Založ si blog

Putin a Orbán ZáchranaKresťanstva! Bundestag„skvele“prezentuje skon Nemeckej Demokracie

Vladimír Putin bol opäť raz u svojho dobrého priateľa Viktorra Orbána v Budapešti. Nejde však len o návštevu priateľa. Ak sa už títo dvaja politici stretnú, tak ide vždy o dôležité záležitosti. V tomto prípade ide o epochálne dôležitú vec, ktorá sa týka celého kresťanstva.

V Budapešti sa konala tento týždeň veľká konferencia biskupov a kňazov z krajín Blízkeho Východu, ktorú zorganizovala maďarská vláda. Hlavnou témou konferencie bola ochrana prenasledovaných kresťanov a čo je možné urobiť, aby boli spoľahlivo chránení pred prenasledovaním na Blízkom Východe.

Putin a Orbán prehlásili spoločne, že v prípade prenasledovania kresťanov ide o jedinú formu akceptovanej diskriminácie.

Najhoršie na tom je, že Západ má na tejto zvrátenej akceptancii obrovský podiel  a nikdy sa proti nej dôrazne a rozhodne nepostavil.

Túto zarážajúcu a odsúdeniahodnú realitu pripomenul a zdôraznil maďarský minister zahraničia Péter Szijjártó a povedal, že Maďarsko poskytlo dosiaľ 50 miliónov dolárov na stavbu a obnovu škôl, kostolov a nemocníc v kresťanských regiónoch na Blízkom Východe.

A Maďarsko je aj jediným štátom na svete, kde vláda má štátneho sekretára pre ochranu prenasledovaných kresťanov vo svete.

Prečo Slovensko ako kresťanský štát ešte staršej tradície, tradujúcej sa od Veľkej Moravy, nenasleduje príklad svojho suseda???

Brusel i Berlín sa pozerajú s veľkou nedôverou na priateľstvo Putina a Orbána a tým aj na úzku spolupráca Maďarska s  Moskvou. Hnevá ich veľmi to, že sa pravidelne stretávajú raz až dva razy do roka. Stretnutia Orbána so západoeurópskymi politikmi sú oveľa zriedkavejšie. Napríklad kancelárka Merkel bola v priebehu deviatich rokov   len dvakrát u Orbána v Budapešti.

A najviac hnevá Západ to, že nikdy sa nedozvie, o čom tí dvaja spolu celé hodiny hovoria za zatvorenými dverami.

Aj preto západné médiá ignorujú ich stretnutia, lebo nemajú žiadne informácie o tom.

A tak aj teraz ich stretnutie v Budapešti nechajú nepovšimnuté. Nemecká televízia sa o ňom tiež nezmenila ani jediným slovom.

—————————————————————————————————————————–

Bundestag „skvele“ prezentuje postupné umieranie nemeckej demokracie

Pre etablované strany platí úplne samozrejme, že si definujú svoje vlastné pravidlá a jednoducho ignorujú to, čo im predpisuje tradičný rokovací poriadok parlamentu, ktorý prišiel v roku 1948 spolu s demokratickou ústavou povojnového Nemecka do Bundestagu.

Súčasný Bundestag však ignoruje v prípade „potreby“ svoje vlastné pravidlá a ustanovenia a médiá o tom mlčia.

Keď sa etablovaným stranám zachce, alebo je to z ich pohľadu nevyhnutné, tak rokovací poriadok „odstavia z prevádzky“.

Potom odrazu platí, keď to povedia „dobrí“, že – vyjadrené jednoduchou rečou –  dva a dva je päť. V tom prípade protestujú len „zlí“ a poukazujú na to, že dva a dva sú predsa vždy štyri. Keďže títo „zlí“ sú ale AfD, tak ostatní ich prehlasujú a lož premenia na „pravdu“. A zároveň sa ešte aj odmenia pokryteckým potleskom.

Bundestag  – tento orgán reprezentujúci nemecký národ – by mal byť srdcom a pľúcami demokracie, ale toto srdce už dlhšie trpí na narastajúcu arytmiu a tieto pľúca na nedostatok kyslíka.

V ďalšom uvediem aspoň dva z početných symptómov toho, čo oznamuje nadpis článku.

Paragraph 2, odsek 1 rokovacieho poriadku nemeckého Bundestagu (Geschäftsordnung des Deutschen Bundestages) stanovuje:

Každá frakcia Bundestagu musí byť zastúpená aspoň jedným viceprezidentom alebo viceprezidentkou v jeho predsedníctve.

V prípade AfD je tento paragraf Bundestagom hanebne a v podstate aj protizákonne ignorovaný.

Všetky ostatné strany v Bundestagu, ktoré neustále prízvukujú, že sú demokrati non plus ultra, teda, že sú najrýdzejšími demokratmi, sú v podstate len pseudodemokrati, ktorí keďže sú pri moci, tak tento paragraf de facto jednoducho eliminovali.

