Založ si blog

Masy už čakajú! Oveľa viac ako 2015! NeúprosnáRealita! AmôjBonbónEgypt

To vyhlásil Seehofer, keď sa pred niekoľkými dňami vrátil z Turecka z rozhovorov s Erdoganom, kde išlo o utečencov , ktorých v Turecku hrozivo čoraz viac pribúda. A nemecký národ nič – je akoby v totálnej letargii. Najhoršie na tom je to, že aj Seehofer nerobí nič proti tomu a stal sa z neho odrazu „Merkelhofer-Drehhofer“ (tak ho posmešne nazývajú mnohí Nemci, značí to, že sa otočí vždy tam, kam zaveje vietor od Merkel) a ten je v súčasnosti horší ako Merkel. To isté o nových masách utečencov smerujúcich do EÚ hovori ale aj Sebastian Kurz. Ak k tomu príde a politika EÚ a Merkel proti tomu nič neurobia, tak potom nazaj platí: Ostávaj nám navždy zbohom stará dobrá Európa.

Rakúsky exkancelár a podľa všetkého aj budúci povedal už 26. septembra ako prvý  významný európsky štátnik brutálnu pravdu:

„Ak sa pozeráme na Grécko a Turecko a na utečencov, ktorí odtiaľ prenikajú cez Balkán do strednej Európy, tak tam sa už deje niečo  ohromujúce.“

Čo tým Kurz myslel, je jednoznačné. Ide o narastajúce masy utečencov, ktorí sú na ceste do „zeme zasľúbenej“, kde pre nich je hojnosť „medu a mlieka“.

Kurz vyslovil v nemeckom Bildzeitungu tvrdú kritiku pretrvávajúcej merkelovskej utečeneckej politiky, keď zdôraznil, že niečo podobné ohromujúce sa deje aj inde v Európe. Okrem iného povedal:

„Keď sa pozriem, ako sa politika v posledných rokoch v Španielsku zmenila, tak vidím, že jej trendom sa stalo otvorenie hraníc. A keď sa pozriem, ako sa teraz zmenila politika v Taliansku, kde sa signalizuje, že je pripravených viac otvorených prístavov, tak potom je tu znova návrat do chybnej migračnej politiky. Toto ale nie sú správne signály, ktoré Európa vysiela do Afriky.“

Podľa politikov verných Merkel ale Kurzove slová neboli ničím iným len populistickým táraním.

Zmĺkli so svojím  vlastným táraním až potom, keď o niekoľko dní neskôr bol nútený povedať (v dôsledku neúprosnej reality)  v Bilde fakticky to isté aj Seehofer:

„Musíme našim európskym partnerom viac pomôcť pri kontrolách na hraniciach EÚ. Príliš dlho sme ich nechali bez pomoci. Ak im nepomôžeme, tak zažijeme takú utečeneckú vlnu ako 2015 a či dokonca ešte väčšiu.“

Silné a či len prázdne slová slabého Seehofera? Toho istého muža, ktorý ešte pred dvoma rokmi hrozil kancelárke, že ak nezmení svoju utečeneckú politiku, tak CSU opustí spoločnú úniu s CDU. Ten istý Seehofer sa teraz stal poslušným vykonávateľom jej politiky.

—————————————-

 

Nič zvláštne (alebo predsa? – posudte sami) – len malá úvaha  :

Tak ale toto:  moj posledný blog o Mesiaci bol  minimalne na 15 000 citani!!! V jednych slovenskych mediach moja tema o Mesiaci mala viac ako 48 000 citaní za 24 hodin a na mojom vlastnom portale v tom istom case dokonca 120 000 !!! Bola jedinecna aj v tom, ze v SR bola po prvy raz takto publikovana !

Tu ale asi uraduje Boh nebesky, lebo som „ateisticky“ poprel že Mesiacik stvoril on a preto zakrocil velmi obmedzujúco. Panbozko sa zaťal okolo 12. na obed pri 1940 čitani a povedal si, ze tento Bezboznik uz toho ma aj tak privela a do polnoci povolil uz len mizernych  120……

Akoby bol na strane isteho pre mna len „polutovaniahodneho“ ošpiňovaca, ktory ma „ospinil“ svojim pamfletovym blogom tu na Pravde celkom beztrestne  (pozrite  si moju reakciu na to  v blogu zo   14. 3. 2018) i „skvelym“ mne venovanym clankom v ubohom platku DennikN.

