Založ si blog

EÚ systémy skolabujú, ak sa do roku 2050 obyvateľstvo Afriky zdvojnásobí

Doterajšie opatrenia OSN slúžiace k obmedzeniu rastu svetovej populácie sú absolútne nedostačujúce. Aj po šesťdesiatich rokoch rozvojovej politiky za súčasného vydania viac ako dvoch biliónov dolárov sa v tomto smere nedosiahlo takmer nič.

V istých krajinách – a sú to spravidla najchudobnejšie – počet obyvateľov doslova exploduje. Týka sa to predovšetkým Afriky a západné krajiny, hoci to veľmi dobre vedia, nepodnikajú proti tomu takmer nič.

Ak sa v najbližších rokoch vydá do Európy „len“ desať percent afrického obyvateľstva (OSN a rôzne „dobročinné“ organizácie predpokladajú podstatne viac), tak sa naše sociálne systémy zrútia.

Prostriedky, ktoré v rámci projektov rozvojovej pomoci Afrike poskytujeme, sú z veľkej časti nielenže neefektívne nasadzované, ale prevažná časť z nich nenávratne zmizne v nespočetných afrických korupčných kanáloch. Takmer bez akejkoľve kontroly sú v rámci  rozvojovej pomoci Afrike  činní rôzni štátni, súkromní a medzinárodní aktéri, ktorí vykonávajú svoje aktivity neraz bez akejkoľvek ústrednej a cieľovozameranej koordinácie.

Ak v rozvojových krajinách investujeme bez premýšľania prevažne len do vzdelania a nepoznáme podrobne aká je v nich celková situácia, tak prostriedky len vyhadzujeme von oknom, teda do rúk tamojších vysoko korupčných štruktúr.

A preto len ak v najbližšom čase dokážeme zmeniť doterajší neefektívny systém fungovania rozvojovej pomoci a budeme v stave prinútiť predstaviteľov afrických štátov k tomu, aby prevzali viac zodpovednosti za svoje krajiny a ich občanov, a to napríklad aj tým, že finančnú pomoc dostanú len za určitých podmienok a že všetko bude prísne kontrolované spoľahlivými ľuďmi, tak môžeme dosiahnuť zlepšenie situácie.

A rozvojové krajiny v Afrike, kde sa rodí nadpriemerne veľa detí, a to z veľkej časti do katastrofálnych pomerov, musia potom v rámci takých podmienok urobiť všetko pre to, aby zaviedli také striktné opatrenia, ktoré zaručia, že sa pôrodnosť podstatne zníži.

A ak sa to, čo budeme žiadať, nedodrží, tak musíme také krajiny prísne sankcionovať. Inej cesty niet, ak chceme tento svet zachrániť pre nás, ale najmä pre budúce generácie. Čím skôr si uvedomíme, že dôstojný život v mieri a určitom dostatku pre všetkých na tejto Zemi je možný len vtedy, ak neprekročíme isté hranice, a to platí predovšetkým pre množstvo ľudí, ktorí na nej existujú, tým skôr to možno dosiahnuť.

Skvelý fyzik, filozof a humanista, autor Fritjof Capra, ktorý sa zaoberal veľmi podrobne a roky aj fenomenológiou komplementarity, ako aj skrytými súvislosťami fenoménov, povedal už dávno na základe vlastných dlhodobých štúdií, že ideálny počet ľudí na našej planéte by bol maximálne 1,5 miliard.

Táto hranica bola už dávno prekročená a čoskoro dosiahneme až 10 miliard. Globálny turbokapitalizmus chce čoraz väčšie zisky a k tomu potrebuje rastúce množstvo konzumentov a preto nemá záujem na obmedzení rastu svetovej populácie.

Macron chce zblíženie EÚ s Putinom. Prečo odrazu taká zmena?

12.12.2019

Krátko pred summitom NATO začiatkom decembra v Londýne, vyhlásil francúzsky prezident niečo čo veľmi prekvapilo Merkel, Brusel i generálneho tajomníka NATO Stoltenberga, ale aj všetkých európskych viac »

Mníšky v Rakúsku nechceli vydať polícii utečenca! AfD-Eritreičan, KritikUtečeneckejPolitiky!

10.12.2019

Tento nezvyčajný prípad sa odohral v malom rakúskom meste Langenlois. V tamojšom kláštore žil pod ochranou mníšiek od roku 2017 mladý afgánsky utečenec Ziaulrahman Zaland. V sobotu večer viac »

Zmení Kurz so Zelenými MigračnúPolitiku? Gabriel: NovouArbeiterpartei je AfD, Nie SPD

09.12.2019

Zmení Sebastian Kurz vo vláde so Zelenými svoj postoj k migrácii? Zo súčasného aktuálneho politického vývoja v Rakúsku možno s veľkou pravdepodobnosťou vyvodzovať, že novú rakúsku vládu viac »

monitor testovanie škola

Výsledky žiakov ovplyvňuje prostredie, v ktorom vyrastajú, potvrdila analytička

14.12.2019 16:54

Z testovania PISA 2018 vyplynulo, že Slovensko patrí medzi krajiny, kde prostredie, v ktorom žiak vyrastá, predurčuje jeho úspešnosť.

Andrea Kalavská

Kalavská: Byť za peknú mi nestačí

14.12.2019 16:00

Nechcela čakať do volieb. Mám tu sedieť a neotvárať nebezpečné šuflíky? Pozrite si ako o politike, nemocniciach a Vianociach porozprávala Andrea Kalavská pre TV Pravda.

Záchranári horskej záchrannej služby, tatry

Pád lavíny v Nízkych Tatrách neprežil slovenský lyžiar

14.12.2019 15:15

Horskí záchranári o tom informovali na sociálnej sieti.

pellegrini

Premiér vyzval Slovákov v Británii, aby sa čím skôr zaregistrovali

14.12.2019 14:15

Pellegrini predpokladá, že Británia veľmi rýchlo ratifikuje dohodu o vystúpení.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 934
Celková čítanosť: 4707022x
Priemerná čítanosť článkov: 5040x

Autor blogu

Kategórie