Založ si blog

Senzácia: Ukrajinský poslanec Derkač predložil dôkazy o korupcii Bidenovcov

V Kyjeve prišlo v pondelok 11. novembra k prekvapujúcemu uverejneniu písomných materiálov, ktoré usvedčujú  Joe a Huntera Bidenovcov z USA z korupcie, ktorej sa dopustili v Ukrajine.

Okrem toho boli predložené dôkazy, že Porošenkova vláda sa v roku 2016 usilovala ovplyvniť americké voľby v prospech Hillary Clinton. Podklady v oboch prípadoch uverejnil ukrajinský poslanec Andrij Derkač. V prípade korupcie Bidenovcov predložil Derkač aj výpisy z bankových účtov, ktoré sú dôkazom toho, že obdržali veľké obnosy korupčných peňazí.

Ukrajinský poslanec uviedol na tlačovej konferencii v Kyjeve, že bývalý viceprezident USA Joe Biden dostal od ukrajinskej firmy Burisma Group 900 000 dolárov za lobovanie. Bolo to počas vlády Porošenka. Derkač sa pri svojich výpovediach odvoláva na podklady ukrajinskej justície.

Faktom je, že Hunter Biden, syn Joe Bidena, bol 5 rokov v dozornej rade firmy Burisma a za to dostával mesačne údajne „len“ 50 000 dolárov (fakticky za nič). Faktom je aj to, že len dva mesiace po páde prezidenta Janukovyča ho otecko Joe  v spolupráci s Porošenkom dosadil na toto výnosné miesto. Okrem neho tam boli aj ďalší prominenti, spriaznení s Bidenom a Obamom: Bývalý poľský prezident Aleksander Kwasniewski, bankár Alen Apter a bývalý šéf protiteroristeckého oddelenia CIA Josef Cofer Black.

Derkač oznámil, že z podkladov, ktoré má k dispozícii vyplýva aj to, že Burisma preukázala v priebehu niekoľkých rokov 16,5 miliónov dolárov na Kwasniewskeho, Aptera, Blacka a Huntera Bidena.

Ďalej ukrajinský poslanec povedal, že Biden uplatnil svoj vplyv na to, aby boli zastavené vyšetrovania proti bývalému ukrajinskému ministrovi a zakladateľovi Burisma Group Mykola Zločevskému. Ten mal podľa všetkého byť zodpovedným za „organizovanie“ korupčných miliónov pre Bidenovcov.

A už dávnejšie bolo známe aj to, že Joe Biden ako viceprezident počas jednej návštevy v Kyjeve hrozil ukrajinským predstaviteľom, že Ukrajine nebude vyplatený kredit jednej miliardy dolárov, ak nebude odstránený generálny prokurátor Viktor Šokin, ktorý začal s vyšetrovaním firmy Burisma.

Takže tzv. Ukrajina-aféra, je predovšetkým aférou Joe a Huntera Bidenovcov a nie Donalda Trumpa!

Macron chce zblíženie EÚ s Putinom. Prečo odrazu taká zmena?

12.12.2019

Krátko pred summitom NATO začiatkom decembra v Londýne, vyhlásil francúzsky prezident niečo čo veľmi prekvapilo Merkel, Brusel i generálneho tajomníka NATO Stoltenberga, ale aj všetkých európskych viac »

Mníšky v Rakúsku nechceli vydať polícii utečenca! AfD-Eritreičan, KritikUtečeneckejPolitiky!

10.12.2019

Tento nezvyčajný prípad sa odohral v malom rakúskom meste Langenlois. V tamojšom kláštore žil pod ochranou mníšiek od roku 2017 mladý afgánsky utečenec Ziaulrahman Zaland. V sobotu večer viac »

Zmení Kurz so Zelenými MigračnúPolitiku? Gabriel: NovouArbeiterpartei je AfD, Nie SPD

09.12.2019

Zmení Sebastian Kurz vo vláde so Zelenými svoj postoj k migrácii? Zo súčasného aktuálneho politického vývoja v Rakúsku možno s veľkou pravdepodobnosťou vyvodzovať, že novú rakúsku vládu viac »

Andrea Kalavská

Kalavská: Byť za peknú mi nestačí

14.12.2019 16:00

Nechcela čakať do volieb. Mám tu sedieť a neotvárať nebezpečné šuflíky? Pozrite si ako o politike, nemocniciach a Vianociach porozprávala Andrea Kalavská pre TV Pravda.

Záchranári horskej záchrannej služby, tatry

Pád lavíny v Nízkych Tatrách neprežil slovenský lyžiar

14.12.2019 15:15

Horskí záchranári o tom informovali na sociálnej sieti.

pellegrini

Premiér vyzval Slovákov v Británii, aby sa čím skôr zaregistrovali

14.12.2019 14:15

Pellegrini predpokladá, že Británia veľmi rýchlo ratifikuje dohodu o vystúpení.

Logo policia

Polícia pátra po nezvestnej 16-ročnej Sandre Soskovej z Kežmarku

14.12.2019 13:57

Nezvestná je od štvrtka (12. 12.) popoludnia, keď odišla z Gymnázia na Ulici Dominika Tatarku v Poprade.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 934
Celková čítanosť: 4706764x
Priemerná čítanosť článkov: 5039x

Autor blogu

Kategórie