Odvtedy ma nebesky kral  akosi „tresta“ a nedopraje mi toho vela. Na mojich portaloch ale nema ziadnu moc…….tam vladne pravda neskreslena………

 

———————————————

Ako a prečo som napísal pred štvrť storočím 2.diel. histor. román NOFRETETE a ECHNATON

Úvodné slovo autora

Môj prvý kontakt so starým Egyptom a rozprávkovo-fascinujúcou kultúrou jeho priam neuveriteľne vyspelej prastarej civilizácie sa začal v šiestej triede, keď na jednej hodine dejepisu môj obľúbený dejepisár začal hovoriť o živote faraónov, felahov, o pyramídach a obeliskoch. Môj zrak visel na jeho perách vždy s koncentrovanou pozornosťou, a bol to on, kto v mojom mladučkom duchu vznietil oheň lásky k histórii, z ktorého sa časom stala mocne plápolajúca, nikdy neuhasínajúca vatra.

Jeho výklad počas jedného pochmúrneho daždivého novembrového predpoludnia privolal do mojej fantázie žiarivé slnko Egypta – symbolizované bohom Re. Pred mojím duchovným zrakom sa objavili polonahí felahovia pracujúci na políčkach lemujúcich ako nekonečne dlhá, úzka zelená stuha povodie Nílu, živiteľa celej egyptskej krajiny. Videl som faraónov na ich oslnivo nádherných trónoch, nenapodobniteľne majestátnych a kamenno neprístupných. Moja detská imaginácia vytvorila veľkolepú, priam nebotyčnú Cheopsovu pyramídu a preniesla ma do krivolakých uličiek starej Káhiry, plných všakovakých orientálnych obchodíkov, preplnených pestrou zmesou hlučných, temperamentne gestikulujúcich domorodcov.

Tento krátky iniciačný impulz môjho učiteľa postačil k tomu, aby vo mne vznikol nezabudnuteľný a nadovšetko intenzívny dojem, ktorý zanechal v mojom vnútri trvalé a nezmazateľné stopy. Rozhodol som sa zaoberať sa s dejinami Egypta a zbierať knihy, ktoré ho opisovali. Už vtedy som začal snívať o dni, kedy navštívim zem pri Níle a uvidím vlastnými očami všetky jej grandiózne prastaré zázraky. Roky ubiehali, môj sen však zatiaľ nebolo možné realizovať, a tak narastali aspoň moje teoretické vedomosti o krajine pyramíd a o starom Oriente. Medzičasom som vyštudoval elektrotechnické inžinierstvo, láske k histórii to však neuškodilo – práve naopak, záujem o prírodné vedy a techniku na jednej strane, a záujem o dejiny, mytológiu, filozofiu, relígie a psychológiu na strane druhej, sa vzájomne dopĺňali a neustále rozširovali môj duchovný obzor.

Po mojom odchode do Nemecka – mal som vtedy 26 rokov – konečne prišiel deň, keď som prvý raz vstúpil na pôdu Egypta a môj  „faraonský sen“ z detstva našiel svoje naplnenie. Odvtedy som túto, pre mňa nadovšetko fascinujúcu krajinu navštívil viackrát, pričom každý môj pobyt v nej bol zároveň aj štúdijnou cestou. Prešiel som celou, myslím si, že nielen z môjho pohľadu, kultúrne najvyspelejšou krajinou starej orientálnej civilizácie, začínajúc prekrásnym templom Abu Simbel na juhu a končiac na severe, v Alexandrii. 

Už počas prvej návštevy sa vo mne zrodila idea napísať o Egypte historicko-intelektuálny román, ktorého osnovou by mal byť nejaký vzrušujúci, historicky zadokumentovaný príbeh, do ktorého by vhodným a senzibilným spôsobom boli zabudované informácie a poznatky týkajúce sa konkrétnej a reálnej histórie pradávnej egyptskej kultúry, ktorá v konečnom efekte ovplyvnila celú civilizáciu našej západnej hemisféry.

Z viacerých možností, ktoré mi ponúkala dlhá, nesmierne zaujímavá história tejto krajiny, s jej úžasne pestrou paletou mimoriadych osobností a udalostí veľkého významu, som sa rozhodol pre možnosť románového spracovania úchvatného ľúbostného príbehu mitannskej princezny Nofretete a egyptského faraóna Echnatona.

