Založ si blog

Vladimír Putin: Pozrite sa, čo ste len urobilli z tohto sveta

V západných médiách sa o ruskom prezidentovi píše veľmi často. Ale mainstream o ňom píše takmer vždy len tendenčne a zavádzajúco. A len zriedkavo tieto koruptné médiá dajú Putinovi možnosť, aby sa mohol sám v plnej autenticite vyjadriť k dôležitým problémom vo svete. A ak médiá Putina aj citujú, tak to robia väčšinou len vo veľmi skrátenej forme.
Vladimír Putin patrí k trom najdôležitejším politikom na svete a preto je jedno, či ho milujeme alebo nie, ale všetci by sme mali vedieť, čo si ruský prezident myslí o najdôležitejších problémoch nášho mimoriadne komplexného sveta, v ktorom je v súčasnosti veľa extrémne nebezpečných konfliktov.
Nemecký politik Thomas Röper má k Rusku veľmi blízky vzťah. Už ako mladík si veľmi obľúbil ruskú literatúru a ako autodidakt sa náruživo venoval jej štúdiu. Od roku 1998 chodieva každý rok do Ruska a vždy tam strávil viac času ako v Nemecku. Po rusky hovorí úplne plynule a ruská duša mu je v mnohom bližšia ako nemecká.
Röper dobre pozná ruského prezidenta a veľmi dobre rozumie aj ruskej politike. Tvrdí, že jeho pozície a stanoviská sú už roky tie isté a nemenné. O Putinovi a jeho Rusku vydal aj skvelú knihu, ktorej názov znie – Pozrite sa, čo ste len urobilli z tohto sveta.
V knihe autor uvádza aj autentické pohľady Vladimíra Putina na Západ a na jeho politiku. Jeho slová sú tvrdou a neúprosnou kritikou Západu a kto si ich objektívne prečíta, tak musí akceptovať, že Západ je pôvodcom a živiteľom nenávisti voči Rusku a že tento svet vedie, ak nič nezmení na svojej politike, priamo do záhuby.
V súčasnosti je protiruská propaganda rozbehnutá na plné obrátky aj v Nemecku. To všetko je zásluha nemeckej kancelárky, ktorá bola poslušnou a devótnou služobníčkou predošlej vlády USA, ktorú dominovali Demokrati. A želaním a či príkazom tejto vlády bolo, aby Merkel „vyhlásila“ Rusku nepriateľstvo. Pričom vláda USA veľmi dobre vedela, že ak tak urobí, tak potom to urobí aj celá EÚ.
Prečo tak Merkel urobila, o tom možno všelijako špekulovať.
Sú ľudia, ktorí tvrdia, že Obama a Demokrati mali v rukách niečo, čím ju mohli vydierať.
Helmut Kohl mal s Ruskom veľmi dobrý vzťah a aj k jeho vtedajšiemu prezidentovi Gorbačovovi pociťoval úprimné priateľstvo.
Dal mu slovo, že ak Moskva odsúhlasí zjednotenie Nemecka, tak Rusko bude mať navždy „svoju izbu v spoločnom európskom dome“ a že NATO nebude nikdy podnikať žiadne nepriateľské kroky voči Rusku a ani sa nikdy ani len nepriblíži k ruským hraniciam.
Merkel všetko zničila a nič z toho nerešpektovala, čo Kohl sľúbil Moskve na „večné časy“. Pritom bez Kohla by sa nikdy nebola stala šéfkou CDU a kancelárkou.
Dá sa s istotou predpokladať, že Kohl na sklonku života nesmierne ľutoval, že jej to umožnil.
—————————-
Vrelo odporucam, precitajte si moj posledny blog z 12.10, ktory bol na mnoho hodin stiahnuty z titulky, kratko po tom, ako sa tam objavil.
Kazdy si moze urobit svoj nazor preco sa tak stalo.
———————-
Zaroven zdravim mojich priaznovcov z pracovnej cesty z mojho milovaneho mesta Bordeaux, kam chodievam pracovne casto. Tento blog vam posielam odtial…
Venoval som tomuto mestu aj jeden blog 9, marca 2017 aj ten sa oplati precitat………..

Asad a Tito boli múrmi proti islamistom a preto tŕňom v očiach Clintonovcov

20.11.2019

O prezidentovi Juhoslávie Josipovi Titovi dnes mimo Srbska už len málokto vie, že bol nekompromisným protivníkom islamu a džihadizmu a že chránil tak nielen svoju krajinu, ale aj Európu pred viac »

Senzácia: Ukrajinský poslanec Derkač predložil dôkazy o korupcii Bidenovcov

18.11.2019

V Kyjeve prišlo v pondelok 11. novembra k prekvapujúcemu uverejneniu písomných materiálov, ktoré usvedčujú Joe a Huntera Bidenovcov z USA z korupcie, ktorej sa dopustili v Ukrajine. Okrem toho viac »

Pre svet je existenčne dôležité, aby Trump ostal v úrade prezidenta USA

17.11.2019

Vo Washingtone sa začalo 13. novembra verejné vypočúvanie „svedkov“ v Snemovni Reprezentantov za účelom zahájenia impeachmentu proti Trumpovi. Ten je tŕňom v oku tradičnej politickej elite. viac »

izrael benny ganc

Bennymu Gancovi sa nepodarilo zostaviť vládu

20.11.2019 21:29

V Izraeli sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou budú konať ďalšie parlamentné voľby.

dane, odvody, účtovník, peniaze

Ťahanica o peniaze. Štát a Taliani si vyčísľujú účty za tunel Višňové

20.11.2019 20:38

Národná diaľničná spoločnosť očakáva, že po vyčíslení všetkých vzájomných nárokov pri tuneli Višňové bude doplácať bývalý zhotoviteľ a nie ona.

Kalamitné drevo

Štát lacno predá kalamitné drevo chudobnejším

20.11.2019 19:30

Tisícky slovenských rodín môžu prísť lacno k drevu na kúrenie. Vláda štátnym lesom odklepla predaj vyťaženého kalamitného dreva len za výrobné náklady.

monitor testovanie škola

Strašiakom piatakov bola slovenčina

20.11.2019 19:00

Zradné sú otázky z práce s textom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 924
Celková čítanosť: 4582675x
Priemerná čítanosť článkov: 4960x

Autor blogu

Kategórie