Založ si blog

Durínsky podnikateľ: TrpkáPravda o sankciách. LžiBerlína! 31 562 utečencov stratilo job len za mesiac

Už päť rokov zotrváva nemecká vláda tvrdohlavo, nezmyselne a na vlastnú škodu na dodržiavaní sankcií proti Rusku. Skutočná pravda o ich negatívnom efekte pre Nemecko je však zamlčiavaná a samozrejme aj mainstream ju musí ignorovať.

Podnikateľ Jörg Schilling z Durínska hovorí nebojácne a otvorene o tom, že nemecká politika protiruských sankcií nie je nič iné ako debakel pre nemeckú ekonomiku.

Boli zavedené na príkaz Obamovej vlády, ktorej Merkel devótne slúžila a spôsobila tak veľké škody nemeckej a následne i celoeurópskej ekonomike.

Americké koncerny i nemecké DAX-koncerny, ktoré produkujú priamo v Rusku, robia aj naďalej dobré obchody.

Ale malé a stredné nemecké firmy, ktoré garantujú v Nemecku najviac pracovných príležitostí, boli a sú sankciami najviac postihnuté. Mnohé z nich, najmä vo východnom Nemecku museli obmedziť produkciu a veľká časť doslova bojuje o prežitie a prepúšťa ľudí. A Berlín ich cynicky doslova necháva v kaši a necíti sa za to zodpovedným. Aj firma Alfred Schilling v Zella-Mehlis na juhu Turínska musela tvrdo bojovať o prežitie a utrpela veľké straty. Aj preto a či práve preto Jörg Schilling otvorene i odvážne hovorí celú brutálnu pravdu o sankciách proti Moskve.

Ľudia vo východnom Nemecku sa teraz pýtajú: „Putin sa neprevinil ničím podobným ako teraz Erdogan, ktorý vtrhol s obrovskou armádou na územie iného štátu – kde sú teraz tvrdé ekonomické sankcie proti Ankare?“

 

Klamstvá Berlína! Len v septembri stratilo prácu 31 562 utečencov

Len pred niekoľkými mesiacmi zneli v nemeckých médiách takéto výroky:

N-TV: Neočakávane veľa utečencov už našlo prácu. Bild: Čoraz viac utečencov už má prácu. Takýchto klamstiev v nemeckom mainstreame bolo mnoho  a nemeckému obyvateľstvu mali vsugerovať – a to  v čase blížiacej sa recesie ekonomiky – že milióny utečencov sa skôr či neskôr nielenže sami uživia, ale že aj podstatne vylepšia sociálnu kasu Nemecka.

Teraz prišla úplne nečakane ale nepríjemná informácia dokonca z Bundesagentúry pre prácu (ktorá podobné informácie ako „vazal“ kancelárky, pokiaľ to je možné, zamlčiava):

Až 31 562 utečencov stratilo v septembri prácu. Ak sa recesia bude naďalej zosilňovať, tak nemeckí daňovi poplatníci  môžu s istotou počítať s tým, že sociálna kasa Nemecka bude čoraz prázdnejšia a že táto bude vyprázdňovaná práve  tými, ktorí ju podľa mainstreamu a kancelárky mali bohate napĺňať.

—————————

Pozdravujem mojich privrzencov z krvacajuceho Katalánska, z Barcelony, kam som sa presunul na dva dni z Bordeaux, ako to robievam casto, ked som v meste snov v Bordeaux, kde mame pobocku nasho Juhoamerickeho tlacoveho centra.

Co sa tu v Barcelone teraz odohrava, je srdcervuce a placem nad tym spolu s mojimi katalanskymi priatelmi.  

Asad a Tito boli múrmi proti islamistom a preto tŕňom v očiach Clintonovcov

20.11.2019

O prezidentovi Juhoslávie Josipovi Titovi dnes mimo Srbska už len málokto vie, že bol nekompromisným protivníkom islamu a džihadizmu a že chránil tak nielen svoju krajinu, ale aj Európu pred viac »

Senzácia: Ukrajinský poslanec Derkač predložil dôkazy o korupcii Bidenovcov

18.11.2019

V Kyjeve prišlo v pondelok 11. novembra k prekvapujúcemu uverejneniu písomných materiálov, ktoré usvedčujú Joe a Huntera Bidenovcov z USA z korupcie, ktorej sa dopustili v Ukrajine. Okrem toho viac »

Pre svet je existenčne dôležité, aby Trump ostal v úrade prezidenta USA

17.11.2019

Vo Washingtone sa začalo 13. novembra verejné vypočúvanie „svedkov“ v Snemovni Reprezentantov za účelom zahájenia impeachmentu proti Trumpovi. Ten je tŕňom v oku tradičnej politickej elite. viac »

izrael benny ganc

Bennymu Gancovi sa nepodarilo zostaviť vládu

20.11.2019 21:29

V Izraeli sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou budú konať ďalšie parlamentné voľby.

dane, odvody, účtovník, peniaze

Ťahanica o peniaze. Štát a Taliani si vyčísľujú účty za tunel Višňové

20.11.2019 20:38

Národná diaľničná spoločnosť očakáva, že po vyčíslení všetkých vzájomných nárokov pri tuneli Višňové bude doplácať bývalý zhotoviteľ a nie ona.

Kalamitné drevo

Štát lacno predá kalamitné drevo chudobnejším

20.11.2019 19:30

Tisícky slovenských rodín môžu prísť lacno k drevu na kúrenie. Vláda štátnym lesom odklepla predaj vyťaženého kalamitného dreva len za výrobné náklady.

monitor testovanie škola

Strašiakom piatakov bola slovenčina

20.11.2019 19:00

Zradné sú otázky z práce s textom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 924
Celková čítanosť: 4582700x
Priemerná čítanosť článkov: 4960x

Autor blogu

Kategórie