o tajomstvach vody – predposledny – bol „navstiveny“ tisickami z vas.

„Velkolepe“ – a k tomu obrovske mnozstvo diskusnych prispevkov – aka to len radost, ……….?

 

Nic to  vsak preto – som „VÍŤAZOM“ vsade inde……..!!! napr. aj vo Francuzsku…

————————————————————————————————————————-

 

Z mojej publikácie Filozofia optimálneho života:

 

Pamatajte na to a pracujte na tom: – Zivot moze byt velmi dlhy a mozno mat v nom az do konca VSETKO co ho robi VYNIMOCNYM a PLNOHODNOTNYM, a to pri plnej sile ducha i tela

 

Nemecko sa z demokracie stalo štátom Vľavo! Na hlavu Trumpa je vysoká odmena

22.01.2020

V Nemecku má čoraz viac ľudí dojem, že už nežijú v demokracii, aká bola v časoch kancelárov Brandta, Schmidta, Kohla a že z tohto právno-demokratického štátu sa už dávnejšie stal nebezpečne viac »

Ako sa Slávny Kresťanský Konštantinopol stal Istanbulom. Za veľkú Hlúposť predkov Tvrdo Pykáme!

21.01.2020

Toto Má Vedieť Každý! Odporúčať ďalej!.)..........A v ich hlúposti veľmi úspešne pokračujeme! A len málokto sa nad tým pozastaví. A nikto nevolá na zodpovednosť tých, ktorí sú zodpovední viac »

Putin: V EÚ parlamente viacerí Nevedia Čítať alebo Písať, alebo Nemajú Oči

20.01.2020

Rusko bude 9. mája oslavovať 75. výročie porážky hitlerovského Nemecka, ktorého hrôzovláda sa ukončila dobytím Berlína Červenou armádou. Vladimír Putin chce teraz sprístupniť širokej viac »

čínska reštaurácia, Laurinská ulica, Sólymos, incident

Polícia v centre Bratislavy riešila agresívneho muža. Bol to minister Sólymos

22.01.2020 23:04

V centre Bratislavy polícia riešila konflikt, pri ktorom agresívny muž vykrikoval, že je minister životného prostredia. Naozaj išlo o ministra Lászlóa Sólymosa.

Luigi Di Maio

Luigi Di Maio odstúpil z vedenia Hnutia piatich hviezd

22.01.2020 22:38

Hnutie je najsilnejšou stranou vo vláde premiéra Giuseppeho Conteho.

Španielsko počasie dážď sneh víchrica obete

Španielskom sa presúva krutá zimná búrka, usmrtila už najmenej deväť ľudí

22.01.2020 22:20

Medzi novonahlásenými mŕtvymi boli v stredu 49-ročný bezdomovec.

peniaze, bankovky, euro

MZ SR: Peniaze išli prioritne do nemocníc, ktoré liečia najvážnejšie prípady

22.01.2020 21:30

Aj menšie nemocnice sa môžu uchádzať o finančné prostriedky, a to z európskych fondov,mieni rezort.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 962
Celková čítanosť: 4944244x
Priemerná čítanosť článkov: 5140x

Autor blogu

Kategórie