Mnoho občanov, ktorí nosia demokraciu v srdci a nie len na perách, ako etablované strany, kritizujú Bundestag za to, že pri mnohých dôležitých rozhodnutiach je prítomných len minimum poslancov z týchto strán, čo v podstate poukazuje len na jedno. A síce na to, že rozhodnutie v skutočnosti už bolo urobené tajne predtým v kuloároch mimo parlamentu a v ňom sa potom už udeje len formálne teatrálne predstavenie s dohodnutým ukončením.

Občania kritizujú aj to, že iné dôležité rozhodnutia sa neraz robia v Bundestagu neskoro v noci, keď je vylúčená prítomnosť verejnosti, čiže bez prítomnosti verejnosti.

Dôvod: Išlo o rozhodnutie, ktorého dôsledky boli veľkou časťou občanov prijaté negatívne.

Uvediem ešte jedno z početných hrubých narušeni rokovacieho poriadku Bundestagu z epochy kancelárky Merkel:

Paragraf 47, odsek 1 hovorí:

Bundestag je schopný uznášania sa len vtedy, ak je na rokovaní prítomná viac ako polovica poslancov.

Ak sa niektorému poslancovi zdá, že to tak nie, potom musí ohlásiť formálnu námietku. Tú potom musí prešetriť prezídium Bundestagu a buď ju potvrdí alebo vyhlási, že je neoprávnená.

Presne taký prípad sa udial (jeden z mnohých odkedy je v Bundestagu AfD) 28.6.2019

Jürgen Braun poslanec AfD formálne spochybnil v jednom prípade schopnosť uznášania sa Bundestagu:

„To predsa nejde, aby sme tu – keď nás je len okolo 100 prítomných poslancov – odsúhlasili taký dôležitý a závažný zákon, ako je tento. Preto prosím o okamžité zohľadnenie mojej námietky.“

Čo sa potom stalo, je neuveriteľné a len podčiarkuje to, že nemecká demokracia je už v predsmrtnej agónii.

Hoci Bundestag má 709 poslancov, a tak v tomto prípade malo jeho prezídium samo oznámiť, že v ten deň – 28.6.2019 – nemôže byť žiadny nový zákon odobrený, aj keby za neho hlasovali všetci prítomní poslanci.

Napriek tomu a napriek námietke Jürgena Brauna, traja poslanci poverení vedením rokovania – Claudia Roth Zelení, Josef Oster CDU a Benjamin Strasser FDP okamžite vyhlásili, že námietka je neopodstatnená a že sa môže o zákone hlasovať. Tak sa aj stalo a zákon bol schválený proti hlasom poslancov AfD.

K tomu už nemusím nič viac dodať.

Asad a Tito boli múrmi proti islamistom a preto tŕňom v očiach Clintonovcov

20.11.2019

O prezidentovi Juhoslávie Josipovi Titovi dnes mimo Srbska už len málokto vie, že bol nekompromisným protivníkom islamu a džihadizmu a že chránil tak nielen svoju krajinu, ale aj Európu pred viac »

Senzácia: Ukrajinský poslanec Derkač predložil dôkazy o korupcii Bidenovcov

18.11.2019

V Kyjeve prišlo v pondelok 11. novembra k prekvapujúcemu uverejneniu písomných materiálov, ktoré usvedčujú Joe a Huntera Bidenovcov z USA z korupcie, ktorej sa dopustili v Ukrajine. Okrem toho viac »

Pre svet je existenčne dôležité, aby Trump ostal v úrade prezidenta USA

17.11.2019

Vo Washingtone sa začalo 13. novembra verejné vypočúvanie „svedkov“ v Snemovni Reprezentantov za účelom zahájenia impeachmentu proti Trumpovi. Ten je tŕňom v oku tradičnej politickej elite. viac »

pyrotechnika, delobuchy

Explózia v sklade s pyrotechnikou si vyžiadala 4 obete a zranených

20.11.2019 23:08

Výbuch nastal v sklade rodinnej firmy Costa vyrábajúcej zábavnú pyrotechniku v sicílskom meste Barcellona Pozzo di Gotto.

izrael benny ganc

Bennymu Gancovi sa nepodarilo zostaviť vládu

20.11.2019 21:29

V Izraeli sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou budú konať ďalšie parlamentné voľby.

dane, odvody, účtovník, peniaze

Ťahanica o peniaze. Štát a Taliani si vyčísľujú účty za tunel Višňové

20.11.2019 20:38

Národná diaľničná spoločnosť očakáva, že po vyčíslení všetkých vzájomných nárokov pri tuneli Višňové bude doplácať bývalý zhotoviteľ a nie ona.

Kalamitné drevo

Štát lacno predá kalamitné drevo chudobnejším

20.11.2019 19:30

Tisícky slovenských rodín môžu prísť lacno k drevu na kúrenie. Vláda štátnym lesom odklepla predaj vyťaženého kalamitného dreva len za výrobné náklady.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 924
Celková čítanosť: 4582770x
Priemerná čítanosť článkov: 4960x

Autor blogu

Kategórie