Založ si blog

Francúzsko: Každých 6 minút ZnásilnenáŽena! PrečoMilujemFrancúzskoIjehoKultúru?

Počet znásilnených žien vo Francúzsku stúpa posledné roky z roka na rok priam dramaticky. V súčasnosti je tam priemerne každých 6  minút jedna žena alebo mladé dievča obeťou znásilnenia alebo pokusu o znásilnenie.

Francúzska tlač ale zamlčiava, že to súvisí  s postupujúcou islamizáciou  Francúzska a s tým, že veľká časť moslimov pokladá európske kresťanky len za ľahkú sexuálnu korisť, teda za ženy, ktoré sú vyzývavé a promiskuitné.

V minulom roku bolo vo Francúzsku podľa údajov Le Figaro 112 800 žien buď znásilnených alebo obeťou pokusu o znásilnenie.

Znásilnenie môže byť vo Francúzsku potrestané väzením až do 15 rokov. Ak išlo o mimoriadne brutálne znásilnenie, keď žena utrpela pritom aj poranenia, tak páchateľovi hrozí väzenie až vo výške 30 rokov.

V praxi ale sú vo veľkej väčšine prípadov udelené podstatne nižšie tresty a nezriedkavo dokonca žiadne.

——————————————————–

Prečo mám taký blízky vzťah k Francúzsku, francúzštine a k francúzskemu intelektu?

 

Viackrát som dostal túto otázku od čitateľov.

O.i. sa ma na to opýtal  nedávno aj istý Čech žijúci v Bordeaux, ktorý mi písal, že číta odo mňa všetko, čo mu je dostupné, odkedy si raz dávno kupil v Prahe jednu moju knihu a dozvedel sa, že som sa veľa naučil od V. Zamarovskeho, ktoreho obdivoval (i niekoľkí Slováci z Francúzska boli zvedaví, odkiaľ prišla moja veľká láska k Francúzsku).

A tak sa určite poteší, keď mu moja spolupracovníčka zajtra napise, že koncom týždňa prídem pracovne na niekoľko dní do Bordeaux a že ak mi pošle tel. číslo, tak sa mu odtiaľ ohlásim. A že ak mi to čas dovolí, tak  sa možeme aj stretnúť………….

 

Takže  prezradim, prečo Francúzsko a ja sme si takí blízki:

Moja nevlastná matka bola Francúzka a rodáčka z Paríža. Slovensky sa naučila až ako mladé dievča, keď sa s rodičmi presťahovala na Slovensko, kde vyštudovala medicínu a vydala sa za môjho otca, právnika. Jej francúzske srdce ju po rokoch však ťahalo opať do francúzskeho prostredia:

Najprv bola vyslaná Ministerstvom zdravotnictva ako lekárka z Československa na niekoľko rokov do Tunisu, kde o.i. pomahála zvyšovať odbornosť tamojšieho zdravotnickeho personálu. Odtiaľ odišla do švajčiarskeho mesta Lausanne, kde potom dlhé roky pracovala ako  vyhľadávaná lekárka a kde som ju chodil navštevovať.

Od nej som už ako dieťa neustále počúval všetko možné o francúzskych dejinách, kultúre, reči, filozofoch, mysliteľoch atď. Neskôr som sa vo všetkom, čo sa týkalo Francúzska zdokonaľoval sam, a tak som sa stal v srdci  a aj intelektom aj Francúzom. Mať takpovediac v malíčku o.i. Francúzsko i Nemecko a ešte aj celé Slovanstvo, je úžasné a povznasajuce a nesmierne to rozširuje horizonty poznania.

Samozrejme bolo toho ešte veľa iného, čo ma ovplyvnilo, aby ma moje srdce a môj intelekt neustále ťahali aj do Francúzska…………….

Som za to nesmierne vdačny „tomu“, čo určilo môj osud a moje cesty životom…………ktoré boli a stále sú veľmi pestré a neobyčajné……

————————————————–

 

A ešte malý postreh, ako ho urobila na mojom blogu moja spolupracovnicka :

 

Opat mi bola „osudom“ dopriata pre moj vcerajsi politicky blog zvlastna postupnost citania.

Citanost sa neustale zmensovala, takpovediac rapidne sa proti matematickym  pravidlam takychto postupnosti scvrkavala.

Prva hodina: 230,      2.h.:95,     3.h.:88,   4.h.:78,    5.h: 54,   6.h.: 19

Sledovala to moja spolupracovnicka, ktora pracovala v nasom centre do polnoci a bola zarazena z takej zarazajucej postupnosti. Rano som ju musel upokojovat, ked mi to oznamovala, ze v matematike sa obcas prejavuju aj velke nepravidelnosti……… aus welchem Grund auch immer……

Dann sagte ich zu ihr beschwichtigend: „Beruhige dich bitte, du musst dich darüber hinwegsetzen, so wie ich. Für mich hat so was keine Bedeutung.“ Und dann konnte sie wieder lachen……..so wie ich auch……

Uplne iny a normalny priebeh mala postupnost citania predosleho blogu o tvári v Antarktide – ta bezala stale rovnomerne.

Macron chce zblíženie EÚ s Putinom. Prečo odrazu taká zmena?

12.12.2019

Krátko pred summitom NATO začiatkom decembra v Londýne, vyhlásil francúzsky prezident niečo čo veľmi prekvapilo Merkel, Brusel i generálneho tajomníka NATO Stoltenberga, ale aj všetkých európskych viac »

Mníšky v Rakúsku nechceli vydať polícii utečenca! AfD-Eritreičan, KritikUtečeneckejPolitiky!

10.12.2019

Tento nezvyčajný prípad sa odohral v malom rakúskom meste Langenlois. V tamojšom kláštore žil pod ochranou mníšiek od roku 2017 mladý afgánsky utečenec Ziaulrahman Zaland. V sobotu večer viac »

Zmení Kurz so Zelenými MigračnúPolitiku? Gabriel: NovouArbeiterpartei je AfD, Nie SPD

09.12.2019

Zmení Sebastian Kurz vo vláde so Zelenými svoj postoj k migrácii? Zo súčasného aktuálneho politického vývoja v Rakúsku možno s veľkou pravdepodobnosťou vyvodzovať, že novú rakúsku vládu viac »

monitor testovanie škola

Výsledky žiakov ovplyvňuje prostredie, v ktorom vyrastajú, potvrdila analytička

14.12.2019 16:54

Z testovania PISA 2018 vyplynulo, že Slovensko patrí medzi krajiny, kde prostredie, v ktorom žiak vyrastá, predurčuje jeho úspešnosť.

Andrea Kalavská

Kalavská: Byť za peknú mi nestačí

14.12.2019 16:00

Nechcela čakať do volieb. Mám tu sedieť a neotvárať nebezpečné šuflíky? Pozrite si ako o politike, nemocniciach a Vianociach porozprávala Andrea Kalavská pre TV Pravda.

Záchranári horskej záchrannej služby, tatry

Pád lavíny v Nízkych Tatrách neprežil slovenský lyžiar

14.12.2019 15:15

Horskí záchranári o tom informovali na sociálnej sieti.

pellegrini

Premiér vyzval Slovákov v Británii, aby sa čím skôr zaregistrovali

14.12.2019 14:15

Pellegrini predpokladá, že Británia veľmi rýchlo ratifikuje dohodu o vystúpení.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 934
Celková čítanosť: 4707018x
Priemerná čítanosť článkov: 5040x

Autor blogu

Kategórie