Román obsahuje množstvo neobyčajných, ako aj najnovších poznatkov z histórie a mytológie starého Orientu, ako i moje vlastné úvahy a doplnky, a v neposlednom rade samozrejme aj to, čo robí každý román románom – kus mojej vlastnej kreatívnej románopiseckej fantázie, ktorá formuje a obopína  jeho racionálno-poznatkový element. 

Som toho názoru, že kvalitný moderný román, takpovediac „román tretieho tisícročia“, by mal vhodnou a jemnou formou aj učiť a informovať, pretože naša moderná spoločnosť sa stále intenzívnejšie a extrémnejšie stáva spoločnosťou telematickou, to značí, spoločnosťou neustále a rýchlo sa meniacich trendov, a tak BUDE INFORMÁCIA JEJ NAJVYŠŠÍM A NAJVÝZNAMNEJŠÍM BOŽSTVOM. Román sa preto musí stať populárnou a ľahkou „učebnicou“ pre všetkých! V tomto duchu som presvedčený, že tento román bude pre čitateľa nielen nanajvýš pútavou zábavou, ale aj žriedlom veľmi zaujímavých informácii, úvah a analýz, a to v tom zmysle, že kto pozná a rozumie históriu, ten bude poznať, chápať a rozumieť aj prítomnosť.

  1. kapitola

 Trpké sklamanie Nofretete v rodnom Assure

„Jediná, milovaná,bez obdoby a prirovnania,

krajšia ako celý svet, je moja Nofretete“ 

                                                     Echnaton

 

Mocná, obávaná a mohutná bola ríša Mitanni v 14. storočí pred n. l. Ríšu založil bojovný národ Horiterov a rozprestierala sa na hornom toku riek Eufratu a Tigrisu. Riek, ktoré voľakedy patrili celé do bájnej Mezopotámie. ……………………….

 

Asad a Tito boli múrmi proti islamistom a preto tŕňom v očiach Clintonovcov

20.11.2019

O prezidentovi Juhoslávie Josipovi Titovi dnes mimo Srbska už len málokto vie, že bol nekompromisným protivníkom islamu a džihadizmu a že chránil tak nielen svoju krajinu, ale aj Európu pred viac »

Senzácia: Ukrajinský poslanec Derkač predložil dôkazy o korupcii Bidenovcov

18.11.2019

V Kyjeve prišlo v pondelok 11. novembra k prekvapujúcemu uverejneniu písomných materiálov, ktoré usvedčujú Joe a Huntera Bidenovcov z USA z korupcie, ktorej sa dopustili v Ukrajine. Okrem toho viac »

Pre svet je existenčne dôležité, aby Trump ostal v úrade prezidenta USA

17.11.2019

Vo Washingtone sa začalo 13. novembra verejné vypočúvanie „svedkov“ v Snemovni Reprezentantov za účelom zahájenia impeachmentu proti Trumpovi. Ten je tŕňom v oku tradičnej politickej elite. viac »

Princ Andrew na archívnom zábere.

Princ Andrew sa vzdal svojich oficiálnych povinností

20.11.2019 23:38

Princ uviedol, že si uvedomil, že jeho priateľstvo s finančníkom Epsteinom "vážne narušovalo" prácu kráľovskej rodiny.

pyrotechnika, delobuchy

Explózia v sklade s pyrotechnikou si vyžiadala 4 obete a zranených

20.11.2019 23:08

Výbuch nastal v sklade rodinnej firmy Costa vyrábajúcej zábavnú pyrotechniku v sicílskom meste Barcellona Pozzo di Gotto.

izrael benny ganc

Bennymu Gancovi sa nepodarilo zostaviť vládu

20.11.2019 21:29

V Izraeli sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou budú konať ďalšie parlamentné voľby.

dane, odvody, účtovník, peniaze

Ťahanica o peniaze. Štát a Taliani si vyčísľujú účty za tunel Višňové

20.11.2019 20:38

Národná diaľničná spoločnosť očakáva, že po vyčíslení všetkých vzájomných nárokov pri tuneli Višňové bude doplácať bývalý zhotoviteľ a nie ona.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 924
Celková čítanosť: 4582843x
Priemerná čítanosť článkov: 4960x

Autor blogu

Kategórie