Založ si blog

Asad a Tito boli múrmi proti islamistom a preto tŕňom v očiach Clintonovcov

O prezidentovi Juhoslávie Josipovi Titovi dnes mimo Srbska už len málokto vie, že bol nekompromisným protivníkom islamu a džihadizmu a že chránil tak nielen svoju krajinu, ale aj Európu pred ich vplyvom.

Asad a Tito mali mnoho spoločného a aj spôsob ich vládnutia bol podobný. Obaja boli autokratickí vládcovia a teda žiadni demokrati.

Kto je však skutočný demokrat v súčasnej Európe?

Rozhodne nikto z tých, ktorí majú vládnu moc.

V podstate boli v povojnovej Európe len dvaja opravdiví demokrati:

Willy Brandt a Olof Palme.

Ani Asad a ani Tito by v rámci demokracie, ako ju poznáme v štátoch EÚ, neboli nikdy mohli odolať islamizmu a džihádizmu. Bolo to možné len tak, že mali absolútnu moc a si ju za každú cenu držali a strážili. To znamená, že opozíciu nechceli a ani ju nestrpeli. Napriek tomu stála veľká väčšina obyvateľov za nimi.

Obaja vládli v sekulárnych mnohonárodnostných štátoch, kde bolo viac náboženstiev.  V takých štátoch musí byť moc dokonale upevnená a byť aj stabilná, lebo v opačnom prípade sa veľmi rýchlo začnú formovať odstredivé politické i náboženské sily,

To obaja majstrovsky ovládali a vládli veľmi tvrdou rukou.

Opozíciu tvorili v oboch štáoch – Juhoslávii i Sýrii – len extrémistické kruhy.

O takzvanej sýrskej opozícii vieme, že to boli predovšetkým najaté žoldnierske bandy, ktoré zorganizovali Clintonovci a Obamovci za účelom zvrhnutia Asada a zmocnenia sa Sýrie a jej bohatstva.

Proti Titovi tvorili opozíciu chorvátski nacionalisti a bosniacki a kosovskí islamistickí extrémisti.

Po Titovej smrti v roku 1980 prišla veľká príležitosť pre USA rozbiť Juhosláviu za cieľom odstránenia ruského vplyvu.

V Belehrade sa už nenašiel nikto, kto by sa čo len trochu približoval charizmatickej osobnosti Tita, ktorý bol nenahraditeľným stabilizačným faktorom na Balkáne.

Po desiatich rokoch postupnej destabilizácie Juhoslávie, ktorej výdatne napomáhal Biely Dom, prišlo k vojne na Balkáne.

Pripravoval ju Ronald Reagan, pokračoval v nej George Bush a Bill Clinton. Za vypuknutie vojny v Juhoslávii a za jej dlhý priebeh nesú zodpovednosť predovšetkým Bush a Clinton.

Srbi urobili veľkú chybu, že sa príliš spoliehali na kontrolu územia svojou armádou, ktorá na to napokon nestačila.

Chorváti, ktorí spočiatku nemali v úmysle ísť do bratovražednej vojny proti slovanským bratom Srbom, boli tvrdo a neúprosne vydieraní od NATO, z iniciatívy Clintona, aby sa spojili s Bosniakom a islamistom Izetbegovičom a tým aj s Al-Kaida, ktorá mala základne v Bosne, proti Srbom.

Keď napokon si Chorváti plne uvedomili – v priebehu 1993-94 – že stoja na nesprávnej strane a chceli nezmyselnú vojnu proti svojim bratom ukončiť, tak sa im Clinton začal otvorene vyhrážať s vojnou proti nim, ako ju už podnietil proti Srbom.

Ani iniciatíva Helmuta Kohla a pápeža u Clintona nedokázala zastaviť jeho zločinecké aktivity na Balkáne.

