Založ si blog

V Neuwiede teror proti AfD! CDU: AfD je za terorom v Halle

Teror útok na AfD budovu v Neuwiede – o tom ale mainstream nepíše. Nebol to ani prvý a ani posledný z teroristických aktivít proti demokraticky zvolenej strane AfD. Veľké nemecké médiá to samozrejme nechávajú nepovšimnuté. Nenájde sa o tom ani len malá zmienka. Sú predsa na to tu, aby o AfD písali buď nezmysly alebo klamstvá.

To čo sa stalo v Halle, kde neonacista zastrelil dvoch ľudí – čo je určite odsúdeniahodný a strašný čin – to v nich nachádza obrovskú odozvu.

V noci 4. októbra dosiaľ neznámi pachatelia – a s veľkou pravdepodobnosťou neznámi aj ostanú – poškodili teroristickým spôsobom budovu AfD v Neuwiede.

AfD poslanec Jan Bollinger, ktorý v nej pracuje, k tomu povedal:

„Tento druhý veľký teroristický útok na naše zariadenie je jedným z mnohých, ktorým je naša strana vystavená v celom Nemecku. Sme podstatne viac vystavení týmto útokom ako všetky ostatné strany v Nemecku dohromady. Tento prípad, ktorý sa teraz stal v Neuwiede, stojí symbolicky za všetky tie početné ostatné nebezpečné útoky na našich ľudí a na naše zariadenia.

Zároveň treba povedať, že tu bola po prvý krát prekročená istá hranica. Pachatelia nasadili voči nám nebezpečné chemické látky a nedbali na to, že tak ohrozia zdravie poslancov AfD a ich spolupracovníkov.

Permanentné štvanie proti AfD tak nesie svoje ovocie. To je veľmi povážlivý fakt, ktorý poukazuje na to, v akom stave je nemecká demokracia. A jednoznačne to len dokazuje, že Nemecko naliehavo potrebuje právnoštátnu a demokratickú alternatívu: A tou je AfD.“

 

Čo prísť „muselo“, to aj prišlo: CDU viní AfD za teror v Halle     

Neprišlo to hneď, ale prišlo, lebo nutne prísť muselo. Očakával som to s absolútnou istotou, hneď po teroristickom akte v Halle. Minister vnútra v Sasku Anhaltsku Holger Stahlknecht obvinil politikov AfD, že sú „geistige Brandstifter“ – „duchovní podpaľači“, ktorí svojimi rečami a ich obsahmi pripravujú cestu pre neonacistický teror, akým bol aj tento v Halle.

Toto bola ale absurdná a nezmyselná rana hlboko pod pás  s jednoznačným zámerom:

Poškodiť sľubnú pozíciu AfD pred blížiacimi sa voľbami.

Vyzerá to tak, ako keby teroristický akt v Halle prišiel CDU mimoriadne vhod, aby mohla o niečo oprieť svoju štvavú rétoriku voči AfD.

Objavili sa dokonca hlasy, ktoré spochybňujú autenticitu teroru v Halle a jeho priebeh, a uvažujú o možnosti, že to celé bolo trochu inakšie…….a že deň, keď sa to stalo, má podozrivú afinitu ku 27. októbru, keď sú voľby vo východonemeckom Durínsku…..veď AfD pred blížiacimi sa voľbami neustále „nebezpečne“ získava a CDU neustále padá.

Ľavicový Bodo Ramelow už vyjadril veľké obavy, že AfD môže získať až 30 percent.

To čo v súvislosti o Halle a AfD vyjadril Stahlknecht, to zopakoval aj Horst Seehofer a bavorský minister vnútra Herrmann.

Reakcia AfD na ich provokačné a vyslovene tendenčné výpovede nenechala na seba čakať.

Oliver Kirchner, predseda frakcie AfD v krajinskom parlamente Saska Anhaltska povedal, že skutoční duchovní podpaľači sú práve tí, ktorí zneužívajú zabitých v Halle pre svoj volebný boj v Durínsku i preferencie v Sasku Anhaltsku.

Označil to za cynickú inštrumentalizáciu smrti dvoch ľudí.

