Založ si blog

KrvaváHraKončí: VíťazAsad, Vďaka Putinovi! AfD chceTolerovaťVláduMenšiny v Durínsku

Západu táto brutálna hra, ktorú zločinecky zrežíroval, vôbec nevyšla. Víťazom v nej bude prezident Asad a Sýriu Západ nedostane. Robil si na ňu podobný zálusk ako na Ukrajinu, kde po zmene prezidenta, už tiež nevyzerá ako víťaz.

Západ bol spočiatku v hre o Sýriu úspešný a takzvaná sýrska opozícia – žoldnierske bandy vyzbrojené USA – mala začiatočné vojenské úspechy a obsadila v spolupráci s IS veľkú časť Sýrie.

Západ veľmi sklamal v boji o Sýriu Erdogan, lebo Turecko ako NATO štát robí v Sýrii spoločné veci s Putinovým Ruskom, ktoré je hlavným nepriateľom pre NATO. Rusko spolu s Tureckom kontrolujú sever Sýrie.

Dynamiku diania v Sýrii v posledných rokoch určovali Američania, Turci, Rusi, Sýrčania, Kurdi a IS. Európa bola absolútne mimo. Situácia, ktorá spočiatku vyzerala pre prezidenta Asada veľmi zle a Západ ho chcel odstaviť a súdiť ako vojnového zločinca, sa vyvinula napokon celkom inakšie.

V súčasnosti má Asad pod kontrolou s výnimkou regiónu Idlib, poslednou baštou IS, už celú Sýriu. Je len otázkou relatívne krátkeho času, kedy bude táto bašta sýrskou armádou s pomocou Rusov oslobodená od zvyškov bojovníkov IS a potom sa USA, ale i Turecko, ktoré bolo spočiatku proti Asadovi, čo sa pod tlakom Putina zmenilo,  budú musieť zmieriť s jeho konečným víťazstvom.

Víťazom na medzinárodnej scéne je ale Vladimír Putin, ktorý do Sýrie investoval nesmierne veľa a skvelými strategickými i diplomatickými ťahmi sa mu ju podarilo vyrvať z nenásytného pažeráka Západu, ale aj islamu, pretože na Sýriu si veľmi brúsila zuby aj Saudská Arabia.

——————————————————-

Šéf durínskej AfD Höcke ponukol tolerovanie menšinovej vlády CDU a FDP v Durínsku   

Mike Mohring predseda durínskej CDU zatiaľ na ponuku Björna Höckeho nereagoval. Určite by túto ponuku rád prijal, o.i. aj preto, že po neúspešných voľbách v Durínsku, keď CDU veľa stratila, je jeho pozícia veľmi oslabená.

To sa prejavilo aj v tom, že pred niekoľkými dňami síce bol opäť zvolený za šéfa krajinskej frakcie CDU, ale len so 66 percentami. Pred piatimi rokmi bol Mohring zvolený jednohlasne.

Je takmer isté, že vedenie CDU mu nedá súhlas a on je príliš slabý na to, aby sa proti tomu postavil. CDU nie je v durínskom parlamente po prvý raz od roku 1990 najsilnejšou frakciou.

Je až na treťom mieste za Ľavicou a AfD.

Veľkorysá ponuka Höckeho súvisí aj s tým, že krátko po zničujúcom výsledku volieb pre CDU, sa 17 durínskych politikov CDU vyslovilo za rokovania s AfD.

 

——————————————————————-

 

Ďakujem mojim priaznivcom z vcerajsieho blogu: Malinovej, Dulemu, MartaPavol, Vlado Bronx atd……

A dakujem aj za viacere osobne maily, od inych, ktori ma tu citaju, na ktore nedokazem z casovych dovodov odpovedat…………

 

 

 

Asad a Tito boli múrmi proti islamistom a preto tŕňom v očiach Clintonovcov

20.11.2019

O prezidentovi Juhoslávie Josipovi Titovi dnes mimo Srbska už len málokto vie, že bol nekompromisným protivníkom islamu a džihadizmu a že chránil tak nielen svoju krajinu, ale aj Európu pred viac »

Senzácia: Ukrajinský poslanec Derkač predložil dôkazy o korupcii Bidenovcov

18.11.2019

V Kyjeve prišlo v pondelok 11. novembra k prekvapujúcemu uverejneniu písomných materiálov, ktoré usvedčujú Joe a Huntera Bidenovcov z USA z korupcie, ktorej sa dopustili v Ukrajine. Okrem toho viac »

Pre svet je existenčne dôležité, aby Trump ostal v úrade prezidenta USA

17.11.2019

Vo Washingtone sa začalo 13. novembra verejné vypočúvanie „svedkov“ v Snemovni Reprezentantov za účelom zahájenia impeachmentu proti Trumpovi. Ten je tŕňom v oku tradičnej politickej elite. viac »

izrael benny ganc

Bennymu Gancovi sa nepodarilo zostaviť vládu

20.11.2019 21:29

V Izraeli sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou budú konať ďalšie parlamentné voľby.

dane, odvody, účtovník, peniaze

Ťahanica o peniaze. Štát a Taliani si vyčísľujú účty za tunel Višňové

20.11.2019 20:38

Národná diaľničná spoločnosť očakáva, že po vyčíslení všetkých vzájomných nárokov pri tuneli Višňové bude doplácať bývalý zhotoviteľ a nie ona.

Kalamitné drevo

Štát lacno predá kalamitné drevo chudobnejším

20.11.2019 19:30

Tisícky slovenských rodín môžu prísť lacno k drevu na kúrenie. Vláda štátnym lesom odklepla predaj vyťaženého kalamitného dreva len za výrobné náklady.

monitor testovanie škola

Strašiakom piatakov bola slovenčina

20.11.2019 19:00

Zradné sú otázky z práce s textom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 924
Celková čítanosť: 4582694x
Priemerná čítanosť článkov: 4960x

Autor blogu

Kategórie