A tak po boku džihádistov Chorváti bojovali naďalej proti Srbom. Demokrat Clinton vsadil na kartu: Islamisti Izetbegoviča a Al-Kajda. Tak chcel rozhodným spôsobom oslabiť ruský vplyv na Balkáne. Hlavnou figurkou Clintona bol Izetbegovič, ktorý za Tita sedel plným právom vo väzení, lebo chcel na Balkáne vybudovať kalifát. Spolupracoval otvorne s Usamom bin Ládinom.

Len málokto vie, že Srbi ponúkali ukončenie vojny pred eskaláciou vojny v Bosne a už bolo s umiernenými predstaviteľmi Bosny aj dohodnuté, kade povedú hranice Bosny. Všetko ale napokon prekazili Alija Izetbegovič, Bin Ládin a Clinton – chceli vojnu za každú cenu.

A slaboch a opilec, ruský prezident Boris Jeľcin sa tomu všetkému len nečinne prizeral, a tak prispel k tomu, že táto zločinecká politika USA bola úspešná a ruský vplyv na Balkáne bol zlomený.

————————————————————————————————

Moj posledny blog o Andrijovi Derkacovi bol „zaujimavy“ aj v tom, že po noci, ked sa vecer zacal citat, tak sa rano „zasekol“ na nejakych 2050 a potom  pokracoval uz len „velmi zaseknute“.

Ale ovela dolezitejsie je, ze:  

Tuto temu, ktora nebola v slovenskom mainstreame nikde, precitalo na mojich portaloch viac ako 96 000 citatelov!

Skvele,,,,nie?

 

Macron chce zblíženie EÚ s Putinom. Prečo odrazu taká zmena?

12.12.2019

Krátko pred summitom NATO začiatkom decembra v Londýne, vyhlásil francúzsky prezident niečo čo veľmi prekvapilo Merkel, Brusel i generálneho tajomníka NATO Stoltenberga, ale aj všetkých európskych viac »

Mníšky v Rakúsku nechceli vydať polícii utečenca! AfD-Eritreičan, KritikUtečeneckejPolitiky!

10.12.2019

Tento nezvyčajný prípad sa odohral v malom rakúskom meste Langenlois. V tamojšom kláštore žil pod ochranou mníšiek od roku 2017 mladý afgánsky utečenec Ziaulrahman Zaland. V sobotu večer viac »

Zmení Kurz so Zelenými MigračnúPolitiku? Gabriel: NovouArbeiterpartei je AfD, Nie SPD

09.12.2019

Zmení Sebastian Kurz vo vláde so Zelenými svoj postoj k migrácii? Zo súčasného aktuálneho politického vývoja v Rakúsku možno s veľkou pravdepodobnosťou vyvodzovať, že novú rakúsku vládu viac »

Andrea Kalavská

Kalavská: Byť za peknú mi nestačí

14.12.2019 16:00

Nechcela čakať do volieb. Mám tu sedieť a neotvárať nebezpečné šuflíky? Pozrite si ako o politike, nemocniciach a Vianociach porozprávala Andrea Kalavská pre TV Pravda.

Záchranári horskej záchrannej služby, tatry

Pád lavíny v Nízkych Tatrách neprežil slovenský lyžiar

14.12.2019 15:15

Horskí záchranári o tom informovali na sociálnej sieti.

pellegrini

Premiér vyzval Slovákov v Británii, aby sa čím skôr zaregistrovali

14.12.2019 14:15

Pellegrini predpokladá, že Británia veľmi rýchlo ratifikuje dohodu o vystúpení.

Logo policia

Polícia pátra po nezvestnej 16-ročnej Sandre Soskovej z Kežmarku

14.12.2019 13:57

Nezvestná je od štvrtka (12. 12.) popoludnia, keď odišla z Gymnázia na Ulici Dominika Tatarku v Poprade.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 934
Celková čítanosť: 4706933x
Priemerná čítanosť článkov: 5040x

Autor blogu

Kategórie