————————————————————–

————————————————————————————————————————–

 

Pokracujem v mojom románe NOFRETETE a ECHNATON

 

Recenzia

Kniha uspokojí každého milovníka historických románov. Je spracovaná netradične a autor využíva svoje všestranné informačné spektrum, ktoré už výrazne dokumentoval v oblasti literartúry faktu. V tomto zmysle uplatňuje svoje bohaté poznanie histórie, mytológie a relígií starého Orientu, vplietajúc ich senzibilne do dejovej osnovy. Výsledkom je dielo zasluhujúce si atribút unikátne.

Doc.Dr.Eva-Maria Knappová

nemecká spisovateľka a lyrička

narodená v Ceskoslovensku

  1. kapitola

 Trpké sklamanie Nofretete v rodnom Assure

„Jediná, milovaná,bez obdoby a prirovnania,

krajšia ako celý svet, je moja Nofretete“ 

                                                     Echnaton

 

Mocná, obávaná a mohutná bola ríša Mitanni v 14. storočí pred n. l. Ríšu založil bojovný národ Horiterov a rozprestierala sa na hornom toku riek Eufratu a Tigrisu. Riek, ktoré voľakedy patrili celé do Mezopotámie. Na jej území vybudoval Chamurabi 400 rokov predtým slávnu Babylonskú ríšu, kde podľa biblie boh pomotal ľuďom hlavy za to, že boli pyšní a začali stavať babylonskú vežu, ktorou sa chceli dostať do neba. Odrazu však každý začal hovoriť iným jazykom a stavbu nemohli dokončiť.

Chamurabi bol silným múdrym panovníkom a bol prvým, doslova moderným zákonodarcom nielen starého Orientu, ale aj celej západnej hemisféry. Jeho právny kódex bol vypracovaný tak dokonale, že mnohé jeho časti prebralo i rímske právo, ktoré sa stalo otcom európskeho práva.

Horúce augustové slnko pálilo na hlavné mesto mitannského kráľovstva, na Assur. Hlavnou ulicou mesta, ktorá bola zároveň aj jeho obchodnou ulicou, kráčal Hišarta, mladý veliteľ kráľovskej armády a obľúbenec prefíkaného a mocného mitannského kráľa Tušratu. Bolo už sedem hodín večer, ale horúčava neveľmi poľavovala. Hišarta nebol nadšený, že sa práve dnes musel vydať do kráľovského paláca, no bol to rozkaz kráľa, a tak musel poslúchnuť. Bol síce kráľovým miláčikom, ale s Tušratom sa neoplatilo zahrávať. Niekedy bol veľmi nevyspytateľný a nedôverčivý. Najlepšie bolo ho nedráždiť a plniť bez slova jeho príkazy. Hišarta bol preto nahnevaný na svojho panovníka, lebo s jeho dovolením odišiel len včera do svojho letného sídla, vzdialeného asi päťdesiat kilometrov od hlavného mesta a už mu odkázal, aby sa vrátil.

Chcel stráviť niekoľko dní so svojou mladou milenkou, krásnou Arménkou Miriam, v neďalekých kopcoch, kde mal utešenú bielu vilu s celým komfortom a dokonca aj s bazénom. Toto miesto v pahorkatej krajine, bolo teraz, v horúcom lete, príjemne chladné a neraz tam našiel odpočinok a osvieženie pred spaľujúcim slnkom. Miriam bola dcérou arménskeho vazala, ktorý bol ešte len krátko v službách mitannského kráľa. Bola vysokou čiernovlasou dievčinou, s tmavými, veľkými žiarivými očami a telom, ktoré sľubovalo najvyššie rozkoše lásky tomu, kto ho vedel priviesť k hraniciam extázy. Žene sa Hišarta vyhovoril, že odchádza v kráľovom príkaze kontrolovať dôležitú pohraničnú posádku, odkiaľ prišli správy, že tam šarapatia nejaké bojovné nomádské kmene, žijúce na juhu púšte. Bol ženatý už päť rokov a arménska krásavica Miriam, ktorú poznal ešte len krátky čas – spoznal ju niekoľko mesiacov po príchode jej otca na dvor mitannského kráľa – bola pre neho vítaným rozptýlením v manželstve, ktoré už začínalo byť všedným a nudným.

Mitannskí muži žili v monogamii a len ich kráľ mal viacej manželiek. Išlo tu však o dôležitú politiku dvora, pretože pomocou manželiek z rôznych krajín si zaväzoval cudzích panovníkov a z možných nepriateľov sa stali príbuzní, i keď ani takéto opatrenie nevylučovalo vždy nebezpečie vojny.

Hišartova zlosť a sklamanie boli o to väčšie, že Miriam sa rozhodla, že sa mu po prvý raz oddá, a stálo ho to veľa námahy a veľa drahých darov, kým si získal jej náklonnosť a kým privolila, že mu tejto noci splní jeho želanie. Včerajší deň strávil Hišarta netrpezlivým čakaním na Miriam. Zobral so sebou len niekoľkých sluhov a dvoch mladých, na smrť mu oddaných aristokratov, ktorí vedeli o ňom takmer všetko a ktorí samozrejme vedeli, na čo sem ich veliteľ prišiel. Boli vynikajúcimi Maryami, čo v preklade značí – mladí bojovníci. ………………………….

Experti sú zarazení: Talianska dedina v epicentre korony je bez nakazených

03.04.2020

Dole nižšie: Keď Korona je Silnejšia ako Vzťah a Láska(((…Ferrera Erbognone je neďaleko Milána, ktoré, ako aj celý jeho región, je koronou najpostihnutejšia časť Talianska. Ale v tejto obci, ktorá má o niečo viac ako tisíc obyvateľov, nie je nikto infikovaný. Je to veľká záhada, na ktorú vedci hľadajú vysvetlenie. Úplne neznáma Ferrera sa tak odrazu stala stredobodom [...]

Renomovaný Profesor mikrobiológie argumentami zničil korona-politiku Merkel

02.04.2020

Otvorený list kancelárke ohľadne masívneho obmedzenia občianskych práv. Tak ju ešte nikto nepritlačil múru a ani tak nepoučil: Odborný nemecký lekár pre mikrobiológiu a infekčnú epidemiológiu profesor Bhakdi v liste žiada Merkel, aby mu odpovedala na 5 otázok, aby potom mohol zistiť, či sú oprávnené súčasné obmedzenia práv nemeckých občanov. Profesor bol viac ako 20 [...]

Luxemburský nepriateľ maďarského premiéra: Orbán si odhlasoval diktatúru

01.04.2020

Maďarsko je potrebné okamžite poslať tam kam patrí – a síce do politickej karantény. Korona kríza a Viktorovi Orbánovi úplne oddaný maďarský parlament umožnil, že šéf maďarskej vlady teraz nastolil diktátorský systém vládnutia. To povedal minister zahraničia Luxemburska Jean Asselborn, ktorý už viackrát v minulosti útočil na Orbána a ktorý ho vyslovene neznáša. [...]

Černobyľ, požiar

Ukrajinskí hasiči bojujú s požiarom v zóne černobyľskej jadrovej elektrárne

05.04.2020 15:53

V ohnisku požiaru je radiácia vyššia ako prípustná norma.

zbraň, pištol, ozbrojenec, lúpež, krádež, zlodej, lupič

Muž v Rusku zastrelil päť ľudí, lebo sa hlučne rozprávali pod jeho oknom

05.04.2020 15:28

Obeťami sú štyria mladíci a jedna mladá žena.

Francúzsko, Nice, polícia

Pre útok nožom na juhovýchode Francúzska vyšetrujú troch Sudáncov

05.04.2020 15:21

Útok si vyžiadal dve obete na životoch a päť zranených.

Boris Kollár

Kollár: Veľmi by som rozmýšľal, či obmedziť pohyb počas sviatkov

05.04.2020 13:25

Veci by mali byť prijímané na základe odporúčania odborníkov, povedal Kollár.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,017
Celková čítanosť: 5454212x
Priemerná čítanosť článkov: 5363x

Autor blogu

Kategórie